Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec » Evropa » Chorvatsko

Rabac

Rabac leží v Kvarnerském zálivu, na poloostrově Istrie v Chorvatsku. Často se mu říká Perla Kvarneru a to pro svou nádhernou přírodu, bohatou historii i výbornou středomořskou kuchyní. Na své si přijdou všichni milovníci pláží a výletů do přírody i za kulturou. Letovisko je velmi oblíbenou destinací pro turisty všech věkových kategorií i pro rodiny s dětmi. Ukážeme vám, co všechno destinace nabízí a která místa byste neměli minout. Nechybí ani tipy na nejlepší pláže.

Mobilhome

Rozlehlý kemp nedaleko oblázkové pláže. Umožňuje ubytování s mazlíčkem.

Čtyřhvězdičkový hotel

Oblíbené ubytování 400 m od centra Rabacu. U bazénů jsou vodní skluzavky.

Luxusní vila

Luxusní ubytování až pro deset hostů. Čtyři ložnice, šest koupelen a bazén.

Čtyřhvězdičkový hotel

Čtyřhvězda, kde vám bude chutnat. Lze využívat prostorů sousedních hotelů.

1. O Rabacu

Jelikož jde o ostrovní město, v hlavní turistické sezoně je v centru dost přelidněno. Najdete tu ale i spousty skrytých míst k odpočinku a ke koupání. Oblast i okolí je velmi atraktivní na výlety a nepřijdete ani o širokou nabídku sportovních a outdoorových aktivit. Je výhodné mít s sebou vlastní automobil, i když jde z Česka o delší cestu. V místě tak budete mít lepší možnost projet si další krásná místa zátoky a jejího okolí. Kromě cesty na vaší dovolené v Rabacu příliš neutratíte, ceny jsou přijatelné.

Sám Rabac za sebou nemá příliš bohatou historii, ale základy sousedního městečka Labin sahají do 12. století. První jméno města byla Albona a o oblast mezi sebou v minulosti bojovali Římané a Rakušané s Benátčany a Chorvaty. Najdete tu tak historické památky z doby renesance a gotiky. V roce 1921 tu proběhla velká stávka těžařských dolů, která degradovala až do antifašistické rebelie. Těžba zde skončila v roce 1989, kdy byly doly s konečnou platností uzavřeny.

Do 19. století byl Rabac jen malou rybářskou vesničkou. Poté se zde začala stavět sídla a hotely. Mezi prvními a nejznámějšími staviteli byla česká rodina Procházků, jejichž sídlo bylo opravdu přepychové a jedna část po nich byla i pojmenovaná. Sídlo bylo ale bohužel zničeno během druhé světové války.

Po válce se město opět vzpamatovalo a vystavělo několik nových hotelů a resortů. Od druhé poloviny 20. let se tu velmi rozšířil cestovní ruch. Dnes patří Rabac mezi perly Kvarnerského zálivu.

Rabac Chorvatsko Světaznalec

2. Koupání – pláže a koupaliště

V Rabacu i jeho okolí najdete spousty pláží, zátok i skrytých lagun. Místní pláže patří mezi jedny nejhezčí v Dalmácii. O skvělá místa ke koupání, opalování i potápění tu není nouze. Nachází se zde i spousty pláží pro děti a sportovní střediska. Většinou nechybí ani plážový servis, místa k občerstvení a najdete zde i zábavní vodní parky.

Pláž Maslinica – největší a nejvybavenější pláž v Rabacu. Pouhých 5 minut od centra města najdete tuto oblíbenou pláž, která je oceněná Modrou vlajkou pro vyjímečně čisté a udržované pláže. V místě nechybí několik barů a restaurací. Maslinica je také situovaná kousek od kempu Oliva, kde můžete využít nabídky sportovních aktivit a zábavních atrakcí.

Girandella – další krásnou pláž najdete 2 km od centra ve stejnojmenné vesničce. Pláž je oblázková a je další na seznamu pláží s Modrou vlajkou. Místo je vhodné k odpočinku a opalování na skalních plošinách. Jsou zde i výborné podmínky ke koupání a k vykonávání vodních sportů. Je zde také vybudovaná cesta k jízdě na kole, bruslích nebo k příjemné procházce na pobřeží. Všem milovníkům taneční hudby doporučujeme i hudební festival, který se tu koná každý rok v červenci.

Rabac koupání a pláže

Pláž Lanterna – na tuto pláž se dostanete příjemnou chůzí do 10 minut a je velmi oblíbená zejména rodinami s dětmi. Vstup do vody je pozvolný a na pláži je plavčík po celý den. I Lanterna byla oceněna pro svou čistotu, nechybí ani plážový servis. Najdete zde i několik vyhlášených restaurací a koná se tu spousta ekologických aktivit a seminářů.

Oblast Ravni – půl hodiny od Rabacu směrem na východ leží toto klidné a malé místo. Najdete zde spousty menších, kamenitých pláží, které jsou vyhledávané místními, zejména surfaři. Čisté a hluboké moře láká všechny milovníky potápění. Pláže v této oblasti jsou ale vhodné i pro všechny, kteří si rádi odpočinou od ruchu turistických míst.

Pláž sv. Andrea – jde o turistickou pláž, které leží jen pár minut chůze od centra Rabacu. V sezoně tu může být dost přelidněno, ale tato krásná pláž nese ocenění pro své skvělé podmínky k odpočinku a koupání. Nachází se zde několik barů, plážový servis a nabídka vodních i sportovních aktivit. V její bezprostřední blízkosti můžete zavítat do jedné z mnoha restaurací a kaváren.

Další známé pláže v okolí Rabacu jsou Kanova, Katoro a Donji Spadici. V Rabacu nechybí ani široká nabídka lázeňských a wellness služeb. Součástí hotelů jsou obvykle venkovní i kryté bazény. Pro děti i dospělé tu najdete několik vodních a zábavních parků.

3. Příroda

Rybářské městečko i jeho bezprostřední okolí jsou velmi oblíbenou lokalitou pro svou pohádkovou přírodu, zelené pahorky a překrásné pláže. Leží v zátoce v Jaderském moři, které má téměř po celý rok velmi příjemnou teplotu a díky středomořskému podnebí se tu daří rostlinám i vinné révě. Okolí je protkáno borovicovými lesy a malebnými kopečky, z nichž si užijete výhledy na tyrkysové moře.

Kopce Rabacu jsou skvělé k projížďce na kole nebo na koni. Krásné moře Jadranu je vhodné pro všechny milovníky podmořského světa a vodních sportů. Dlouhou tradici tu má rybolov, zemědělství a pěstování vinné révy nebo oliv. Středozemní kuchyně je oblíbená po celém světě a v Rabacu máte možnost ochutnat kulinářské speciality v některé z chorvatských tratorií.

Rabac příroda

4. Kam na výlet v destinaci Rabac

Labin

Z Rabacu se můžete vydat na menší túru směrem do historického městečka Labin. Jde o nejpopulárnější trek v okolí a není příliš náročný. Je dlouhý 5 km a pár chorvatských kopců zdoláte. Čeká vás ale příjemný den, strávený v přírodě. Cesta se vine borovicovými lesy a můžete obdivovat menší vodopády, jezírka a překrásné výhledy na okolí Rabacu. Je dobře značená a zvládnete ji i bez průvodce.

Výlet na ostrov Cres

Tento ostrov Jaderského moře leží pouhých 24 km od Rabacu a je dostupný autem i autobusem. Ostrov má divokou a nedotčenou přírodu. Je plný pralesů, jeskyní, skal a středověkých měst. Severní a jižní část se od sebe dost liší. Doporučujeme navštívit starou vesnici Lubenica na západě ostrova. Na ostrově Cres se nachází pár resortů, kde je možné se ubytovat, doporučit lze např. hotely ve stejnojmenném městě.

Vrak lodi Lina

Pokud se vydáte k ostrovu Cres, zdržte se tam na chvíli. U severozápadního pobřeží ostrova je potopený vrak obchodní lodi Lina. Ztroskotala zde roku 1914 během své cesty z Cardiffu do Rijeky. Když se plavila v mlze, narazila na podmořský útes a to se jí stalo osudným. Zážitek je bohužel možné absolvovat pouze v případě, že jste sportovním potápěčem. Vrak lodi se nachází v hloubce zhruba 50 metrů.

Další zajímavá místa

Přímo v Rabacu:

Příjemné středomořské podnebí je skvělé pro pěstování oliv a byl by hřích neochutnat místní olivový olej. Olivový olej z Istrie je proslulý svou skvělou chutí a jemnou vůní. V Rabacu máte možnost domluvit si degustaci na jedné z místních farem. Mezi nejznámější patří rodinný podnik Beliců, kteří produkují nejlepší olivový olej v celém Chorvatsku. Jejich olej byl oceněný několika cenami a doporučujeme si domluvit s rezervaci předem.

Vychutnejte si istrijskou kuchyni, která patří mezi vyhlášené. Kromě skvělého olivového oleje si v Rabacu můžete vychutnat i lokální víno, čerstvé ryby, zeleninu a dezerty. Doporučujeme ochutnat typické sladké ravioli Labinski Krafi. Jemné těsto je plněné sladkou směsí dvou druhů krémového sýra, nejčastěji kravského a ovčího. Přidávají se rozinky, citronová kůra, rum a koření. Ravioli se polévají sladkým přelivem a sypou oříšky. Tradičně je ale servírovaná se slanou omáčkou žgvacet.

Výlety do okolí:

Ostrov Krk – největší chorvatský ostrov je z Rabacu dostupný autem nebo autobusem. Přezdívaný Zlatý ostrov je plný historických měst a středověkých vesniček, najdete zde kulturní bohatství i krásné pláže. Tento nejstarší ostrov na Jadranu má i svou vlastní mobilní aplikaci, která vás skvěle provede hlavním  městem Krk.

Benátky – vydejte se na celodenní výlet do italských Benátek. Doporučujeme vyjet autem, protože cesta lodí je zbytečně zdlouhavá. Benátky leží pouhých 260 km od Rabacu a cesta vede přes Slovinsko. Tento dobrodružný výlet určitě stojí za to. Jedno z nejkrásnějších měst světa leží na souostroví 118 menších ostrůvků. Budete okouzlení četnými vodními kanály a mosty. Neměli byste minout ani náměstí sv. Marka a historický Most vzdechů.

Postojenské jeskyně – vyrazte do těchto jeskyní autem nebo se přidejte ke skupině, které organizují místní agentury. Jedny z nejkrásnějších jeskyní v Evropě jsou vzdálené 2 hodiny autem z Rabacu. Jsou staré miliony let a leží v sousedním Slovinsku. Byly vytvořeny místní řekou Pivka a uvnitř se dozvíte vše o jejich historii. Jeskyně si můžete projet menším vláčkem nebo si je projít s průvodcem.

Výlet do národního parku Brijuni – chorvatský park je seskupením 14 ostrovů a pro jeho návštěvu doporučujeme využít nabídek místních cestovních kanceláří. Výlety jsou organizované na celý den. Po příjezdu do parku si džípem projedete menší safari, kde volně žijí divoká zvířata jako jsou sloni, zebry a lamy. Na ostrově navštívíte i archeologické památky, muzeum a gotické kostely.

Město Rijeka – hodinu vzdálené přístavní město Rijeka je skvělé na procházky a nákupy. Potkáte tu méně turistů než v Rabacu a můžete si tu na památku koupit typický suvenýr. Symbolem Rijeky a celého zálivu je hlavička mouřenína s bílým turbanem. V minulosti sloužil rybářům a námořníkům jako ochrana před mořem. Nejčastěji jej seženete v podobě šperku nebo menší dřevěné figurky.

Poznávat Rabac a jeho okolí můžete i v rámci připravených akcí přes Get Your Guide.

5. Sportovní a adrenalinové aktivity

Kajak – po celém pobřeží Rabacu se táhnou překrásné pláže. Najdete tu i mnoho skrytých zátok a lagun, kde nemusíte bojovat o místo s dalšími turisty. Tahle tajuplná místa je nejlepší prozkoumat z vody. Doporučujeme zapůjčit si kajak v místní agentuře Four Elements a vydat se na výpravu za skrytými plážemi. Agentura organizuje i skupinové výpravy.

Jízda na koni – poznejte krásy Istrie ze hřbetu horského koně. Na farmě v Labinu si můžete zaplatit lekce pro dospělé i děti nebo vyrazit do přírody na skupinovou projížďku.

Bike center – jelikož v Rabacu je to samý kopec, destinace je oblíbená všemi cyklisty. Přímo v Rabacu najdete cyklistické centrum, které je vhodné pro profesionální ale i rekreační jezdce. Najdete zde upravené tratě s písečným i přírodním povrchem. V centru nechybí info stanice, obchod a půjčovna kol. Park je vhodný pro sportovní nadšence všech věkových kategorií.

Potápění – zátoka i její pobřeží nabízí skvělé podmínky k potápění. Doporučujeme prozkoumat bohatý podmořský svět s profesionály z potápěčského centra na pláži Girandella. Seznámí vás se základy potápění a poví vám, jak se chovat pod mořskou hladinou. Organizují ponory i pro zkušené potápěče.

Rabac sportovní aktivity

Exkurze lodí – v Rabacu najdete spousty lodí, které několikrát denně vyplouvají na výlety ven ze zálivu. Za břehy Kvarnerského zálivu se vám otevře bechderoucí výhled na širé moře, skaliska a kamenné útesy Dalmácie. Místní kancelář organizuje zájezdy na ostrov Cres a Opatija. Doporučujeme využít celodenního výletu, kde je v ceně i grilování na palubě lodi. V cílové destinaci pak dostanete možnost místo prozkoumat nebo si odpočinout na útulné pláži.

Tenisové kurty a tenisová škola – v Istrii má tenis bohatou historii. Tento sport je zde velmi oblíbený a vy máte možnost si zahrát na jednom z mnoha tenisových kurtů. Přímo v Rabacu najdete i tenisovou školu, kde si můžete domluvit lekce.

Každý květen máte možnost se podívat na tradiční závod lodí Voga Teleferika. Účastníci závodu vyplouvají směrem k Teleferika, kudy vede stará vodní trasa. Tato cesta kdysi sloužila k přepravě bauxitu z těžařských dolů v Labině. Po závodě probíhá v přístavu Rabacu oslava, kde se popíjí místní víno, grilují sardinky a tančí při živé muzice.

Jako všude v přímořských letoviscích, ani v Rabacu nechybí široká nabídka sportovních aktivit, jako je jízda na vodních lyžích nebo vodním skútru. Na plážích si můžete zahrát volejbal, provozovat kiting i windsurfing.

6. Aktivity pro děti

Rabac je živým městem a vašim dětem se tu bude také líbit. Místní pláže jsou skvělé ke koupání i pro ty nejmenší a v okolí najdete zábavní a vodní parky. Dalmatská příroda a památky lákají k procházkám a k prozkoumání. Doporučujeme vyjet do okolí za místní faunou a flórou. Výlety v této oblasti jsou vhodné pro rodiny s dětmi a místní teploty jsou i v létě příjemné. Součástí hotelů jsou často animační programy a zábavní show pro malé i starší děti.

Koupání a slunění na místních plážích – místní pláže jsou vhodné i pro děti. Většina z nich má pozvolný vstup do moře, jsou upravené a nechybí ani stín borovicových lesů k případnému odpočinku před sluníčkem. Doporučujeme zejména pláž Maslinica, kde kromě plážového servisu a nabídky sportovních aktivit najdete i tobogán. Na něm vaše děti můžou zdarma dovádět celý den.

Jízda žlutou poloponorkou – tato poloponorka brázdí několikrát denně vody zálivu a díky její podvodní kabině můžete s dětmi obdivovat ryby, staré vraky lodí a bohatý podmořský svět.

Den na biofarmě – v Šumberu najdete biofarmu Drijade, která leží pouhých 15 km od Rabacu. Děti se tu můžou setkat se zvířátky, která mají svá jména a některá z nich tu volně žijí. Nebo se projeďte na koni a ochutnejte místní kozí sýr a mléko. Lokální výrobky si na farmě můžete i koupit a odvézt domů.

Adrenalinový park Glavani – do parku u Barbanu se dostanete autem do půl hodiny. Doporučujeme si zaplatit celodenní vstupné, protože v parku se pobaví děti i dospělí. Vstupné se liší dle zvolených atrakcí a programu. V parku najdete lanová centra, lanovky i konstrukce na lezení. Centrem vede několik cest ve formě sekcí a jeho součástí je i minizoo.

Feštinské královské jeskyně – 30 km západně od Rabacu najdete jeskynní komplex. Jeskyní vedou bezpečné a upravené stezky, po kterých si ji můžete celou projít. Vedle komplexu se nachází i kavárna s minifarmou a dětským hřištěm.

7. Noční život v Rabacu

Rabac je živým centrem zábavy a kultury. Po celý rok a zejména v létě se tu koná spousta koncertů, hudebních vystoupení a folklorních festivalů. Doporučujeme se zúčastnit velkého Letního Karnevalu. Ten se koná v ulicích Rabacu každý srpen a bude se líbit všem milovníkům živé hudby, tance a především masek.

Pokud milujete taneční hudbu a plážové festivaly, neměli byste minout Rabac Summer Festival. Každoročně na konci července se pláž Girandella promění v taneční scénu. Sjíždí se na ni spousta milovníků techno hudby a festival hostí ty nejlepší DJs.

Středomořská kuchyně je další věcí na seznamu, kterou byste v Rabacu měli zkusit. Město i okolní městečka jsou plné restaurací, tratorií a útulných kaváren. Vy si tu tak můžete vychutnat výtečnou večeři a nebo skleničku istrijského vína.

V dnešní době hotely často pořádají své vlastní animační show a vystoupení. Všechny sovy a milovníci nočního života budou nadšení ze spousty barů, které v Rabacu najdete rozeseté i na pláži.

Mezi nejznámější patří Movie Lounge Bar, kde míchají skvělé koktejly za zvuků živé muziky. V baru Perla připravují výbornou kávu  a nachází se přímo na pláži. Další velmi oblíbené noční bary a kluby jsou The Beat Beach Club a Vanilija Rabac.

8. Počasí v Rabacu

V zálivu vládne příjemné středomořské podnebí a teploty nepřekročí ani v červenci 30 stupňů Celsia. Jsou zde krátké, mírné zimy a dlouhá léta i podzim. Podzim je značně teplejší než jaro a tak je vhodné sem vyrazit mezi měsíci květen a říjen.

Koupání je zde možné už od května a teplota vody se v červenci pohybuje okolo 25 stupňů Celsia. V destinaci nejvíce prší během pozdního podzimu a začátkem zimy. V létě se nemusíte bát srážek a červenec patří mezi nejsušší měsíce v roce.

9. PATNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou do Rabacu

Toto menší rybářské městečko je známé především svým přístavem a bohatým cestovním ruchem. Má velmi čisté a příjemné podnebí a proto byl Rabac zařazen na seznam měst, která mají status přírodních klimatických lázní. Můžete si tu užít přímo pohádkové koupání. Letovisko lemují krásné zelené pahorky a moře je průzračně čisté. Samozřejmostí jsou výborné podmínky pro outdoorové i vodní aktivity.

Rabac je vyhledávanou turistickou destinací a na své si přijdou i milovníci historie a kultury. Samotné město a jeho okolí je plné historických památek a míst, kam vyrazit na výlety. V létě se tu konají folklorní festivaly a městečko je plné útulných restaurací a tratorií, které nabízí vyhlášenou místní kuchyni. Destinace je sice z Česka nejbližším chorvatským pobřežím, ale i tak je cesta delší. Můžete využít i letecké nebo autobusové dopravy.

OSM důvodů, proč jet na dovolenou do Rabacu

Rabac je místem cestovního ruchu a tak nechybí široká nabídka ubytovacích a stravovacích služeb. Najdete zde čtyř- a pětihvězdičkové hotely, ale i rodinné apartmány.

Překrásná příroda a vhodné podnebí láká k výletům a k aktivitám na moři i na souši.

Vzhledem k zimním ozdravným pobytům je tu živo po celý rok. Zimní pobyty jsou zde v poslední době velmi oblíbené.

Průzračné Jaderské moře je skvělé ke koupání a čisté oblázkové pláže jsou vhodné i pro rodiny s dětmi.

Ceny jsou v Rabacu velmi podobné jako v České republice. Nemusíte se tak bát, že na vaší dovolené příliš utratíte.

Daří se zde také rybolovu, pěstování vinné révy a oliv. Místní kuchyně je navíc vyhlášená a vy tak v jedné z tradičních tratorií můžete ochutnat čerstvé grilované ryby, místní víno a vynikající olivový olej.

Zkuste vyrazit jen tak na procházku a kochat se kouzelnou přírodou a historickými památkami. Rabac nabízí i širokou nabídku vodních aktivit, výletů do okolí a nebo plavby lodí po moři.

Destinace a její okolí je plné zátok a zálivů a leží jen kousek od chorvatského města Pula. Oblast Rabacu je plná zeleně a skrytých míst, kde málokdy narazíte na další turisty. Máte tak možnost se v klidu kochat malebnými kopečky a výhledy na moře.

SEDM důvodů, proč nejet na dovolenou do Rabacu

Léta jsou zde příjemně teplá, ale tropických teplot se tu nedočkáte.

I když jde o poměrně blízkou chorvatskou destinaci, cesta vám z Prahy zabere přes devět hodin.

V místě je vhodnější mít vlastní automobil, abyste se mohli lépe pohybovat po celé oblasti.

Městečko je menší a v letních měsících je tu dost rušno. Pokud tedy plánujete delší a klidnější dovolenou, je lepší vyjet do okolí Rabacu.

Všichni ti, kdo mají rádi písečné pláže, budou zklamaní. V destinaci se nachází jen oblázkové a štěrkové pláže.

V okolí se nachází i další ostrovy. Musíte ale počítat s vodní dopravou do místa destinace.

Pokud se do Rabacu vydáte letecky, čeká vás navíc doprava z hodinu vzdálené Puly.

10. Nejoblíbenější zájezdy do destinace Rabac

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam tří nejoblíbenějších míst, kam se jezdí do Rabacu na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, tyto patří mezi ty nejprodávanější:

Kemp Oliva

Kemp Oliva - rabac

Lokalita: Rabac
Kategorie hotelu: kemp
Cestovní kancelář: České kormidlo

Ubytování v kempu patří v Chorvatsku k nejoblíbenějším. K těm nejprodávanějším kempům u našich cestovních kanceláří patří kemp Oliva. Jeho název není vůbec překvapením, vzhledem k tomu, že olivy jsou na Istrii všudypřítomné. Ubytovat se zde můžete v mobilhomech, do kterých se vejde celá rodina (až 5 osob). Vzhledem k vyžití se kemp výborně hodí pro rodiny s dětmi. Příkladem jsou animační programy.

Ve vzdálenosti 50 – 500 m od kempu se nachází příjemná oblázková pláž. Přesná vzdálenost je dána tím, ve které části kempu budete ubytovaní. Pokud se do Chorvatska vydáte po vlastní ose, můžete zaparkovat svůj vůz přímo v areálu kempu. Přijet navíc můžete i se svým čtyřnohým parťákem. Celou rodinu pak potěší venkovní bazény s tobogány. Dokonce se zde nachází i tenisový kurt.

Hotel Narcis

Hotel Narcis - rabac

Lokalita: Rabac
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: České kormidlo

Dalším oblíbeným ubytováním v Rabacu je čtyřhvězdičkový hotel Narcis. Můžete si zde zajistit stravování v podobě polopenze i all inclusive. Jelikož se jedná o čtyřhvězdičkové ubytování, můžete počítat s pestrou výbavou. K té patří např. venkovní bazény, které jsou v areálu hotelu hned čtyři. Kolem nich jsou rozestavěna lehátka i slunečníky. Děti potěší animační programy i přítomnost vodních skluzavek.

Až vyzkoušíte všechny bazény (nebo klidně předtím), vydejte se k pláži. Jedna oblázková pláž se nachází 400 m od hotelu. Na pláži na vás čeká rozmanité vyžití například v podobě vodních sportů. I zde máte možnost zaparkovat své nebo zapůjčené auto, pokud ho v Chorvatsku budete mít k dispozici. Parkování je zadarmo. Centrum města Rabac je od hotelu vzdálené 400 m, což vybízí ke krátké procházce.

Villa Casta Diva

Villa Casta Diva Rabac Chorvatsko

Lokalita: Rabac
Kategorie hotelu: luxusní vila
Cestovní kancelář: rezervace přes Myluxoria.com

Zhruba 2,5 km od pláže se v poklidné oblasti nachází Villa Casta Diva. Leží 20 km od centra města, ale jen 2,5 km od nejbližších restaurací, kaváren a obchodů. Ubytovat se zde může až 10 hostů. Ve vile vám poslouží čtyři ložnice a šest koupelen. Vila je family friendly, což znamená, že se zde mohou ubytovat i rodiny s dětmi. Děti zde budou mít ostatně k dispozici i hřiště.

Těžko říci, co si zamilujete více. Zda to bude infinity bazén, prostředí, vybavení nebo uvítací balíček. Můžete navštívit saunu nebo si zasportovat na fitness strojích. K dispozici budete mít rovněž kryté parkování. Součástí venkovního vybavení je také udržovaná zahrádka a terasa, na které můžete grilovat. Připlatit si můžete i donášku jídla či denní úklid. Zkrátka dovolená, jak má být.

Hotel Hedera

Hotel Hedera - rabac

Lokalita: Rabac
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: České kormidlo

Hotel Hedera je čtyřhvězdičkové ubytování, ve kterém vás čeká bohatý výběr v oblasti nabízené stravy, čisté bazény, čisté pokoje, ochotný personál i klidné prostředí. Hosté si nemohou vynachválit množství bazénů, v areálu hotelu se jich totiž nabízí hned 6 – 4 venkovní a 2 vnitřní. Velkou výhodou je rovněž možnost využívat taktéž vybavení okolních hotelů ve stejném resortu (Maslinica).

U hotelu se konají animační programy, které zabaví vaše děti poté, co si dosyta užijí vodních skluzavek. Ve vzdálenosti 100 m od hotelu se nachází oblázková pláž, která nabídne další vodní radovánky. Vydáte-li se do centra města Rabac, čeká vás jen krátká procházka, nachází se totiž 300 m od hotelu. Sportům se můžete věnovat v areálu hotelu i na plážích. I v tomto případě lze využít parkování zdarma.

A kam příště? Inspirujte se zde:

Turecko
Řecko
Kapverdské ostrovy