Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec » Evropa » Řecko

Ostrov Rhodos

Řecký ostrov Rhodos nabízí od všeho trochu – jde o oblíbenou turistickou destinaci, ale zároveň zde stále najdete nedotčenou přírodu a místa, kde není příliš turistů. Příroda je tu opravdu rozmanitá a plná zeleně. Ostrov je vhodný pro všechny milovníky krásných pláží, tyrkysového moře i zajímavé historie. Najdete zde spousty antických památek a ostrov je proslulý skvělou gastronomií. Z Česka je místo nejlépe dostupné letecky. Prozradíme vám, kdy se na Rhodos vydat a co tam zažít a ochutnat.

Lindos

Luxusní resort s all-inclusive službami, ideální pro nezapomenutelnou dovolenou s rodinou. Můžete navštívit krásnou vesnici Lindos nebo pláž Vlycha.

Pefki

Sunrise Beach Hotel se nachází poblíž Lindosu, Lardosu a Pefkosu, s možností navštívit Folklore Museum of Lardos Village, vesnici Lindos nebo Akropoli.

Faliraki

Tříhvězdičkový hotel Orion se nachází zhruba 350 m od písčité pláže. Nedaleko leží také autobusová zastávka a centrum oblasti Faliraki, kde je mnoho nákupních možností.

Ostrov Rhodos Řecko hrad

1. O ostrově Rhodos

Rhodos má za sebou dlouhou a pestrou historii a byl obydlený už v době kamenné. Patronem města je bůh slunce Helio, díky kterému ostrov podle místních spatřil světlo světa. Právě jemu je zasvěcena spousta antických památek na ostrově. Na jeho dnešní podobě mělo velký vliv osídlení různorodými národy a ostrov si prošel několika obdobími.

První bylo období řecké antiky, po které přišla vláda Byzantské říše. V tomto období se zde vystavělo na několik kostelů a šířilo se tu křesťanství. Během středověku na ostrov uprchlo mnoho křižáků. Místní Johanité opevnili ostrov hradbami a zmodernizovali jej. Slušné opevnění rytířů odolávalo před nájezdy až do 16. století, kdy bylo dobyto Turky. Rhodos tak patřil do Osmanské říše a pod nadvládou Turků byl až do 20. století. Poté se ostrova zhostili Italové. Díky nim zesílil evropský charakter místa a Italové zde zrekonstruovali kostely a zmodernizovali infrastrukturu.

Po druhé světové válce ostrov získali Britové a Řekové si na jeho vlastnictví museli počkat do roku 1948. Od té doby se tu hojně buduje cestovní ruch a počet turistů každým rokem stoupá. Kromě cestovního ruchu místní živí i chov skotu, rybolov a pěstování ovoce a zeleniny.

2. Koupání – pláže a koupaliště

Rhodos je plný skvělých míst ke koupání a odpočinku. Najdete zde krásné písečné pláže plné turistů, ale i oblázkové pláže a klidnější zátoky. Pláže se rozprostírají po celém ostrově od severu až na jih. Ty, které se ukrývají v odlehlejších částech ostrova, jsou plné zeleně. Téměř všechny pláže na Rhodosu jsou dobře upravené a s plážovým servisem a moře je příjemně teplé po celé léto. Některé z pláží v oblasti byly oceněny Modrou vlajkou pro skvělé podmínky ke koupání a pro čistotu moře i samotné pláže. Na severozápadě ostrova vanou silnější větry a místní zátoky jsou vhodné k vykonávání různých vodních sportů. Jih má naopak mírné moře, pláže jsou zde spíše písečné a skvělé pro rodiny s dětmi.

Rhodos Řecko pláž

Elli – tato krásná písečná pláž leží na severu ostrova, přímo ve městě Rhodos. Místo je zaplněno slunečníky a plážovými lehátky a pláž je oblíbená mezi turisty i místními. Zajímavostí je, že na většině severních plážích jsou lehátka otočená zády k moři. Je to kvůli silnějšímu nárazovému větru v této části ostrova. Elli je tak skvělá k vykonávání vodních sportů, jako je windsurfing a kitesurfing. Jedním z hlavních znaků pláže je i skokanský můstek Trampoline.

Zefyros – další městská pláž, situovaná kousek od nového přístavu na východní straně ostrova. Jde o menší písečnou pláž, která je oblíbená zejména mezi místními. Najdete zde spousty kaváren, útulných restaurací a barů.

Ixia – jen 5 km jihozápadně od hlavního města najdete tuto širokou a několik kilometrů dlouhou pláž. Tato oblázková, místy písčitá pláž nabízí turistům sportovní vyžití; nechybí ani plážový servis a bary. Díky čisté vodě a příjemnému zázemí je Ixia velmi oblíbená i rodiny s dětmi.

Anthony Queen – jedna z nejpopulárnějších pláží na ostrově nese jméno po známém herci, který se do místa zamiloval při natáčení jednoho ze svých filmů. Pláž je ovšem malá a často plná turistů. Doporučujeme na ni vyrazit v ranních hodinách, abyste nemuseli bojovat o volné místo s ostatními návštěvníky. Pláž má dvě menší písčité části a pozvolný vstup do moře.

Mavros Kavos – tato odlehlá pláž leží na jižní straně ostrova a cesta k ní je sama o sobě dobrodružstvím. 5 km dlouhá, neupravená a písčitá cesta vás ale dovede na pohádkové místo. Najdete zde ten nejjemnější písek, skvělé podmínky ke koupání a příjemný stín cedrů. V místě se nenachází žádné služby, doporučujeme proto si s sebou vzít dostatek pitné vody.

Rhodos má spousty dalších nádherných pláží, jako například Prasonisi, Agathi a Kallithea.

Na Rhodosu najdete i širokou nabídku wellness služeb. Mezi jejich oblíbená centra patří Anesis Massage Wellness Centre, které leží jen kousek od hlavního města. Na ostrově nechybí ani bazény, které jsou také častou součástí hotelových komplexů.

3. Přírodní krásy ostrova Rhodos

Tomuto ostrovu se přezdívá také růžový nebo ibiškový ostrov. Zejména na jaře oplývá nádhernou přírodou, plnou různobarevných rostlin a zeleně. Při procházce ucítíte vůni růží, ibišku i rozmarýnu, levandule nebo oregana. Rhodos je jen mírně kopcovitý, protkaný zátokami a skalnatými pobřeží. Na celém ostrově rostou květiny, byliny, kaktusy a sukulenty. Obzvláště ve vnitrozemí se rozléhají hluboké lesy a menší kopce. V nížinách se pěstují například citrusy, olivy a vinná réva.

V místních restauracích můžete ochutnat vynikající olivy a červené víno. Kromě kulinářského zážitku ostrov nabízí spoustu možností a míst, kam vyrazit na výlet. Kvůli znečištění prostředí podmořský svět už není, co býval, ale rybaření a potápění je zde stále oblíbené. Na ostrově najdete i spoustu přírodních zajímavostí a parků, které určitě stojí za návštěvu.

Rhodos Řecko památky

Rhodos leží jen kousek od Turecka a vy tak můžete vyrazit na výlet do nejbližší turecké destinace. Lodí dorazíte do krásného přístavního města Fethiye, kde vás čeká celodenní zábava. Prohlédnete si město duchů a pozůstatky vesniček, které byly v minulosti vylidněny během výměny obyvatel mezi Tureckem a Řeckem. Hlavní dominantou Fethiye jsou skalní hroby nad městem. Můžete zde navštívit i starověké řecké divadlo a projít si prosluly rybářský trh. Místo je plné bazarů, obchůdků a restaurací, které nabízí skvělé a levné turecké jídlo.

Maják Prasonisi – tomuto místu se říká polibek dvou moří, protože při přílivu se zde moře setkávají a při odlivu otevírají cestu k majáku. Dvě sbíhající se zátoky vytváří dlouhý písečný pruh, který je obklopený z obou stran mořem. Cesta proto někdy může být mírně zaplavená. Místo je rájem pro surfaře a milovníky vodních sportů. Nejjižnější výběžek ostrova se bude líbit i těm, kteří rádi objevují přírodní zajímavosti.

4. Kam na výlet na Rhodosu

Středověké město Rhodos

Výlet do Středověkého města Rhodos je skvělou volbou pro milovníky historie a architektury. Toto místo, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, je největším a nejlépe zachovalým opevněným městem v Evropě. Když rytíři svatého Jana přišli na ostrov v roce 1309, rozhodli se postavit tento impozantní opevněný komplex. Čtyři kilometry dlouhé hradby s mnoha pevnostmi a věžemi jsou dodnes mimořádně zachovalé.

Uvnitř hradeb se nacházejí pouze pěší zóny, kde si můžete vychutnat procházku po malebných dlážděných uličkách a obdivovat historické památky. Středověké město Rhodos je dnes zcela zaměřeno na turistiku a nabízí mnoho taveren, restaurací a obchodů.

Lindos s Akropolí

Stará rybářská vesnička, ležící hodinu od města Rhodos. Místo má za sebou bohatou historii a vy si jej můžete projet třeba na oslovi. Je tu možnost, projít si místo ale i po svých a obdivovat bílé domky, rozeseté v kopcích. Kromě toho je zde krásná příroda, historické památky a vesnice voní po květech, které lemují křivolaké cestičky. Místní pláže nabízí výhled na akropoli Rhodosu a průzračně modré moře. Místní bary jsou otevřené až do ranních hodin a v noci je tu rušno a živo.

Lindos je město pouze pro pěší, takže své auto necháte na bezplatném parkovišti nad městem a pěšky sejdeš do vesnice. Při procházce po dlážděných uličkách si užijete četné obchody se suvenýry a oblečením, stejně jako mnoho kaváren a restaurací. Hlavní atrakcí Lindosu je Akropolis postavená na obrovské skále, 116 metrů nad mořem, která je obklopena opevněnými hradbami postavenými rytíři Rhodosu.

Údolí motýlů “Petaloudes”

Výlet do Údolí motýlů “Petaloudes” je zážitek plný jedinečné přírody a příjemné atmosféry ve stínu stromů a chladné vody. Údolí se nachází 7 km od letoviska Theologos a 20 km od turistického střediska Faliraki. Toto místo láká na své přírodní krásy a vzácné druhy motýlů, které zde žijí.

Při návštěvě údolí budete moci pozorovat přástevníky kostivalové (Callimorpha Quadripunctaria), kteří sem přilétají v době páření, přilákáni vůní pryskyřice stromů ambroň východní. Procházka zahájíte u kostelíka Moní Panagías Kalópetras s nádherným výhledem, poté se vydáte po upravených chodníčcích a schodech až na spodní okraj rokle. Tam můžete navštívit muzeum motýlů, které se nachází v zrekonstruovaném italském domě z 30. let 20. století a nabízí informace o místní fauně a floře. Při návštěvě údolí je důležité chovat se tiše a ohleduplně, abyste nerušili motýly, kteří zde žijí.

Zámek Feraklos

35 km od města Rhodos stojí jeden z několika zámků na ostrově, které byly vybudovány v 15. století rytíři. Zámek najdete kousek od vesničky Charaki a hned vedle se rozprostírá pláž Agathi. Toto místo není v žádném turistickém průvodci a tak si můžete pevnost v klidu prohlédnou. Zámek nabízí krásné výhledy na okolní zálivy. Přestože jde o krátký výšlap, cesta je kamenitá a příkrá a je dobré mít s sebou pevnou obuv.

Antický Kamiros

Všichni zájemci o řeckou mytologii a památky by měli navštívit tento archeologický komplex. Kamoros leží 35 km jihozápadně od města Rhodos a můžete sem vyrazit autem. Vstupné je 6 EUR a důležité popisky památek jsou i v angličtině. Komplex nabízí pohled na pozůstatky starého antického města, které bylo postaveno ve stylu pyramidy. Nejvýše na kopci najdete klášter a chrám, poté nasledují domy původního obyvatelstva a ve spodní části stojí menší chrám a fontána.

Léčivé prameny v Kallithea

Skvělé místo k odpočinku nabízí tyto léčivé prameny, které najdete 9 km od města Rhodos. Prameny mají blahodárné účinky a lidé z celého světa si sem jezdí léčit astma, artritidu nebo cukrovku. Můžete si skočit i na vedlejší pláž nebo se zúčastnit vernisáží a koncertů, které se tu celé léto pravidelně konají. Vstupné jsou 3 Eura.

Výlet na ostrov Symi

Z přístavu Mandraki vám cesta po moři zabere necelé 2 hodiny a v místě najdete několik agentur, které výpravy nabízí. Během plavby podniknete zastávky na nejzajímavějších místech zálivu a poté můžete strávit celé odpoledne na ostrově Symi. Ostrov je zajímavý neoklasickými domy všech barev a velikostí. Nepřijdete ani o koupání v průzračně čistém moři a odpočinek na jedné z místních pláží.

Klášter Filerimos

Stojí na kopci, který je známý především svým křížem na vrcholku. Kříž slouží jako rozhledna a vy se tak můžete těšit na překrásné výhledy téměř na celý ostrov. Vede zde i zajímavá křížová cesta přes borovicové háje. Po cestě dojdete ke klášteru, který není přístupný. Můžete si ale prohlédnou kostel a vyhlídku nad ním. Výšlap není příliš náročný, ale posledních pár kilometrů vás čeká zdolávání serpentin.

Rhodos můžete objevovat také díky nabídce webu Manawa.com.

5. Sportovní a adrenalinové aktivity

Parasailing– objevte nádherné pláže a kláštery na řeckých kopcích z ptačí perspektivy. Na jedné z nejkrásnějších pláži Tsambika se můžete proletět padákem, který je uvázaný za vodní člun. Školení instruktoři mluví několika jazyky a 10minutový let vás vyjde na 35 Eur.

Potápění – Řecko je skvělá destinace k provozování tohoto vodního sportu. Jedno z mnoha center najdete v Lindosu, 50 km od Rhodosu. Ponory zde organizují také pro úplné začátečníky a v ceně 60 Eur je i potřebné vybavení.

jízda na čtyřkolce – unikátní zážitek v řecké přírodě, díky kterému si užijete výhledy na pohádkovou krajinu Rhodosu a také něco ochutnáte. V Archipoli podniknete zastávku na menší občerstvení, jako jsou skvělé místní olivy, sýr, ovoce a víno. Během 4hodinové jízdy nebude chybět ani odpočinek na pláži a osvěžení v moři. Cena začíná na 70 Eurech.

Kitesurfing –  díky výborným povětrnostním podmínkám je tento sport na Rhodose velmi populární. Centra podnikají lekce i pro ty, kteří s kitesurfingem nemají moc zkušeností. Centrum Surf and Kite má základnu na pláži Theologos a půldenní lekce začíná na 125 Eurech na osobu.

Exkurze na kajaku – budete mít možnost objevovat skryté zátoky a pláže, které můžete mít sami pro sebe. Pokud jste jízdu na kajaku ještě nezkusili, nemusíte se bát. Vyškolený personál vám vše ukáže a vysvětlí. Kajak je pro dva lidi a celodenní projížďka vás vyjde na 95 Eur.

Golf – tento elegantní sport je v Řecku velmi oblíbený. Zahrát si jej můžete například v Afandou, půl hodiny od hlavního města. Najdete tu 18 jamek a hřiště je otevřené po celý rok. Cena se liší dle délky trati, kterou zvolíte a také podle toho, zda budete potřebovat i vybavení. 18 jamek stojí 30 Eur.

Jízda na koni – na Rhodose si můžete zaplatit i pobyty, zaměřené na jezdecký sport. Spíte v blízkosti stájí, o koně se staráte a berete je na projížďku. Můžete si ale domluvit i jednodenní vyjížďku, která vyjde na 50 Eur.

Rhodos Řecko ruiny

6. Aktivity pro děti

Ostrov Rhodos je vhodný téměř pro všechny a určitě se tu bude líbit i vašim dětem. Historické památky a tajuplné uličky můžete prozkoumat i s těmi nejmenšími. Zejména na jihu najdete spoustu písečných pláží a vstup do moře je většinou pozvolný. Místní příroda okouzlí malé i velké a na ostrově nechybí ani vodní centra, akvária a zábavní parky.

Vodní park Faliraki

Toto úžasné místo plné vodních atrakcí pro malé i velké je největším vodním parkem v Evropě. Park leží v letovisku Faliraki. S dětmi tu můžete celý den dovádět na tobogánech, skluzavkách i vodních atrakcích nebo si užít odpočinku v jedné z vířivek. Vstupné do parku stojí 24 Eur pro dospělého a děti do 12 let platí 16 Eur. Děti do 3 let vstupné v sezóně neplatí.

Akvárium Faliraki

Další zajímavou atrakcí je místní akvárium, které najdete také ve Faliraki. AquaWorld Faliraki je menší akvárium, jehož součástí je akvarijní část s mořskými živočichy i menší muzeum. Zajímavostí je, že v akváriu najdete zachráněné živočichy, kteří uvízli například v rybářských sítích. Součástí je seznámení veřejnosti s místní faunou. Děti budou nadšené, až je personál nechá pohladit si rejnoky nebo krmit mořské ryby. Lístek do akvária stojí 5 Eur.

Hrad Kritinia

Vydejte se s dětmi na výlet na zříceninu hradu Kritinia. Najdete ji hodinu od hlavního města, jen pár metrů od parkoviště. Jsou tu i toalety a menší občerstvení. Doporučujeme vám si projít pozůstatky hradu a užít si vyhlídky na celé okolí.

Archeologické muzeum

S dětmi si můžete prohlédnout i místní muzeum, které najdete přímo ve městě Rhodos. V minulosti byla budova nemocnicí pro rytíře a dnes v muzeu můžete shlédnout výstavu antické historie a dozvědět se více o minulosti Rhodosu. Vstupné je 6 Eur, do 18 let je vstup zdarma.

7. Noční život na Rhodosu

Některé resorty na ostrově jsou známé pro svůj bohatý noční život. V létě je zde velmi živo a stojí za to si projít hlavní město i po setmění. Ve staré části města si můžete vybrat ze spousty barů a kaváren. Nejvíce to ale žije na náměstí Hippocrates v Rhodosu a ve 20 minut vzdáleném Faliraki.

Oblast Faliraki je populární zejména mezi anglickými turisty a bary jsou tu otevřené až do brzkých ranních hodin. Pokud máte rádi taneční hudbu, doporučujeme navštívit nejznámější diskotéku na ostrově Colorado Club. Mezi další známé podniky patří BarraTres, Akanthus Rhodes nebo Amphitheatre v Lindosu.

Ostrov nabízí spoustu i pro milovníky jídla a klidnějšího společenského života. Řecko je proslulé svými tavernami s výbornou středomořskou kuchyní. Můžete si tu vychutnat místní červené víno, čerstvé mořské plody, grilované ryby a řecké sýry. Na stole nikdy nechybí miska čerstvých oliv a Řekové jsou velmi příjemní a pohostinní.

Je běžné, že jídlo se zde servíruje vlažné a místní večeří často až po 22. hodině. Restaurace jsou ale otevřené už od poledne a vy tak můžete vyrazit na skvělé jídlo po celý den. Doporučujeme navštívit tzv. psistária, což jsou prosté restaurace, kde servírují grilované pokrmy.

8. Počasí na Rhodosu

Rhodos je jedním z nejslunnějších míst Řecka. V dubnu zde trochu prší, je tedy nejlepší do destinace vyrazit od května do konce října. Léta tu jsou dlouhá a teplá. Teploty zde často dosahují až 40 stupňů Celsia a pokud nefouká místní větřík, zejména v červenci a srpnu vám může být opravdu horko. Teplota moře je opravdu příjemná a koupání je možné až do listopadu.

Díky středomořskému podnebí jsou tu mírné zimy a skvělým obdobím na návštěvu je i podzim. Teploty se pohybují kolem příjemných 27 stupňů Celsia. Vzhledem k vysokým teplotám doporučujeme dbát na pitný režim a používat ochranné krémy před sluncem. To je tu opravdu ostré a mírnější teploty panují na východě ostrova.

9. PATNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou na Rhodos

Ostrov Rhodos leží na jihovýchodě Řecka v Egejském moři a je jen kousek od Turecka, kam návštěvníci ostrova rádi vyráží na výlety. Vládne tu příjemné středomořské podnebí a počasí je slunečné téměř po celý rok. Všichni milovníci vodních sportů i outdoorových aktivit budou z ostrova nadšení a stejně tak se bude líbit všem, kdo obdivují dobu antiky a milují historii.

Rhodos je velmi vyhledávanou destinací díky svým oblázkovým i písečným plážím a také díky mnoha možnostem výletů po ostrově. Doporučujeme vyzkoušet vyhlášenou místní kuchyni. V místě najdete spousty rybářských taveren a jedinečných podniků. Na ostrově není příliš rozvinuté zemědělství, ale v některých oblastech se dobře daří olivám, zelenině a citrusům. Destinace je vhodná pro návštěvníky všech věkových kategorií i pro rodiny s dětmi.

OSM důvodů, proč jet na dovolenou na Rhodos

Tato turistická destinace nabízí ubytování ve všech cenových kategoriích.

Pláže tu najdete oblázkové i písečné a jsou velmi dobře udržované. Egejské moře má tyrkysovou barvu a je skvělé ke koupání a potápění.

Na ostrově svítí slunce více než 3000 hodin v roce a i proto je perfektním místem na letní dovolenou.

Rhodos má opravdu rozmanitou přírodu a na většině území ostrova je stále nedotčená. V těchto místech se tak nemusíte bát návalů turistů a užijete si vaši dovolenou v klidu.

Místními cenami budete určitě mile překvapeni. Cestovní ruch se tu rozvinul o něco později a ceny jsou tak nižší než ve zbytku Řecka.

Řecká kuchyně je velmi vyhlášená a na Rhodosu se můžete těšit na spousty rybích tratorií, restaurací a také na mnoho dobrých kaváren. Doporučujeme ochutnat čerstvé ryby na grilu, na které se tu specializují téměř v každém podniku. Za ochutnání stojí i řecká pálenka ouzo, která se vyrábí z anýzu.

Rozmanitá příroda i krásné moře přímo vybízí ke koupání, k výletům a různým sportovním aktivitám. Mezi nejoblíbenější aktivity na ostrově patří golf, windsurfing nebo jízda na koni.

Destinace je i vhodná na nákupy i procházky historickým centrem hlavního města Rhodos. Nechte se okouzlit antickými hradbami, kostely a kláštery a prohlédněte si Staré město, které je zařazeno na seznam UNESCO.

SEDM důvodů, proč nejet na dovolenou na Rhodos

Rhodos je v letních měsících rušným ostrovem a zejména hlavní město je během sezony dost plné turistů.

Ostrov leží ve větší vzdálenosti od Česka a proto je nejlepší se na něj dopravit letecky. Ti co vyrazí vlastním autem musí počítat s delší cestou a s trajektovým spojením na ostrov.

Pokud nechcete zůstat jen v jednom místě a po ostrově se lépe pohybovat, bez vlastního automobilu budete muset využít místní autobusové dopravy nebo si auto půjčit na místě, což představuje další náklady.

Cestovní ruch se tu stále rozvíjí a proto je dobré si dát pozor při výběru ubytování. V poslední době se v Řecku rozmohly nabídky, které mohou být předražené nebo se v reálu dost liší od vaší představy.

Ostrov není hornatý a proto si jej neužijí ti, kdo vyhledávají horské túry a kopce.

Kdo bude chtít vyrazit na výlet mimo ostrov, musí počítat s lodní dopravou v podobě trajektu, lodi nebo vodního taxi.

Na severní straně ostrova najdete pouze oblázkové pláže a ty u turistických center bývají často dost přelidněné.

10. Nejoblíbenější hotely na ostrově Rhodos

Lindos Royal

Hotel Lindos Royal Rhodos Řecko

Lokalita: Lindos – Vlycha
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový
Cestovní kancelář: Blue-style

Lindos Royal je 5hvězdičkový resort s all-inclusive službami, který se nachází v malebném zálivu Vlycha v Lindosu na ostrově Rhodos. Hotel je navržen tak, aby se stal špičkovým místem pro dovolenou na Rhodosu s prvotřídním ubytováním a službami pro nezapomenutelnou letní dovolenou.

V resortu najdete vše, co potřebujete pro letní dovolenou a ještě více! Ať už cestujete s rodinou, přáteli nebo svou drahou polovičkou, ať už hledáte vzrušující dobrodružství ve Středomoří nebo čistě řecký styl odpočinku, Lindos Royal vás uspokojí. Nechte zkušený personál pečovat o vás a vaše potřeby a připravte se na nezapomenutelnou letní dovolenou!

V blízkosti hotelu Lindos Royal můžete navštívit mnoho zajímavých míst. Vydejte se na výlet lodí z Lindosu do Ayvaliku, nebo si vyberte z různých výletů a exkurzí nabízených na Tripadvisoru. Mezi oblíbené výlety patří například Shine Spa, Vesnice Lindos, Vlycha Beach nebo Kostel Panagia.

Sunrise Beach Hotel Rhodos

Sunrise Beach Hotel Rhodos

Lokalita: Pefki
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový
Cestovní kancelář: Exim tours

Sunrise Beach Hotel je moderní hotelový komplex situovaný v klidné části jihovýchodní strany ostrova Rhodos, přímo na pláži a v blízkosti letovisek Lindos, Lardos a Pefkos. Hotel se skládá z původní zrekonstruované budovy a nové budovy, obklopené udržovanou zahradou. Nabízí all-inclusive stravování, dva bazény, sportovní aktivity a řeckou restauraci.

V okolí hotelu Sunrise Beach na Rhodosu můžete navštívit mnoho zajímavých míst. Například Folklore Museum of Lardos Village je vzdáleno pouhých 2 km a Village of Lindos je vzdáleno 6 km. Můžete také navštívit Akropoli Lindosu, která je vzdálena pouhých 15 minut jízdy. Vyberte si z různých výletů a exkurzí nabízených na Tripadvisoru a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na ostrově Rhodos.

Hotel Orion

Hotel Orion - rhodos

Lokalita: Faliraki
Kategorie hotelu: tříhvězdičkový
Cestovní kancelář: Blue-style

Nedaleko písčité pláže Faliraki Beach se ve stejnojmenném letovisku nachází tříhvězdičkový hotel Orion. Leží ve fantastické lokalitě, která nabízí blízkou vzdálenost do centra letoviska, ale i relativně klidné prostředí. Centrum města je vzdálené zhruba 400 metrů od hotelu, do autobusu můžete naskočit ale už 150 metrů od hotelu.

Vybavení hotelu je zastoupeno nejen pokoji a restaurací, ale i bazény pro děti a dospělé. Druhý zmíněný je mimo jiné vybavený i vířivkou. Pokud se rozhodnete vydat na pláž, počítejte s tím, že neminete místní letovisko. Budete tak mít příležitost se v nejbližším okolí porozhlédnout. Na pláži je možné se věnovat vodním sportům.