Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Nejlepší online kurzy italštiny

Jezdíte často do Itálie, ale už vás nebaví objednávat si pizzu v angličtině? Napadlo vás, že si zkusíte najít tipy na online kurzy italštiny, a příště už se v zemi domluvíte a možná jim konečně řeknete, že to chcete bez šunky? Pak jste tady správně. Přesně s tímto cílem vznikl náš článek. Rozepíšeme se o třech variantách kurzů, kde je k dispozici také italština online.

Kurzy nabídneme placené i bezplatné. To ale nebude všechno. v článku si také budete moci přečíst důvody, proč se učit italsky a na co se zaměřit, když vybíráte kurzy italštiny online.

Obecné a slovíčkové kurzy

Tyto kurzy italštiny vám umožní získat výstupní certifikát o absolvování.

Efektivní výuková metoda

Platforma s kurzy využívající efektivní metodu řízeného opakování látky.

Italština online zdarma

Aplikace s motivační výukou plnou výzev, která osloví děti i začátečníky.

Nejlepší online kurzy italštiny

Kurz OnlineJazyky.cz – obecné a slovíčkové kurzy

Svetaznalec OnlineJazyky - online kurzy angličtiny

Klady
 • Studium v češtině
 • Certifikát o absolvování
 • Zkušební lekce zdarma
 • Mobilní aplikace
Zápory
 • Jen v online verzi

Výběr kurzů

Platformu OnlineJazyky jsme si obecně oblíbili díky množství kurzů, které nabízí. Kromě obecných to totiž bývají i kurzy slovíčkové a s profesním zaměřením. V případě italštiny se ale budete muset spokojit s nižší nabídkou, než na jakou jsme u společnosti zvyklí. Nabízí pouze kurzy obecné a slovíčkové, přičemž v nabídce jsou celkem tři kurzy.

OnlineJazyky.cz nabízejí kurzy pro začátečníky. U slovíčkového kurzu jde o balíček 1000 slovíček z různých oblastí, která rozšíří slovní zásobu začátečníkům i pokročilým.

Způsob výuky

Způsob výuky, na který vsadila tato platforma, je efektivní a moderní. Využívá interaktivních a herních prvků, které kombinuje s motivační výukou. Lekce jsou pouze dvacetiminutové, abyste si z nich vždy odnesli maximum nových poznatků a cítili pokrok. U delších lekcí totiž hrozí, že ztratíte pozornost a výuka by přišla vniveč. Systém sám doporučuje plán výuky.

Italštinu budete cvičit v celkem 15 cvičeních. Zajímavých prvkem je také video výuka nahraná od lektorů. Dosažené výsledky se vám zobrazují v přehledných grafech. Díky tomu budete mít přehled o tom, co nového jste se naučili a co byste už naopak měli znát. Budete se učit psát, číst, mluvit i rozumět. Na všechny tyto dovednosti je při cvičení kladen důraz.

Z pohledu klienta

Pečováno o vás bude před i po zakoupení online kurzu italštiny. Jak je to možné? Máte totiž možnost zúčastnit se před zakoupením kurzu zkušební lekce, díky které si uděláte představu o studiu. Absolvovat můžete rovněž vstupní jazykový test, který je postaven tak, abyste zjistili svoji jazykovou úroveň. Jelikož je ale v nabídce jen úroveň A1, není to v tomto případě nutné.

Díky mobilní aplikaci můžete studovat kdykoliv a odkudkoliv, jedinou podmínkou je přístup k internetu. V offline verzi bohužel studium neprobíhá. Na konci kurzu vás čeká souhrnný opakovací test, během něhož zjistíte, zda jste se opravdu něco naučili. Italština online je v tomto případě v rozsahu 60 hodin výkladů a cvičení/rok a 600 slovíček a frází/rok.

Další jazykové kurzy

Rozhodnete-li se pro italštinu online, je potřeba počítat s nižší nabídkou kurzů. Vybírat ale můžete i z jiných jazyků, kde je nabídka mnohem širší. Příkladem může být třeba angličtina nebo francouzština. V sekci „ostatní“ pak naleznete jiné, nejazykové kurzy.

Kurz Easylingo.cz – pod záštitou OnlineJazyky.cz

Svetaznalec Easylingo - online kurzy angličtiny

Klady
 • Studium v češtině
 • Mobilní aplikace
 • Zkušební verze
 • Efektivní výuková metoda
Zápory
 • Jen online verze

Výběr kurzů

Easylingo.cz vám bude OnlineJazyky v mnohém připomínat, patří totiž pod stejnou společnost. Výběr kurzů je proto totožný – obecné nebo slovíčkové. Kurzy zaměřené na profesní specializace bohužel ani v tomto případě nejsou k dispozici. Na výběr máte ze tří kurzů, přičemž dva reprezentují kategorii obecných a jeden slovíčkových lekcí.

Obecné kurzy jsou vhodné pro začátečníky a zúročíte je nejen během cestování. Slovíčkový kurz vás obohatí o 1000 slovíček, které pro lepší zapamatování doplňují obrázky.

Způsob výuky

Easylingo zakládá úspěchy svých studentů na několika pokrokových metodách. Metoda řízeného opakování považuje za důležité danou látku opakovat do doby, než se člověku opravdu usadí. Věří však, že stačí dvacet minut denně, abyste si udrželi pokrok. Při delším studiu v kuse se může stát, že se zkrátka přestanete soustředit a tím pádem i učit.

V případě nácviku výslovnosti spoléhá na metodu LRRC. Slovíčko nebo frázi si nejdříve poslechnete, potom ho i s nahráním zopakujete a porovnáte se správnou variantou. Slovíčka se dále učíte pomocí digitálních kartiček, ale sami si určíte některý z navrhovaných způsobů, jak se v danou chvíli chcete učit. Až 70 % celkového času věnujete opakování.

Z pohledu klienta

Je mnoho důvodů, proč patří online kurzy italštiny i dalších jazyků od Easylingo k těm nejvyhledávanějším. Kurzy můžete komukoliv darovat. Pokud obdarujete sebe, ale zjistíte, že jste vybrali špatně, můžete kurz do 14 dnů vyměnit za jiný. Studovat můžete na různých zařízeních – na počítači, mobilu i tabletu. Aplikace vám lekce připomíná.

Předtím, než si pořídíte kurz, můžete absolvovat zkušební lekce, abyste získali představu o průběhu kurzu. Během kurzu pak můžete s asistentem na online chatu řešit cokoliv, co vás napadne. Příjemnou užitečností je také blog, na kterém si můžete přečíst nejrůznější tipy ke studiu. Po absolvování kurzu si také můžete nechat vygenerovat certifikát.

Další jazykové kurzy

Easylingo nabízí další jazykové i nejazykové kurzy. Kromě angličtiny, němčiny nebo třeba francouzštiny je zde dostupná také čeština pro cizince. V nejazykových kurzech figurují předměty pro základní i střední školy. Je mezi nimi např. vlastivěda, chemie nebo biologie.

Kurz Duolingo.com – kurzy italštiny online zdarma

Svetaznalec Duolingo - online kurzy angličtiny

Klady
 • Bezplatná výuka
 • Mobilní aplikace
 • Pro děti i pro začátečníky
 • Motivační výuka s výzvami
Zápory
 • Výuka v anglickém jazyce

Výběr kurzů

Duolingo nenabízí žádná specifická zaměření svých kurzů. V tomto ohledu má oproti své konkurenci nevýhodu. Naučíte se zde obecnou italštinu, kterou budete moci používat v běžné konverzaci a vystavět na ní můžete základy pro další studium jazyka. O tom totiž tato platforma je – získat základy, které v tomto případě nabízí italština online zdarma.

Jakmile vstoupíte do kurzu, zeptá se vás, zda s italštinou opravdu začínáte, nebo už něco umíte. Na základě krátkého testu znalostí vám pak vyhodnotí nejvhodnější cvičení.

Způsob výuky

Způsob výuky u Duolingo si zamilují děti i hraví dospělí. Celým kurzem vás totiž provázejí veselé grafické prvky, výzvy, hry a postavičky. Připomenou vám, jak je důležité, aby vás výuka bavila. V kurzu se hned dozvíte, zda jste odpověděli správně. Pokud odpovíte špatně, zobrazí se vám správná varianta. Každé cvičení můžete probírat s ostatními studenty.

Lekce jsou krátké a stačí vám jen pár minut denně, abyste nevyšli ze cviku. O udržení motivace ke studiu se postarají další přídavné prvky, které mohou mít například podobu soutěží. Propojit se můžete i s ostatními studenty a porovnávat své výsledky mezi sebou. Motivační výuka s krátkými interaktivními lekcemi si získá každého hravého studenta.

Z pohledu klienta

Ke zřízení účtu na Duolingo vás nejspíš povede fakt, že se jedná o kurzy italštiny online zdarma. Měli byste ale vědět, že to má i další výhody. Díky aplikaci budete moci studovat i během cestování nebo při čekání. Pokud by vám bezplatná verze nestačila, můžete si předplatit program Super Duolingo, kde se mimo jiné zbavíte otravných reklam.

Duolingo myslí i na učitele. Pokud se rozhodnou zpestřit výuku touto platformou, odmění je zajímavými výukovými nástroji pro studenty zcela zdarma. Pro studium se nemusíte vždy připojovat k internetu, funguje totiž i v offline verzi. Trochu omezující by možná ale mohl být fakt, že pokud se rozhodnete pro online kurzy italštiny, budete muset umět anglicky.

Další jazykové kurzy

Duolingo se nespecializuje pouze na online kurzy italštiny. Právě naopak. Jsou zde desítky dalších jazyků, mezi nimiž jsou ty světové i vymyšlené (např. z filmů). Je ale potřeba přepnout na anglický web. V českém rozhraní se bohužel naučíte pouze anglicky.

Proč se učit italsky?

Italština byla již několikrát zvolena nejkrásnějším jazykem světa. To je dobrý důvod, proč se učit italsky, nebo ne? Možná si ale nezakládáte pouze na estetické rovině jazyka a zajímají vás spíše praktické důvody, proč studiu italštiny věnovat svůj čas. Od toho je tu následující část článku, ve které vám několik nesporných důvodů nabídneme.

Důvod č. 1 – cestování

Znalost italštiny vám značně usnadní cestování po italsky mluvících zemích. V Itálii můžete narazit na některé z regionů, kde se bez italštiny prakticky nedomluvíte. Místní k vám budou přátelštější a přijmou vás lépe než jiné turisty. Kromě Itálie a přilehlých ostrovů se vám může znalost italštiny hodit i v některých švýcarských kantonech nebo ve Vatikánu.

Důvod č. 2 – jednoduchá gramatika a výslovnost

O španělštině se říká, že je to jazyk, který se jako Češi snadno naučíme. O italštině ale platí to samé. Italská gramatika i výslovnost jsou poměrně jednoduché, a jakmile se naučíte pravidla, budete je moci aplikovat téměř všude. Píšeme téměř, protože narazíte na pár výjimek, to je ale u jazyků běžné. Rozhodně jich ale není tolik jako například v němčině.

Italština je jemný jazyk, který se ve většině případů čte tak, jak se píše. Náročná není ani slovní zásoba, a pokud už umíte některý z románských jazyků, narazíte na řadu podobností. Problém může nastat u porozumění různým nářečím, kterých má italština poměrně hodně.

Důvod č. 3 – studium v zahraničí

Znalost italštiny vám otevírá dveře pro studium v Itálii. Ale proč studovat v Itálii? Má to spoustu výhod. Poznáte další z evropských zemí, která má vše – hory, moře i jezera. Seznámíte se s lidmi, za kterými se budete moci do této slunečné země vracet. Budete obklopeni výborným jídlem. A oproti jiným zemím v Evropě je studium v Itálii levnější.

Důvod č. 4 – nové příležitosti

Za nové příležitosti bychom mohli považovat i výše zmiňované cestování nebo studium v zahraničí. Připomenout ale chceme také fakt, že s italštinou se neztratíte ani na pracovním trhu. Italština u nás není rozšířená, některé firmy ji ale mohou vyžadovat. Její znalost by byla značná výhoda. Italština proniká také do kultury, budete si moci číst známá díla v originále.

Důvod č. 5 – přestupní můstek k dalším jazykům

Pokud uvažujete nad studiem románských jazyků, začít s italštinou se zdá jako skvělý nápad. Protože je poměrně jednoduchá, snadno se naučíte základ, který můžete využít i při studiu dalších jazyků ze stejné rodiny. Navázat můžete například studiem španělštiny nebo francouzštiny. Pokud se tedy naučíte italsky, studium těchto jazyků půjde o to rychleji.

Důvod č. 6 – estetičnost

Řekli jsme si, že krásu italštiny jakožto dalšího důvodu k jejímu studiu nakonec opravdu nemůžeme vynechat. Je to melodický jazyk, který se krásně poslouchá a vlastně i příjemně pozoruje. Italové jsou známí svým výrazným gestikulováním, které od nich po čase možná také pochytíte. A pak zjistíte, že to jazyku opravdu dodává jeho zvláštní kouzlo.

Náš tip

Pokud jde o rodinu románských jazyků, kromě italštiny jsme sepsali články také o francouzštině a španělštině. Z germánských jazyků jsme se zaměřili na angličtinu a němčinu. Všechny články zaměřené na online kurzy mají podobný charakter jako tento.

Jaké online kurzy italštiny jsou nejlepší?

Když už teď víte, proč se učit italsky, tak se sluší poradit, podle čeho vybrat online kurz, který bude opravdu kvalitní a efektivní. V úvodu jsme vybrali tři a v závěru tohoto článku přidáme tip na další dva online kurzy italštiny. Jaké vlastnosti by tedy online kurzy měly mít?

Výběr z kurzů a jazykových úrovní

U italštiny se nám toto hledisko bohužel moc nepodařilo splnit, nabídka kurzů totiž není tak široká jako u některých dalších jazyků, v jiných případech by ale mohlo hrát důležitou roli při vašem rozhodování. Čím širší je okruh nabízených kurzů, tím lépe. Zejména v případě, že vybíráte kurz kvůli svému zaměstnání. Pak přijde vhod kurz se speciální slovní zásobou.

Možnosti studia a vstupní test

Začneme vstupním testem. Tím se hodí projít v případě, že si nejste jistí tím, na jaké jazykové úrovni se aktuálně nacházíte. Na základě výsledků pro vás systémy vyhodnotí konkrétnější cvičení a lekce. Co se týče možností studia, zde se zaměřte na možnost stažení aplikace, motivačních prvků, délky lekcí a podobně. Čím lepší kurz, tím pestřejší výuka.

Podpora lektorů a asistentů

Péče o zákazníka by neměla končit zakoupením kurzu. Online kurzy italštiny by proto měly nabízet spojení s lektory, asistenty nebo ostatními studenty. Můžete spolu řešit technické problémy nebo dotazy ohledně probírané látky. Pomoc bývá v diskuzích, na chatu či na mailu.

Výstupní certifikát o absolvování kurzu

Certifikátem můžete prokazovat, že jste kurzem opravdu prošli. Některé ze společností vydávají svůj vlastní. Existuje ale určité minimální procento splnění kurzu, kterého musíte dosáhnout, abyste na jeho získání měli nárok. Některé online kurzy italštiny jsou pak přípravou pro získání mezinárodně uznávaného certifikátu z jazykové zkoušky.

Placené vs. neplacené online kurzy italštiny

Pokud jste nepřeskočili část věnujícím se konkrétním kurzům, víte, že existují tyto dvě varianty. Italština online zdarma vás nebude stát žádnou finanční investici a pro začátek může být skvělou volbou. U těchto kurzů vás ale mohou obtěžovat vyskakující reklamy.

Pokud se rozhodnete pro placenou italštinu online, dáte si tím sami vůči sobě závazek, že se studiu opravdu budete věnovat a berete ho vážně. Nebudou vás otravovat žádné reklamy a navíc získáte přístup k mnohdy širokému výběru kvalitnějších kurzů.

Tipy na další online kurzy italštiny

A teď už slibované tipy na další kurzy italštiny online. Nabízí se například Rocket Languages nebo Babbel. Oba kurzy jsou placené a nabídnou zkušební verze i studium na různých elektronických zařízeních. Babbel má však výhodu v podobě přípravy na certifikát.

Online kurzy italštiny - proč se učit italsky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (30 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář