Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Glamping – co to je a kde ho zažít?

Glamping je cestovatelským fenoménem, jehož kouzlu každý rok propadnou noví a noví cestovatelé. Koho by kdy napadlo, že se během přespávání v přírodě nebudete muset vzdávat pohodlných postelí? V tomto článku se budeme věnovat různým otázkám, které se tématu týkají. Podstatnou část článku věnujeme i tipům na glamping ubytování v ČR i zahraničí.

Glamping Šumava

Moderně vybavený tiny house na samotě nedaleko Lipenské přehrady.

Glamping jižní Morava

Dřevěný domek v koruně stromu v Bílých Karpatech. Snídaně součástí.

Glamping Beskydy

Ubytování s neomezeným vstupem do wellness. Parkování je zdarma.

Co je to glamping?

Otázka, kterou je nutné zodpovědět jako první. Co je to glamping? Tento cestovatelský trend spočívá v luxusním kempování, které klade důraz na udržení kontaktu s přírodou při zachování velké míry pohodlí a vymožeností dnešního světa. Můžete vyjet na glamping s vířivkou, posedět u krbu, usínat ve voňavých peřinách a stále mít přírodu na dosah.

A kde se vzal jeho název? Vznikl v roce 2005 a pochází ze dvou anglických slovglamorous + camping. Tato dvě slova ho dokonale definují, odkazují totiž na krásu a kempování. Většina glamping ubytování je okázalá, přepychová a má na hosty udělat dojem, proto je potřeba počítat s tím, že bude cena za takto strávený víkend poměrně vysoká.

Kde se vzal glamping?

Jaká je historie tohoto netradičního ubytování? Asi delší, než byste čekali. Pokud bychom chtěli jít daleko do minulosti, musíme se vrátit až do středověku. Tehdy se tento způsob přenocování používal při výpravách králů. Stavbu stanů měli na starost sluhové, kteří rovněž zajišťovali, aby uvnitř nic nechybělo. Důležité byly zejména luxusní předměty.

Jurty jakožto jeden z typů glamping ubytování pocházejí z Mongolska 11. století. Tehdy byla klíčová jejich skladnost a rozložitelnost. Glam camping v dnešní podobě se začal rozvíjet v roce 2017. Vznikl s cílem zesměšnit osoby, které nejsou schopné vzdát se pohodlí. Postupem času se ale začal brát vážně a dnes má v kempování své čestné místo.

Glamping - kde se vzal glamping

Glamping v České republice a ve světě

Největšího rozmachu se glamour camping dočkal během roku 2020, kdy byla pandemie onemocnění covid-19 na vzestupu. Když se lidé vyhýbali davům, začali si stavět ubytování tohoto typu v přírodě a posléze je pronajímat. Díky tomu si dnes může každý vyzkoušet toto netradiční ubytování v přírodě. Zažít ho můžete u nás i v zahraničí.

Nejoblíbenější a nejvyhledávanější glamping v ČR je dlouhodobě glamping Šumava, glamping jižní Morava a glamping Beskydy. Tyto destinace patří k těm, které nabízejí ta nejlepší luxusní kempování v ČR. Vydat se za ním můžete i do zahraničí. Za nejkrásnější místa se považují ubytování na Islandu, ve Francii, v Anglii, Polsku nebo třeba Finsku.

Vzhledem k rostoucímu trendu tohoto ubytování lze předpokládat, že bude jejich počet stoupat. Možná se objeví i na takových místech v Česku, kde byste to vůbec nečekali.

Podoby glampingu

Druhů glamping ubytování je hned několik. Díky širokému výběru si každý cestovatel najde to, co se mu líbí. I když se může ubytování na první pohled zdát obyčejné, vnitřkem překvapí.

Luxusní stany a teepee

Glamping v podobě luxusního stanu nebo teepee je jednou z nejčastějších variant. Takové stany jsou často vyztužené dřevěnými tyčemi a poskytují až překvapivě velký prostor. Svou velikostí mohou být vhodné pro celé rodiny.

Glamping na vodě

Vodní glamping camp má podobu dřevěných chatek umístěných nad hladinou vody. Z jejich terasy můžete třeba rybařit nebo jen tak pozorovat dění kolem sebe. Domky mohou být spojeny molem, případně být rozesety nedaleko pobřeží.

Glamping na stromě

V této souvislosti můžete rovněž narazit na pojem treehouse. Vybavujete si domek na stromě, který má Bart Simpson? To je ono, akorát lépe vybavené. Jedná se o dřevěný domeček pod korunami stromů, do kterého lezete po žebříku nebo po dřevěných schodech.

Tiny house

Ubytování v podobě tiny house (maličkého domku) je snad ten nejlepší glamping pro dva. Jednoduše řešené domky na kolech s terasou, krbem a prosklenými stěnami přejí romantice. Některé z nich jsou do patra, přičemž v horní části se obvykle spí.

Maringotky

Ano, netradiční ubytování v přírodě může mít i podobu maringotky. V mnohém se podobají tiny house, lišit se mohou v materiálu použitém pro stavbu. Oproti tiny house jsou maringotky také obvykle přízemní, patro nemívají.

Jurty

Jurty byly původně obydlí kruhového tvaru, která sloužila kočovníkům z oblasti Asie. Tvar a podoba zůstaly zachovány, jen ten vnitřek se snad trochu změnil. Glampingová jurta může být vybavena klasickým nábytkem i systémem vytápění.

Posedy

Pokud narazíte na možnost ubytování v posedu, počítejte s tím, že to může být dál od města. Ale o tom to přeci je. Probudit se a ráno koukat na stromy a louku. Na rozdíl od domků na stromě jsou posedy samostatně stojící stavby na dřevěných nohách.

Iglú

Nenechte se zmást, ubytování typu iglú nemusí být v tomto případě z ledu. Ta klasická eskymácká iglú může svým vzhledem jen připomínat. Ubytování s kruhovou kopulí může stát uprostřed lesa, u jezera, na louce, v kopcích ale samozřejmě i na sněhu.

Glamping - podoby glampingu

Co dělat na glampingu?

Plánujete vyzkoušet toto netradiční ubytování v ČR nebo zahraničí, ale nedokážete si představit, jak se zabavíte? Poradíme: berte to jako očistu od městského shonu, ruchu dopravních prostředků a digitálních vymožeností. Jeďte sami nebo přizvěte člověka, se kterým je vám nejlépe. Načerpejte klidnou atmosféru, prospěte se a odpočiňte si.

Pokud chcete svůj relax ještě zintenzivnit, vybírejte glamping s wellness. Jak to vypadá? Může se například jednat o venkovní lázně, jejichž součástí bude vířivka, koupací sud, srubová sauna apod. Vše v naprostém soukromí. Můžete ale vyrazit i do okolí a zjistit, čím je oblast zajímavá, jak vypadá okolní příroda nebo jaké vesničky a obce jsou poblíž.

Náš tip

Wellness víkend se stal oblíbeným dárkem. Který byste si vybrali?

Co si vzít s sebou na glamping?

To, co byste si s sebou měli zabalit, se odvíjí od toho, ve kterou roční dobu a kam se chystáte. Velký otazník je u jídla. Zde se raději spoléhejte sami na sebe. Některá ubytování mohou nabízet omezené stravovací služby, měli byste to ale dopředu vědět, abyste se připravili na opak. Zjistěte si také, zda bude kam potraviny uložit (tj, zda je k dispozici lednice).

Kniha – máte v knihovničce několik titulů, které nestíháte číst? Vezměte si je s sebou. Můžete se uložit do pohodlné postele a za zvuku přírody sledovat osudy hlavních hrdinů příběhu.

Léky a KPZ – krabičku poslední záchrany se hodí mít s sebou kdekoliv. Vybavte se i léky, které pro vás budou naopak první záchranou při nepříjemných problémech.

Outdoorové vybavení – věci na turistiku zabalte v případě, že se chystáte oblast prozkoumávat. V opačném případě se vybavte pohodlným oblečením a plavkami.

Lahev dobrého vína – příjemně strávený večer můžete zakončit sklenkou dobrého vína. Nepřehánějte to, abyste si nezkazili celkový dojem z pobytu na tak mírumilovném místě.

Stolní hry – desková hra a nuda jsou dvě slova, která nejdou dohromady. Aby náhodou nenastal moment, že nebudete mít co dělat, přibalte oblíbenou deskovku.

Jídlo na cesty – jídlo na cesty vás zachrání, pokud v blízkém okolí nebude žádný obchod ani restaurace. Jedná se o sáčky s hotovým jídlem, jejichž obsah pouze přihřejete a můžete jíst.

Powerbanka – některá ubytování mohou být zcela bez elektřiny, proto doporučujeme přibalit powerbanku kvůli mobilu. Pokud ho budete využívat kvůli navigaci, bude stav baterie klesat.

Repelent – jelikož se ubytování nacházejí v přírodě, může být hmyz jednou z věcí, která vám bude pobyt narušovat. Před vycházkou do lesa se nastříkejte, ideálně přírodním repelentem.

Seznam výše je jen pár tipů na věci, které by vám v glamping campu mohly chybět, proto si je nezapomeňte přibalit. Dále se ale řiďte svým vlastním seznamem, na který jste zvyklí.

Glamping - co si vzít s sebou

Vybavení glamping ubytování

Konkrétní vybavenost vždy záleží na tom, kde se chystáte ubytovat. V popisu jednotlivých ubytovacích kapacit bývá uvedeno, co všechno je a není jejich součástí. Počítejte s tím, že vzhledem k typu ubytování mohou občas chybět základní věci. Jedná se například o:

  • elektřinu
  • připojení k Wi-Fi, signál
  • sociální zařízení

Chybějící elektřinu vyřešte již zmiňovanou powerbankou a baterkou. Absenci signálu slavte, zažijete digitální detox! V nejhorším případě můžete dojít nebo dojet o kus dál, kde už bude. Sociální zařízení může být řešeno venkovní sprchou a suchým záchodem.

Na druhé straně ale máme opravdu luxusní kempovací ubytování, kde budete mít téměř vše. Ta mohou být vybavená projekčním plátnem, kuchyňskou linkou se sporákem, krbem nebo pecí na pizzu a v některých dokonce nechybí ani civilizovaná toaleta a koupelna. Narazit můžete i na glamping s vířivkou. Naopak standardním vybavením bývá pohodlný nábytek.

Kochat se přírodou můžete z přilehlých teras s venkovním posezením. A vytápění? Ani to nebývá samozřejmostí, někde s ním ale přece jen můžete počítat. S parkováním nebývá problém, vše ale závisí na podmínkách správce ubytovací kapacity.

Na co se připravit?

Pokud se rozhodnete pro glam camping, je potřeba být připravený na několik vroubků. Kromě výše zmíněných nevýhod, bez kterých by ale tento typ zážitku těžko získal svou podobu, se jedná ještě o pár dalších. Jako první je potřeba zmínit cenu. Ta je v některých případech opravdu vysoká (třeba 5 000 Kč/noc). Hodí se tak spíše pro krátkodobé pobyty.

Připravte se také na hmyz. Řada ubytování je u vodních ploch nebo v lesích, kde před ním zkrátka není úniku. Vybavte se repelentem. Pro zachování čistoty přírody ale používejte ideálně přírodní repelenty, a to nejen během pobytu v glamping campu.

Chcete absolvovat glamping v ČR se psem? Pak vás asi moc nepotěšíme. Protože se jedná o ubytování v přírodě, mohlo by to působit dojmem, že budou správci objektů benevolentní k otázce pobytu se zvířetem. Ne všude ale tomu tak je. Podobně jako u jiných zařízení, i zde je lepší si tuto podmínku dopředu zjistit a vybírat tam, kde vás s pejskem ubytují.

Jak začít s glampingem?

Na tuto otázku se můžeme podívat ze dvou pohledů. Tím prvním je glamping jako způsob cestování a tím druhým v podobě podnikatelského záměru. První možnost je snadná – zkrátka odjeďte. Rychle zjistíte, zda propadnete kouzlu luxusního kempování v přírodě, nebo ne. Zjistěte si podrobnosti o daném glamping ubytování a na pobyt se připravte.

Glamour camping jako podnikatelský záměr

Stavba netradičního ubytování v přírodě zažívá v dnešní době velký boom. Ačkoliv už je nabídka poměrně široká, stále se objevují nová a nová místa, na která se můžete vydat. Proto by nás nepřekvapilo, kdybyste se sami rozhodli jedno takové útulné místo vytvořit. Jak na to?

  1. Vyberte vhodnou lokalitu, zajistěte si na ní pozemek a zjistěte si, zda pro stavbu potřebujete stavební povolení. Vzhledem k charakteru ubytování většinou nutné nebývá.
  2. Vyberte ubytování, které se vám líbí, a informujte se o možnostech jeho stavby. Zvládnete ho postavit sami, nebo se raději obrátíte na specializovanou firmu?
  3. Promyslete design interiéru a udělejte si pár návrhů. Po vybavení zařízení nezapomeňte udělat pěkné fotky zvenku i zevnitř. Nezbytností je web s rezervačním systémem a marketing.

Lokalitu vybírejte tak, aby byla pro hosty atraktivní a měla návštěvnostní potenciál. Glamping ubytování si ale můžete postavit jen sami pro sebe. Zásadní je výběr vhodné lokality, typu stavby a zajištění stavebního povolení, pokud je zapotřebí. Se stavbou vám může pomoci firma, v některých případech je ale možné stavby zakoupit již hotové.

Tipy na glamping v ČR i zahraničí

Tuto část článku věnujeme konkrétním tipům na glamping v Česku a přidáme i pár tipů v zahraničí. U každé možnosti vám nabídneme také několik výletů v dané oblasti. Pro hledání luxusního kempování v ČR a zahraničí jsme využili nabídky glamping Slevomat, zážitkového portálu Zážitky.cz, cestovní kanceláře České kormidlo a webů TravelKingDovolená.cz. Nabídky cestovních kanceláří bohužel moc rozsáhlé nejsou.

Glamping Šumava

Tiny House Martinka

Tiny House Martinka - glamping šumava

Tiny House Martinka se nachází jen 15 km od Lipna. Jedná se o glamping pro dva až čtyři dobrodruhy. Je vybaven stejně jako běžná ubytovací zařízení – kuchyňským koutem, koupelnou i ložnicí. Nechybí ani venkovní terasa s posezením a grilem.

To, že se jedná o glamping s wellness, dokládá přítomnost sauny s prosklenou stěnou a dřevěná káď s vodou. V ložnici je projekční plátno, na kterém si můžete během pozdních večerů promítnout oblíbený film. Parkovat můžete zhruba 15 m od domku.

Tiny House Rákosníček

Tiny house Rákosníček - glamping šumava

Na Šumavě se nedaleko Lipna nachází tiny house s kouzelným názvem – Rákosníček. Zdi pomalované touto pohádkovou postavou zde ale nečekejte. Naopak se můžete těšit na pobyt na samotě nedaleko jihočeského moře ve vybaveném domečku.

Tento moderní tiny house je vybavený sprchou s teplou vodou, lednicí, vařičem, french pressem i topením. Zkrátka jako doma. Nechybí mu dokonce ani terasa s grilem, kde můžete posedět až ve čtyřech lidech. Pobyty je možné uskutečnit na dvě až pět nocí.

Co vidět na Šumavě:

V okolí těchto ubytování se nachází řada turistických stezek, které vás zavedou k překrásným šumavským místům. Nevynechejte ale Lipno, kde si můžete vyzkoušet různé vodní aktivity. Navštivte také Český Krumlov a prohlédněte si zdejší historické památky. Na Šumavě je mnoho rašelinišť, např. Bobovec nebo Soumarské. Ve Volarech navštivte aquapark.

Glamping Morava

Moravia Glampresort

Moravia Glampresort - glamping morava

Nedaleko Bouzova můžete přenocovat v luxusní maringotce. Je designovaná do přírodního stylu, aby v přírodě nepůsobila jako pěst na oko. Přikoupit si můžete možnosti snídaní a ráno očekávat várku mléka, džusu, jogurtů, pečiva, ovoce, zeleniny a dalších dobrot.

Maringotka má plně vybavenou kuchyň, postele s matrací z paměťové pěny, sprchu, toaletu, elektřinu i tekoucí pitnou vodu. Ve venkovní části najdete ohniště s grilem a využívat můžete i saunu. Vzhledem k vytápěcímu systému se zde můžete ubytovat celoročně.

Stromodům Žítková

Stromodům Žítková - glamping jižní morava

Toto netradiční ubytování v ČR je naším zástupcem pro glamping jižní Morava. Nachází se na území nazvaném Bílé Karpaty, které s sebou přináší spoustu příležitostí k výletům. Tedy za předpokladu, že se vám bude chtít opustit tento treehouse.

Nikdo se vám nebude divit, pokud by se vám nikam nechtělo. Dřevěný domek v korunách stromu má totiž vše, co budete pro svůj odpočinek potřebovat – varnou konvici, lednici, solární sprchu, terasu s grilem, ohniště, deky i knihovničku.

Co vidět na Moravě:

Na severní Moravě navštivte nedaleké Javoříčské jeskyně, které jsou tajuplným komplexem podzemních chodeb. Zkoumejte taky nedaleké zříceniny hradů a za poznáním se vydejte do Hanáckého muzea. Jižní Morava vás okouzlí rozsáhlými vinicemi, levandulovou farmou a řadou rozhleden. Město Břeclav má renesanční zámek z 16. století.

Glamping jižní Čechy

Tiny House Laura

Tiny House Laura - glamping jižní čechy

Tiny House Laura najdete 15 km od Českého Krumlova. Jedná se o glamping s vířivkou, koupelnou se splachovací toaletou i tekoucí vodou, lednicí i varnou deskou. Stojí uprostřed jihočeských pastvin, které můžete sledovat z venkovní vířivky i terasy.

Prosklené stěny vám umožní nevzdávat se výhledu ani v případě, že zalezete dovnitř. Zde na vás mimochodem čeká vinotéka a krb. Uvnitř se můžete ubytovat až ve čtyřech osobách. Na terase je gril, kterým si můžete zpříjemnit večerní posezení s tím, koho k sobě přizvete.

Treehouse Jenda

Treehouse Jenda - glamping jižní čechy

A máme zde další tip na ubytování na stromě. Tentokrát se jedná o Treehouse Jenda, který se nachází v Kostelci nad Vltavou. Ubytovat se zde můžete až na 8 dní od léta do podzimu. Pobyt můžete absolvovat až ve čtyřech osobách, které touží po klidu a čerstvém vzduchu.

I toto ubytování reprezentuje jedno z míst, kde se připojení k Wi-Fi nedočkáte. Odložte mobil a ukuchtěte si na grilu nebo ohništi něco dobrého. Před chladným počasím vás zahřeje olejový radiátor. O koupelnu a kuchyňku nepřijdete, jen za ní budete muset do bungalovu.

Co vidět v jižních Čechách:

V tomto případě je to asi jasné – vaším cílem by rozhodně měl být Český Krumlov se všemi svými památkami a parky. Daleko to nebude ani ke stezce v korunách stromů, která leží u Lipna. Od treehousu se můžete vydat k vodní nádrži Orlík a stejnojmennému zámku. Nedaleko něj stojí také nádherný hrad Zvíkov, který leží na výběžku do vodní nádrže.

Glamping Beskydy

Glamping Bahenec

Glamping Bahenec - glamping beskydy

Chcete vyzkoušet ubytování, které svým vzhledem připomíná iglú? Pak navštivte glamping Bahenec. Právě zde naleznete bílé kopule s bezchybnou vybaveností. Spojuje pobyt v přírodě s wellness službami, které absolvujete v nedalekém stejnojmenném hotelu.

Wellness určitě nevynechejte, v ceně totiž máte neomezený vstup. Ubytování je vybavené pohodlnou manželskou postelí, volně stojící vanou, křesílky, krbem a podlahovým topením. Na přivítanou dostanete lahev sektu. Parkování zde jako hosté budete mít zdarma.

Glamp v Hluboké

Glamp v Hluboké - glamping Beskydy

Toužili jste někdy po tom strávit noc v beskydské jurtě? Ve valašském glampu v Hluboké budete mít možnost si tento sen splnit. Do jurty se můžete vydat po celý rok, tento typ ubytování je zde dostupný celoročně. Ubytovat se mohou 2 – 4 osoby na 2 – 12 dní.

Ubytováni budete v bezprostřední blízkosti lesů. Jurta disponuje koupelnou se záchodem i sprchovým koutem. Kromě toho budete mít k dispozici vybavenou kuchyň. Pokud by vás jurta neoslovila, můžete zvolit ubytování v klasické chatce.

Co vidět v Beskydech?

Beskydy jsou krásným místem plným lesů a hor. Jsou protkané sítí turistických stezek, rozhleden i vodních ploch. Jmenovat můžeme stezku Valaška u Pusteven či rozhledny Velký Javorník a Kozubová. Vydat se můžete na Lysou horu, Radhošť nebo Prašivou. Samozřejmostí jsou i muzea, koupaliště, vodopády a naučné stezky.

Glamping Vysočina

Treehouse Sokolí

Treehouse Sokolí - glamping vysočina

V blízkosti Třebíče stojí luxusní domek na stromě. Jakmile vejdete dovnitř, nepoznáte, že bydlíte v provizorním obydlí. Uvnitř to totiž vypadá jako ve skutečném domě. Rozmazlovat vás zde budou výtečné snídaně, které budete mít v domku jako potravinový balíček.

Součástí tohoto luxusního ubytování je koupelna se sprchou a teplou vodou. Kromě umyvadla je zde dokonce i bidet. Jediné, co chybí, je toaleta. Ta se v podobě suchého záchodu nachází mimo ubytování. V domku je rovněž kávovar, rychlovarná konvice a lednice.

Minidomek Batouchovice

Minidomek Batouchovice - glamping vysočina

Vystačíte si s ubytováním, které je tak maličké, že se do něj vešla jen postel a malá kuchyňská linka? V tom případě by vaší pozornosti neměl uniknout minidomek v Batouchovicích nedaleko Třebíče. Ubytovat se zde mohou dvě osoby na jednu až dvě noci.

Okno velké přes celou stěnu můžete zatáhnout závěsem, ale radíme to nedělat. Jinak by vám mohl uniknout některý ze zvířecích návštěvníků, který se za vámi přijde podívat. V domku je pitná voda, vybavená kuchyňka a sprchový kout. Záchod je ve venkovních prostorách.

Co vidět na Vysočině?

Ptáte se, zda je možné jít se v okolí výše zmíněných ubytování někam podívat? Jistě, že ano. Od domku v korunách borovic se vydejte do 4 km vzdálené Třebíče, kde se skrývá dědictví UNESCO. Od minidomku se můžete podívat ke zřícenině hradu Rokštejn nebo na rozhlednu Rubačku. Nedaleko Třebíče jsou ale i další rozhledny a památky, které stojí za návštěvu.

Glamping Liberecký kraj

Jurta Tipido

Jurta Tipido - glamping liberecký kraj

Je vás pět a chcete zažít glamping v Česku? A co jurta 12 km od Liberce? Zde se v pěti lidech pohodlně vyspíte. Jurta inspirovaná mongolskou stavbou má kuchyňku se základním vybavením, ohniště a přírodu. Hlavně tu přírodu. Spí se ve spacáku na futonech.

Uvnitř jurty jsou kamna přichystaná na topení dřevem. Pokud vám bude zima, můžete si přitopit. Je zde také lednice. V jurtě je elektřina, se světlem ani nabíjením tedy nebude problém. Pro pitnou vodu budete muset do studánky, případně dovézt vlastní.

Treehouse v Podještědí

Treehouse v Podještědí - glamping liberecký kraj

Až na dvě noci v období od dubna do října se můžete ubytovat v domku na stromě v Podještědí, konkrétně v Proseči pod Ještědem. Ubytovat se mohou maximálně dvě osoby, čímž tento pobyt doslova volá po romantických večerech.

Součástí tohoto zážitkového pobytu je kromě přespání také farmářská snídaně, láhev moravského vína, káva a čaj i barel s pitnou vodou. Venkovní prostory jsou vybavené ohništěm a venkovní sprchou. Nechybí ani kuchyňský koutek a toaleta.

Co vidět v Libereckém kraji?

Od obou výše zmíněných ubytováních to budete mít kousek od Liberce. Zde si určitě prohlédněte místní radnici, která je chloubou náměstí. Městskou hromadnou dopravou pak můžete vyrazit rovnou pod Ještěd a udělat si výšlap. Zajímavou podívanou nabídne také Novinský železniční viadukt. V okolí je celá řada naučných stezek.

Glamping střední Čechy

Off grid chata Roklinka

Off grid chata Roklinka - glamping střední čechy

Nedaleko Benešova se nachází roztomilé off grid ubytování. Zde si budete moci vyzkoušet krásu glamour campingu v celé jeho kráse. Chata je totiž off grid – nemá přístup k žádné síti, energii čerpá ze slunce a pro vodu musíte do studny. Ubytovat se můžete až na osm nocí.

Chatku může využít rodina i parta přátel. Je vybavená sprchou i toaletou. Kuchyňka je opatřená plynovým vařičem a ledničkou. Nechybí ani krbová kamna, ve kterých si můžete v chladných dnech přitopit. Venkovní posezení přeje večernímu sledování hvězd.

Nová Živohošť Marina & Glamping

Nová Živohošť Marina & Glamping - glamping střední čechy

Ubytování u vodní nádrže v podobě luxusního kempování? Proč ne. Glamping Nová Živohošť se nachází u přehrady Slapy, která nabízí vyžití v podobě vodních sportů, opalování na pláži i plavání. Ubytování jsou umístěná pár metrů od pláže.

Na výběr máte z dvoulůžkových a šestilůžkových stanů, přičemž ty větší disponují vlastním sociálním zařízením. Větší stany mají také vybavenou kuchyň, terasu, přístup k Wi-Fi, klimatizaci a vytápěnou podlahu. V areálu glamping campu je možné grilovat.

Co vidět ve středních Čechách?

Zámek Konopiště nebo Jemniště – tak přesně tyto turistické cíle můžete navštívit, pokud se ubytujete u Benešova. Okolí je ale plné zajímavých míst. Je zde například zřícenina kláštera či různé farmy, které si užijí hlavně děti. U Slapů asi bude program jasný, ale kdybyste přece jen zatoužili po výletu, využijte husté sítě cyklotras nebo turistických stezek.

Glamping Orlické hory

Maringotka U pramene Tiché Orlice

Maringotka U pramene Tiché Orlice - glamping orlické hory

Na rozhraní Orlických hor a Jeseníků se nachází útulná maringotka, ze které to bude velice blízko k výletům do hor. Dokonce se nachází jen 10 km od proslulého visutého mostu Sky Bridge 721. V blízkosti je i bobová dráha a další atrakce.

Maringotka slibuje veškerý komfort hotelového pokoje. Má manželskou postel, televizi, vybavenou kuchyň, koupelnu se sprchou i toaletou, přímotop a kamna. Vzít s sebou můžete i domácího mazlíčka a parkování je zde zcela zdarma.

Co vidět v Orlických horách?

Protože se ubytování nachází v horách, příležitostí k vycházkám bude více než dost. Navštívit můžete například rozhledny, horské vrcholy nebo pozůstatky dělostřeleckých tvrzí.

Glamping Český ráj

Igloo

Igloo - glamping český ráj

Chutnou snídani si můžete dopřát v Igloo glamping s wellness v Českém ráji. Nachází se pouze 3 km od Prachovských skal, které patří k nejvyhledávanějším cílům oblasti. V ceně máte neomezený přístup k wellness službám a v některých případech i snídani.

Wellness má v tomto případě podobu sauny a sudu s horkou vodou. Igloo stojí na břehu rybníka, který garantuje poklidnou atmosféru. Vyspí se zde dva dospělí a až dvě děti. Krbová kamna zajistí, že se zde můžete ubytovat i během chladnějšího období.

Co vidět v Českém ráji?

V okolí je nespočet míst, na jejichž návštěvu nezapomenete. Jmenovat můžeme hrad Trosky, Prachovské skály či hrad Kost. Přijedete-li s dětmi, vydejte se po stopách Rumcajse.

Glamping Polsko

Peak Glamp

Peak Glamp - glamping polsko

Glamping v Česku je oblíbený, ale co takhle vyzkoušet i zahraniční netradiční ubytování v přírodě? V polských Vysokých Tatrách se nachází Peak Glamp, kde si můžete vybrat mezi glampingem s vířivkou a speciálním romantickým glampingem pro dva.

Ubytovaní budete v luxusní kopuli s výhledem na hory. K dispozici budete mít základně vybavenou kuchyňku, koupelnu s toaletou a závěsné posezení přímo za oknem. Ve venkovní části je vířivka a terasa s lehátky a grilem. Vnitřek kopule je klimatizovaný.

Co vidět v Polsku?

Ubytovaní budete jen 5 km od města Zakopané, kde můžete navštívit třeba aquapark nebo některou z restaurací na ulici Krupówki. Nevynechejte ani návštěvu horských vrcholů.

Glamping Slovinsko

Olimia Adria Village

Olimia Adria Village - glamping slovinsko

Glamping v pětihvězdičkovém resortu? Proč ne! Ubytovaní budete v luxusních lázních, přičemž část se stanovým městečkem vypadá jako malá vesnička. Pobyt zde vám zajistí neomezený vstup do wellness centra a aquaparku Aqualuna.

Všechny stany jsou vyrobené z přírodních materiálů. Snídaně v podobě dobrot od místních farmářů máte v ceně. Stany jsou standardně vybavené televizemi, připojením k Wi-Fi, klimatizací, lednicí i vlastním sociálním zařízením. Nechybí ani terasa s posezením.

Co vidět ve Slovinsku?

Slovinsko je země bohatá na přírodní krásy a tato oblast nebude výjimkou. Navštívit můžete třeba rezervaci Kozjansko či oblast Rudnica. Zajímavá bude návštěva čokoládovny v Olimje.

Glamping Chorvatsko

Village Terme Tuhelj

Village Terme Tuhelj - glamping chorvatsko

Glam camping frčí i v Chorvatsku. Ubytování, které jsme vybrali, má podobu luxusních mobilních domků. Příroda bude na dosah, domků je zde ale více, a tak počítejte s tím, že v místě nebudete sami. Součástí areálu je soukromé kryté parkoviště pro hosty.

Jako hosté budete mít přístup do wellness centra, které je součástí areálu. Je zde bazén, sauna i vířivka. Každý z domků má svoji terasu, kuchyňku, klimatizaci nebo topení. Na terasu vedou prosklené dveře. Domky jsou různě velké a jsou vhodné pro dvě až šest osob.

Co vidět v Chorvatsku?

Toto ubytování se nachází do 10 km od slovinských hranic a parku Kozjanski. Na území Chorvatska se můžete vydat třeba k 6 km vzdálenému zámku Klokovec, který leží v lesích.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (60 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář