Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Cestovní kancelář České kormidlo

Znáte cestovní kancelář České kormidlo? Pokud ne, nejspíš vám uniká spousta skvělých nabídek na dovolenou. Zaměřuje se na cesty všeho druhu. Už v polovině roku si dokonce můžete zakoupit adventní zájezdy. Tato cestovní kancelář je na trhu už od roku 2002. Hned o rok později, v roce 2003, vydala svůj první katalog s nabídkou zájezdů.

Kromě běžných zájezdů si můžete přes tuto cestovku zajistit také autobusovou dopravu. Svoji vlastní dopravní společnost založila v roce 2009 a rozšířila tím své portfolio nabízených služeb. Ať už se jedná o zprostředkování zájezdu nebo dopravy, udělá České kormidlo vše pro to, aby byli zákazníci co nejvíce spokojení a stále se vraceli.

CK České kormidlo - cestovní kanceláře

Rok vzniku: 2002 | Počet poboček: 1 kancelář | Sídlo: Brno

Výběr destinace

Cestovní kancelář České kormidlo vznikla s cílem nabízet svým klientům zájezdy zejména do Chorvatska a Itálie. Na ty se specializuje stále, už dávno ale nejsou jedinou destinací, kterou tato cestovka nabízí. V dnešní době totiž nabízí zájezdy po celé Evropě. Mezi státy tak narazíte na Bulharsko, Slovinsko, Černou Horu, ale i Turecko nebo Makedonii.

Pokud jste zvyklí na určitý způsob vyhledávání u konkurence, nemusel by vám tento příliš vyhovovat. Není tolik intuitivní a komplexní jako u zbytku cestovek. Chvílemi vám může připadat, že na vás v každém rohu čeká mnoho informací, ale stále jste se nic nedozvěděli. Na druhou stranu je to důkazem, že má tato cestovka na svém kontě nejeden zajímavý zájezd.

Jak se tedy dobrat ke konkrétní destinaci? Můžete si například rozkliknout některý z dostupných typů zájezdů, pod nimiž jsou destinace dostupné. Další možností je tlačítko Vyhledávání a rezervace. Odtud se dostanete k detailnímu filtrování. Pokud ale sjedete na hlavní stránce níže, i zde si můžete prohlížet hotely postupně u jednotlivých států.

Screen České kormidlo1 - české kormidlo

Výběr dovolené

Již v úvodu jsme naznačili, že výběr dovolené od cestovní kanceláře České kormidlo bude pestrý. Standardními možnostmi jsou zájezdy last minute, léto u moře, poznávačky či zimní dovolená. Zajímavá je však možnost lázní a wellness, která nebývá u všech cestovních kanceláří dostupná. Mezi cestovateli je oblíbená také možnost zkrácené dovolené.

Zkrácená dovolená je obvykle na dobu 3 nocí, ještě kratší cestování ale představuje jednodenní koupání u moře. Tyto zájezdy jsou levné a většinou probíhají tak, že přes noc cestujete a přes den se koupete. Milovníci Vánoc ocení adventní zájezdy. Cestování osob starších 55 let usnadní Program 55+, který nabízí zvýhodněné ceny.

Screen České kormidlo2 - české kormidlo

Zákaznický servis

Zákaznický servis, který cestovní kanceláře nabízejí svým klientům, může být rozhodujícím faktorem pro to, zda se rozhodnou k cestovce vrátit. Začít tedy můžeme už třeba tím, jak probíhá komunikace s cestovkou. Využít můžete zákaznické podpory, která čeká v call centru. Dokonce i o víkendu. Osobně můžete cestovku navštívit v kamenné pobočce v Brně.

Pokud by se vám nelíbila ani jedna z výše zmíněných možností, můžete společnost kontaktovat také přes online formulář či na Facebooku. Negativní komentáře cestovatelů často směřují ke zpožděným spojům. Na základě recenzí se také zdá, že ne každý delegát bude schopný poskytnout veškeré informace o konkrétní destinaci.

Screen České kormidlo3 - české kormidlo

Cena zájezdu

Vzhledem k tomu, že se tato cestovní kancelář nespecializuje na prodej zájezdů do exotiky, jsou ceny poměrně nízké. Svůj podíl na tom má také nabídka krátkodobých zájezdů. Např. jednodenní koupání na chorvatské pláži lze pořídit už za 1 400 Kč. V případě akčních nabídek mohou ceny klesnout až na polovinu. Standardní zájezd u moře lze pořídit už za 10 000 Kč.

Svůj zájezd můžete zaplatit online platební kartou, bankovním převodem, na pobočce i prostřednictvím benefitů. Platba zájezdu je rozdělená do několika záloh. Podmínky rozdělení záleží na tom, o jaký typ zájezdu se jedná, případně kdy ho rezervujete. Pokud potřebujete vystavit fakturu pro svého zaměstnavatele, pro tuto cestovku to nebude žádný problém.

Klady
  • Zájezdy i autobusová doprava
  • Lidové ceny zájezdů
  • Zajímavé typy zájezdů
  • Výběr z mnoha destinací
Zápory
  • Zpožděné autobusy

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.6 (21 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář