Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Hurghada

Hurghada proslula jako největší turistické centrum celého Egypta. Místo, které začínalo jako malá rybářská vesnice, je dnes nejvýznamnější turistickou lokalitou u Rudého moře. Nabídne téměř vše – písčité pláže, korálové útesy, teplo a slunce i výlety za památkami. Je to ta pravá destinace, pokud se chcete během své dovolené zabavit a zažít letovisko, kde to žije.

Pětihvězdičkový hotel

Prémiový hotel 30 km od Hurghady. Vybírat můžete z široké nabídky pokojů.

Čtyřhvězdičkový hotel

Hotel s tobogány a vodními skluzavkami. Na pláž odváží bezplatný autobus.

Pětihvězdičkový hotel

Luxusní hotel, ve kterém se bude pohodlně bydlet každé věkové kategorii.

1. O Hurghadě

Na rozdíl od jiných egyptských destinací – Marsa Matrouh či Marsa Alam – se Hurghada vyznačuje tím, že je zde mnohem více živo. A to nejen přes den, ale také večer a v noci. Je zde celá řada nákupních možností a také mnoho pláží s pozvolným vstupem do moře.

Cestovní ruch se zde začal ve velkém rozvíjet v 70. letech minulého století. Evropská klientela destinaci „objevila“ s příchodem 80. let 20. století. Zhruba od 90. let pak oblast zaznamenala výrazný rozvoj, který spočíval např. ve vybudování nových hotelů a mezinárodního letiště, které přineslo ještě větší význam v rozvoji cestovního ruchu.

Hurghada jako taková nemá příliš mnoho památek, které by vám mohla nabídnout. Je ale perfektním výchozím bodem pro výlety ke známým staroegyptským památkám. Jsou zde ovšem mešity i bazary, do kterých můžete během své dovolené nahlédnout.

O destinaci Hurghada

2. Pláže v Hurghadě

Hurghada disponuje řadou pláží, z nichž některé jsou veřejné a některé náleží k hotelům. S největší pravděpodobností nastane během vaší dovolené taková situace, že budete mít u hotelu privátní pláž. Pokud by vám pláže v této destinaci nestačily, můžete se inspirovat ostatními turisty a vyrazit na některý z ostrovů v okolí, kde jsou rovněž dostupné pláže.

Mahmya – Tato pláž umožní svým návštěvníkům si příjemně zaplavat v křišťálově čisté vodě a poté si odpočinout na jednom z pohodlných lehátek. Budete obklopeni hromadami zlatavého písku a nabídkou vodních sportů. Jsou zde i restaurace a kavárny čekající na své hosty.

Old Vic – Tato pláž je považována za jednu z těch nejlepších v celé Hurghadě. Jsou zde krásné výhledy a nabízí řadu aktivit, kterým se můžete věnovat. Celá lokalita na vás bude mít uklidňující účinek a uvidíte, že si zde svůj čas užijete si jako rodina s dětmi.

El Sawaky – Jednou z dalších pláží s okouzlujícími výhledy a nabídkou různých zábavných aktivit je i tato. Pláž je obklopena stezkami pro pěší a cyklisty, bez problému se zde proto můžete věnovat rekreačnímu běhu či jízdě na kole. Je zde parkoviště i toalety.

Orange – Tato pláž je krásnou ukázkou kombinace divoké saharské přírody a Rudého moře. Plavání, potápění a šnorchlování jsou jen některé z aktivit, kterých si zde můžete užívat. Nechybí ani restaurace a nabídka vodních sportů. Je jednou z nejlepších pláží v oblasti.

White Beach – Tato pláž nabídne restaurace, lehátka i místa k sezení a různé aktivity, které vám zpříjemní čas, který se zde chystáte strávit. Pobyt zde bude pohlazením na těle i na duši. Výlet na tuto pláž se navíc stal oblíbenou aktivitou zamilovaných.

Pláže a koupání Hurghada

3. Příroda v destinaci Hurghada

Hurghada se nachází u Rudého moře, které proslulo svým krásným podmořským životem. Proto vás nepřekvapí, že se šnorchlování či potápění můžete věnovat i zde. Má ovšem i svoji druhou tvář. Nedaleko se totiž nachází Sahara, která krajinu zanechala naopak bez života. Také s pouští jsou spojené různé aktivity, kterým se budeme dále věnovat.

Možná vás překvapí, že se nedaleko Hurghady nacházejí také hory. Jedná se o pohoří Jabal Shayeb a leží přibližně 45 km od města. Dokonce zde nenajdete vyšší hory, než jsou tyto. V blízkosti letoviska je rovněž rozeseto několik menších ostrůvků, na které vyrážejí turisté pobývající v Hurghadě. Místy je terén této destinace kopcovitý a skalnatý.

4. Kam na výlet v destinaci Hurghada

Ostrov Giftun

Ostrov Giftun se rozprostírá nedaleko pobřeží Hurghady. Nachází se zde národní park, který je oblíbeným cílem turistů. Plavba k ostrovu trvá zhruba hodinu. Cestovní kanceláře k němu obvykle vypracují celodenní výlety, během kterých můžete navštívit i soukromou pláž Mahmya. Kromě koupání je zde oblíbenou činností šnorchlování a potápění.

Káhira

Výlet do Káhiry z Hurghady vás vzhledem ke vzdálenosti (490 km) zaměstná na celý den, i tak je ale toto letovisko jedním z nejlepších výchozích bodů pro tento výlet. V Káhiře je součástí programu prohlídka pyramid v Gíze, návštěva institutu papyru či Egyptského národního muzea. Pokud to čas dovolí, bude prostor i pro plavbu po Nilu.

Sahara Park

Vzhledem k tomu, že se nedaleko Hurghady rozkládá začátek Sahary, konají se výlety také sem. Jedná se o zážitkový výlet, během kterého se projedete v džípech po písečných dunách, zavítáte do beduínské vesnice a projedete se na velbloudech. Návštěva Sahary je oblíbenou turistickou atrakcí, při které zažijete Egypt ze zcela jiné perspektivy.

Další zajímavá místa

Luxor – Jedna z nejznámějších egyptských památek je kromě Marsa Alam dostupná také z Hurghady. Z této destinace je vzdálená necelých 300 km. Jedná se o celodenní výlet.

Delfíní show – Tento zážitek je vhodný pro rodiny s dětmi, žasnout nad umem cvičených mrožů, tuleňů či delfínů ale budete v každém věku. Show obvykle trvá necelou hodinu.

Ponorka Sindbad – Netradičním zážitkem se stane výlet ponorkou do hlubin Rudého moře. Získáte tak příležitost prohlédnout si krásy jeho podmořského života.

5. Sportovní aktivity

Jelikož leží Hurghada u Rudého moře, které proslulo svým krásným podmořským životem, můžete se potápění a šnorchlování věnovat i zde. Přímo u pobřeží letoviska bohužel už ty nejkrásnější korálové útesy neuvidíte, můžete se ale vydat např. na již zmiňovaný ostrov Giftun, kde stále uvidíte tento svět v celé jeho kráse. I Hurghada ale potápění nabízí.

Není překvapením, že se většina sportovních aktivit v této destinaci týká moře. Kromě potápění, šnorchlování a koupání jsou to také vodní sporty, plavby či plavání s delfíny. V případě plaveb se jedná např. o čluny či výletní lodě, které vás vezmou na moře i na Nil.

K pobytovým zájezdům zcela neodmyslitelně patří také nabídka nejrůznějších sportovních aktivit u rezortů a hotelů. Tradičně se jedná např. o kulečník, šipky, tenis či volejbal. Ve většině hotelů nechybí ani možnost využívat posilovny. K dalším oblíbeným aktivitám patří výlety na velbloudech, v terénních vozech či čtyřkolkách. Ty se obvykle konají v poušti.

V této části článku obvykle navrhujeme také web Get Your Guide, a ani tento článek nebude výjimkou. V tomto případě nabídne více než 300 aktivit, které můžete v Hurghadě i jejím okolí absolvovat. Jedná se o výlety s průvodcem, vodní i adrenalinové aktivity.

Sportovní aktivity Hurghada

6. Aktivity pro děti

Pokud vyrazíte do Hurghady s dětmi, existuje několik aktivit a míst, která udělají dovolenou zajímavou i pro ně. V Hurghadě je můžete vzít do některého z akvaparků, na delfíní show nebo třeba do oblíbeného akvária. V akváriu budete mít možnost spatřit známé mořské živočichy a odškrtnout si poté návštěvu největšího akvária v Rudém moři.

7. Noční život v destinaci Hurghada

Oproti destinacím Marsa Matrouh a Marsa Alam vyniká Hurghada o poznání větší nabídkou nočních klubů. Některé z barů najdete v přístavu, jiné zase podél pláží. Ve večerních hodinách můžete navštívit také místní restaurace. Zajímavá nabídka klubů je také v Sharm El Sheikh.

8. Počasí v Hurghadě

Počasí v tomto letovisko je ovlivněno jeho polohou u Rudého moře. Během léta obvykle vane příjemný vítr, zimy jsou naopak teplé. Roční minima se pohybují kolem 20 °C. Častější jsou ovšem teploty značně přesahující tuto hranici a v letním období se můžete setkat s teplotami, které atakují hranici 40 °C, případně ji mírně překračují. Moře může mít v létě až 30 °C.

9. Jak se dostat do Hurghady?

Hurghada je domovem pro druhé nejrušnější letiště v Egyptě (první se nachází v Káhiře), které zároveň patří k jednomu z největších v Africe. Zájezdy s cestovní kanceláří vás do Hurghady dopraví přímým letem. Pokud se ale rozhodnete jejích služeb nevyužít, připravte se na přestupní let. Cena za zpáteční letenku se v takových případech pohybuje kolem 4 000 Kč.

10. Nejoblíbenější hotely/zájezdy v destinaci Hurghada

Vzhledem k obrovské nabídce hotelových rezortů je téměř nemožné, abyste si svůj vysněný hotel v Hurghadě nevybrali i vy. Níže přinášíme tipy na tři z těchto hotelů a jako bonusový tip přidáváme také poznávací zájezd, který organizuje cestovní kancelář Rady na cestu.

Hotel Sunrise Tucana Resort

Hotel Sunrise Tucana Resort Hurghada

Lokalita: Hurghada
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Blue Style

Hotel Sunrise Tucana Resort je představitelem prémiového hotelu, který se řadí do kategorie pětihvězdičkových ubytování. Nachází se v klidné lokalitě přibližně 30 km od centra samotné Hurghady. Přímo u hotelu leží písčitá pláž, která je přístupná jen hostům hotelu. Pláž disponuje pozvolným vstupem do moře. Veškeré vybavení budete mít k dispozici zdarma.

U hotelu ovšem nechybí bazény, které jsou zde hned tři. I zde můžete lehátka, slunečníky i osušky využívat zdarma. V jednom ze sesterských hotelů můžete navštívit přilehlý aquapark. Během dne se můžete zabavit během některého z animačních programů. Je zde rovněž fitness a wellness centrum. Hotel se pyšní širokou nabídkou nejrůznějších pokojů.

Hotel Pickalbatros Jungle Aqua Park

Hotel Pickalbatros Jungle Aqua Park Hurghada

Lokalita: Hurghada
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Blue Style

Jestliže jste u předchozího hotelu museli k tobogánům a skluzavkám k jinému z hotelů, zde budete mít tyto vodní radovánky přímo u hotelu. Hotel Pickalbatros Jungle Aqua Park je čtyřhvězdičkové ubytování, ve kterém se nebudete nudit vy ani vaše děti. Leží přibližně 25 km od centra Hurghady. Wi-Fi je zdarma ve veřejných prostorách hotelu.

Pláž je od hotelu vzdálená zhruba 900 m, hosty hotelu sem ale sváží bezplatný minibus. Vstup do moře je pozvolný. Jak u pláže, tak u bazénů v areálu hotelu je pro vás veškeré vybavení zdarma. Bazénu je hned několik. V hotelu naleznete také wellness centrum, kadeřnictví a posilovnu. Už jsme zmiňovali, že je zdejší aquapark ten největší v celé Hurghadě?

Titanic Royal Resort

Titanic Royal Resort Hurghada

Lokalita: Hurghada
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: EXIM Tours

Zhruba 17 km od Hurghady se rozkládá pětihvězdičkový hotel Titanic Royal Resort. Ani v něm o tobogány a vodní skluzavky nepřijdete, budete si za nimi ale muset do sesterského hotelu. Hotel se nachází přímo u písčité pláže, kde budete mít jako již standardně lehátka, slunečníky i osušky zdarma. Hotel je vhodný pro každou věkovou kategorii.

Pokud se vám nebude chtít k pláži, můžete zůstat u bazénu. Hotel je nový, otevřený teprve v roce 2019. Je tedy nejmladším hotelem ve svém řetězci tří hotelů. Zároveň je také jejich nejluxusnějším. Na hotelu probíhají ve dne i večer animační programy. Zahrát si zde můžete vodní pólo, šipky, basketbal či plážový volejbal. Další aktivity jsou za příplatek.

Bonusový tip: To nejlepší z Egypta

To nejlepší z Egypta Hurghada

Lokalita: Káhira, Gíza, Hurghada a další
Kategorie hotelu: čtyř-/pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Rady na cestu

Raději byste se do Egypta vydali v rámci poznávacího zájezdu než pobytového? Pak můžete využít nabídky CK Rady na cestu a absolvovat s ní dvanáctidenní zájezd, během kterého uvidíte dle názvu cesty „to nejlepší z Egypta“. Po dobu zájezdu s vámi bude průvodkyně. Termíny jsou dostupné na konci roku 2023 a na začátku roku 2024.

První zastávkou bude Káhira, odkud se poté vydáte do Sakkáry a na návštěvu Gízy. Navštívíte rovněž největší arabskou tržnici a Asuán. Zájezd by nebyl kompletní bez návštěvy chrámu Abú Simbel a plavby po Nilu. Velkým zážitkem bude i návštěva Luxoru. Na programu nechybí ani slibovaná Hurghada, kde si můžete vychutnat pláže.