Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Nejlepší wellness pobyty v ČR – pro dva, pro ženy i s dětmi

Wellness pobyty mají jednu obrovskou výhodu: můžete je absolvovat po celý rok. Když je venku deštivo, příliš horko, když jste unavení, máte narozeniny nebo zkrátka kdykoliv jindy. Vydat se na ně navíc můžete na (téměř) jakkoliv dlouhou dobu a s kýmkoliv.

Za wellness pobyty můžete odcestovat do zahraničí, spoustu jich je ale i na našem území. Na ty nejzajímavější jsme se podívali v tomto článku. Pokud vás zajímá, kam nás zavedli, pokračujte ve čtení. Získáte tipy na wellness pro dva, pro ženy i s dětmi. S tématem wellness souvisí také glamping – trendy kempování v moderních chatkách, jejichž součástí bývá například i sauna nebo vířivka.

Pro dva

Romantický wellness pro dva jak jinak než na jihu Čech. Neomezené wellness doplní večeře o 3 chodech.

Pro ženy

Wellness víkend pro ženy u vodní nádrže Orlík. Parta kamarádek se zde ubytuje v počtu až devíti osob.

Pro rodiny

Wellness pobyt s dětmi, kde obydlíte pohádkové domečky. Je zde krytý bazén, sauna i možnost masáží.

Nejlepší wellness pobyty pro dva

Wellness Hotel Štekl

Wellness Hotel Štekl - wellness pobyty

Lokalita: Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj
Kategorie ubytování: čtyřhvězdičkový hotel

Hluboká nad Vltavou je naprosto logickou destinací pro romantický wellness pro dva. Kam jinam bychom měli tyto wellness pobyty směřovat než na kouzelný jih Čech. Hotel Štekl navíc leží přímo u pohádkového zámku. Pobyty jsou v délce 2 – 3 dnů, na procházky po krásném okolí tedy čas bude. Ale nezapomeňte na to hlavní – volný vstup do wellness.

Zajímavostí je, že je tento hotel stejně starý jako zámek Hluboká nad Vltavou. Díky tomuto faktu i vzhledu pokojů si budete připadat, jako byste bydleli přímo na zámku. Čekají na vás bohaté snídaně a syté tříchodové večeře. Wellness centrum využívejte dle svých potřeb. K dispozici budete mít například vířivku, bazén, Kneippův chodník či parní kabinu.

Tento wellness pobyt pro dva lze absolvovat ve všední dny i o víkendu.

Hotel Millenium

Hotel Millenium - wellness pobyty

Lokalita: Karlovy Vary, Karlovarský kraj
Kategorie ubytování: čtyřhvězdičkový hotel

Už jste někdy navštívili lázeňské město Karlovy Vary? Pokud ne, měli byste tak učinit. Až vám totiž město začne lézt krkem, je to odtud jen kousek do lázeňských lesů plných vyhlídek. Z nich se vám naskytne krásný výhled na město. Bydlet ale budete v relativně klidné oblasti města, odkud se můžete vydávat na výlety do centra i vzdálenějšího okolí.

Na nákup vína a piva během pobytu zapomeňte – nebude to nutné. Během večeří totiž budete moci konzumovat tyto dva alkoholické nápoje neomezeně. Součástí balíčků jsou i snídaně. Nárok budete mít až na 4 procedury. Ty jsou v ceně, pokud by vám to ale nestačilo, s 20% slevou si můžete přikoupit další. V ceně je i vstup do městského bazénu na celou hodinu.

Kromě odpočinku zažijete na hotelu i zábavu v podobě diskotéky či happy hours.

Hotel Lions

Hotel Lions - wellness pobyty

Lokalita: Nesuchyně, Středočeský kraj
Kategorie ubytování: tříhvězdičkový hotel

Mezi nejlepší wellness pobyty pro dva jsme zařadili také ten v městečku Nesuchyně. Že vám název nic neříká? A co Křivoklátsko? Přesně v této oblasti ve Středočeském kraji se nachází hotel Lions. V něm se mohou dvě osoby ubytovat na 3 až 6 dní a dopřát si štědrý all inclusive program. Ten zahrnuje kromě jídla a nápojů také přístup ke zmrzlinovému pultu.

Neomezený wellness zahrnuje vstup do bazénu a aromatickou parní saunu. Kromě toho si můžete s výraznou slevou přikoupit i další zajímavé procedury, které zahrnují např. balneo procedury či masáže. Svůj pobyt ale můžete strávit i aktivně. V areálu jsou totiž nabízeny i sportovní aktivity, např. squash, golf, fotbálek a další volnočasové aktivity.

Ve venkovních prostorách hotelu naleznete také uklidňující meditační rybníček.

Ibis Styles Relax

Ibis Styles Relax - wellness pobyty

Lokalita: Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj
Kategorie ubytování: tříhvězdičkový hotel

Wellness pobyt pro dva s masáží zažijete v Ibis Styles Relax. Nachází se v Rožnově pod Radhoštěm, přímo na úpatí hory. Jakožto srdce Beskyd se může tato oblast pochlubit nespočtem stezek napříč krásnou přírodou, korunami stromů i několika ski areály. Centrum Rožnova je dosažitelné pěšky, stejně tak jako i skanzen Valašské muzeum v přírodě.

A co konkrétně obnáší tento wellness pobyt pro dva? V ceně budete mít například neomezený vstup do plaveckého bazénu uvnitř i vně hotelu, ale také vstup do sauny. Kromě toho si můžete zajít i na masáže a léčivé koupele. To vše pro dvě osoby. Za Wi-Fi ani parkování neplatíte. Aktivní dovolené pak nahrává přítomnost kuželkové dráhy či tenisového kurtu.

Pokud přicestujete s dětmi, můžete se spolehnout na dětský koutek a venkovní hřiště.

Nejlepší wellness pobyty pro ženy

Rezidence Orlík

Rezidence Orlík - wellness pobyty

Lokalita: Kozárovice, Středočeský kraj
Kategorie ubytování: čtyřhvězdičkový hotel

Rezidence Orlík umožňuje wellness pobyty pro dvě až devět osob. Pokud tedy vyrážíte s početnou partou kamarádek, zde si každá najdete své místo. Navíc se můžete ubytovat na 3 až 15 dní. Protože jsou některé z dostupných variant oblíbené i jako dárek, můžete pobyt věnovat třeba budoucí nevěstě a uspořádat zde nezapomenutelnou rozlučku se svobodou.

Během pobytu můžete neomezeně využívat vstup do wellness centra a do posilovny. Ve wellness centru bude k dispozici vířivka, bazén i sauna. Nezapomeňte se vydat také na masáže nebo vyzkoušet degustaci vín. Hotel je umístěný na klidném místě, kde budete obklopeny přírodou. Na hotelu se o vaše blaho postará pečující personál.

Do zeleně bude výhled i z pokojů, některé totiž mají balkon či terasu.

Hotel Rakovec

Hotel Rakovec - wellness pobyty

Lokalita: Brno, Jihomoravský kraj
Kategorie ubytování: tříhvězdičkový hotel

Jste dvě nejlepší kamarádky, které láká okolí Brna a které milují bowling? Na 2 až 8 dní se můžete vydat do hotelu Rakovec, který leží u vodní nádrže Brno ve stejnojmenném městě. Po celou dobu pobytu se můžete nechat hýčkat během bufetových snídaní a večeří. Hlavním lákadlem ale bude wellness centrum s bazénem, vířivkou, finskou a parní saunou.

Součástí hotelu je bowlingová dráha, do které budete mít v rámci pobytu vstup na jednu hodinu v ceně. Pokud se na wellness pobyt vydáte v letním období, budete si moci zaplavat ve venkovním bazénu. Do něj budete mít neomezený vstup, plavejte tedy jak je libo. Do centra Brna se dostanete jednoduše městskou hromadnou dopravou, takže ji nezapomeňte navštívit.

Dostupné jsou dva typy pobytů – Klasik a Relax, které se odlišují nabízenými službami.

City hotel Morris

City hotel Morris - wellness pobyty

Lokalita: Česká Lípa, Liberecký kraj
Kategorie ubytování: čtyřhvězdičkový hotel

Wellness víkend pro ženy lze absolvovat také v City hotel Morris. Ten se nachází v České Lípě nedaleko Máchova kraje. Takže plán zní jasně: vyrazit do přírody, věnovat se zde turistice a za odměnu si dopřát některou z nabídky procedur. K tomu všemu potěšíte své chuťové pohárky polopenzí, která zahrnuje tříchodovou večeři. Nárok je i na palačinku.

Ve variantách pobytů je přímo balíček nazvaný Dámská jízda. Jeho součástí jsou čtyři wellness služby – skořicový zábal na hýždě, hydratační pleťová maska, parafínový zábal na ruce a inhalace bylinných esencí. Ubytovat se mohou 2 – 4 osoby na 3 – 8 dní. Nebo můžete s kamarádkami vyrazit na privátní wellness pobyt pro dvě až čtyři osoby.

Hotel se nachází v historické budově umístěné na náměstí blízko hradu a muzeí.

Resort Orsino

Resort Orsino - wellness pobyty

Lokalita: Horní Planá, Jihočeský kraj
Kategorie ubytování: čtyřhvězdičkový hotel

Chcete si s kamarádkami odpočinout při příjemných procedurách, ale zároveň byste rády zažily nějaké dobrodružství? Tak vyrazte do resortu Orsino, který se nachází v Horní Plané v Jihočeském kraji. Městečko leží přímo u vodní nádrže Lipno, takže o zajímavé aktivity nebude nouze. A co víc – při pobytu získáte slevu třeba na koloběžky či paddleboard.

Tyto wellness pobyty pro ženy (ale i muže) jsou určené pro 2 – 5 osob, pro partu kamarádek jsou tedy jako dělané. Vyrazit navíc můžete na 2 – 15 dní, třeba i během letních prázdnin. A co obnáší wellness? Je to zejména volný vstup do bazénu a sauny. K pobytu ale získáte také slevu na privátní vířivku a masáže. Stravování má podobu polopenzí (snídaně + večeře).

Těšit se můžete na usměvavý a ochotný personál, čisté prostředí a klidné okolí.

Nejlepší wellness pobyty s dětmi

Hotel Podlesí

Hotel Podlesí - wellness pobyty

Lokalita: Svratka, Vysočina
Kategorie ubytování: tříhvězdičkový hotel

Vy chcete odpočinek a děti pohádku – na to máme řešení. Hotel Podlesí se nachází v Českomoravské vrchovině, kde si každý z vás bude moci zažít pohádku po svém. Vy díky krytému bazénu (o teplotě 28°C), sauně a masážím, a děti díky bydlení v roztomilých domečcích, které vypadají, jako by v nich opravdu bydlely kouzelné bytosti.

Na hotelu se děti zabaví také díky divadelním představením, které se zde občas konají. Společně si můžete zahrát také fotbálek či stolní tenis. V nabídce je i bowling. Třeba na něj použijete poukaz v hodnotě 500 Kč, který je součástí balíčku. Jakmile budete mít tuto oblast dostatečně prozkoumanou, vyrazte s dětmi na výlet do Pekla Čertovina, kde se setkají s čerty.

Na místě si můžete zapůjčit kola a vydat se s celou rodinou na cyklovýlet po okolí.

Hotel Babylon

Hotel Babylon - wellness pobyty

Lokalita: Liberec, Liberecký kraj
Kategorie ubytování: čtyřhvězdičkový hotel

O hotelu Babylon, který se nachází v Liberci, už jste možná slyšeli. Je součástí stejnojmenného areálu, ve kterém se zabavíte celou řadou volnočasových aktivit. A to platí i o rodinách s dětmi. Na jejich návštěvu je připravený právě i tento hotel. V ceně je kromě ubytování a stravy také vstup do tohoto zábavního centra a dokonce i do ZOO.

Standardně je tento wellness pro dva, dětem ale můžete pobyt doplatit. Všichni se pak společně vydejte vyzkoušet všechny možné aktivity, které Babylon nabízí – aquapark, lunapark, iQPARK a iQLANDIA. Nudu zde nezažije žádná věková skupina. Samozřejmostí je i wellness centrum se saunou, bylinnými inhalacemi, vířivkou a dalšími lákadly.

Děti do 15 let se vyřádí ve Funparku, kde jsou například skluzavky nebo baby herna.

Hotel Skicentrum

Hotel Skicentrum - wellness pobyty

Lokalita: Harrachov, Liberecký kraj
Kategorie ubytování: tříhvězdičkový hotel

Další zajímavý wellness pobyt s dětmi zažijete také v Harrachově. Je koncipován pro 2 až 4 osoby na 3 až 8 dní. Je kompromisem mezi dovolenou pro malé a velké – dětský koutek pro děti a wellness centrum pro rodiče. Pro děti od 3 do 6 let je dokonce pobyt zdarma. Hosté si chválí kvalitu stravy, milý personál, prostory pro děti i čistotu hotelu včetně pokojů.

V okolí hotelu jsou naučné stezky, kam se můžete vydat dokonce i s kočárkem. V blízkosti se nachází také bobová dráha, lanové centrum či nafukovací bludiště. Na hotelu si můžete zajistit také zapůjčení koloběžek či vstupenky do různých muzeí. Relaxaci se vám dostane v sauně a vířivce. Zahrát si zde můžete i kulečník a stolní tenis. O zábavu bude postaráno po celý pobyt.

Některé balíčky obsahují kromě standardního stravování také kávu a moučník.

Hotel Stará Ameryka

Hotel Stará Ameryka - wellness pobyty

Lokalita: Jablunkov, Moravskoslezský kraj
Kategorie ubytování: tříhvězdičkový hotel

Nebojte, nemáme chybu v názvu. Tříhvězdičkový hotel v Jablunkově opravdu nese název Stará Ameryka. Příplatek přistýlky z něj udělá wellness pobyt s dětmi, i když je standardně pro dvě osoby (děti do 4 let neplatí). Ubytovat se můžete na dva až osm dní. V ceně je kromě ubytování a stravy také vstup do největší dětské herny na území Moravskoslezského kraje.

Tato krytá herna láká děti na několik skluzavek, bazén s kuličkami, nejrůznější prolézačky, lezeckou stěnu i kostky. Na hotelu se nachází privátní wellness centrum se dvěma vířivkami a saunou. Odpočinek ano, ale chcete se i zabavit? Celá rodina si zamiluje stolní fotbálek. Nechybí zde ani půjčovna kol a nedaleko hotelu se nachází také koupaliště a hřiště.

Vyrazte také na výlety do okolí, třeba do minizoo, na rozhledny nebo do muzeí.

Co jsou wellness služby?

Wellness pobyty lze absolvovat v relaxačních centrech, která mají k tomu příslušné vybavení. Toto vybavení slouží k navození celkové duševní a fyzické pohody. Nenahrazují sice plně léčebné metody, ale mohou pomoci se zlepšením stavu. Kladou si různé cíle. Ve wellness centrech probíhají také lázeňské pobyty s procedurami vedoucí ke zlepšení zdravotního stavu.

Wellness víkendy se staly velice oblíbenou volbou jako dárek, ale i trávení dovolené nebo prodloužených víkendů. V našem článku jsme se věnovali wellness službám v ČR, často se ale jezdí také do Polska, na Slovensko nebo do Maďarska. Oblíbené jsou třeba horské hotely. Privátní wellness si ale můžete dopřát i v luxusní vile v Chorvatsku.

V některých wellness hotelech je možné se ubytovat i s domácím mazlíčkem.

Co patří do wellness?

Wellness víkendy zahrnují celou škálu prospěšných procedur. Záleží na tom, co nabízí konkrétní centrum. Nabídku se dozvíte zpravidla ještě před příjezdem na ubytování. Wellness pobyty se prodávají v balíčku komplexních služeb, takže víte, které procedury vás čekají.

Wellness kúry nejčastěji zahrnují následující:

  • finská sauna
  • vířivka
  • masážní koupele a sprchy
  • aroma koupele
  • masáže všeho druhu (lávové kameny, thajské, baňky, aroma, čokoládové a další)
  • bazén
  • solná jeskyně
  • peeling …

Procedury bývají velice často doprovázeny aromaterapií, která má pomoci s celkovým uvolněním a navozením ještě většího klidu. Hosté opouštějí wellness pobyty odpočatí a „znovuzrození“.

Jak to probíhá ve wellness?

Častou otázkou ohledně těchto pobytů bývá, jak to probíhá ve wellness. Odpověď je jednoduchá: představte si místo, kde se nemusíte o nic starat. Jedinou vaší starostí je, kde a v kolik vám začíná další procedura. Tyto informace se můžete dozvědět na recepci nebo z popisu vašeho pobytu. U některých procedur bývají časy přesně stanovené.

A co si vzít s sebou na wellness pobyty? Zabalte si to, na co jste zvyklí i z jiných cest. Nezapomeňte ale přizpůsobit množství věcí úměrně délce pobytu, wellness pobyty bývají poměrně krátké. Určitě přibalte plavky, župan, pantofle, ručník a nějaké reprezentativní oblečení do restaurace.

Kdy nechodit do sauny?

I když je saunování prospěšné, ne každému nutně prospívá. Pobytu v sauně by se měly vyhnout osoby s kožními problémy, jakýmikoliv záněty, chřipkou i pouhým nachlazením. Také horečku může pobyt v sauně výrazně zhoršit. Obloukem by se jí měli vyhnout také lidé s vysokým krevním tlakem, i ti, kdo mají problémy se srdcem, s játry či ledvinami.

Saunování se také nedoporučuje v prvním trimestru těhotenství. To samé platí o rizikovém těhotenství. Do sauny nechoďte opilí, hladoví ani přejedení. Jakmile pocítíte, že vám pobyt v tomto prostředí nedělá dobře (např. motání hlavy), okamžitě saunu opusťte.

Wellness pobyty v ČR SVZ

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (31 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář