Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Naše vize

„Pomáháme lidem rozšiřovat obzory“

Věříme, že dlouhodobý pobyt v cizí zemi (tj. jiné než v té, do které se člověk narodil), má výrazný vliv na utváření lidské osobnosti a jejího pohledu na svět. V globalizovaném 21. století již není možné zůstávat zcela uzavřen ve své vlastní „kulturní bublině“. Pokud chceme pochopit dění ve světě a myšlení ostatních lidé, je třeba alespoň na krátký čas opustit pohodlí svého domova a na vlastní kůži poznat, jak se žije v ostatních koutech planety.

Současně si myslíme, že pouhé cestování a turistika k tomuto účelu nestačí. Návštěva památek a válení na pláži je fajn, ale Váš světonázor to příliš nezmění. Mnohem lepší je alespoň na pár měsíců opustit rodnou hroudu a život v cizině si přímo vyzkoušet.

“Zahraniční zkušenost není jen skvělá kolonka do životopisu, ale je to něco, co ovlivní celý Váš život.”

Náš cíl

Chceme inspirovat lidi k tomu, aby opustili svoji komfortní zónu a vyrazili na delší či kratší dobu na zkušenou do světa. Chápeme však, že to není nic snadného, a proto chceme ostatním s tímto rozhodnutím co nejvíce pomoci.

Naším cílem je shromažďovat veškeré potřebné informace, včetně praktických rad, aktuálních nabídek a zkušeností konkrétních lidí, kteří v zahraničí žili nebo stále ještě žijí.

O webu

Portál Světaznalec.cz je zaměřený na cestování, práci, studium a dobrovolnictví v zahraničí. Naleznete zde jak aktuální nabídky zájezdů, stáží, stipendijních programů a dobrovolnických příležitostí, tak i články plné praktických rad a zajímavostí. Nechybí ani rady a zkušenosti těch, kteří již nějakou dobu v zahraničí žili. V sekci blogů si pak můžete přečíst o každodenním životě Čechů a Slováků napříč světadíly.

Na webu naleznete rovněž kalendář událostí, kde shromažďujeme přehled o různých přednáškách ze života v zahraničí a uzávěrky jednotlivých programů. V sekci odkazů jsme vytvořili rozcestník dalších užitečných zdrojů informací.

To vše činíme za jediným účelem – usnadnit Vám rozhodnutí, zda se do ciziny vydat, jakým způsobem postupovat a na co se těšit či netěšit.

Zapojte se

Na tvorbě webu se můžete podílet i Vy. V případě, že jste již nějaký zahraniční pobyt absolvovali nebo v cizině stále žijete a rádi byste se podělili o své zážitky (ať už o ty pozitivní, či negativní), napište nám a my Váš příběh rádi zveřejníme! Prokážete tím laskavost mnoha dalším lidem, kteří stále váhají, jestli se jim vycestovat vyplatí.

Váš tým projektu Světaznalec.cz