Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Brela

Brela je přímořské letovisko v severní části Makarské riviéry v Chorvatsku. Najdete zde nejkrásnější a nejdelší pobřežní pásmo celé Dalmácie. Brela vás nadchne krásnými oblázkovými plážemi, které obklopují borovicové lesy. Zdejší moře je křišťálově čisté a pláže jsou výborným místem ke koupání, k procházkám, plážovým aktivitám i k lenošení. Podél zdejší promenády vás očekává spousta barů a kaváren. Ačkoliv je Brela malé letovisko, má turistům rozhodně co nabídnout – je takovým malým chorvatským rájem na Zemi.

Luxusní vila

Luxusní vila pro šest hostů. Má vyhřívaný bazén a krásný výhled na moře.

Pětihvězdičkový hotel

V tomto hotelu na vás čeká vířivka i finská sauna. Pláž je přímo u hotelu.

Čtyřhvězdičkový hotel

Nechte se hýčkat v kadeřnictví a na masážích. Hotel leží 400 m od Brely.

Tříhvězdičkový hotel

Hotel s dětským hřištěm a sportovními aktivitami. Leží u pláže Punta Rata.

1. O destinaci Brela

Historie osídlení tohoto místa sahá přibližně 2000 let do minulosti. Poprvé byla v literatuře tato oblast zmíněna byzantským vládcem a historikem, Konstantinem VII. Porfyrogennetosem okolo roku 950 našeho letopočtu.

Na konci 16. století existovaly podle historických pramenů dvě různé osady – “vyšší a nižší Brela”. Vlastní název Brela je v chorvatštině zaznamenán až od roku 1694. Zajímavostí této oblasti je, že na podobu turismu tu měli velký vliv i Češi a Slováci. Začátkem organizovaného turismu v Brele se stal moment otevření prvního penzionu “Soline”, kdy byl neobydlený dům zařízen pro turisty Češkou z Prahy. Její příklad začali následovat místní a postupně se tu začaly stavět apartmány pro turisty.

K rozvoji turismu v 1. polovině 20. století přispěla také rodina Macháčkova, která tu postavila hotel s kapacitou přibližně 40 pokojů. Na jeho místě dnes už stojí jiný hotel.V Brele si můžete dnes prohlédnout několik historických staveb, především již zmíněných  kostelů. Brela ve své moderní podobě je příjemným turistickým letoviskem Makarské riviéry.

Brela Chorvatsko Světaznalec

2. Koupání – pláže a koupaliště v Brele

Pláže v Brele a v celé oblasti Makarské riviéry patří mezi ty nejkrásnější chorvatské, potažmo světové pláže. Najdete tu většinu oblázkových pláží a také pláží, které jsou zčásti písčité a zčásti oblázkové. Pobřežní pás je lemovaný promenádou ve stínu stromů, kde si navíc uděláte příjemnou procházku. Pokud se do Brely vydáte za koupáním a vodními sporty, určitě nebudete litovat. Podél celé pobřežní promenády najdete spoustu barů, restaurací a obchůdků s ovocem i suvenýry. Pokud si chcete užít klidnějších, méně zaplněných pláží, vydejte se podél promenády kousek dál od Brely a zakotvěte tam, kde se vám líbí nejvíc.

A jaké pláže najdete v Brele a okolí?

Punta Rata – nejslavnější místní pláž, která podle magazínu Forbes patří dokonce mezi nejkrásnější pláže světa. Hned vedle pláže najdete vzrostlé borovice, takže se snadno skryjete před prudkým sluníčkem. Punta Rata má podobně jako ostatní pláže oblasti mírný vstup do moře. V západní části pláže najdete Kamen Brela – malý kus skály, porostlý vegetací, který se stal symbolem Brely.

Podrače – jedna z nejfotogeničtějších pláží Brely, kterou najdete hned vedle pláže Punta Rata. Tato pláž je skrytá mezi skálami a pro svou krásu je opravdu jedinečným místem ke koupání.

Berulia – tato oblázková pláž je skvělá především pro rodiny s dětmi. Pláž je obklopená borovicemi, pod které se můžete skrýt. Najdete tu plážový bar a restauraci a půjčíte si lehátka i slunečníky. Na této pláži najdete i vodní zábavní park pro vaše děti.

Stomarica – další krásná pláž Makarské riviéry. Je oblázková a do vody se svažuje pomalu. Voda je tu podobně jako ve zbytku Makarské riviéry průzračná. V těsné blízkosti najdete restaurace i plážové bary. Pláž je obklopena krásnou přírodou, uvidíte z ní i na blízké hory.

Šćit – další krásná oblázková pláž, kde se můžete opalovat nebo skrýt do stínu stromů. Najdete tu také převlékárny i sprchy a poblíž je restaurace. Podél této pláže také vede již zmíněná pobřežní promenáda.

Spoustu dalších pláží v Brele najdete podél celé pobřežní promenády. Některé jsou menší a klidnější, jiné jsou více turistické (jako například zmíněná pláž Punta Rata). Na mnoha místních plážích si půjčíte i slunečníky a lehátka. Pokud chcete objevovat další pláže v okolí, můžete se za koupáním vydat i do okolních městeček. V Brele se vydejte třeba také na pláže Sulica, Stomarica, Jardula, Podcrkavlje či Stari Porat.

Brela koupání a pláže

3. Příroda v Brele

Brela a blízké okolí je plná přírodních krás. Přímo v Brele na pláži Punta Rata najdete legendární Kamen Brela, malý kus skály uprostřed moře. Pokud máte k dispozici auto, můžete se z Brely vydat na spoustu krásných výletů. Nedaleko najdete například přírodní park Biokovo. Pokud byste se chtěli vydat raději na ostrov, z města Makarska se dostanete lodí na ostrov Brač. A kam se můžete z Brely ještě vydat?

Město Imotski s dvěma jezery – z Brely se vydáte směrem do vnitrozemí a autem se sem dostanete asi za 40 minut.  Městečko Imotski najdete u hranic s Bosnou a Hercegovinou. Město se pyšní dvěma unikátními jezery – červeným a modrým. Tato jezera jsou nazývaná přírodními perlami. Modré má průzračně modrou vodu, zatímco to červené vděčí svému jménu za červené skály, které jej obklopují. Červené jezero se navíc nachází v prohlubni, takže se na něj podíváte jedině shora. To modré zase vysychá v období velkých veder a tehdy místní hrají fotbal na samotném dně.

Brela příroda

4. Kam na výlet v destinaci Brela

Prohlídka města

V Brele se projdete po krásné promenádě, která vede přímo podél pobřeží. Cestou se můžete zastavit v některém z barů či restaurací. Podél promenády najdete i mnoho obchůdků se suvenýry a dalším zbožím. Stojí zde i Kostel sv. Štepána. Ten najdete v severní části Brely a postaven byl nejspíše v 16. století. Prohlédněte si i Kostel Panny Marie Karmelské postavený v 18. století na počest vítězství nad Turky.

Makarská riviéra

Brela je součástí Makarské riviéry a zároveň se nachází v nejsevernějším bodě této oblasti. Celá riviéra je asi 60 kilometrů dlouhá a podél ní najdete mnoho krásných vesniček. Kromě menších klidných vesniček zde ale můžete navštívit i poměrně živá centra. Navštivte například vesničky a města Baška Voda, Tučepi, Makarska či Podgora a kochejte se krásnou přírodou a středomořskou atmosférou.

Přírodní park Biokovo

Tento přírodní park leží asi hodinu autem z Brely. Najdete tu mnoho turistických stezek a pokud máte rádi dobrodružství, jsou tu i trasy pro horolezce. Součástí tohoto přírodního parku je hora sv. Jiřího, kde navštívíte stejnojmenný kostel. Pokud se chcete podívat dovnitř, nezapomeňte si vzít přiměřené oblečení nebo alespoň šátek na zahalení. Ve vrcholcích se můžete projít po adrenalinové stezce Skywalk.

Přírodní park Biokovo včetně prosklené vyhlídky můžete navštívit i s průvodcem.

Další zajímavá místa

Téměř všechny aktivity v Brele jsou spojené se sporty nebo s vodou. Brela jako taková není historickým městem, kde byste si mohli užívat procházek křivolakými uličkami. Je také poměrně malá, takže ji brzy projdete a kromě kostelů tu mnoho pamětihodností nenajdete. Brela žije hlavně na pobřeží, takže za výlety se vydejte spíše do okolí.

Výlety do okolí:

Split – z Brely se do Splitu dostanete asi za hodinu a čtvrt autem. Split vám nabídne zábavu na celý den i výlety na mnoho ostrovů v okolí. Můžete tu navštívit například Diokleciánův palác a Galerii moderního umění a udělat si příjemnou procházku na kopeček Marjan. Snadno se odsud dostanete i do vyhlášené Modré jeskyně (Blue cave). Do této jeskyně se vplouvá na loďkách malým otvorem ve skále a můžete tu obdivovat barevné efekty, vytvářené lomem světla. Do jeskyně se dostanete s pomocí některé z místních agentur, které sem pořádají výlety pro turisty.

Ostrovy – ze Splitu se dostanete snadno trajektem na několik blízkých ostrovů, například na ostrovy Šolta, Brač, Hvar, Vis, Mali a Veli Drvenik a další. Každý ostrov má co nabídnout, ať už je to krásná příroda, malá historická městečka a vesničky nebo nádherné pláže. Například ostrov Hvar patří mezi ty nejkrásnější – přezdívá se mu také chorvatská Madeira.

Dubrovník – toto město je asi 2,5 hodiny autem z Brely. Jedná se o turisticky nejoblíbenější chorvatské město, obklopené dlouhými hradbami. Dubrovník žije historií, jídlem i letní zábavou a jeho historická část je součástí seznamu UNESCO. Natáčela se tu také Hra o Trůny a jeden z filmů Star Wars.

Návštěvu Dubrovníku můžete spojit i s výletem na nedaleký poloostrov Pelješac, proslulý pěstováním vína, mandloní, oliv a také chovem ústřic, které tu můžete ochutnat. Na tomto poloostrově také navštívíte mnoho krásných městeček nebo se tu můžete vydat na pěší túru.

Trogir – z Brely se do Trogiru dostanete asi za hodinu a čtvrt autem. Trogir je menším městečkem a čeká tu na vás spousta historických památek a dalších atrakcí. Užijete si tu i výborného jídla, nakoupíte na místních trzích a prohlédnete si krásné historické centrum, nacházející se na samostatném ostrůvku, připojeném mostem. Trogiru se přezdívá “Malé Benátky”. Gondoly tu sice neuvidíte, ale užijete si kouzla starého městečka, které se architekturou i atmosférou podobá těm italským.

Mostar – opravdové must-visit pro turisty! Mostar je malebné a kouzelné městečko, ležící v Bosně a Hercegovině, necelé dvě hodiny autem z Brely. Čeká tu na vás spousta přírodních krás, malebných uliček a zákoutí i dobrého jídla. Navštivte především historické centrum Mostaru a vyfoťte se na slavném mostu (Stari Most), který je symbolem města. Část tohoto města patří do dědictví UNESCO. V Mostaru se dá obvykle platit i Eury či chorvatskou kunou, takže si nemusíte měnit peníze.

5. Sportovní a adrenalinové aktivity v Brele

Ranč Vrata Biokova – stylový ranč v horách, asi 45 minut autem z Brely směrem na jih. Tento ranč se nachází v přírodním parku Biokovo a ochutnáte tu lokální speciality, jako například jehněčí nebo kozí maso a spoustu dalších dobrot. Na ranči prodávají i vlastní výrobky, které si můžete odvézt domů. Projedete se tu na koních nebo se usadíte v restauraci v tradičním stylu. Skvěle si tu odpočinete od ruchu přímořských letovisek a užijete si tu krásného výhledu do okolí.

Půjčení kola – ideální zábava na Makarské riviéře. Můžete se vydat podél pobřeží a zkušenější cyklisté mohou vyrazit směrem do hor. Kolo si půjčíte například v agentuře Bikini Dive.

Bikini Dive vám nabídne také kurzy potápění pro začátečníky i výlety pro zkušené potápěče. Vyzkoušíte si s nimi i plachtění nebo se vydáte na výlet na motorových lodích. Ceny za aktivity jsou různé; například 2 hodiny potápění v oblasti Brely a Šćitu vás vyjdou asi na 60 Eur. V ceně je zahrnuto vybavení i služby instruktora.

Fanoušci adrenalinu zajásají – nad kaňonem v srdci Makarské riviéry vede zipline (asi 30 minut autem z Brely). Naleznete tu 6 dráh různé délky a rychlosti, z kterých budete mít nezapomenutelný výhled na ostrovy i na pobřeží. Aktivita je vhodná pro dospělé i pro odvážné děti. Nezapomeňte na kvalitní obuv. Na zipline se odjíždí z Tučepi.

Horolezecký sport – v oblasti parku Biokovo najdete mnoho skal, vhodných pro horolezce. Na své si tu přijdou začátečníci i pokročilí lezci. Mapu těchto míst najdete na webu Dalmatiaclimbing.

Rybaření – v oblastech Makarské riviéry si můžete zakoupit jednodenní nebo vícedenní povolenku na rekreační či sportovní rybolov. Povolenku potřebujete bez ohledu na to, zda rybaříte ze břehu nebo z lodi. Zákaz rybolovu platí okolo přístavů celoročně a v okolí pláží od 1. května do 1. října. Rekreační povolenku zakoupíte přes internet zde.

Vodní sporty – na plážích Brely a v blízkém okolí si můžete vyzkoušet například parasailing (pláž Berulia nebo Punta Rata – východ), jet ski (pláž Berulia, Punta Rata, Pročiok), půjčit si šlapadla (pláž Berulia, Soline, punta Rata) nebo loď (pláž Berulia, přístav Soline).

Na mnoha plážích Brely a okolí si zahrajete tenis, plážový volejbal nebo třeba vodní pólo.

Brela sportovní aktivity

6. Aktivity pro děti v Brele

Brela je perfektním místem i pro vaše děti. Díky mnoha plážím s pozvolným přístupem do moře si tu s dětmi užijete koupání a vodní aktivity a navíc můžete být klidní, protože koupání je tu opravdu bezpečné. S dětmi se vydejte také do okolí – příroda a malebné vesničky na pobřeží se jim jistě budou líbit. Kromě zmíněného Mostaru, Trogiru i Dubrovníku můžete s dětmi navštívit i tato místa:

Akvárium ve Splitu – ve Splitu vaše děti ohromí místní akvárium, které je jediným mořským akváriem Dalmácie. Čeká tu na vás 22 nádrží s více než 80 druhy mořských a 20 druhy sladkovodních ryb na ploše 800 m2. Ze Splitu se s dětmi vydejte třeba i na blízké ostrovy Brač, Šolta nebo Hvar.

Pláž Berulia – na této pláži najdete vodní zábavní park, kde si děti užijí spoustu zábavy.

Dětská hřiště – v Brele najdete jedno dětské hřiště přímo na pláži (adresa je Trg G. Od Karmela 1). Po pobřežní promenádě se můžete s dětmi projít nebo projet na kolech. Další dětské hřiště najdete v Baška Voda také přímo na pláži takže pokud se vydáte po promenádě, na hřiště narazíte cestou.

Malakologické muzeum Baška Voda – muzeum se slušnou sbírkou mušlí z Jadranu a dalšími exponáty.

Archeologické muzeum – najdete jej také v Bašce Vodě. Muzeum vypráví historii tohoto místa, představí vám místní nálezy a archeologické zajímavosti oblasti. Toto muzeum najdete prakticky hned vedle malakologického muzea.

Národní park Krka – z Brely se do tohoto krásného národního parku dostanete asi za 1 hodinu a 20 minut autem. Krka stojí za celodenní výlet – pokocháte se tu krásnou přírodou s jezírky a vodopády. Vstupné je výrazně nižší mimo hlavní turistickou sezónu (například v měsících duben, květen či říjen).

7. Noční život v Brele

Brela je opravdu malá, a tak tu rušný noční život nehledejte. Určitě si ale dáte sklenku vína nebo něco ostřejšího podvečer, ale v pozdních nočních hodinách většinu roku Brela spí. V letních měsících se tu konají různé slavnosti, koncerty a kulturní akce. Například svátek patrona Brely, svatého Štěpána, probíhá každoročně začátkem srpna. Další významný den je svátek Panny Marie od Karmela, který se koná v polovině července. V tento den se koná i slavnostní mše.

V Brele se můžete zastavit například v Beach Baru Waikiki, který vám nabídne skvělé koktejly a v některé dny i živou hudbu. Další možností je Cafe Bar Lungomare, kde si dáte i něco k snědku (například pizzu nebo výborné lasagne). Poblíž Baška Vody najdete Beach Bar Southern Comfort, kde si dáte i zmrzlinu nebo sendviče. Tento bar leží přímo na pláži a nabídne vám široký výběr alkoholických i nealko nápojů. Některé dny se tu pořádají plážové párty s živou hudbou nebo DJem.

Pokud se vydáte večer na procházku po pobřežní promenádě, určitě narazíte na nespočet dalších barů a kaváren. Pokud byste se raději vydali někam, kde to večer žije, zajeďte například do Makarske.

V Makarské jste autem za 20 minut. Na pláži tu najdete spoustu dalších beach barů a kromě barů i několik klubů, například Deep Makarska. Tento klub se nachází v přírodní jeskyni a tak vám nabídne kromě hudby a zábavy také originální atmosféru a večer i romantický západ slunce. V Makarské je třeba také klub Disco Club Peter Pan (jeden z nejoblíbenějších klubů, otevřený pouze v letní sezóně) nebo Club Makarana (dvoupatrový disko klub s terasou).

8. Počasí v Brele

Léta v Brele jsou krátká a velmi horká, většinou s jasnou oblohou. Nejméně srážek můžete očekávat v červnu, červenci a srpnu. Zimy v Brele jsou naopak dlouhé a chladné. Často tu v zimě fouká nepříjemný vítr a bývá tu také vysoká vlhkost, takže vám tu může být pocitově opravdu chladno. Na sníh tu narazíte zřídkakdy, nejčastěji to bývá kolem poloviny února.

V letních měsících se díky vánku budete cítíte lépe. Největrněji je v Brele v prosinci, únoru a březnu. Pokud si chcete užít co nejlepšího počasí, vypravte se sem v letních měsících; v tomto období ale musíte také počítat s mnoha turisty. Turisty tu prakticky nenajdete jen v prosinci (ale v tomto zimním měsíci by se sem vydal jen opravdový odvážlivec).

9. PATNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou do Brely

Brela je oblíbenou chorvatskou destinací přímo na pobřeží Jadranu. Je nejsevernějším bodem Makarské riviéry, turisty velmi navštěvovaného pobřežního pásu. Na Makarské riviéře, plné malebných vesniček, můžete kromě nádherného moře objevovat i hory a vydávat se na krásné výlety do přírody. Brela má necelých 1800 obyvatel, a je tak opravdu malým a klidným letoviskem. V sezóně se sem ale sjíždí spousta turistů, podobně jako do zbytku Makarské riviéry. Hned vedle Brely najdete oblíbené letovisko Baška Voda, kam se můžete také vydat.

V Brele a okolí si užijete zábavy, spousty sportů, vodních atrakcí i přírodních krás. Najdete tu mnoho různých typů ubytování, především spoustu apartmánů a menších hotýlků. Mnoho z těchto apartmánů leží prakticky přímo na plážích.

OSM důvodů, proč jet na dovolenou do Brely

Brela je proslulá krásnými plážemi. Jen v této lokalitě vás čeká 6 kilometrů oblázkových pláží. V blízkém okolí najdete mnoho dalších oblázkových a písčitooblázkových pláží.

V této oblasti si dáte vyhlášené dalmácké speciality a ty nejčerstvější ryby, ulovené třeba i tentýž den. Brela a okolí je také známá (nejen) výbornými olivovými oleji a skvělými víny.

V Brele snadno najdete opravdu krásné ubytování. Většinou se jedná o apartmány nebo malé hotýlky a pokud chcete, můžete se ubytovat prakticky rovnou na pláži. Mnoho hotelů a apartmánů vám tak nabídne výhled na moře.

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, Brela je skvělým místem – půjčíte si tu třeba kolo a můžete se vydat i do hor, pokud se na to cítíte. Najdete tu spoustu dalších možností sportovního vyžití.

Brela je menší letovisko – je to tiché a klidné místo. V hlavní sezóně tu sice očekávejte turisty, ale pokud se sem vydáte třeba v září, můžete tu v klidu relaxovat.

Brela je výborným výchozím bodem pro mnoho výletů po okolí. Autem se z Brely snadno dostanete například do Dubrovníku, Splitu nebo Trogiru. Můžete využít i spoustu možností organizovaných výletů.

Centrum Brely je krásné a bude se skvěle vyjímat na vašich fotkách. Pěknou procházku si uděláte i na místní promenádě. Vesnička vás prostě přijme za své.

Pokud chcete, večer si můžete dopřát sklenku vína, koktejl či něco dobrého na pobřežní promenádě. Najdete tu dostatek barů a dalších podniků.

SEDM důvodů, proč nejet na dovolenou do Brely

Brela je velmi malé městečko (spíše vesnička). Hodí se pro klidnější dovolenou. Pokud máte rádi rušné a dobře vybavené turistické destinace, vydejte se třeba do Splitu nebo Dubrovníku.

Brela je místem pro aktivní dovolenou. Můžete tu poznávat krásnou přírodu a vyzkoušet spoustu různých sportovních aktivit. Pokud se chcete týden válet na stejné pláži, zvolte jinou destinaci. V Brele by to byla škoda.

Brela vám nenabídne téměř žádný noční život. Noční kluby a diskotéky tu nehledejte, ačkoliv v hlavní sezóně tu můžete narazit i na nějakou party.

Pokud byste si chtěli z dovolené odvézt spoustu suvenýrů a jídla, v Brele najdete jen několik menších obchůdků. Není příliš vhodná na velké nákupy.

V Brele a blízkém okolí najdete převážně oblázkové pláže. Nic pro milovníky písku.

Pokud do Brely přiletíte letadlem (přes letiště ve Splitu), budete si tu muset půjčit auto. Jinak se tu začnete brzy nudit.

V Brele nečekejte velké, luxusní hotelové komplexy, které vám nabídnou mnoho služeb. Jsou tu spíše menší ubytování. Také tu nenajdete samostatné vilky přímo na pobřeží k pronájmu.

10. Nejoblíbenější zájezdy do destinace Brela

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam nejoblíbenějších míst, kam se jezdí do Brely na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, tyto patří mezi ty nejprodávanější:

Villa Brela

Villa Brela - brela chorvatsko svz

Lokalita: Brela
Kategorie hotelu: luxusní vila
Cestovní kancelář: rezervace přes Myluxoria.com

Časy, kdy se do Chorvatska jezdilo hlavně do kempů, jsou už pravděpodobně pryč. Proč si nedopřát luxus, když je zde ta možnost? Villa Brela, která se nachází zhruba 3 km od stejnojmenného města, nabízí dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete. Budete obklopeni luxusem, mořem, přírodou a sluncem. Ve vile se může ubytovat až 6 osob.

Ve vile jsou k dispozici tři ložnice a čtyři koupelny. Terasa vám odkryje úchvatný výhled na moře a okolí. Díky výbavě vily můžete přicestovat i s dětmi. Vítáni jsou dokonce i mazlíčci, ačkoliv za poplatek. Relaxaci si můžete dopřát v hydromasážním bazénu i pod slunečníky. Za poplatek si navíc můžete domluvit masáže. Vila leží jen 200 m od pláže.

Bluesun Hotel Berulia

Bluesun Hotel Berulia - brela

Lokalita: Brela
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: České kormidlo

Přítomnost pětihvězdičkového hotelu v tak navštěvovaném středisku, jakým je Brela, jistě nikoho nepřekvapí. Bluesun Hotel Berulia je luxusní ubytování, ve kterém zapomenete na všechny starosti. Stravovat se zde můžete formou snídaně i polopenze. Přijedete-li vlastním autem, můžete využít přilehlého parkoviště za poplatek. Pokud s sebou vezmete domácího mazlíčka, může zde pobývat rovněž za poplatek.

Za pláží nikam nemusíte – leží přímo před hotelem. Vykoupat se pochopitelně můžete i ve venkovních bazénech, a pak pomalu schnout na lehátku. V hotelu můžete za poplatek využít wellness služeb, např. vířivky či sauny. Dostatečně odpočinutí můžete rozproudit krev v žilách během některého z nabízených sportů a jiných volnočasových aktivit. Nezapomeňte navštívit ani 500 m vzdálené město Brela.

Bluesun Hotel Soline

Bluesun Hotel Soline - brela

Lokalita: Brela
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Čedok

Dalším ubytováním, které Brela nabízí, je Bluesun Hotel Soline. Tentokrát se jedná o zástupce čtyřhvězdičkového hotelu, což znamená, že zde budete mít dostatek služeb, které přispějí k vaší nesmírné spokojenosti. Jako příklad můžeme uvést třeba kadeřnictví, které bude čekat na moment, kdy se rozhodnete před opuštěním destinace pro změnu. Součástí venkovních prostorů hotelu je bazén s barem i lehátky.

Od hotelu to bude také pár kroků k oblázkové pláži, protože leží jen 100 m od hotelu. V nejbližším okolí naleznete různé nákupní možnosti včetně supermarketu. A centrum Brely? Ani to není daleko. Čeká vás jen necelá půlkilometrová procházka. Po návratu do hotelu si dopřejte další rozmazlování v podobě masáží, vířivky či sauny. A pokud byste měli pohybu opravdu málo, využijte přístupu do posilovny.

Bluesun Marina

Bluesun Marina - brela

Lokalita: Brela
Kategorie hotelu: tříhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: TUI

Díky širokému vyžití byste si tříhvězdičkový hotel Bluesun Marina klidně mohli splést s luxusnějším ubytováním. O pečlivě využitý volný čas během vašeho pobytu se postará pestrá nabídka sportovních aktivit. Patří k nim např. šipky, stolní tenis, kulečník či půjčovna kol. Odpočinout si pak můžete v sauně. Díky dětskému hřišti ve venkovním areálu hotelu se během pobytu zabaví i malí návštěvníci.

Pojďme se nyní podívat z hotelu ven. Centrum letoviska Brela se nachází ve vzdálenosti pouze 400 m. I zde se otevřou další možnosti, jak trávit svoji dovolenou. Pláž budete mít ještě blíže. Pouze 100 m od hotelu se nachází oblíbená oblázková pláž Punta Rata. Nedaleko hotelu je rovněž supermarket a další obchody. Jestliže se budete chtít vydat dál a poznávat oblast, využijte autobusu nebo taxíku.

Inspirujte se i dalšími destinacemi:

Město Novalja
Město Rogoznica
Turecko
Řecko