Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Vodice

Ideální městečko pro vaši dovolenou, které žije historií i současností – takové je letovisko Vodice. Vodice je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst střední Dalmácie. Snadno se odtud dostanete k mnoha přírodním krásám v okolí, například k několika chorvatským národním parkům. Vodice je oblíbená destinace pro milovníky krásných pláží, bohaté historie i kultury. Město žije turistickým ruchem a tak není divu, že nabízí spoustu možností ubytování a řadu vodních a dalších aktivit. Pojďte si přečíst další informace o Vodici.

Tříhvězdičkový hotel

Ubytování v depandanci hotelu Imperial. Nachází se 700 m od centra Vodice.

Tříhvězdičkový hotel

Oblíbené ubytování s parkovištěm zdarma. Leží přibližně 1,5 km od Vodice.

Tříhvězdičková vila

Ubytování s grilováním i bazénem. Nachází se 1 km od centra letoviska Vodice.

1. O destinaci Vodice

Ačkoliv první písemná zmínka o Vodici (tehdy pod názvem Arausa) pochází z římských pramenů z roku 1402, osídlení oblasti sahá mnohem dál do historie. Už v dávných dobách tudy vedla významná obchodní cesta, podél níž vyrůstaly obchůdky i domy. Kromě toho měla Vodice tu výhodu, že její okolí je bohaté na vodní prameny. Ty osadu odedávna zásobovaly kvalitní pitnou vodou a proto mohla dobře prosperovat. S vodou přímo souvisí i název městečka a také spousta úrodné půdy, na které se odedávna pěstují například olivy a víno. V tomto kraji se také hojně choval dobytek.

Středověká Vodice byla opevněná hradbami, aby se mohla bránit četným útokům zvenčí. Dlouhá staletí byla pod nadvládou – patřila například Benátkám, Francii nebo Rakousku. Z historických památek ve Vodici můžete dodnes obdivovat Čarićovu věž z roku 1646, centrum města s kamennými domečky a místní kostely. Původní městské hradby z 15.-16. století se nedochovaly – musely ustoupit další zástavbě. Dnes je Vodice jedním z nejoblíbenějších center turismu s širokou nabídkou služeb, kulturních akcí, možností zábavy i výletů.

Vodice Chorvatsko Světaznalec

2. Koupání – pláže a koupaliště

Ve Vodici na vás čekají kilometry a kilometry krásného pobřeží. Najdete tu především oblázkové a kamenité pláže, některé navíc s betonovými terasami. Řada místních pláží má pozvolný vstup do vody, takže se tu mohou bezpečně koupat i ty nejmenší děti. Pláže blízko města jsou dobře vybavené a na spoustě z nich si užijete také vodních i plážových sportů. V sezóně bývají tyto pláže plné a pokud hledáte trochu víc soukromí, musíte se vydat dál po pobřeží.

A jaké pláže najdete ve Vodici a okolí?

Hangar – z centra skvěle dostupná oblázková pláž. Patří k nejlépe vybaveným na Jadranu a nabízí spoustu aktivit pro vás i vaše děti. Blízko najdete bar s vodními dýmkami a na pláži se pořádají i party. Něco dobrého si dáte v café barech, najdete tu i restauraci nebo fast food. Bez problému si tu půjčíte lehátko a slunečník.

Male Vrijule – další městská pláž kousek od centra. Oblázková pláž s uměle vytvořenou mělkou lagunou, ve které se drží teplá voda. Laguna a celá pláž je perfektní pro děti.

Srima – tuto pláž najdete kousek dál z centra Vodice a patří k městečku Srima, které na Vodice plynule navazuje. Pláž Srima je oblázková, s pozvolným vstupem do vody. V sezóně nebývá tak plná jako pláže Hangar a Male Vrijule. Na této pláži není žádný přírodní stín, proto nezapomeňte na opalovací krém.

Plava – pláž oceněná modrou vlajkou za čistotu prostředí a kvalitu služeb. Oblázková pláž s pozvolným vstupem do vody, perfektní pro rodiny s dětmi i pro nepříliš zdatné plavce. V blízkém okolí je několik restaurací a barů.

Vodice koupání a pláže

Heksagon – menší pláž ve Vodici, složená ze skal a vybetonovaných šestiúhelníků. Kousek od ní pohodlně zaparkujete. Na této pláži se můžete koupat i opalovat, vstup do vody je tu o něco méně snadný, než u předchozích pláží. Slunění můžete zakončit příjemnou procházkou v blízkém okolí nebo si užijete odpočinek ve stínu stromů.

Lovetovo – tuto dlouhou oblázkovou pláž najdete v jižní části Vodice. Nezapomeňte si boty do vody – můžete tu narazit na mořské ježky, ale kromě toho můžete pod vodou pozorovat rybičky a další živočichy. Na pláži najdete také bar, takže si ke koupání dáte i drink. Voda je tu čistá a pláž je příjemná i pro děti.

Naším seznamem pláže ve Vodici rozhodně nekončí. Vydejte se třeba ještě na pláž Blata (nenechte se odradit názvem). Kousek na západ od této pláže po pobřeží najdete i Pláž pro psy. Zkuste také Tribunj nebo Bristak západně z centra Vodice. Je jen na vás, jestli každý den dovolené strávíte na jiné pláži nebo si vyberete tu, která se vám líbí nejvíc.

Pokud byste si chtěli zaplavat mimo sezónu, v Šibeniku najdete krásný krytý bazén. Přímo ve Vodici sice takový bazén není, ale při vybírání ubytování se můžete zaměřit na hotely s bazénem. Těch tu najdete dostatek.

3. Příroda

Dovolená ve Vodici se netočí jen kolem pláží a zábavy, ale i okolo krásné středomořské přírody. Přírodu tu zažijete pěšky, na kole i na výletech autem. Vodici obklopují borovicové lesy a políčka s vinnou révou. Autem se můžete vydat do blízkých národních parků, na lodi zase navštívíte okolní ostrůvky. O blízkých národních parcích si povíme podrobněji – opravdu stojí za to.

Národní park Kornati – tento jedinečný národní park se skládá z 89 neobydlených ostrovů. Protože v minulosti byly plavby v okolí těchto ostrovů nebezpečné kvůli skalám a kamenům pod vodou, uvidíte tu spoustu historických majáků. Z Vodice se sem dostanete například v rámci celodenního organizovaného výletu.

Za návštěvu stojí i národní park Krka, kam se vydáte tentokrát po pevnině. Z Vodice je to necelá půlhodina autem přes Šibenik. V Národním parku Krka uvidíte vodopády, jezírka a krásnou přírodu. Pod vodopády se můžete i koupat nebo se v parku vydat na výlet na lodi.

Vodice příroda

4. Kam na výlet v destinaci Vodice

Historické centrum

Historické centrum Vodice se vytasí s kamennými domečky či křivolakými uličkami. Ta nejužší má v některých místech šířku pouze metr (Kinkležova ulice). Důvodem, proč jsou tak úzké, byla obrana města. Přímo v centru uvidíte ještě Čarićovu věž z 16. století, která se na rozdíl od městských hradeb zachovala do dneška. Zdivo z bývalých městských hradeb bylo z velké části použito při výstavbě místních domů.

Tribunj

Tribunj je malá rybářská vesnice, kde si odpočinete na krásných plážích a projdete si malebné úzké uličky. Nejstarší část Tribunje byla postavena na samostatném ostrově a později připojena k pevnině kamenným mostem. V turistické sezóně se tu pořádají různé akce, jako například rybářské oslavy. Pokud přijedete ráno, stihnete si na trhu koupit čerstvé ryby. Z Vodice se sem dostanete za 6 minut autem.

Šibenik

Autem z Vodice jste v tomto přístavním městě asi za 16 minut. Šibenik je nádherné historické město s více než 30 000 obyvateli. Nabídne vám spoustu krásných památek, jako je pevnost sv. Mikuláše, Katedrála sv. Jakuba (obě stavby zapsané na seznamu UNESCO), další tři pevnosti a přes 20 kostelů. Prohlédnete si tu i další významné budovy a paláce. Městečko žije i obchůdky, dobrým jídlem a kulturou.

Další zajímavá místa

Přímo ve Vodici:

Barokní kostel Nalezení sv. Kříže z 18. století – tento kostel se zvonicí najdete na náměstí Vodice. Návštěvníci se do něj můžou podívat prakticky po celý den a spojit jeho návštěvu s procházkou po centru. Ve Vodici můžete navštívit ještě gotický kostel sv. Kříže z roku 1402.

Okit – kopec Okit tvoří dominantu Vodice. Dosahuje výšky 133 metrů a nahoře si můžete kromě výhledů do okolí prohlédnout kostel Matky Boží Karmelské. Směrem nahoru vede křížová cesta, postavená na začátku 20. století.

Výlety do okolí:

Archeologické naleziště Velika Mrdakovica – 15 minut autem z Vodice, dostat se sem můžete i na kole. Naleziště skrývalo poklady z předrománského a románského období. Bylo tu nalezeno asi sto hrobek, z nichž některé pocházely ze 4. století před naším letopočtem. Celá tato osada byla kdysi opevněna zdmi, některé budovy měly také nádrže na sběr dešťové vody.

Split – ve Splitu jste z Vodice za necelou hodinu a půl autem. Současně se Splitem navštivte také Trogir (malebné městečko se spoustou historických památek, jehož historická část je umístěna na ostrůvku, spojeným mostem se zbytkem města). Split vám nabídne zábavu na celý den i na večer. Projděte si centrum, prohlédněte si Diokleciánův palác nebo se podívejte na kopeček Marjan.

Ostrovy blízko Splitu – ze Splitu se trajektem dostanete na spoustu ostrovů, například na Brač, Hvar, Vis, Šolta, Mali a Veli Drvenik. Na ostrovech můžete objevovat krásnou přírodu, kouzelná historická městečka a desítky nádherných pláží.

Mostar – z Vodice do Mostaru vám to autem zabere necelé 3 hodiny – vyhraďte si na tento výlet celý den. Toto město v Bosně a Hercegovině vám představí svá malebná zákoutí, přírodní krásy a kouzelné historické centrum. Turistickým hitem je místní most (Stari Most), který se stal symbolem Mostaru a současně patří do dědictví UNESCO. Na místě můžete platit Eury i kunami.

Makarská riviéra – na severní část riviéry se z Vodice dostanete za necelou hodinu a půl autem. Makarská riviéra je plná krásných pobřežních vesniček s nádhernými plážemi. Čeká vás tu čisté moře, pláže plné vodních aktivit, výborné jídlo a horské pásmo, ideální pro výšlapy nebo výlety na kole.

Národní park Plitvická Jezera – největší a nejstarší chorvatský národní park. Z Vodice se sem dostanete za necelé dvě hodiny autem. Park vám představí krásnou chorvatskou přírodu se systémem jezírek. Vybrat si můžete ze 7 různých tras v okolí jezírek a 4 dalších turistických tras. Otevřeno je celoročně, ceny se liší podle období a podle času příchodu. Další informace a aktuální ceník najdete na stránkách národního parku.

Další možností výletů a aktivit naleznete na Get Your Guide.

5. Sportovní a adrenalinové aktivity

Aktivity na pláži Hangar – na této pláži si můžete vybrat z mnoha sportovních aktivit, jako například paragliding, jízda na banánu, potápění, plážový volejbal nebo vodní skútr.

Sportovní objekt u Šibeniku – kromě bazénu tu najdete i posilovnu, tělocvičnu, hřiště pro basketbal i fotbalový stadion.

Rafting na řece Cetina – na tuto organizovanou aktivitu se můžete vydat přímo z Vodice. Rafting trvá 8 hodin, průvodce mluví anglicky. Užijete si spoustu zábavy i adrenalinu a v horkém létě se příjemně osvěžíte. V ceně je veškeré potřebné vybavení, transfer i průvodce. Ceny začínají okolo 80 Eur na osobu.

Panoramatický let helikoptérou – pokud jste fanoušci helikoptér, vydejte se na krátký panoramatický let, při kterém uvidíte Dalmácii z ptačí perspektivy. Prohlédnete si Vodici, Tribunj i blízké ostrůvky. Letu se můžete zúčastnit maximálně ve 4 lidech, cena za skupinu se pohybuje okolo 200 Eur.

Půjčovna lodí Vodice – v půjčovně Sea Vodice na vás čeká řada lodí různého typu a velikosti. Ceny začínají na 75 Eurech za celodenní vypůjčení nejmenší lodi, palivo je v ceně. Vypůjčit si můžete i vodní lyže (50 Eur za den) nebo vodní kruh (30 Eur za den), který se dá také táhnout za lodí.

Vodice sportovní aktivity

Pokud byste si nevybrali z nabídky agentury Sea Vodice, lodě ve Vodici půjčuje mnoho dalších agentur, například Via Navis, Rent a Boat Vodice Sea Wolf nebo Rent a boat Vodice.

Pokud si chcete Vodici a okolí projet na kole, můžete si půjčit klasické i elektrické horské kolo přes tuto agenturu. Kola vám přivezou přímo do Vodice. Pokud byste se chtěli vydat na projížďku na kolech s průvodcem, můžete využít 3hodinového organizovaného výletu s odjezdem přímo z Vodice.

Vydat se můžete i na výlet na kajacích s průvodcem, který vás provede vodami Šibeniku. Výlet začíná v 10 hodin ráno a trvá přibližně 4 hodiny. Prohlédnete si Šibenik z vody a také podmořský tunel, postavený za 2. světové války. Aktivita probíhá v angličtině. Další vodní sporty si vyzkoušíte s agenturou Blue Wind. Agentura půjčuje vybavení na plachtění, windsurfing, kayaking i paddleboardy. Vezme vás také na exkurzi na ostrov Prvić. Ceny se liší podle zvoleného vybavení a doby půjčení.

Potápění k Vodici neodmyslitelně patří tak jako k jiným přímořským letoviskům. S agenturou Vodice Dive se můžete potopit k vraku lodi nebo letadel, potopených za 2. světové války, nebo také k jeskyním. Agentura pořádá i kurzy potápění. Ceny se liší podle délky potápění a zvolené aktivity a závisí také na tom, zda máte vlastní vybavení.

6. Aktivity pro děti

Vodice nabízí spoustu zábavy nejen dospělým, ale i rodinám s dětmi. Příjemné pláže s pomalu se svažujícím mořským dnem jsou jen začátek (například pláž Male Vrijule s umělou lagunou nebo pláž Hangar, kde najdete dětský vláček, trampolíny, nafukovací hrady a spoustu další zábavy a v létě také kurzy potápění a plachtění pro děti). A co dalšího můžete s dětmi podniknout ve Vodici?

Akvárium a námořní muzeum – na 3 patrech si prohlédnete mořské ryby (přes 100 druhů ryb a krabů v 17 nádržích), modely tradičních chorvatských i zahraničních lodí, historické potápěčské vybavení a antické amfory. Děti do 7 let mají vstup zdarma.

Pokud mají vaše děti rády sladké, navštivte obchůdek Pirate’s Candy Ship se sladkostmi a suvenýry, vyzdobený v pirátském stylu. Najdete jej kousek od akvária a námořního muzea.

S dětmi můžete objevovat také historické centrum Vodice. Úzké uličky, historie všude okolo a spousta obchůdků se suvenýry i s dobrotami promění objevování města v zábavu.

Dalmácká etno-vesnička Šibenik – restaurace ve stylu malebné historické vesničky. Dáte si tu dobové místní speciality. Vesnička je vlastně živým muzeem, kde se můžete volně procházet. V létě si raději rezervujte místa předem. Ceny ve vesničce jsou sice vyšší, ale vše je vyváženo kvalitou a příjemným prostředím.

S dětmi se můžete vypravit i do už zmíněného Národního parku Krka. Autem vám to bude trvat asi půl hodiny a užijete si krásnou přírodu s vodopády a jezírky. Pokud se sem vydáte mimo sezónu, ušetříte na vstupném.

S dětmi můžete objevovat i Split. Líbit se jim bude například místní akvárium, které je jediným mořským akváriem v Dalmácii. Uvidíte tu přes 80 mořských a 20 sladkovodních druhů ryb.

Cestou do Splitu se můžete zastavit také v Trogiru, kde najdete pěkná dětská hřiště – jedno z nich leží na trogirském ostrůvku, další najdete na ostrově Ciovo (adresa Lučica, Trogir).

7. Noční život ve Vodici

Vodice žije ve dne i v noci. Je oblíbeným letoviskem pro milovníky barů, diskoték a letních párty. Nejživější je Vodice v létě, kdy se tu pořádá spousta oslav a festivalů. Proslulý je například CMC festival v polovině června, kde vystupuje spousta hvězd chorvatské pop scény, nebo také Den města Vodice (3. května). Pokud ve Vodici budete trávit první srpnový týden, poznačte si do kalendáře datum 4. srpna – tehdy se koná tradiční folkový festival.

Pokud si chcete zatancovat, navštivte klub Hacienda s kapacitou 2000 lidí. Je to jeden z největších chorvatských tanečních klubů a v létě žije různými druhy taneční hudby. Vystupuje tu řada místních i zahraničních DJs. Dalším oblíbencem milovníků párty je café bar a klub Makina, kde si můžete nejen zatancovat, ale také se dobře najíst. Populární je i Exit v centru města. Přes den si ve Vodici užijete hudbu přímo na plážích – spousta místních plážových barů angažuje také DJe.

Vodice mají ještě Hookah Bar, oblíbený hlavně mezi mladými. Leží na promenádě a kromě pití si tu dáte i vodní dýmku. Kvečeru se na pláži pořádají párty s hudbou. Pokud dáváte přednost klasickým barům, zkuste například Caffe bar Lungo Mare nebo Lime Bar s příjemnou hudbou. Na koktejl zajděte do baru Dolce Vita Caffe and Cocktail (ulice Obala Ive Juriceva Cota 22). Na pobřežní promenádě i v centru na vás čeká daleko víc podniků.

Vodice je vyhlášená i výbornou kuchyní a produkcí skvělého červeného i bílého vína. I proto tu najdete restauraci Konoba Tri Piruna, doporučenou průvodcem Michelin. V této restauraci uvidíte autentické dalmátské zařízení, ochutnáte místní dobroty a čerstvé ryby. Další výborná restaurace Pelegrini se nachází v Šibeniku. Tato restaurace získala Michelinskou hvězdu. Dobře se najíte i v taverně Okit (ulice Put Gaceleza 19), která patří mezi nejlepší restaurace oblasti. Vaří místní kuchyni s nádechem Itálie a Francie a naservíruje vám i mořské plody. Ceny jsou sice vyšší tak jako v předchozích podnicích, ale rozhodně to stojí za to.

8. Počasí ve Vodici

Ve Vodici vás v létě očekává teplé a příjemné klima. Na podzim a v zimě se mění v oblast častých dešťů; pokud se sem chystáte jindy než v hlavní sezóně, noste u sebe deštník. Nejteplejším měsícem ve Vodici je červenec s průměrnou denní teplotou 20,7 °C, nejchladněji je v lednu. Tehdy průměrná denní teplota dosahuje jen 3 °C.

Pokud se do Vodice chystáte za koupáním, zvolte období od poloviny června do 8. září, kdy jsou teploty pro koupání nejpříznivější a zároveň je nejméně srážek. Nejsušším měsícem je červenec. Jestliže byste se sem raději vydali za výlety než za koupáním, zvolte květen, září nebo říjen. Listopad je ve Vodici statisticky nejdeštivější měsíc a v zimě zase výlety nebudou příjemné kvůli nízkým teplotám.

Pokud byste se chtěli orientovat podle teploty vody, nejteplejší je moře od konce června do poloviny září. Nejvyšší průměrné teploty 24,4 °C moře u Vodice dosahuje kolem 6. srpna. A to už je příjemné koupání!

9. PATNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou do Vodice

Vodice je menší přímořské letovisko na Jadranu, ležící kousek od Šibeniku. Město bylo založeno za časů Římské říše a dnes má okolo 9000 obyvatel. V létě Vodice žije ve dne i v noci – najdete tu řadu populárních klubů. Díky skvělé poloze je Vodice dobrým startem pro řadu výletů, například na kole nebo autem. Ve Vodici si přes den užijete aktivní zábavy nebo válení na jedné z mnoha pláží, v noci si zatančíte na diskotéce a navštívíte místní bary. Pořádají se tu také hudební festivaly.

OSM důvodů, proč jet na dovolenou do Vodice

Vodice je turistickým městem se širokou nabídkou služeb a aktivit. Je libo výlet na kole či na lodi, potápění nebo třeba plážový volejbal? Vše tu najdete.

Toto město je oblíbeným cílem milovníků diskoték, barů a nočního života. Pokud mezi ně patříte, budete nadšeni. V létě se ve Vodici konají vyhlášené hudební festivaly.

Ve Vodici si dáte výbornou kuchyni různých cenových kategorií. Najdete tu jak levnější podniky, tak i ty luxusní. Přímo ve Vodici je i restaurace oceněná Michelinským průvodcem.

Z Vodice se lehce dostanete k blízkým národním parkům a také na několik krásných ostrovů.

Blízko Vodice navštívíte spoustu krásných měst, jako je například Split nebo Trogir.

Pokud se vám nechce na dovolenou autem, můžete se do Vodice vydat letadlem (přes letiště ve Splitu).

Pláže najdete už kousek od centra ale pokud chcete, můžete objevovat vzdálenější a klidnější pláže. Blízké pláže mají pozvolný vstup do vody a jsou perfektní i pro děti.

Centrum města je malebné, plné kamenných domků, úzkých uliček a krásných zákoutí k objevování.

SEDM důvodů, proč nejet na dovolenou do Vodice

Vodice se v létě stává rušným městem. V hlavní sezóně jsou všechny ulice, kavárny, bary i turistické atrakce plné lidí.

Tato destinace každoročně láká milovníky diskoték, hudby a noční zábavy. Párty se tu pořádají i na plážích. Pokud se ubytujete v rušnějších částech města, je dost možné, že se nevyspíte.

Blízké pláže, které jsou dobře dostupné z centra Vodice, jsou v sezóně nacpané k prasknutí. Moc soukromí a klidu si tu neužijete.

Vodice patří mezi dražší destinace, protože je tolik oblíbená a turistům nabízí spoustu služeb.

Pokud se chcete do Vodice vypravit autem, připravte se na dlouhou cestu: z Brna vás čeká přes 800 km (8 hodin čistého času), z Prahy asi 950 km (10 hodin čistého času).

Město je plné malých obchůdků s potravinami i se suvenýry, ale pokud byste chtěli nakoupit ve větším supermarketu, musíte se vydat například do Šibeniku.

Ačkoliv můžete navštívit historickou část města, která stojí za prohlídku, zbytek Vodice má spíš moderní ráz. Pokud byste se chtěli ubytovat v opravdu charakteristickém chorvatském městečku, vydejte se raději do Trogiru, do města Hvar na stejnojmenném ostrově nebo do Rovinje.

10. Nejoblíbenější zájezdy do Vodice

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam tří nejoblíbenějších míst, kam se jezdí do Vodice na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, tyto patří mezi ty nejprodávanější:

Imperial Blue

Imperial Blue - vodice

Lokalita: Vodice
Kategorie hotelu: depandance tříhvězdičkového hotelu
Cestovní kancelář: České kormidlo

Že dovolená v Chorvatsku nemůže být luxusní? Dovolujeme si nesouhlasit! Ačkoliv je Imperial Blue budovou jen tříhvězdičkového hotelu, pobývat se zde bude královsky. Co se týče stravování, využít můžete pestré a syté nabídky polopenze. Přístup budete mít k vnitřnímu i venkovním bazénům. Oblázková pláž se nachází v těsné blízkosti hotelu, máte tedy na výběr, kde se v horkém dnu zchladíte.

O něco dál, ale stále ne přílíš daleko, to budete mít do centra letoviska Vodice. To je od hotelu vzdálené jen 700 metrů. Areál hotelu je obklopený parkem s krásnou zelení, která vám v některých místech vytvoří příjemný stín. Pobyt v tomto hotelu je vhodný i pro rodiny s dětmi. Ty se zde zabaví i během animačních programů. Pokud přijedete k hotelu autem, parkovat zde můžete za poplatek.

Hotel Nikola

Hotel Nikola - vodice

Lokalita: Vodice
Kategorie hotelu: tříhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: České kormidlo

Dalším z oblíbených ubytování v letovisku Vodice je tříhvězdičkový hotel Nikola. Ubytovaní budete 300 m od oblázkové pláže, vyrazit k ní tedy můžete kdykoliv. Vstup do moře je zde pozvolný a potěší vás i její vybavenost. Nechybí sprchy, toalety, řada kaváren či restaurací ani nejrůznější vodní atrakce a vodní sporty. Stravování je na hotelu ve formě polopenze, kterou si vychutnáte v klimatizované restauraci.

Vydáte-li se na dovolenou v Chorvatsku vlastním autem, budete moci využít parkoviště v areálu hotelu. Je zdarma, kapacita míst je ale omezená. Během svého pobytu nezapomeňte navštívit centrum letoviska Vodice, které od vás bude vzdálené pouze 1,5 km. Navštívit můžete místní restaurace, bary či kavárny, zdaleka nejzajímavější však bude procházka jeho historickým centrem. Nechybí ani obchůdky.

Villa Ruža

Villa Ruža - vodice

Lokalita: Vodice
Kategorie hotelu: tříhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: České kormidlo

Tříhvězdičková Villa Ruža je místem, kam se budete rádi vracet. Pohodovou atmosféru zajišťuje nejen menší venkovní bazén, ale rovněž i posezení s grilem, kde můžete trávit své letní večery. Vydat se sem můžete po vlastní ose, proč byste to ale dělali, když vám cestovka nabídne několik nástupních míst po celém území ČR? Pokud je pro vás ale vlastní auto pohodlnější, potěší vás, že zde můžete zdarma zaparkovat.

Ubytování se nachází jen jeden kilometr od centra letoviska Vodice, kam se během své dovolené možná vydáte i vícekrát než jednou. Cíle mohou být různé – posedět v místních restauracích nebo vyrazit na prohlídku jeho historického centra. Ani k pláži to nebudete mít daleko. Oblázková pláž se nachází jen 800 metrů od ubytování. Pozvolný vstup do moře bude vyhovovat i neplavcům a menším dětem.

Další tipy na dovolenou jsme sepsali zde:

Město Rabac
Turecko

Řecko
Kapverdské ostrovy