Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Nejlepší online kurzy angličtiny

Angličtina je po čínštině a španělštině třetím nejrozšířenějším jazykem světa, pokud bychom o něm mluvili jako o jazyce mateřském. Ať už cestujeme kamkoliv, doufáme, že se tam najde někdo, kdo bude mít alespoň základy angličtiny. Stala se jazykem používaným nejen mezi cestovateli, ale i v diplomatické nebo obchodní sféře. Poptávka po kurzech je proto vysoká.

Tento článek vám odpoví na to, proč se učit anglicky, jaké online kurzy angličtiny jsou nejlepší a jak velký rozdíl je mezi placenými a neplacenými online kurzy angličtiny.

S profesními specializacemi

Kurzy angličtiny online s velkým výběrem kurzů. Po dokončení získáte certifikát.

S ukázkovou lekcí zdarma

Kurzy angličtiny pro děti, studenty i dospělé. Zaměřuje se i na nejazykové kurzy.

Bezplatný vzdělávací program

Bezplatné kurzy angličtiny. Předplatit si však můžete program Super Duolingo.

Nejlepší online kurzy angličtiny

Kurz OnlineJazyky.cz – s profesními specializacemi

Svetaznalec OnlineJazyky - online kurzy angličtiny

Klady
 • Široký výběr kurzů
 • Speciální kurzy s profesním zaměřením
 • Pestrá cvičení a řada interaktivních prvků
 • S certifikátem
Zápory
 • Bez offline verze

Výběr kurzů

Online kurzy angličtiny začínáme tím nejlepším – platformou OnlineJazyky.cz. Slibuje kurzy angličtiny online pro každého a dle našeho skromného názoru se jí to výrobně daří. Vybírat totiž můžete z více než 40 kurzů. Za základní rozdělení můžeme považovat angličtinu pro začátečníky, pokročilé a pro experty. Výběr pokračuje slovíčky a angličtinou pro děti.

Za velké plus považujeme specializace na nejrůznější profese a obory. Nabízí se angličtina obchodní, pro strojírenství, zdravotní personál, právníky nebo třeba finanční sféru.

Způsob výuky

Výhrady nemáme ani ke způsobu výuky. Konkrétní přístup k výuce se liší podle toho, zda zakupujete kurz jako jednotlivec, firma nebo pro školu. Platforma si vyhrála zejména s interaktivní výukou a pestrostí cvičení. Číst, psát a mluvit se naučíte na 15 druzích cvičení, která jsou zpestřena herními prvky, audioposlechy a videolektorem.

Danou látku můžete opakovat tak dlouho, jak budete potřebovat. Každý měsíc projdete testem, přičemž na konci kurzu vás čeká souhrnný test. Zlepšení o jazykovou úroveň dosáhnete díky 100 hodinám cvičení ročně a 3 novým slovíčkům a frázím denně. Učit se můžete přes webové stránky i v aplikaci, která si rozumí s Androidem i iOSem.

Z pohledu klienta

To, co by vás jako klienta mohlo zajímat, je například výstup z kurzu. Ten má v tomto případě podobu certifikátu, kterým prokážete získané znalosti. Některé kurzy lze navíc považovat za přípravu k mezinárodním zkouškám. Další výhodou jsou ukázkové lekce zdarma, po kterých se teprve můžete rozhodnout, zda do kurzu vstoupíte či nikoliv.

V průběhu kurzu budete mít na mailu a na chatu k dispozici lektory, kteří vám zodpoví případné otázky k průběhu kurzu. Domluvíte se samozřejmě v češtině. O osobním pokroku vás informuje nástěnka s průběžnými výsledky. Cena odpovídá propracovanosti. Negativně hodnotíme jen nutnost připojení k internetu, offline verze totiž nabídne jen slovíčka.

Další jazykové kurzy

OnlineJazyky.cz pochopitelně nabízí i další možnosti jazykových kurzů. Naučí vás hned 6 světových jazyků. Jmenovitě se jedná o angličtinu, němčinu, francouzštinu, španělštinu, ruštinu a italštinu. Výběr konkrétních kurzů může být u některých jazyků užší.

Kurz Easylingo.cz – s ukázkovou lekcí zdarma

Svetaznalec Easylingo - online kurzy angličtiny

Klady
 • Mobilní aplikace
 • Ukázková lekce zdarma
 • Online podpora
 • Certifikát o absolvování
Zápory
 • Pouze online verze

Výběr kurzů

Nabídka kurzů u Easylingo.cz je dostatečně široká. Rozdělená je do čtyř kategorií – na kurzy obecné, slovíčkové, odborné a pro děti. Obecné kurzy jsou dále rozdělené podle úrovní. To samé platí u kurzů se slovíčky. Mezi odbornými online kurzy angličtiny si vybere automechanik, personalista, právník, zdravotník, ajťák, účetní i designér.

Online kurzy angličtiny pro děti jsou připravené pro žáky 3. – 5. tříd a pro maturanty. Zvlášť můžete vybrat minikurz s anglickou abecedou, kde se na zábavných cvičeních naučí výslovnost.

Způsob výuky

Pokud vyberete kurz od Easylingo.cz, zjistíte, že studium umí být i zábavné. A nejde jen o klasické kurzy, ale i o učení slovíček. Spoléhá se na pozvolnou metodu, při které se nebudete cítit zahlceni přemírou nových frází a gramatických pravidel. Zpravidla se jedná o poměr 70/30 – 30 % nových znalostí a 70 % jejich opakování. Navíc stačí studovat 20 minut denně.

Spolu s kurzem získáte přístup k aplikaci, které podle vašich výsledků sama vyhodnotí, jaké téma potřebujete zopakovat. Pohlídá také čas, takže se vám s opakováním připomene. Daná slovíčka a fráze se učíte opakováním. To znamená, že vás aplikace vyzve, abyste po poslechu slovíčko zopakovali a nahráli. Ke studiu vás namotivují videa od lektorů.

Z pohledu klienta

Jako student si budete Easylingo.cz pochvalovat. V momentě, kdy dokončíte nějaké cvičení, se hned dozvíte výsledky. Studium zpestří interaktivní herní prvky. Za nepřerušené studium několika dní v řadě dostáváte odměny. Své výsledky vidíte v přehledných statistikách, které mají zejména motivovat. Spojit se navíc můžete s dalšími studenty a studovat spolu.

Díky aplikaci můžete studovat kdekoliv, musíte však být připojeni k internetu. Online kurz angličtiny je zakončený certifikátem prokazujícím vaše znalosti. Webové stránky jsou intuitivní a přehledné, zorientujete se v nich opravdu rychle. Během studia budete ve spojení s lektory, kteří jsou k dispozici na online chatu. Zodpoví a vysvětlí vám cokoliv.

Další jazykové kurzy

Také Easylingo.cz má v nabídce i několik dalších kurzů. Kromě angličtiny vás naučí i německy, francouzsky, španělsky, italsky a rusky. Nechybí ani kurzy češtiny. Specializuje se ale i na další obory, mezi něž patří např. přírodověda, zeměpis, chemie či biologie.

Kurz Duolingo.com – bezplatný vzdělávací program

Svetaznalec Duolingo - online kurzy angličtiny

Klady
 • Bezplatné vzdělávání
 • Zábavná výuka
 • Herní prvky
 • Předplatné Super Duolingo
Zápory
 • Jen pro začátečníky

Výběr kurzů

V případě Duolingo.com budeme u nabídky kurzů trochu kritičtí. Pokud se totiž rozhodnete pro kurz angličtiny online, zjistíte, že si vyberete pouze jen jako začátečník, případně mírně pokročilý. Pokud je vaše znalost angličtiny na úrovni B2 a výš, vybrat se vám bohužel nepodaří. Začátečníkům ale nabídne kurzy od úrovně A1 – B2.

Pokud už trochu anglicky umíte, ale nejste si jistí svou úrovní, nabídne vám platforma rozřazovací test. Na základě výsledku vám vyhodnotí vhodnou úroveň, kterou studium začít.

Způsob výuky

Bezplatný, zábavný a účinný způsob, jak se naučit jazyk – těmito slovy Duolingo.com láká na studium cizích jazyků. A zdá se, že tomu tak opravdu bude. Vaši soustředěnost udrží krátké lekce, za jejichž splnění budete odměňováni body. Po nasbírání dostatečného množství bodů se vám otevírají další úrovně. Učíte se čtením, poslechem i mluvením.

Platforma také našla způsob, jak vám zajistit a udržet motivaci. Využívá herních prvků a nejrůznějších výzev, které motivují k posouvání výš a výš. Cvičením vás provázejí postavičky, které vám rovněž připomínají, že už je opět čas studovat. Lekce jsou přizpůsobeny vašim potřebám, respektují vaši jazykovou úroveň i tempo studia.

Z pohledu klienta

Jednou z nejpříjemnějších skutečností bezpochyby je, že tato platforma funguje zcela zdarma. Sem tam na vás vybafne nějaká reklama, ale bezplatná verze má zcela plnohodnotný studijní obsah. Nicméně pokud byste si žádali více, můžete si předplatit funkci Super Duolingo. Ta vám zajistí procvičování na míru, studium bez reklam a další nesporné výhody.

Předplatné Super si můžete aktivovat na první dva týdny zdarma. Výuka i v bezplatné verzi může probíhat na mobilní aplikaci, která je kompatibilní se systémy Android i iOS. Využívat můžete i bezplatných nástrojů pro učitele a vnést platformu do své třídy. Duolingo.com rovněž nabízí zkoušky z angličtiny zakončené získáním certifikátu.

Další jazykové kurzy

Domovská stránka se vás zeptá na požadovaný jazyk stránek. Vyberete-li češtinu, budete mít přístup pouze ke kurzu angličtiny online. V některých z dalších jazykových rozhraní může mít výběr o mnoho širší. Počet jazykových kurzů na této platformě totiž přesahuje číslo 30.

Proč se učit anglicky?

Online kurzy angličtiny vám umožní dostat se na požadovanou jazykovou úroveň. Ovšem za předpokladu, že se studiu budete pravidelně věnovat. Většina kurzů umožňuje stažení aplikace, která se vám sama v pravidelných intervalech se studiem připomene. Proč byste ale měli studiu angličtiny věnovat svůj čas? Následující řádky vám možná budou motivací.

Důvod č. 1 – cestování

První důvod vás vzhledem k charakteru našeho webu vůbec nepřekvapí. Absolvujte kurz angličtiny online (nebo osobně), abyste si usnadnili cestování. Angličtina je úředním jazykem ve třiceti zemích, v dalších desítkách zemí je pak používána většinou obyvatelstva. Jazyková bariéra už vám nebude bránit v tom, abyste odcestovali a navázali kontakt s místními.

Důvod č. 2 – sledování seriálů a filmů v originálním znění

Ačkoliv můžeme český dabing považovat za velice vydařený, některé skutečnosti se mohou ztratit v překladu. Angličtina je světovým jazykem, který proniká do hudby, knih, seriálů i filmů. Řada z nich je proto v původním znění právě v angličtině. Navíc se tím i učíte, vaše slovní zásoba vzkvétá a postupně začínáte rozumět víc a víc. Jen bacha na hovorové výrazy.

Důvod č. 3 – kariérní postup

U některých pracovních pozic bývá znalost cizího jazyka (nejčastěji angličtiny) podmínkou. Pokud ji budete ovládat, zajistíte si lepší pracovní nabídky, se kterými jde ruku v ruce i lepší pracovní ohodnocení. A co víc – otevíráte si tím dveře i na zahraniční pracovní trhy. Pokud uvažujete o kariéře v zahraničí, na studium angličtiny by možná stejně došlo.

Důvod č. 4 – přístup k nepředstavitelnému množství informací

Představte si, že se zajímáte o specifické téma, ke kterému v češtině není dostatek informací. Když umíte anglicky, netrápí vás to. Googlíte v angličtině a zdrojů nacházíte více než dost. Anglicky psaných textů je na internetu nespočet. Pokud se navíc zajímáte o nějaká globální témata, můžete číst zprávy v angličtině a rozšířit si tím zásobu nezávislých zdrojů.

Důvod č. 5 – nové příležitosti

Všechny výše zmíněné body bychom mohli shrnout do jediného – nové příležitosti. V cestování to znamená navazování kontaktů, v kariéře více pozic, u filmů a zdrojů nové informace a zážitky. Zmínit bychom ale chtěli ještě jednu důležitou věc, a tou je studium v angličtině. V rámci nabídky studijních programů se nebudete muset omezovat jen na ČR.

Důvod č. 6 – široký počet kurzů

Vzhledem k rozšířenosti jazyka je také nabídka na téma „výuka angličtiny online“ opravdu pestrá. Osobní či online kurzy angličtiny můžeme považovat za ty nejdostupnější. Další výhodu si možná málokdo z nás uvědomuje – pokud něčemu v angličtině nerozumíte, je nesmírně jednoduché najít na internetu vysvětlení. To vás třeba u asijských jazyků nepotká.

Pozor

Ačkoliv můžete studiem angličtiny pouze získat, přece jen je tu něco, na co chceme upozornit. Spoléhat při cestování pouze na znalost angličtiny by bylo troufalé. Dokonce i v Evropě se najdou místa, kde s ní nepořídíte (např. v některých částech Itálie nebo v menších španělských obcích). Zkuste proto i další kurzy – němčinu, francouzštinu, španělštinu nebo třeba italštinu.

Jaké online kurzy angličtiny jsou nejlepší?

Víte, jak poznat opravdu dobré online kurzy angličtiny? Co všechno by měl mít a na co si třeba dát pozor? Sepsali jsme pár tipů, které vám tyto otázky zodpoví.

Výběr kurzů

Při výběru kurzu angličtiny online si zjistěte, jak to má daná platforma s výběrem konkrétních kurzů. Měla by vyučovat co nejvíce jazykových úrovní (A1 – C2), aby byla dostupná pro začátečníky i pokročilé. Některé z online kurzů také nabízejí specializaci výuky podle vašeho profesního zaměření. Setkat se můžete také s kurzy pro děti nebo se zaměřením na slovíčka.

Možnosti studia

V tomto ohledu by vás měly zajímat konkrétní výukové metody, tj. zda je výuka angličtiny online alespoň trochu interaktivní a bude s vámi číst, psát i mluvit. Ideální je, když máte možnosti si stáhnout aplikaci a procvičovat odkudkoliv z mobilu nebo tabletu. Výhodou je i offline verze, ne každá platforma ji ale nabízí. Vhod by proto přišla alespoň slovíčka offline.

Pomoc lektorů

Většina těchto kurzů je vedena formou samostudia, při kterém se učíte svým vlastním tempem. Pokud ale narazíte na něco, čemu nerozumíte, hodí se mít po ruce lektora. U online kurzů to bývá řešeno online chatem, na kterém čeká lektor připravený poradit.

Potvrzení o absolvování kurzu

Chcete mít v ruce potvrzení, které dokládá, že jste absolvovali online výuku angličtiny? Pak vyberte takový kurz, který vám umožní získat certifikát o jeho úspěšném zvládnutí. Ty nejlepší kurzy vás pak připraví k jazykovým zkouškám, po jejich absolvování získáte mezinárodně uznávané certifikáty. Ty vám otevřou dveře k dalším příležitostem.

Placené vs. neplacené online kurzy angličtiny

Směrodatná je bezpochyby také otázka ceny. V zásadě platí, že u placených kurzů angličtiny online získáte mnohem lepší služby. Výběr bývá širší, nečekají na vás žádné otravné reklamy a můžete se také spolehnout na online podporu od profesionálních lektorů.

Výhoda bezplatných kurzů je jasná – jsou zdarma. Pokud s jazykem teprve začínáte, mohou pro vás být tou nejlepší volbou. Budete se ale muset smířit s tím, že vám čas od času studium znepříjemní reklama. Navíc se také ve většině případů budete muset obejít bez podpory.

Pár tipů na závěr

Nejde vám do hlavy, proč se pořád nikam neposouváte, i když poctivě plníte všechna cvičení? Koukněte na níže uvedené tipy, možná, že v něčem z toho chybujete:

 • nepodceňte komplexnost studia – mluvte, čtěte, pište, poslouchejte, …
 • nebojte se chybovat
 • učte se, pokud na to máte dostatek energie – nenuťte se do učení, pokud se na to zrovna necítíte
 • pouhý pobyt v zahraničí nestačí – pokud chcete z pobytu v cizí zemi něco vytěžit, nesmíte se bát mluvit, nasávejte fráze od rodilých mluvčích
 • nezapomeňte se odměnit – napadá vás lepší odměna než dovolená v zemi, jejíž jazyk se snažíte naučit?

Online kurzy angličtiny - proč se učit anglicky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (61 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář