Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Ostrov Lesbos

Přízvisko Smaragdový ostrov si Lesbos více než zaslouží. Díky bujné vegetaci a 14 milionům olivových stromů opravdu připomíná obrovský smaragd zasazený do modrého moře u tureckého pobřeží. Lesbos je vlastně největším olivovým hájem na světě. Lesbos je nejen ostrovem zeleně, ale i svatostánků. Snad nikde jinde nenajdete tolik kostelů, kostelíků a klášterů.

Mytiléna

Moderní hotel s luxusním vybavením, nádherným výhledem na moře a snadným přístupem k plážím a místním atrakcím.

Petra

Klidná dovolená s nádherným výhledem na Egejské moře, pohodlným ubytováním.

Mytiléna

Apartmán v centru hlavního města Mytiléné, blízko k pláži, trhu, přístavu a kulturním památkám.

1. O ostrově Lesbos

Byť je dnes spojován především s ženskou homosexualitou, o což se velkou měrou zasloužila starověká lyrická básnířka Sapfó, která opěvovala lásku mezi ženami, je původně pojmenován po bohu jménem Lesbos. Ten jej měl ochraňovat před nebezpečím a přírodními katastrofami. Důkazem, že se mu to příliš nepovedlo, je 20 milionů let starý kamenný les zapsaný na seznamu UNESCO, který vznikl díky sopečné erupci.

Antický básník Homér zmiňuje Lesbos ve obou svých dílech Iliadě i Odysee. Podle něj byl Lesbos místem, kde hrdinové Trojské války Achilles a Ajax pohřbili svého spolubojovníka Palamida.

Z archeologických vykopávek víme, že na ostrově byla civilizace paralelně s civilizací Mykénskou i Trojskou.

Okolo 11. stol. př. n. l. byly na ostrově založeny aiolské kolonie. V tomto období začalo město Mytiléna vzkvétat, ekonomicky se rozvíjet, a začalo osídlování protějšího pobřeží. Později, v šestém století, se stal centrem obchodu s Egyptem. Postupně ostrov ovládali Peršané, Athény, Sparta i mocný Řím. Po rozdělení římské říše spadal pod byzantskou nadvládu. Až do 14. století našeho letopočtu se o Lesbos nikdo příliš nezajímal.  V tomto období byl několikrát zpustošen nájezdy Maurů, Benátčanů nebo křižáků.

Po mnoho století se Lesbos ocitl v područí Turků a teprve roce 1914 byl oficiálně připojen k Řecku.

Během 2. světové války Lesbos okupovali Němci v  letech 1941 -1944. Z názvu ostrova byl mnohem později odvozen název pro homosexuální vztah žen. Zasloužila se o něj především starověká básnířka Sapfó, která ve svých lyrických dílech opěvovala, mimo jiné, i lásku mezi ženami..

Lesbos Řecko Světaznalec

2. Koupání – pláže a koupaliště

Lesbos je místem pláží. Téměř po celém pobřeží a v jeho četných zálivech se nějaká nachází. Obecně jsou zde pláže převážně písčité a v místě bývá opravdu dobrá vybavenost. Na domácí mazlíčky zde však příliš nepamatují. Zato je mnoho pláží výborně dostupných pro rodiny s malými dětmi. Ti, kteří preferují soukromí nebo nepříliš plné pláže si zde také vyberou. Dvanáct z místních pláží se honosí titulem Modrá vlajka. Zde vám představíme čtyři nejoblíbenější :

Na jihu ostrova se v délce 7 kilometrů rozkládá pláž Vatera. Je to nejdelší pláž na ostrově. Díky její úctyhodné délce se všichni turisté nesoustředí jen na jedno místo. Můžete zde tak nalézt i soukromí, kterého se vám na menších plážích nedostane. Vatera je spíše písečná s velmi čistou vodou a pozvolným vstupem do moře. Je tak ideálním místem pro rekreaci s malými dětmi.  Na pláži naleznete sprchy i kabinky, a po celé délce několik restaurací nebo barů, kde se můžete občerstvit. Z plážových aktivit můžete využít volejbalových hřišť, možností vodních sportů, pronajmout si šlapadla nebo kola. To vše závisí na lokalitě, kterou si na Vateře vyberete.

Lesbos mořské plody

Na severu Lesbu naleznete město Petra se stejnojmennou pláží. Tato pláž se řadí k nejkrásnějším plážím na celém ostrově. Je pokryta jemný pískem a má příjemně pozvolný vstup do moře, které se tu nádherně čisté.  Na této pláži jsou k dispozici slunečníky, lehátka, kabinky i sprchy. I tato pláž se pyšní oceněním Modrá vlajka. Kolem pláže naleznete množství taveren, kde je možnost ochutnat místní, zejména rybí, speciality. Ve městě je plná občanská vybavenost včetně pošty, banky, hromadné dopravy a půjčovny dopravních prostředků.

Nedaleko Eresou, na západním pobřeží, se nachází pláž Sigri u stejnojmenného letoviska. Pláž je písečná, moře čisté a vstup do něj pozvolný. Další z pláží vhodná zejména pro rodiny s dětmi nebo pro neplavce. Nedaleko se tyčí skály, které nabízejí výborné podmínky pro šnorchlování. Sigri nabízí lehátka, slunečníky, kabinky i sprchy. V její blízkosti naleznete také množství restaurací zaměřených na rybí speciality a plody moře.

Na středozápadě ostrova naleznete vyhlášenou pláž Skala Kalloni. Jedna z nejnavštěvovanějších pláží ostrova, která se také pyšní Modrou vlajkou.  Tuto písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře a velmi klidným mořem si oblíbí zejména rodiny v malými dětmi, neplavci a senioři. Vzrostlé stromy zde poskytují vítaný přirozený stín. Kromě základní vybavenosti, jako jsou slunečníky, kabinky, lehátka a sprchy, nabízí pláž Kalloni i pestrou nabídku vodních sportů. Kromě oblíbeného windsurfingu jsou to i vodní lyže, skútry, paragliding nebo jízda na gumovém banánu.

3. Přírodní krásy ostrova Lesbos

Lesbu se nepřezdívá Smaragdový ostrov pro nic za nic. Kromě historických a kulturních památek, a výborného jídla a pití, disponuje i nádhernou přírodou. Většina ostrova je pokryta bujným porostem. Opravdu velkou plochu pokrývají olivové háje. Není zde však jen krajina kulturní, ale naleznete zde i opravdu divoké kouty.

Největší a nejznámější přírodní památkou na celém ostrově je zkamenělý les. Tato 20 milionů let starý unikát vznikl po mohutné erupci sopky. Stejně jako v Pompejích, i zde svou práci odvedl sopečný popel a prach. Za oběť mu však nepadla vesnice, ale les. V místě je i unikátní muzeum. Při procházce zkamenělým lesem máte možnost obdivovat velikost a mohutnost původního porostu. Tato přírodní památka je na seznamu UNESCO.

Lesbos mořské plody

V jarních měsících, pokud se tedy vyhnete obvyklé prázdninové sezoně, doporučujeme návštěvu místních vodopádů. Oblíbeným je třeba vodopád Klapados nepříliš vzdálený od Petry. Doporučujeme ovšem využít služeb místních průvodců. Cesta k nim je poměrně špatně značená a lehce se může stát, že sami vodopády ani nenajdete.  V létě vodopády vysychají.

V zátoce Kalloni budou nadšení zejména ornitologové nebo milovníci focení. Na zdejších solných pláních, nebo v okolí sádek sardinek, můžete pozorovat zejména velká hejna plameňáků. V jarních měsících , kdy se množství ptáků vrací z teplých krajů, zde lze pozorovat až 130 druhů. Biologové a ornitologové věří, že místní zátoka je něco jako živé muzeum přírodní historie.

Od roku 1937 je pohoří Olymp vyhlášeno Národním parkem. Je zde několik značených turistických tras od jednoduchých, až po opravdu náročné, které vyžadují poněkud trénované zdatné turisty. I když je na ostrově v létě běžně okolo 30 ℃, není radno počasí na Olympu podceňovat. V nejvyšším bodě je i v nejteplejších dnech jen pár stupňů nad nulou. Průvodci doporučují teplejší oblečení a kvalitní pevnou obuv.

4. Kam na výlet na Lesbu

Molyvos (Mithymna)

Malebné městečko Molyvos je známé svým majestátním středověkým hradem, který se tyčí nad městem. Procházejte se po úzkých dlážděných uličkách s kamennými domy a tradičními obchody. Molyvos je také proslulý svými plážemi, kde si můžete užít slunce a moře. Navštivte pláž Tsamakia nebo Fikiotripa pro relaxaci a koupání.

Petrified Forest of Lesbos

Toto jedinečné přírodní dědictví je pozůstatkem prehistorického lesa, který byl během sopečné činnosti přeměněn na kámen. Prozkoumejte více než 20 km² rozlohy parku a obdivujte nádherně zachovalé zkamenělé stromy, které jsou staré přibližně 20 milionů let. Navštivte také Muzeum zkamenělého lesa, kde se dozvíte více o geologické historii ostrova.

Skala Eresou

Tato malebná vesnice na západním pobřeží Lesbosu je známá svou nádhernou pláží a bohatou historií. Je to rodiště slavné básnířky Sappho a místní vesnice je plná uměleckých dílen, galerií a tradičních řeckých kaváren. Užijte si klidnou atmosféru a prozkoumejte okolní přírodu, pláže a archeologické naleziště.

Další zajímavá místa

Přímo na Lesbosu:

V hlavním městě Mitilini můžete navštívit jeden z největších hradů ve Středomoří. Byl vystavěn v byzantském stylu ve 14. století. Pomineme-li historii a architekturu samotného hradu, má i pár zvláštností, které si rozhodně nenechte ujít. Průvodci budete jistě upozorněni na obří cisternu, která je ukryta pod zemí a v minulosti zajišťovala zásobování pitnou vodou. Také téměř 600 metrů podzemních krypt činí z tohoto hradu unikát. Otevírací doba je však poněkud nešťastná – na hrad vás pustí od 8 do 15 hodin.

Gourmeti a milovníci nakupování jistě rádi navštíví, opět v Mitilini, vyhlášený rybí a orientální trh. Ať už propadnete nákupům orientálních výrobků, nebo sem zajdete na čerstvé ryby nebo plody moře a vykouzlíte si dokonalé středomořské pokrmy v soukromí pronajatého ubytování, určitě budete spokojeni s kvalitou i čerstvostí.

Ve vesničce Mantamados můžete navštívit tradiční keramické dílny. V blízkosti se nachází i klášter Mona Agios Taxiarchis,  s uctívanou černou madonou. Lesbos je ostrovem klášterů a kostelů. Kostely a poutní místa najdete prakticky na celém území i v té nejzapadlejší vesničce. Pokud máte rádi atmosféru těchto míst nebo jste duchovně založeni, bude tento ostrov pro vás přímo rájem.

Na Lesbu je v současnosti okolo 15 muzeí s různým zaměřením. Najdete zde muzea historická, archeologická nebo muzea spjatá s typickými produkty. Naleznete tak zde nejen muzeum keramiky nebo zpracování oliv, ale také muzeum ouza, které se nachází na jižní straně ostrova, v Plomari.

Výlety do okolí:

Jak jsme několikrát psali, Lesbos je ostrov poměrně těsně přiléhající k břehům Turecka. Z některých míst tam lze dokonce i velmi dobře dohlédnout. Avšak výlety do tureckých měst nebo za zajímavostmi tureckého pobřeží jsou na vlastní pěst poněkud obtížněji dostupné. Ať už se jedná o dopravu, nebo fakt, že Turecko není součástí Evropské Unie.

Pakliže toužíte po výletu mimo Lesbos, je dobré si tento zajistit přímo v cestovní kanceláři, se kterou na Lesbos budete cestovat. Mnohé z nich nabízejí jednodenní výlety právě do Turecka. Oblíbená je zejména Trója.

5. Sportovní a adrenalinové aktivity

Na všech větších plážích se můžete oddávat klasickým vodním sportům, které nabízejí provozovatelé takřka všude. Ať už se jedná o plážový volejbal, windsurfing, jízdu na vodních lyžích nebo na šlapadlech, ani Lesbos v tomto směru nezaostává za ostatními destinacemi.

Na pláži Kalloni si můžete objednat  tak trochu netradiční sportovní aktivitu. Pořádají se zde přímo na pláži kurzy pilates, jógy a tance. Dle recenzí jsou instruktoři velmi příjemní a je to opravdu relaxační a neobvyklý zážitek.

Ve městě Mithimna se můžete objednat do školy potápění. Zkušení instruktoři vás zasvětí do tohoto umění a nic vám pak nebude bránit v tom objevovat kouzelný podmořský svět v četných zátokách Lesbu.

Lesbos sportovní aktivity

Na pláži Molivos vás zaujme nabídka jedinečného vodního sportu. Jedná se o kitesurfing. Jedná se o jízdu na prkně po mořské hladině za využití speciálního tažného draka.

Hlavní město nenabízí jen možnosti nakupování, muzea a starověkou architekturu. Pobavit se zde můžete i v podniku s názvem Clocked, kde nabízejí únikové hry. Recenze na toto zařízení jsou více než dobré. Tak směle do toho. Jistě se budete bavit stejně skvěle, jako ti, co už Clocked navštívili před vámi.

Adrenalinovou zábavou může být i zdolání mostu Kremastis v Obliagia Paraskevi. Je vysoký asi 8,5 metru a široký asi metr.. Nemá zábradlí a díky klenutí není vidět ani na jeho druhou stranu. Místními je přezdíván Most do nebes. V minulosti byl hojně využíván a dokonce přes něj obyvatelé pravidelně hnali i dobytek.

Aktivity na souši i ve vodě můžete vybírat také na Manawa.com.

6. Aktivity pro děti

Pokud vaše ratolesti omrzí klasická nabídka plážových hřišť a nafukovacích atrakcí, můžete je vzít na výlet do zátoky Kalloni na pozorování plameňáků růžových

V Molivosu navštivte s dětmi jízdárnu, kde si můžete domluvit individuální jezdecký kurz nebo vyjížďku. Nabízejí i něco jako dovolenou s koňmi, kdy si během týdne můžete užít jak výletů v sedle, tak si osvojit základy jezdeckého umění.

Ve společnosti Seafari Adventure si můžete vybrat z bohaté nabídky výletů jak po moři, tak po souši. Děti by mohly ocenit například krmení divokých koní na Lesbu( celá nabídka.

7. Noční život  na Lesbu

Lesbos je, i díky své lázeňské atmosféře, spíše klidnější destinací. Více akce očekávejte spíše ve větších městech. Nejvíce to žije právě v hlavním městě, dále jsou vyhlášenými centry zábavy zejména destinace Mythimna, Kalloni a Eresou. V ostatních letoviscích naleznete spíš restaurace a kavárny než noční kluby a bary. Po celý červenec a i několik dní v srpnu ovládají Lesbos festivaly, zejména ty na počest patronů konkrétních lokalit.

V Kohilia Beach Baru, v hlavním městě, naleznete jak světové umělce, tak i místní borce.Pořádají zde také tématické večery.Podobně je na tom i BarCode Espresso & Cocktail Bar. To co ostatní kluby a ještě něco navíc nabízí i podnik FishEye. Ten vás přivítá i v zimních měsících a mimo jiné se zde můžete pobavit i u karaoke nebo hudebních kvízů. Všechny tři tyto podniky mají skvělé recenze od návštěvníků.

Jak jsme zmínili již v úvodu, ani Lesbu se nevyhýbají různé slavnosti a festivaly. Po celém ostrově probíhají festivaly, zejména v druhé polovině července, na oslavu patronů svatých. Tyto oslavy jsou charakteristické jídlem, pitím, živou muzikou a tancem, koňskými závody a obětováním býků, kteří se v noci uvaří s pšenicí a druhý den se jí. Toto tradiční jídlo se nazývá “keskek”.

V srpnu v zálivu Kalloni můžete narazit na proslulý festival sardinek. Kromě hudby a tance si můžete vychutnat tyhle malé mořské rybičky na milion různých způsobů. Sardinky z Kalloni jsou nejkvalitnější a vyhlášené nejen na Lesbu,ale po celém světě.

V září to žije zejména v Eresosu, kde se pořádá každoroční festival Women Together. Ten trvá dva týdny a je zaměřený především na ženy.

8. Počasí na Lesbu

Na Lesbu je typické středomořské počasí. Zimy jsou zde mírné, avšak poměrně deštivé. Sněží ojediněle na vrcholcích hor.  Léta jsou zde suchá a teplá. V červenci a srpnu se však připravte na tzv. období větrů.

Lesbos se řadí k jedněm z nejslunečnějších ostrovů ve Egejském moři. Léto zde trvá od května do října. Vrcholem letního období jsou měsíce červenec a srpen, kdy se teploty mohou vysoukat až na 35 – 40 ℃. To však, vzhledem k příjemnému větru, není zase tak mnoho. Pokud se však na takto extrémní teploty necítíte, doporučujeme Lesbos navštívit mimo prázdninové měsíce – v červnu nebo v září.  Srážky se v prázdninové měsíce Lesbu prakticky vyhýbají. Moře je zde poněkud chladnější a skýtá tak vítané ochlazení v takto parných dnech. Průměrná teplota moře v létě je zhruba 24 – 26 ℃.

9. PATNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou na Lesbos

Lesbos se rozkládá v severovýchodní části Egejského moře. Je třetím největším ostrovem Řecka hned po Krétě a Euobii, a osmým největším ostrovem v celém Středomoří. Na Lesbu žije okolo 90.000 stálých obyvatel, což vzhledem k rozloze ostrova 1633 k㎡ není zase tak mnoho. Obyvatelé se vždy tradičně věnovali zejména zemědělství, pěstování oliv, vinařství, výrobě tradiční keramiky, rybolovu ( proslulé jsou sardinky a sardelová pasta) a pálení destilátu z anýzu jménem Ouzo.

Lesbos nabízí jak rušné destinace s množstvím turistů a pulzující životem, tak klidné a relativně tiché destinace. Vzhledem k sopečné aktivitě na ostrově v minulosti zde vyvěrá množství termálních a minerálních pramenů. Lesbos je tak i ostrovem, který nabízí množství lázeňských procedur.

JEDENÁCT důvodů, proč jet na dovolenou na Lesbos

Z Prahy nebo Brna poletíte na Lesbos zhruba 2,5 hodiny. Výhodou je letiště přímo na ostrově poblíž centra hlavního města. Autem byste, pokud tedy nechcete strávit půl dovolené na cestě, jeli do tureckého Ayvaliku a potom trajektem na ostrov – celé tohle dobrodružství trvá zhruba 21 hodin.

Oproti jiným destinacím v Řecku je dovolená na Lesbu poměrně levná. Ceny jsou srovnatelné s Českou republikou.

Na Lesbu najdete množství malých taveren, obvykle děděných z generace na generaci. Místní vám zde připraví vyhlášené středomořské speciality, těšit se můžete zejména na ryby a plody moře ve všech podobách.

Vlivem vulkanické činnosti v minulosti na ostrově vyvěrá množství termálních léčivých pramenů a minerálních vod. Jsou zde vyhlášené lázně pro léčbu kožních a zažívacích problémů.

Klid i akce, tak lze charakterizovat Lesbos. Pokud ostrov navštívíte v období festivalů, zažijete pravou řeckou zábavu. V mezidobí je Lesbos poměrně poklidným místem.

Najdete zde množství pláží, převážně písečných. Výběr míst ke koupání je zde opravdu velký. Dvanáct z místních pláží bylo dokonce vyznamenáno Modrou vlajkou, která svědčí jak o čistotě vody, tak o udržování pláže.

Máte zálibu v historii? Pak je Lesbos tou správnou volbou. Na ostrově se nachází 15 muzeí s rozličným zaměřením. Ať už vás zajímá architektura nebo výroba ouza či keramiky, určitě naleznete tematické muzeum.

Lesbos už dávno neprofituje jen z místních výrobků a potravin. Jako všechny dovolenkové destinace profituje zejména z turistického ruchu. Kvalita služeb je tak vysoká.

Zejména v lokalitách kolem termálních pramenů a lázní je dovolená na Lesbu přímo balzámem na duši. Ideální je tak jako výborná destinace pro seniory.

Kdo by si nechtěl přivézt něco na památku z výborné dovolené? Kromě místních specialit, které jsou vhodné ke konzumaci, proslul Lesbos i keramikou, prvotřídním koženým zbožím a zlatými šperky. Obzvláště v hlavním městě najdete opravdu mnoho obchodů s tradičními výrobky.

Ouzo – tradiční řecká pálenka se silnou anýzovou příchutí. Dnes je běžně k dostání i u nás. Ta nejkvalitnější pochází z Lesbu a nejkvalitnější destilát není určen k vývozu. To nejlepší ouzo seženete pouze na Lesbu.

ČTYŘI důvody, proč nejet na dovolenou na Lesbos

Po vlastní ose se na Lesbos jen těžko dostanete. Cesta autem v ideálních dopravních podmínkách je cca 21 hodin čistého času.

I když se může tento ostrov zdát takovým malým rájem na zemi, silnice jsou zde v dost katastrofálním stavu.

Řekové jsou obecně považováni za národ veselý. Pokud však čekáte, že na Lesbu to je jedna velká nekončící párty v ulicích, budete zklamáni. Noční život se převážně soustředí do barů a klubů.

V posledních letech se situace hodně zlepšila, ale ani dnes není příliš jednoduché na Lesbu sehnat ubytování, které by bylo příliš nakloněno domácím mazlíčkům. Na plážích je také nevidí rádi.

Lesbos už několik let žije prakticky zejména z cestovního ruchu. Odráží se to zejména na kvalitě služeb i příslovečné řecké pohostinnosti. Pamatují zde i na malé návštěvníky a prakticky v každém větším městě nebo u hotelového komplexu naleznete dětská hřiště. Sportovní aktivity se, bohužel, převážně soustřeďují na samotné pláže. Lesbos však tuto poměrně chudou nabídku sportovního vyžití nahrazuje množstvím historických a kulturních památek, turistickými hojnými turistickými i cyklistickými trasami a čarokrásnou přírodou.

10. Nejoblíbenější ubytování na ostrově Lesbos

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme připravili 3 nejoblíbenější místa na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, tyto patří mezi ty nejprodávanější:

Elysion Hotel

Elysion Hotel Lesbos Řecko

Lokalita: Neapoli – Mytiléna
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový
Cestovní kancelář: Booking.com

Elysion Hotel je luxusní ubytování nabízející špičkové služby, které vás přenesou do světa hvězd. Nachází se na výjimečném místě naproti pláži v Neapoli a nabízí pokoje s výhledem na moře, bazén a samostatný bazén pro děti. Hotel se rozkládá na třech podlažích, která jsou obsluhována dvěma výtahy a schodištěm. K dispozici jsou také 2 bary s výhledem na moře, snack bar a à la carte restaurace.

Pokoje v Elysion Hotel jsou klasicky zařízené a nabízí úžasný výhled. Každý pokoj je vybaven klimatizací, 32palcovou satelitní TV s plochou obrazovkou a mezinárodními programy, Wi-Fi, matracemi Coco-mat a minibarem. Každé ráno se v jídelně podává tradiční řecká snídaně. Hotel se nachází pouhých 1,2 km od letiště Mytilene a 3 km od muzea Theofilos Theriade.

V okolí hotelu se nachází několik parků, muzeí a pláží, které si mohou hosté užít během svého pobytu. Například Karapanagioti park (4,8 km), Agios Konstantinos park (4,9 km) a Theophilos Museum (6 km). Hosté mohou také navštívit pláže Kochilia (1,5 km), Tsamakia (5 km), Fikiotripa (5 km) a Niseli (6 km). Veřejná doprava je dostupná na autobusovém nádraží vzdáleném 5 km od hotelu. V okolí se nachází také řada restaurací a kaváren. Elysion Hotel je ideální místo pro hosty, kteří chtějí užít dovolenou plnou pohodlí a luxusu v blízkosti řady zajímavých památek a krásných pláží.

Little Bird Lesbos

Little Bird Lesbos Řecko

Lokalita: Petra
Kategorie hotelu: apartmán
Cestovní kancelář: Čedok

Little Bird Lesvos je půvabný aparthotel situovaný v městečku Petra, který nabízí hostům řadu výhod, jako je restaurace, turistické informace, bar, zahrada, sezónní venkovní bazén a terasu. Aparthotel zajišťuje bezplatné Wi-Fi připojení a neplacené soukromé parkoviště. Pokoje v Little Bird Lesvos mají balkon s výhledem na moře, posezení, TV s plochou obrazovkou, plně vybavenou kuchyň s lednicí a sporákem a vlastní koupelnu s bidetem a bezplatnými toaletními potřebami. K vybavení patří také myčka nádobí, varná deska, toustovač, kávovar a rychlovarná konvice.

Aparthotel je situován na severozápadním pobřeží ostrova Lesvos a nabízí úchvatný výhled na ostrůvky sv. Jiří a byzantský hrad Mithymna. Little Bird Lesvos je ideálním místem pro dovolenou pro páry, rodiny, skupiny i pracovní cesty. Ostrov Lesvos je známý svým výjimečným ouzem a olivovým olejem, historickými památkami, tradičními vesnicemi, středověkými hrady, muzei, kláštery, krásnými plážemi, termálními prameny, vynikající gastronomií, nočním životem a jedinečným ptactvem.

V okolí Little Bird Lesvos se nachází řada atrakcí, jako je například náměstí Andrease Kyriakou (6 km) a Dafion-Filia (8 km). Hotel je vzdálen pouhých 2,2 km od pláže Anaxos a 47 km od přírodovědného muzea lesů Lesbos Petrified Forest. Mezinárodní letiště Mytilene je vzdáleno 61 km a hotel zajišťuje placenou dopravu na letiště. V docházkové vzdálenosti se nachází také několik restaurací a kaváren, jako jsou Restaurace Klimataria (450 m), Kavárna/bar Jalouse (500 m) a Restaurace Ellis (600 m).

Apartmány Heliotrope The Studios

Apartmány Heliotrope The Studios

Lokalita: Mytiléna
Kategorie hotelu: apartmán
Cestovní kancelář: Booking.com

Heliotrope The Studios se nachází v centru města Mytiléna, což je ideální poloha pro cestovatele, kteří chtějí prozkoumat město a jeho okolí. Tento komfortní apartmán je pouze 100 metrů od tržiště, 150 metrů od malebného přístavu plného kaváren, barů a restaurací a 400 metrů od nejbližší pláže. Letiště Mytilene je vzdáleno 6 km.

V blízkosti apartmánu Heliotrope The Studios se nachází několik zajímavých památek a turistických atrakcí. Například knihovna a muzeum moderního umění Theriade nebo kostel Agios Therapon, které se nacházejí jen kousek od ubytování. Můžete také navštívit muzeum Theophilos, které je zaměřeno na řeckého malíře stejného jména a jeho díla.

Kromě historických a kulturních památek, které město nabízí, mohou návštěvníci také užít přírodní krásy a pláže v okolí. Pláže Tsamákia a Fikiotripa se nachází nedaleko Heliotrope The Studios a jsou ideální pro odpočinek a relaxaci. Nezapomeňte si užít slunce, moře a příjemné atmosféry během svého pobytu v Mytiléna.

Další zajímavá místa kam vyrazit na dovolenou:
Ostrov Korfu
Ostrov Zakynthos
Ostrov Rhodos
Kapverdské ostrovy