Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec » Asie » Vietnam

Ostrov Phu Quoc

Největší vietnamský ostrov Phu Quoc je exotickou perlou, která skrývá pravděpodobně ty nejkrásnější pláže Vietnamu. Chcete další důvod pro jeho návštěvu? Cestovky Fischer a EXIM Tours sem létají přímými lety. Pořád vám to nestačí? A co tento argument – ostrov je jediným místem ve Vietnamu, pro jehož návštěvu si nemusíte zřizovat víza. Co vy na to?

Pětihvězdičkový hotel

Luxusní hotelový komplex obklopený zelení. Součástí je soukromá pláž a golfové hřiště.

Pětihvězdičkový hotel

Pětihvězda vzdálená jen 10 minut jízdy od letiště. Leží u jedné z nejkrásnějších pláží zde.

Pětihvězdičkový hotel

Hotel v klidném prostředí u soukromé pláže. Nabídne karaoke místnost i půjčovnu kol.

1. O ostrově Phu Quoc

Jak jsme již nastínili v úvodu, název Phu Quoc odkazuje na největší vietnamský ostrov. Vyhledávaná turistická destinace se z něj stala teprve nedávno, už nyní se ovšem proslavil jako místo s jedněmi z nejkrásnějších pláží, které můžete v celém Vietnamu navštívit.

Phu Quoc není pouze ostrovem, je celým souostrovím. Patří k němu totiž dalších 21 malých ostrůvků, které společně s ním tvoří rozlohu téměř 600 km2. Nachází se v Siamském zálivu a nejdůležitějším městem tohoto ostrova je přístav Duong Dong. Osidlování ostrova začalo nabírat obrátek po roce 1975 a v dnešní době zde žije zhruba 80 000 obyvatel.

Zajímavostí je, že se ostrov z geografického hlediska nachází blíže k hranici Kambodži (cca 15 km) než k hranici Vietnamu. Oblíbeným se stal díky své nedotčené přírodě i historickým vesničkám. Proslavil se také výrobou kvalitní rybí omáčky a pěstováním pepře.

O ostrově - phu quoc

2. Pláže na ostrově Phu Quoc

Pláže s bílým pískem poseté luxusními resorty zapříčinily, že se ostrov stal nejvyhledávanějším vietnamským letoviskem. Podél ostrova se táhnou desítky kilometrů písečných pláží. Pláže ostrova Phu Quoc jsou známé pozvolným vstupem do moře, čistou vodou, dostatkem prostoru i klidnou atmosférou. Zdá se, že jsou zkrátka dokonalé.

Dai Beach – V některých zdrojích se v souvislosti s touto pláží setkáte také s pojmenování Long Beach. Tento název nezískala jen tak, je totiž dlouhá zhruba 15 km. Nachází se v severozápadní části ostrova nedaleko pralesů, je zde ovšem i resort se špičkovými službami.

Vung Bau Beach – Další z pláží leží na jih od výše zmiňované pláže. Tato pláž má tvar půlměsíce a je omývána vodami Thajského zálivu, který zde získal netradičně modrou barvu. Podél pláže se nacházejí rybí restaurace, můžete zde tedy pobývat několik hodin.

Ong Lang Beach – Jednou z nejlépe hodnocených pláží ostrova je právě tato. Nabídne vám dostatek prostoru pro relaxaci, koupání i opalování. Jejímu zlatavému písku a tyrkysově modrému moři je těžké odolat. V blízkosti této čisté pláže se nachází několik resortů.

Pláže a koupání - phu quoc

3. Příroda ostrova Phu Quoc

Ostrov Phu Quoc není žádnou betonovou džunglí a například oproti Hanoji vám umožní kochat se přírodou téměř na každém kroku. Skoro 70 % jeho plochy totiž tvoří národní park. I to je důvodem, proč si ostrov stále uchovává svoji autenticitu. Přítomností národního parku je totiž chráněn proti zběsilé výstavbě resortů po celém svém území. Vznikají tak hlavně u pláží.

Podoba je do určité míry formována také přítomností plantáží pro pěstování černého pepře. Ten mimochodem patří k tomu nejkvalitnějšímu na celém světě. Některé plantáže jsou volně přístupné, je tedy možné je navštívit a prohlídku zakončit zakoupením pepře. Další zajímavostí je přírodní včelí farma, která se nachází na severu tohoto ostrova.

Ostrov je protkaný celou řadou toků, kolem nichž můžete uskutečnit kratší i delší trek. Jedním z nejlepších míst pro takto strávený čas je řeka Cua Can. Oblast je lemována lesy i kopci. Kromě ní jsou zde i další menší vodní toky, které vám představí přírodu ostrova v celé kráse.

4. Kam na výlet na ostrově Phu Quoc

Duong Dong

Největším městem ostrova je Duong Dong, které leží na stejnojmenné řece. Je místem mnoha pláží, pepřových farem, tržišť, továren na výrobu proslulé rybí omáčky i krásných chrámů. Na procházku městem je dobré si vyhradit alespoň pár hodin, určitě ji ale nevynechejte. Nedaleko chrámu Dinh Cau se až do půlnoci konají proslulé noční trhy plné jídla a piva.

Kokosové vězení

Severně od města Thoi se nachází tzv. Kokosové vězení, které bylo využíváno Francouzi a následně také Američany. Je spojené se smutným obdobím vietnamské války, kdy zde byli Američany mučeni vojáci bojující za severní část Vietnamu. V dnešní době slouží jako muzeum a národní kulturní památka, která připomíná nešťastnou část vietnamských dějin.

Rybářské vesnice

Rybářské vesničky tohoto ostrova jsou místem, kde můžete poznávat kulturu a historii této destinace. Řada z nich je jen nepatrně ovlivněná cestovních ruchem, mohou si tedy zachovávat svoji netknutou autentickou tvář. Mezi ty nejkrásnější patří vesnice Ham Ninh, Hon Thom, Rach Tram, Ganh Dau či již zmiňovaná Cua Can na stejnojmenné řece.

Další zajímavá místa

Zábavní park VinWonders – Ostrov Phu Quoc nejsou Spojené arabské emiráty, i zde ale můžete zažít zábavu ve velkém zábavním parku VinWonders. Více informací na tomto webu.

VinPearl Safari Park – Faunu největšího vietnamského ostrova vám představí tento safari park. Setkáte se zde například se lvy, žirafami, zebrami či krokodýli v přirozeném prostředí.

Lanová dráha – Nejdelší trojlanovou visutou lanovkou na světě je ta, která vede z jižního pobřeží ostrova na ostrov Hon Thom. Překonáte na ní vzdálenost skoro 8 kilometrů.

5. Sportovní aktivity

Pokud opomeneme kilometry nachozené během prohlídek ostrova, existují i další sportovní aktivity, kterým se na jeho území můžete věnovat. K těm nejvyhledávanějším a stále více oblíbeným patří vodní sporty, zejména pak potápění a šnorchlování. Vzhledem k množství vodních toků obklopených přírodou je na seznamu sportovních aktivit také jízda na kajaku.

Pokud se rozhodnete potápět, nabídne vám ostrov nejlepší podmínky v období od května do července, kdy je moře nejklidnější. Na severu ostrova se pod vodní hladinou skrývají pestrobarevné korály. Samozřejmostí je zde nabídka instruktorů a potápěčských škol.

Stejně jako v celém Vietnamu se můžete i na tomto ostrově prohánět ve skútrech. Se zapůjčeným skútrem poznáte velkou část ostrova a zakoupené suvenýry alespoň nebudete muset nosit pěšky. Pokud byste se do poznávání ostrova chtěli ponořit více, můžeme vám doporučit vybírat z nabídky webu Get Your Guide, kde najdete i vícedenní zážitky.

Sportovní aktivity - phu quoc

6. Aktivity pro děti

Pro děti je na ostrově aktivit více než dost. Mohou se k vám přidat během poznávání ostrova, lodních výletů i prohlídek plantáží. Ze všeho nejvíce je ale jistě zabaví již zmiňovaný zábavní park a safari. V zábavním parku se nachází stovky atrakcí pro malé i velké nadšence do adrenalinu. Součástí safari parku je pak i klasická zoo, ve které je možné se procházet.

7. Noční život na ostrově Phu Quoc

Na ostrově se můžete i v nočních hodinách zabavit celou řadou aktivit. Nemusí se přitom jednat pouze o popíjení v klubech nebo resortech (i přesto, že zde kluby naleznete). Místem, kde to v noci nejvíce pulzuje, je výše zmiňovaný noční trh. Je otevřený denně od 17 hodin až do půlnoci a můžete zde ochutnat čerstvé mořské plody i místní točené pivo.

8. Počasí na ostrově

Teplota moře omývajícího pobřeží ostrova je celoročně vhodná ke koupání, ne vždy však musí být moře klidné. V červnu přichází období dešťů, které trvá až do listopadu. V cestování by vám to ale nijak výrazně bránit nemělo. Déšť totiž přichází obvykle odpoledne a během několika minut je pryč. Po celý rok má Phu Quoc počasí tropické s teplotami okolo 30 °C.

9. Jak se dostat na ostrov?

Pro pobyt na tomto největším vietnamském ostrově platí bezvízový styk. Pokud chcete této výhody využít, musíte se dopravit z ČR přímo na něj bez přestupu na pevninské části Vietnamu. Tuto možnost nabízí cestovní kanceláře Fischer a EXIM Tours prostřednictvím svých zájezdů. Při cestě na vlastní pěst vás čekají dva přestupy a cena kolem 20 000 Kč.

10. Nejoblíbenější hotely/zájezdy v destinaci Phu Quoc

Exotická dovolená na tomto ostrově znamená poznat nedotčenou krásu vietnamské přírody, která prozatím není tolik zasažena masovým turismem. I přesto zde naleznete pětihvězdičkové a čtyřhvězdičkové resorty, které leží v hojném počtu podél pobřeží.

Melia Vinpearl

Melia Vinpearl - phu quoc1

Lokalita: Phu Quoc
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Fischer

Luxusní pětihvězdičkový resort Melia Vinpearl láká na návštěvu páry i rodiny s dětmi. Nachází se přímo u pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře, což svědčí o jeho vhodnosti i pro děti. V únoru a březnu zde navíc operuje dětský klub Funtazie. Ten vytváří zábavné programy na míru různým věkovým skupinám pro děti od 4 do 15 let.

Hotelový komplex sestává z více než 500 vil, přičemž v jedné z nich budete ubytovaní. Využívat můžete také tří bazénů, posilovny, wellness centra či golfového hřiště. Bavit se zde nebudou jen děti, ale i dospělí. Hraje zde totiž živá kapela, probíhá ohnivá show či ochutnávky vín. Naučíte se tady ovšem i připravovat vietnamskou kávu a vařit.

Novotel Resort

Novotel Resort - phu quoc1

Lokalita: Phu Quoc
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Fischer

Novotel Resort je také zástupcem pětihvězdičkového ubytování. Vyniká tím, že se nachází zhruba jen 10 minut jízdy od letiště. Navíc leží u jedné z nejkrásnějších pláží ostrova. Více než 350 pokojů doplňuje také přítomnost bazénů a dětského bazénku. I zde se mohou děti zabavit v dětském klubu. Je zde i wellness, posilovna či tenisové kurty pro vášnivé hráče.

Přímo na hotelu si můžete zapůjčit kolo a vydat se za poznáváním ostrova touto ekologickou a cenově dostupnou cestou. Nechybí ani obchůdek se suvenýry. U hotelu se nachází již zmiňovaná pláž posetá jemným pískem. Pozvolný vstup do moře ocení neplavci i děti. Na pláži můžete vyzkoušet vodní sporty. Na hotelu se konají nejrůznější animační programy.

Salinda Resort

Salinda Resort - phu quoc1

Lokalita: Phu Quoc
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: EXIM Tours

Butikovým hotelem (nejen) pro páry by se dalo nazvat pětihvězdičkové ubytování Salinda Resort. Je umístěný na západním pobřeží ostrova a zasazený do prostředí udržovaných zahrad s bohatým rostlinstvem. Nachází se přímo u pláže a jen 5 km od letiště. Podobnou vzdálenost musíte překonat také pro dosažení města Duong Dong. Pláž disponuje lehátky i slunečníky.

Na pláži si můžete za příplatek vyzkoušet vodní sporty. Zdarma budete mít jako návštěvník hotelu přístupnou posilovnu. Přímo na hotelu funguje směnárna, půjčovna kol i wellness centrum. Je zde rovněž i karaoke místnost. Děti se zabaví v rámci programu organizovaného dětským klubem. V areálu hotelu nechybí ani bazén pro toho, komu by se nechtělo do moře.