Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Bangkok

Bangkok je hlavní město Thajska a také město, kterému by slušel snad každý přívlastek, který vás napadne. Věděli jste, že celý název tohoto města má 168 písmen? V Guinnessově knize rekordů je tento název zapsán jako nejdelší místní jméno na světě. To ale není zdaleka jediná zajímavost, kterou se město pyšní. Některé další vám poodkryjeme v tomto článku.

Pětihvězdičkový hotel

Luxusní ubytování v centru hlavního města. K dispozici zde budete mít i wellness.

Poznávací zájezd

Poznávací zájezd během podzimu. Zavede vás do hlavního města i národního parku Khao Sok.

Tříhvězdičkový hotel

Tříhvězda v blízkosti stanice metra i vlakové zastávky. Má bazén, saunu i posilovnu.

1. O Bangkoku

Pojďme začít obecně. Bangkok je hlavní město Thajska a se svými 8 miliony obyvatel je také jeho nejlidnatějším městem. Patří k nejnavštěvovanějším světovým metropolím a konkuruje třeba Londýnu nebo Paříži. Má ovšem něco navíc – třeba 500 chrámů či nejdelší ulici světa.

Hlavní město Thajska se dělí na dvě části. Rozděleno je řekou Chao Phraya, jejíž voda se využívá k zavlažování rýžových polí. Ta ale v thajské metropoli nečekejte. Místo toho se nechte ohromit třeba tím, jak univerzální destinací toto město je. Ať už hledáte luxusní dovolenou, dobré jídlo nebo bujarý noční život – Bangkok vám otevře dveře kamkoliv.

A jak zní tedy celý název této světové metropole? V latince nějak takto:

Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom Udomratchaniwetmahasathan Amonphimanawatansathit Sakkathattiyawitsanukamprasit

Do češtiny se název překládá následovně:

Město andělů, velké město, věčné a nádherné sídlo boha Indry, vznešené město, kde je uloženo devět skvostných drahokamů, královské město s mnoha velkolepými paláci a stavbami, věčné město, kde sídlí bohové a má svůj domov bůh Krišna, město stvořené bohem Višnou

(doslovná citace z: Wikipedie)

Jak tedy získal svůj zkrácený název, který se používá po celém světě? Pravděpodobně bude odvozen od názvu původní osady, která v těchto místech v minulosti stávala.

O Bangkoku - bangkok thajsko

2. Pláže v Bangkoku

Bangkok je velice kosmopolitním místem, které samo o sobě moc odpočinku na pláži nenabídne. Níže vám nabídneme seznam pláží, které se nacházejí v dosažitelné vzdálenosti od ruchu města. Každá z nich vám dá možnost uniknout před ruchem velkoměsta, pokud začnete cítit, že tohoto na vás začíná být moc. Dostane se vám zde klidu, odpočinku a přírody.

Koh Larn – První z našich pláží se nachází zhruba 100 km od Bangkoku. Jedná se o pláž na stejnojmenném malém ostrůvku, který je dostupný krátkou plavbou trajektem nebo lodí. V okolí jsou pláže s bílým pískem, počítejte ale s tím, že tu přes den může být plno.

Hua Hin – Mezi obyvateli oblasti je právě tato pláž jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších. V blízkosti se nachází menší vesničky s tradičními restauracemi, ve kterých můžete ochutnat thajskou kuchyni. Z Bangkoku se sem dostanete vlaky i autobusy.

Pattaya Beach – Zhruba za dvě hodiny jízdy se dostanete na jednu z největších pláží, které se v blízkosti hlavního města Thajska nacházejí. Nabídne vám poklidný i aktivní odpočinek. Nacházejí se zde totiž půjčovny člunů i vodních skútrů. I tato pláž je poměrně oblíbená.

Pláže v bangkoku - bangkok náhrada

3. Příroda města Bangkok

Podíváte-li se na hlavní město Thajska na mapě, moc zeleně vám neukáže. Zejména centrální část je prorostlá spíše výstavbou než stromy. Okrajové části metropole ovšem nabídnou několik parků, safari, a dokonce i golfové hřiště. Pokud byste chtěli zůstat v centru, můžete si udělat procházku podél řeky Chao Phraya, která touto metropolí protéká.

Součástí rozsáhlého parku je historická budova paláce Dusit. K paláci se dostanete autobusem i taxíkem a odměnou vám bude velký komplex královských a vládních budov, ale i park s udržovanými záhony, jezírky či lavičkami. Hiking vás v Bangkoku nečeká, vyšlápnout si ale můžete na uměle vybudovaný kopec Golden Mount s výhledem na celé hlavní město Thajska.

4. Kam na výlet v Bangkoku

Wat Pho

Pokud byste chtěli navštívit jeden z nejstarších a nejrozsáhlejších komplexů v celém Thajsku, pak se vydejte do Wat Pho. Nachází se v Bangkoku a patří zde k největším turistickým lákadlům. Celý komplex disponuje stovkou krásných pagod, hlavní atrakcí je ovšem Ležící Buddha. Jedná se o neuvěřitelných 46 metrů dlouhou a 15 metrů vysokou pozlacenou sochu.

Wat Phra Kaeo

Chrám smaragdového Buddhy je považovaný za nejposvátnější náboženské místo v celém Thajsku. Jeho důležitost spočívá i v přítomnosti zhruba 80 cm vysoké sochy Buddhy, která je vyrobená z jaspisu. Na tomto místě nestávala socha vždy, procestovala totiž značnou část Asie. Do Bangkoku, jakožto hlavního města Thajska, se dostala v roce 1784.

Grand Palace

Grand Palace, nebo chcete-li Královský (Velký) palác, je komplex budov, které slouží thajským králům. Samotný palác byl dostavený kolem roku 1782 a pro jeho důležitost není vstup dovnitř povolen. Projít se ovšem můžete po nádvoří a venkovním areálu. Součástí tohoto areálu je i výše zmíněný palác, ve kterém se ukrývá Buddha z jaspisu.

Další zajímavá místa

Plovoucí trh Taling Chan – v Bangkoku je pár plovoucích trhů a právě ve čtvrti Taling Chan se nachází ten největší. Bylo vytvořeno na konci 20. století na vodním kanále Chak Phra.

Wat Saket – Jedná se o buddhistický chrám, který se nachází na již zmiňované vyhlídce Golden Mount. Tato oblast nabízí nejhezčí výhled na celý Bangkok.

Zlatý Buddha – Buddhů je v Bangkoku i celém Thajsku mnoho. Tento je ovšem vyrobený ze zlata, jehož hmotnost se odhaduje na více než 5 tun. Socha měří více než 3 metry.

5. Sportovní aktivity

Propagační materiály k zájezdům do Bangkoku slibují, že si toto město přichystá zážitek pro každého cestovatele. Tento slib plní město na jedničku. Kromě objevování thajské kultury, gastronomických zážitků a relaxování při thajských masážích zde totiž můžete zažít i sportovní aktivity. Některé z nich dokonce přímo v centru samotného hlavního města.

Jednu z oblíbených aktivit nabízí již zmiňovaná řeka Chao Phraya. Vyzkoušet si na ní můžete například paddleboarding. Lákají vás spíše aktivity uvnitř budov? Pak by se vám mohla líbit lezecká stěna ve sportovní hale Climb Central Bangkok, kde se zabaví děti i dospělí.

Přímo v Bangkoku můžete absolvovat plavby lodí po řece, vydat se na kole do parku, nebo si zarezervovat jízdu na čtyřkolkách. Tyto aktivity bývají spojené s výlety po různých koutech metropole nebo v její blízkosti. Nechcete se sportu věnovat, jen byste ho rádi pozorovali z pozice diváka? Fandit můžete třeba u proslulého thajského boxu nebo při dostizích.

Sportovní aktivity - bangkok náhrada

6. Aktivity pro děti

Bangkok je městem, kde to opravdu žije. Při dodržení základních bezpečnostních pravidel se však nemusíte zdráhat sem s dětmi vycestovat. I ony zde zažijí nevšední objevování jednoho z nejnavštěvovanějších měst světa. Pro malé návštěvníky si město přichystalo např. zábavní park Dream World, muzeum Madame Tussauds či vodní park Siam Amazing Park.

Další oblíbenou aktivitou pro rodiny s dětmi je Bounce Bangkok, krytý park s trampolínami. Zvídavé děti by mohlo bavit zase Children’s Discovery Museum nebo motýlí zahrada.

7. Noční život v Bangkoku

Noční život v Bangkoku je velké téma. Tato destinace se totiž přímo proslavila svými nočními kluby, luxusními bary a diskotékami. Výjimkou nejsou ani bary střešní nebo koktejlové. Nejvíce to v noci žije na třech místech – Sukhumvit, Silom a Khao San Road. Pokud rádi propaříte noc, v Bangkoku budete moci tancovat až do východu slunce.

8. Počasí

Jaké má Bangkok počasí? Průměrné teploty se v průběhu celého roku standardně pohybují mezi 29 a 35 °C. Zhruba od listopadu do dubna se zde na vás bude slunce usmívat každý den. Letní měsíce, tedy období od května do října, může naopak zaznamenat přeháňky. Déšť by vám ale teoreticky neměl v ničem bránit – dlouhotrvající deště nejsou příliš obvyklé.

9. Jak se dostat do Bangkoku?

Bangkok je domovem pro dvě mezinárodní letiště – Suvarnabhumi a Don Mueang. První zmíněné letiště patří k největším na celém světě. Přímé lety z Prahy bohužel nejsou operovány, je zapotřebí počítat obvykle s minimálně jedním přestupem. Zpáteční letenku seženete s trochou štěstí poměrně levně. Cena totiž začíná už zhruba na 14 000 Kč.

Pokud nechcete cestovat na vlastní pěst, využijte služeb cestovní kanceláře.

10. Nejoblíbenější hotely/zájezdy v destinaci Bangkok

V Bangkoku můžete vybírat z velkého počtu hotelů, mezi nimiž naleznete luxusní řetězce i hostely pro baťůžkáře. Pokud byste ovšem raději využili služeb známých cestovních kanceláří, nabízí se třeba Blue Style, EXIM Tours, Fischer nebo web TravelPortal.

Hotel Lancaster Bangkok

Hotel Lancaster Bangkok - bangkok

Lokalita: Bangkok
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Blue Style

Hotel Lancaster je pětihvězdičkové ubytování přímo v centru samotného hlavního města. Nachází se zhruba 20 km od letiště, takže vás nebudou čekat žádné dlouhé přesuny. A protože budete přímo v centru, vše bude po ruce. Třeba nákupní centra. Vzhledem k vybavenosti hotelu se z něj ale možná vydáte vždy jen kvůli objevování této thajské metropole.

Protože přímo v Bangkoku chybí pláž, jistě oceníte přítomnost bazénu. Nechybí ani wellness nebo fitness. Přes den se věnujte odpočinku a památkám, v noci to můžete rozjet v některém z nedalekých nočních klubů. Potřebujete delší procházku? Zhruba 3 km od hotelu se nachází Lumpini park, který v jinak zastavěném městě nabídne alespoň trochu zeleně a klidu.

To nejlepší z Thajska

To nejlepší z Thajska - bangkok

Lokalita: Bangkok, Khao Sok, Krabi
Kategorie hotelu: tříhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Rady na cestu

To nejlepší z Thajska zní jako název pro poznávací zájezd. A je to přesně tak. Koná se v období našeho podzimu, takže se budete moci odletět zahřát. Letí se z Prahy, přespává se v tříhvězdičkovém hotelu a v ceně jsou rovněž snídaně. Zájezd je v délce 12 dní a 9 nocí. Během této doby stihnete navštívit ta nejikoničtější místa celého Thajska i absolvovat řadu zážitků.

Na objevování hlavního města Thajska budete mít několik dnů na začátku a konci pobytu. V dalších dnech se budete pohybovat v jeho blízkém i vzdálenějším okolí. Navštívíte například národní park Khao Sok, kde se v kánoích budete plavit po řece. Park budete objevovat téměř tři dny, poté následuje přesun do provincie Krabi. Zajímavá je možnost zúčastnit se kurzu vaření či šnorchlování.

Pinnacle Lumpinee Park Hotel

Pinnacle Lumpinee Park Hotel - bangkok thajsko

Lokalita: Bangkok
Kategorie hotelu: tříhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: rezervace přes TravelPortal

Další z našich hotelů nás přivádí do tříhvězdičkového ubytování Pinnacle Lumpinee Park Hotel. Od letiště je vzdálen přibližně 23 km. Ačkoliv se jedná o tříhvězdičkový hotel, můžete zde využít například posilovny. Součástí hotelu je také sauna a bazén. Pokoje jsou klimatizované, na hotelu je dostupné Wi-Fi připojení. Odlétá se z Prahy nebo Vídně.

Pokud se od hotelu budete chtít vydat objevovat město, budete pro to mít skvělé možnosti. Využít můžete například nedaleké stanice metra či vlakové zastávky. V těsné blízkosti hotelu je mnoho kaváren, v dojezdové vzdálenosti pak narazíte na spoustu muzeí a způsobů, jak trávit svůj čas. Královský palác je od hotelu vzdálen zhruba sedm kilometrů.