Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Nejhezčí vily v Chorvatsku – Pet friendly, celoroční a další

Pokud si myslíte, že si v Chorvatsku nemůžete dopřát luxus a soukromí, jste na omylu. Je plné luxusních vil, které nabízejí nesmírné pohodlí, bohaté možnosti trávení volného času i zmiňované soukromí. Pronájem vily v Chorvatsku u moře se vyplatí větším skupinkám cestovatelů, vzhledem k tomu, že se do některých z nich vejde 10 i více osob. V tomto článku se podíváme na nejhezčí pet friendly, spa i celoroční vily. Nechybí ani tipy na vily přímo u moře a vilky s kotvištěm.

Pet friendly vila

Vila v klidné oblasti s naprostým soukromím. Až pro osmičlennou skupinu.

Vila se spa

Luxusní vila s jacuzzi na střeše. Disponuje také bazénem se slanou vodou.

Celoroční vila

Vila, která uvítá i rodiny s dětmi. Má podlahové topení, krb i klimatizaci.

Vila u moře

Krásná vila s panoramatickým výhledem do okolí. Leží jen 50 m od pláže.

1. Nejhezčí pet friendly vily

Pokud plánujete dovolenou se psem, bude se vám hodit výběr vil, které akceptují domácího mazlíčka. U vil bývá nutné přítomnost mazlíčka dopředu hlásit. Počítejte také s tím, že se na jejich přítomnost mohou vztahovat dodatečné poplatky.

Villa Bona Zadar

Villa Bona Zadar - nejhezčí vily v chorvatsku

Lokalita: Zadar
Cena: 560 €/týden

S chlupáčem se můžete ubytovat v krásném domku Villa Bona. Nachází se v odlehlé oblasti zhruba 27 km od centra města. Obchody, restaurace a kavárny ale budou ve vzdálenosti do 2 km. K pláži to bude přibližně 10 km, přímo u vily ale budete mít k dispozici bazén. Pobyt s domácím mazlíčkem je povolen za extra poplatek. Připlatit si můžete i donášku jídla nebo masáže.

Zadar je od této vily vzdálen v dojezdové vzdálenosti zhruba 50 km. V okolí vily naleznete vyhlídky, jezera i přírodní parky. Přímo na vile budete mít k dispozici třeba boxovací pytel nebo kola. Venkovní část zdobí dětské hřiště, trampolína i terasa.

Villa Harmony Istra Rovinj

Villa Harmony Istra Rovinj - nejhezčí vily v chorvatsku

Lokalita: Rovinj
Cena: 1 400 €/týden

Villa Harmony Istra je opravdu velkolepá podívaná. Rustikální styl vily je zřejmý nejen v exteriéru, ale i uvnitř domu. Za mazlíčka budete opět připlácet, pobyt s ním je ale povolen. Ve vile se může ubytovat až 10 hostů, kteří si mezi sebe rozdělí 4 ložnice a 3 koupelny. Okolí vily přímo vyzývá k objevování, přímo na vile si ale můžete vypůjčit některou z knih.

Vila leží přibližně 25 km od letoviska Rovinj, 14 km od pláže a 5 km od centra nejbližšího města. Auto se vám zde určitě bude hodit. Díky soukromému parkování u vily budete mít o starost méně. Samozřejmostí je bazén a plně vybavená kuchyň.

Villa Krka Šibenik

Villa Krka Šibenik - nejhezčí vily v chorvatsku

Lokalita: Šibenik
Cena: 1 540 €/týden

Villa Krka je ubytování až pro 9 hostů. K dispozici zde budou 4 ložnice i 4 koupelny. Pobyt s pejskem povolen, stejně tak je ale ubytování vhodné i pro rodiny s dětmi. Naprosté soukromí ocení hlavně dospělí. Nechybí zde bazén ani jacuzzi. Zahrát si můžete šipky, děti se vyřádí na trampolínách a dětském hřišti. Vila nabízí veškerý komfort a vybavení, které byste mohli potřebovat.

Ve vile na vás budou čekat 4 kola, díky nimž můžete objevovat okolí. A že je toho v dosahu požehnaně. Největším lákadlem bude pravděpodobě národní park Krka. Město Šibenik je vzdálené zhruba 40 km. Koupání nabídne 6 km vzdálená řeka.

2. Nejhezčí vily se spa

Některé luxusní vily v Chorvatsku disponují vlastními wellness službami. U některých to znamená, že si můžete připlatit masáže, jiné vily jsou pak vybavené například jacuzzi, saunou a podobně. Některé vily v Chorvatsku dokonce mívají střešní bazény nebo vířivky.

Villa Vodice Sky

Villa Vodice Sky - nejhezčí vily v chorvatsku

Lokalita: Vodice
Cena: 1 925 €/týden

Jen jeden kilometr od pláže i od centra města se nachází Villa Vodice Sky. Na seznamu vil s wellness službami se objevila například díky přítomnosti jacuzzi. Právě odtud se naskytne výhled do širokého okolí – nachází se totiž na střeše. Nechybí ani bazén se slanou vodou a možností výhřevu během chladnějšího období. Se zvířaty vás zde neubytují, pro pobyt s dětmi je ale zařízení vhodné.

Vilka se nachází v letovisku Vodice, jehož vyžití budete mít takřka na dosah. Na vile si můžete oddechnout nejen díky vířivé vaně, ale i u deskových her nebo třeba při hře šachů. Připravený bude také Netflix.

Villa Valle Krk

Villa Valle Krk - nejhezčí vily v chorvatsku

Lokalita: Krk
Cena: 2 023 €/týden

Uvítací balíček, vyhřívaný bazén, jacuzzi, sauna a posilovna – jak se tohle všechno vejde do jednoho ubytování? Jednoduše, když je to luxusní Villa Valle. Během letních večerů si můžete na terase zagrilovat, a to celkem až v 10 osobách. Od pláže budete vzdáleni 900 m, od centra města Krk pak zhruba 11 km. Budete obklopeni zelení, která umocní relaxaci v prostředí vily.

Se zvířetem se zde bohužel ubytovat nemůžete. Pokud ale cestujete s dětmi, potěší vás například přítomnost jídelní židličky. Vila je plně vybavená vším, na co jste zvyklí ze svých domovů. Během chladnější dnů si můžete zatopit.

Villa Dramalj Crikvenica

Villa Dramalj Crikvenica - nejhezčí vily v chorvatsku

Lokalita: Crikvenica
Cena: 2 191 €/týden

Některé vily v Chorvatsku mají typicky moderní design a příkladem je Villa Dramalj. Ubytovat se zde může až osm hostů. Ti budou mít k dispozici 4 ložnice a 4 koupelny. Wellness je reprezentováno přítomností jacuzzi, čas ale můžete trávit i jinak. Je zde nabídka stolních her, stolní fotbal, jsou zde šipky, šachy i kulečník. Děti se zabaví v herničce.

Vila leží 600 m od pláže a 300 m od centra města. Od letoviska Crkvenica budete vzdáleni přibližně jen 7 km. Pobyt s domácími mazlíčky není v případě této vily povolen. Využít můžete soukromého parkování.

3. Nejhezčí celoroční vily

Pronájem vily v Chorvatsku je u vybraných ubytování možný po celý rok. Takové domky bývají vybaveny krbem či klimatizací s možností topení (označeno jako „heating with A/C“). Potěší vás i vířivkou nebo vyhřívaným bazénem.

Villa Casa Manera Pula

Villa Casa Manera Pula - nejhezčí vily v chorvatsku

Lokalita: Pula
Cena: 1 029 €/týden

Po celý rok se můžete ubytovat ve Villa Casa Manera. Vejde se sem až 11 hostů, jimiž mohou být i děti. Přicestovat můžete i s domácím mazlíčkem. Během chladnějšího období zde přijde vhod vyhřívaný bazén, krb, podlahové topení či klimatizace s funkcí topení. Během letních dnů můžete sáhnout po kolech a vydat se na výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí.

Ubytováni budete v malé vesničce zhruba 20 km od města Pula. K nejbližší pláži to budete mít 10 km, zaplavat si ale můžete v bazénu u vily. Zamilujete si okolí vily i celkově klidné prostředí, které zkrátka láká k pobytu po celý rok.

Villa Bosilen Trogir

Villa Bosilen Trogir - nejhezčí vily v chorvatsku

Lokalita: Trogir
Cena: 1 260 €/týden

Villa Bosilen je umístěná ve venkovském prostředí, všechno důležité ale budete mít poměrně blízko. Třeba pláž je vzdálená jen 2,5 km, centrum města pak 1,5 km. To samé platí o restauracích, kavárnách či obchodech. Historické městečko Trogir leží jen necelých 20 km od vily. Vila je zasazená do prostředí olivových stromů, zahrad a zeleně. Pobyt s mazlíčky bohužel není povolen.

Jak je tato vila připravená na celoroční pobyt hostů? Disponuje podlahovým topením, klimatizací s možností vytápění i krbem. Samozřejmostí je plně vybavená kuchyň. Pobyt zde můžete uskutečnit až v sedmičlenné skupině.

Villa Poets House Dubrovnik

Villa Poets House Dubrovnik - nejhezčí vily v chorvatsku

Lokalita: Dubrovník
Cena: 1 400 €/týden

Villa Poets House je stylová vila až pro šest osob. Disponuje třemi ložnicemi a třemi koupelnami. Leží jen 750 m od pláže a ve vzdálenosti do 300 m se nachází restaurace i obchody. Nachází se přímo v Dubrovníku, konkrétně v části Staré Město. Pobyt s domácími mazlíčky není povolen. Pokud cestujete s dětmi, bude zde pro ně přichystána židlička a dětský příbor.

Vyhřívání prostorů je zajištěno díky klimatizaci. Během letních měsíců vzduch naopak ochladí. Samozřejmostí je plně vybavená kuchyň. Tato vila je skvělou možností, jak si dopřát luxusní ubytování v Dubrovníku kdykoliv během roku.

4. Nejhezčí vily u moře

Chorvatsko je přímořskou destinací, ale některé vilky nemusejí být umístěny přímo na pláži. Pronájem vily v Chorvatsko u moře s sebou může nést vyšší investici do dovolené, ale budete zde mít vše, co potřebujete.

Villa Sveti Nikola Lighthouse Brač

Villa Sveti Nikola Lighthouse Brač - nejhezčí vily v chorvatsku

Lokalita: Brač
Cena: 2 940 €/týden

Ostrov Brač má mnoho luxusních vil, ale Villa Sveti Nikola Lighthouse mezi nimi vyčnívá díky své poloze. Dramatické umístění na dohled od břehu moře společně s útulným interiérem nenechají nikoho chladným. Láká jacuzzi, terasa s posezením, možnosti vypůjčení kajaků i kol. Pláž je vzdálená zhruba jen 50 metrů, centrum města pak 1,1 km. Podobně vzdálené jsou i restaurace.

Ve vile se může ubytovat až šestičlenná skupinka osob. Jednat se může i o rodinu a doprovázet vás mohou i domácí mazlíčci. Ve vile je také možné uspořádat svatbu nebo jiné události. Vila má klimatizaci, která umožňuje i vyhřívání místností.

Villa Green Bay Korčula

Villa Green Bay Korčula - nejhezčí vily v chorvatsku

Lokalita: Korčula
Cena: 3 850 €/týden

Villa Green Bay je odlehlé luxusní ubytování umístěné přímo na pláži. Naskytne se z něj uklidňující výhled do zeleně a na nekonečné moře. Vzhledem ke své poloze nabídne naprosté soukromí ve vzdálenosti 8 km od centra města. Ubytovat se zde můžete až ve 12 hostech a rozdělíte si mezi sebe 6 ložnic a 4 koupelny. Čekat na vás bude také bazén. Lze si připlatit masáže a donášku jídla.

Za poplatek si můžete zapůjčit kajak a brázdit vody okolo ostrova. Vila leží v západní části ostrova Korčula, kde je několik pláží. Můžete si dopřát túru napříč lesy, při které jistě objevíte vyhlídky. Na vile je k dispozici stolní fotbal a stolní tenis.

Villa Bego Rogoznica

Villa Bego Rogoznica - nejhezčí vily v chorvatsku

Lokalita: Rogoznica
Cena: 3 850 €/týden

Luxus už na první pohled – taková je Villa Bego. Je to vkusně zařízené ubytování s hydromasážním bazénem, soukromým parkováním, bazénem se slanou vodou, terasou, venkovní kuchyní a to stále není vše. Až 10 hostů může vyzkoušet místní posilovnu, jacuzzi a saunu. Chladnější dny udělá příjemnějšími podlahové topení, v parných dnech naopak oceníte přítomnost klimatizace.

Villa Bego leží 200 m od nejbližší pláže. V podobné vzdálenosti jsou také kavárny a restaurace. Centrum letoviska Rogoznica je vzdálené pouze 2,5 km. Pobyt s domácími mazlíčky je povolen a lze si připlatit soukromého kuchaře i masáže.

5. Nejhezčí vily s kotvištěm pro lodě

Pokud se v oblíbené destinaci rozhodnete pro pronájem lodě, můžete si rovnou vybrat i ubytování s kotvištěm. O podmínkách konkrétního ubytování se ale dopředu informujte. Na kotvení lodí se mohou vztahovat další poplatky.

Villa Monachus I Brela

Villa Monachus I Brela - nejhezčí vily v chorvatsku

Lokalita: Brela
Cena: 2 730 €/týden

Jen 150 m od pláže leží Villa Monachus I. Výhled na moře si můžete užít z bazénu se slanou vodou. Ve vile se ubytuje až 9 osob, pro které jsou přichystány tři ložnice a stejný počet koupelen. Vila v minimalistickém stylu je vybavená vším, co budete potřebovat. Se zvířaty se lze ubytovat po předchozí dohodě. Připlatit si můžete masáže i donášku jídla.

Od centra městečka Brela budete ubytovaní přibližně 300 m. Soukromí je zaručeno, ale stále to bude všude blízko. Možná se tedy s loďkou vydáte podél pobřeží dál a objevíte další pláže. Vila je obehnána plotem a k dispozici budete mít soukromé parkování.

Villa Draga Split

Villa Draga Split - nejhezčí vily v chorvatsku

Lokalita: Split
Cena: 3 500 €/týden

Rustikální Villa Draga je spolu se svým okolím pastvou pro oči. Je připravená na pobyt až osmi hostů. Nachází se jen pár metrů od centra městečka Solin, které nabídne krásnou historickou podívanou na pozůstatky zaniklého města. Split je odtud vzdálen přibližně 7 km. Vila je obklopena nejen historií, ale i zelení a horami. Zkrátka Středomoří jako vyšité.

A výbava vily? Určitě neodmítnete hydromasážní bazén, sbírku knih, deskové hry nebo uvítací balíček. Ubytovat se mohou i rodiny s dětmi. Nebojte se využít možnosti zapůjčení lodí, připlaťte si masáže nebo donášku jídla.

Villa Perka Hvar

Villa Perka Hvar - nejhezčí vily v chorvatsku

Lokalita: Hvar
Cena: 5 880 €/týden

Je libo ubytování jen 400 m od pláže, s trampolínou pro děti, dětským hřištěm, bazénem se slanou vodou a navíc v naprostém soukromí? Villa Perka ubytuje až 14 osob, kterým nabídne 7 ložnic a stejný počet koupelen. Nachází se v malé vesničce Sveta Nedilja na ostrově Hvar, zhruba jen 400 m od centra. Oblast je známá přítomností útesů a vyzkoušet si zde můžete i zdolání majestátních ferrat.

Za poplatek si můžete zapůjčit kajak a objevovat oblast i z vody. Po předchozí dohodě se zde můžete ubytovat i s domácím mazlíčkem. Kotvení lodí je k dispozici na vyžádání a za poplatek. To samé platí o masážích a donášce jídla.

6. Rezervační web MyLuxoria.com

Rezervační web MyLuxoria.com nabízí pronájem luxusních vil v Chorvatsku. Ceny jsou uváděny v eurech a jedná se o částku pro týdenní pobyt při optimálním počtu hostů. Pokud se rozhodnete pro kratší dovolenou, může se cena změnit. Většina vil však požaduje pobyt, který činí minimálně 7 nocí. Tato podmínka platí zejména během vytížené letní sezóny.

V menu můžete vyhledávat vily podle nejoblíbenějších destinací, stejně tak ale můžete využít filtru. V něm lze hledat podle konkrétní vily, oblasti nebo také podle typu vily. Příkladům jednotlivých typů vil jsme se věnovali v tomto článku. Kategorie se mohou prolínat.

Obchodní podmínky jsou uvedeny v angličtině zde.

 

Autor úvodního obrázku: Michal Pietrzykowski

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (41 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář