Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Cestovní kancelář EXIM tours

Cestovka EXIM tours patří k našim nejznámějším a rovněž také nejoblíbenějším cestovním kancelářím. Její vznik nás vrací zpět do roku 1993, který byl důležitým mezníkem i pro celý náš národ. K významným událostem došlo v celém světě, a právě ten nám chtěla cestovka svým vznikem přiblížit. Kromě Česka působí také na území Slovenska nebo Maďarska.

Od roku 2011 je EXIM tours součástí společnosti DER Touristik a.s. Jedná se o největší středoevropskou skupinu působící v oblasti cestovního ruchu. Jejím členem je mimo jiné také cestovní kancelář Fischer. I to je důvod, proč jsou si webové stránky těchto cestovek tolik podobné. Cestovka EXIM tours má také vlastní nadační fond, se kterým pomáhá dětem.

CK Exim Tours - cestovní kanceláře

Rok vzniku: 1993 | Počet poboček: 103 | Sídlo: Praha

Výběr destinace

Cestovní kancelář EXIM tours vám bude perfektním průvodcem zejména při výběru přímořských destinací. Patří totiž k těm cestovkám, které organizují hlavně pobytové zájezdy u moře. Nezahálí ovšem se sezónními nabídkami, a tak už začátkem roku můžete narazit na jarní a letní pobytové zájezdy. Létá se opravdu téměř všude – po Evropě i do exotiky.

Prokousat se na webových stránkách k dostupným destinacím je trochu oříšek, ale zvládli jsme to. Na první pohled je nabídka trochu matoucí, ať už si totiž filtrujete podle oblíbených destinací nebo všech destinací, je seznam států pokaždé stejný. Navíc jsou všechny destinace pohromadě, hledání by možná usnadnilo filtrování podle kontinentů. Řazeny jsou abecedně.

Každou z destinací si můžete rozkliknout a podívat se, kam přesně se v daném státě můžete vypravit. Na výběr bývá z několika míst, pestrou nabídku můžete obdivovat například v případě Španělska, Spojených arabských emirátů, Řecka či Malediv. S touto cestovkou se ale podíváte i do Senegalu, Ománu, na Kapverdské ostrovy či do Egypta.

Screen Exim Tours1 - ck exim tours

Výběr dovolené

Úvodní stránka cestovní kanceláře EXIM tours prozradí mnohé o tom, na jaký typ dovolené se můžete soustředit. Nejdůležitější je již zmiňovaná letní dovolená u moře, zvlášť si ale můžete prohlédnout novinky pro danou sezónu či super last minute nabídky. Vybírat můžete i podle toho, zda jste rodina, jednotlivec nebo pár. Na rodiny s dětmi čeká dětský klub Mango.

Pobytové zájezdy doplňují poznávačky, které doplnily seznam o destinace, jako je například Island či Vietnam. V zimních měsících vás EXIM pozve na hory do Itálie, Rakouska, Francie, ale i k nám. Vyzdvihnout musíme fakt, že se létá z Prahy, Brna, Pardubic i Ostravy. Z každého města je dostupných několik zájezdů a vy si můžete vybrat to, které máte blíže.

Screen Exim Tours2 - ck exim tours

Zákaznický servis

V případě zákaznického servisu nemůžeme začít u ničeho jiného než u poboček. Pokud by totiž byla řeč o společných pobočkách pro cestovky Fischer a EXIM, pak se bavíme o více než 200 místech, kde si můžete zajistit svoji dovolenou. Pobočky a autorizované prodejce můžete navštívit po celé republice, nejvíce jich je dle očekávání ve středních Čechách.

Cestovka se o vás dále postará prostřednictvím standardních kanálů. Samozřejmostí je telefonní spojení, na které se dovoláte každý den v týdnu. Zvlášť se vám budou věnovat v případě skupinových zájezdů. Nechybí ani možnost se s cestovkou spojit e-mailem nebo poslat svůj dotaz přes kontaktní formulář. Přímo na webu je pak možnost on-line chatu.

Screen Exim Tours3 - ck exim tours

Cena zájezdu

Ceny zájezdů jsou různé. Největší roli hraje destinace, do které se chystáte vydat. Roli ale hrají i další faktory, například plánovaná délka pobytu, úroveň ubytování, rozsah stravování či sezóna. Poslednímu zmíněnému se ale můžete vyhnout a pořídit si svůj zájezd ve first minute či last minute nabídce. Ceny zájezdů v těchto případech padají až o několik procent.

Vybraný zájezd můžete zaplatit několika způsoby. Samozřejmostí je převedení na bankovní účet, on-line platba kartou či na pobočce. Využít ale můžete také poukázek. Záleží jen na tom, co je pro vás lepší. V některých destinacích se cena zájezdu může navýšit o pobytový poplatek nebo víza. V tomto případě vás EXIM zavede na tyto stránky, kde je jejich seznam.

Klady
  • Velké množství poboček
  • Široký výběr dovolené
  • Dětský klub
  • Odlety z celé ČR
Zápory
  • Bez splátkového prodeje

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 2.0 (3 hlasy)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář