Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Dubaj

Zvučné jméno metropole Dubaj odkazuje na místo plné luxusu, moderní architektury, umělých ostrovů a nezapomenutelných scenérií. Dnes nejlidnatější město v zemi bývalo důležitým obchodním uzlem již od svého vzniku a ekonomice se zde daří i v současnosti. Tento investiční ráj vám zajistí střet se světem, na který nikde jinde nenarazíte.

Pětihvězdičkový hotel

Pětihvězda s vířivkou, bazénem se slanou vodou, pláží i diskotékou.

Čtyřhvězdičkový hotel

Hotel s fitness a wellness centrem, který leží zhruba 20 km od centra.

Tříhvězdičkový hotel

Hotel v centru Dubaje blízko autobusové zastávky a stanice metra.

1. O Dubaji

Automatizovaná veřejná doprava, nejvyšší budova světa, obrovské obchodní centrum, největší ruské kolo na světě, nejluxusnější hotel světa, klimatizované zastávky, automaty na zlato… to vše je Dubaj. Vstupte, vnímejte a nechte se ohromovat tím, co jinde nezažijete.

Z oblasti kolem Dubaje bývaly vyváženy perly, datle, sůl nebo ryby. Tato skutečnost nás vrací zpět do roku 6 000 př. n. l. O Dubaji jako takové jsou ovšem první písemné zmínky datovány teprve do období kolem roku 1800. V roce 1966 našel Dubaj vlastní zásoby ropy. Bylo to tedy zhruba 8 let poté, co byla objevena u Abú Dhabí. V Dubaji ovšem nejsou tak rozsáhlé.

V Dubaji žijí necelé 3 miliony obyvatel a jeho rozloha činí 35 km2. Označení Dubaj používáme jak pro jeden z emirátů, tak pro město v něm. Zajímavé je, že dubajské obyvatelstvo je tvořeno zejména přistěhovalci, původní občané SAE jsou výraznou menšinou.

O destinaci Dubaj SAE

2. Pláže v destinaci Dubaj

Písečné pláže v Dubaji jsou skvěle udržované, čisté a nabídnou vám celou řadu aktivit, jak se na nich zabavit. Mezi nejoblíbenější aktivity patří šnorchlování, potápění, či jízda na vodních lyžích. Navštívíte-li některou z nich, vykoupete se v Perském zálivu. Najdete zde více než 70 km pláží, ne všechny jsou ale veřejně přístupné a mohou patřit k hotelovým resortům.

Jumeirah Public Beach – V klidné čtvrti chráněné od ruchu velkoměsta leží jedna z nejnavštěvovanějších a také nejkrásnějších pláží SAE. Je lemovaná palmami a bílý písek zde omývají vody azurového moře. Nachází se v umělé zátoce a má pozvolný vstup do moře.

Jumeirah Beach Residence – Jedna z nejkrásnějších městských pláží na světě se nachází ve čtvrti Dubai Marina. Navzdory výskytu luxusních hotelů se můžete těšit z toho, že je tento plážový komplex přístupný zdarma. Vstup do moře je pozvolný po jemném písku.

Kite Beach – Tato pláž se nachází vedle hotelu ve tvaru plachetnice. Je jedním z nejlepších míst v Dubaji, kde se věnovat vodním sportům. Vyzkoušet si zde můžete windsurfing, kitesurfing, plážový volejbal či venkovní posilovny. Patří k největším plážím v Dubaji.

Al Mamzar Beach Park – Na rozlehlém uměle vybudovaném poloostrově se rozprostírá plážový park s palmami i kavárnami. Upravované pláže zde měří 3 km a jsou poseté jemným pískem bílé barvy. Lidí tu mnoho nebývá a vstup do moře je zde pozvolný.

Atlantis Aquaventure Waterpark – V Dubaji můžete navštívit také vodní park s množstvím adrenalinových skluzavek a tobogánů. Nechce se vám mezi atrakcemi přecházet? Není problém, využijte zipline. Po adrenalinovém dni si odpočiňte na soukromé pláži.

Pláže Dubaj SAE

3. Příroda Dubaje

Dubaj není jen džungle plná mrakodrapů a hotelových resortů za nepředstavitelné ceny. I zde můžete mít přírodu na dosah. Zavítat můžete například do pohoří Hatta, které vám umožní uniknout z víru velkoměsta. Další z možností jsou jezera Al Quadra, mezi kterými se můžete projet na cyklostezce. Vydat se také můžete do pouště za beduíny a velbloudy.

Během svého pobytu se také můžete zúčastnit projektu na pomoc želvám, který sídlí v Madinat Jumeirah. Ve čtvrti City Walk je pak vybudovaný deštný prales.

4. Kam na výlet v Dubaji

Burj Khalifa

Burdž Chalífa drží status nejvyšší budovy na světě. Slavnostního otevření se dočkala v roce 2010 a od té doby je ikonou města. Měří 828 metrů a nejvyšší vyhlídková plošina se nachází ve výšce téměř 560 metrů. Pokud chcete budovu navštívit, je lepší si několik dnů předem zajistit online rezervaci. Cena za vstup se pohybuje kolem 1 000 Kč.

Dubai Frame

To, že je Dubaj plný okázalých stavebních skvostů vás už nepřekvapí. Obrazový rám byste zde ale pravděpodobně nečekali. Vybudovaný byl v roce 2018 a měří neuvěřitelných 150 metrů na výšku a 105 metrů na šířků. Fasáda působí pozlaceným dojmem a uvnitř se nachází rozhledna a muzeum. Na vrchol vyjedete jednou z věží a druhou klesáte zase dolů.

Palm Jumeirah

Palm Jumeirah je uměle vybudované souostroví u pobřeží, které má při pohledu shora symbolizovat palmu. Nachází se zde mnoho luxusních resortů včetně proslulého hotelu Atlantis, který stojí na vrcholu palmy. Stavba oblasti trvala přes 15 let. Rozprostírá se zde 50 km písčitých pláží, z nichž většina patří k místním hotelovým resortům.

Další zajímavá místa

Mall of the Emirates – Toto nákupní centrum patří mezi ta nejnavštěvovanější v Dubaji i na celém světě. V roce 2005 se stalo prvním obchodním resortem v Arabských emirátech.

Dubai Mall – Další obchodní centrum, tentokrát se však jedná o to zdaleka největší v celé oblasti. Je zde 1200 obchodů, zábavní park i podmořská zoo. Otevřeno bylo roku 2008.

Dubai Fountain – Nádhernou podívanou s pečlivě připravenou choreografií vám nabídne fontána u nejvyšší budovy světa. Voda tryská do výšky až 152 metrů a reaguje na hudbu.

Burj Al Arab – Tato stavba ve tvaru plachetnice je ve skutečnosti jedním z nejluxusnějších ubytování na celém světě. Za prohlídku hotelu zaplatíte zhruba 2 000 Kč.

Sheikh Zayed Road – Jedná se o 40 km dlouhou hlavní třídu, která prochází celou Dubají. Je obchodní a ekonomickou tepnou oblasti a lemují ji ukázkové mrakodrapy.

5. Sportovní aktivity

Jak prožít svoji dovolenou v Dubaji? Pokud jste nepřijeli lenošit na pláž (určitě ale odpočinek na pláži nevynechejte), můžete vybírat z celé řady adrenalinových i neadrenalinových aktivit. Dobrodružné povahy by neměly vynechat návštěvu vodních nebo zábavních parků, z nichž jmenovat můžeme např. Wild Wadi, Aquaventure, Dubai Parks nebo IMG Worlds.

Pokud do Dubaje vyrazíte v období, kdy u nás panuje zima, a bude vám líto, že jste se vzdali zimní lyžovačky, navštivte Mall of the Emirates s areálem Ski Dubai. Zde si opravdu můžete zalyžovat i přes venkovní tropy. Je zde umělý sníh a 400 metrů dlouhá sjezdovka.

Zatoužíte-li vydat se od ruchu velkoměsta dál, v úvahu přichází např. návštěva pouště a současná projížďka v džípech nebo na čtyřkolkách. Velice vyhledávanými aktivitami jsou ovšem také lety helikoptérou nebo skok padákem nad městem. Tyto zážitky vám dají zcela nový pohled na tuto metropoli. Klasikou jsou také vodní sporty na plážích.

Zajímavé aktivity si můžete zarezervovat u agentur přímo v Dubaji, pohodlnou variantou je ale také web Get Your Guide, na kterém můžete vybírat z více než 600 aktivit.

Sportovní aktivity Dubaj SAE

6. Aktivity pro děti

Pokud do Dubaje vyrážíte s celou rodinou, můžete se doporučovanými aktivitami inspirovat na webu zmíněném v předchozím odstavci. Obecně se ale nabízí návštěva zábavních a vodních parků, muzeí, nebo obrovských akvárií, která vás zkrátka ohromí.

7. Noční život v destinaci Dubaj

Metropole Dubaj žije ve dne i v noci. I přes pravidla, která přináší islám, se zde snaží jít naproti turistům, pro které den se západem slunce rozhodně nekončí. Toto rušné velkoměsto disponuje nespočtem barů a diskoték, které by se opět mohli zařadit mezi ty nejlepší na světě.

8. Počasí v Dubaji

Dubaj se vyznačuje tropickým klimatem, během léta zde teploty mohou stoupat až k 50 °C. Během zimy klesnou k hranici 20 °C, pod ní se ale nedostanou. Nejpříjemnější teploty zde panují během jara a na podzim, kdy bývá přes den kolem 30 °C. Vzhledem k extrémním horkům během léta se doporučuje oblasti vyhnout od června do září.

9. Jak se dostat do destinace Dubaj?

Do Dubaje se dostanete velice snadno. Z Prahy sem létají přímé lety, přičemž cena zpátečních letenek se obvykle pohybuje pod hranicí 10 000 Kč. Narazit můžete i na lety dražší, záleží pochopitelně na letecké společnosti. Doba letu činí ve většině případů 6 hodin. S největší pravděpodobností poletíte na letiště Dubai International, které patří k největším na světě.

10. Nejoblíbenější hotely/zájezdy v destinaci Dubaj

Pokud vám vyhovuje cestovat s cestovní kanceláří, níže doporučujeme několik nejoblíbenějších hotelů v Dubaji. Pokud upřednostňujete cestovat spíše sami, letenky si můžete rezervovat např. na Kiwi.com.

Hotel Rixos Premium Dubai JBR

Hotel Rixos Premium Dubai JBR

Lokalita: Dubaj
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Fischer

Výběr hotelů v Dubaji začínáme pětihvězdičkovým ubytováním Hotel Rixos Premium Dubai JBR. Hotel se nachází přímo na pláži, kde budete mít lehátka i slunečníky zdarma. Součástí hotelu je hned několik restaurací a barů, kde můžete trávit svůj čas. Nechybí ani posilovna, wellness centrum nebo kadeřnictví. Během večera můžete zavítat na diskotéku.

V resortu se nachází bazén se slanou vodou, vířivka i bazén pro děti. Pokud s nimi půjdete na pláž, počítejte s tím, že vstup do moře je zde strmější. Na pláži si můžete vybrat z nabídky vodních sportů. Hotel se nachází přibližně 12 km od nákupního centra Mall of the Emirates. Podle typu pokoje se vám naskytne výhled na město nebo na moře.

Hotel Riu Dubai

Hotel Riu Dubai

Lokalita: Dubaj
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Blue Style

Přibližně 20 km od lákadel, kterými jsou např. Burj Khalifa nebo fontána, leží hotel Riu Dubai. Nachází se u soukromé písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Samozřejmostí jsou lehátka, slunečníky i osušky zdarma. První nákupní možnosti od vás budou ve vzdálenosti 2 km, můžete ale i do vyhlášených center, která jsou vzdálená do 30 km.

Součástí hotelu je fitness i wellness centrum, několik bazénů pro dospělé a pro děti. Nový rozměr vodním radovánkám dá vodní park. Pro děti nechybí dětské hřiště a animační programy. Kromě posilovny a wellness můžete zdarma využívat saunu, vířivku nebo si zahrát plážový volejbal. Masáže a vodní sporty na pláži jsou dostupné za poplatek.

Hotel Citymax Bur Dubai

Hotel Citymax Bur Dubai

Lokalita: Dubaj
Kategorie hotelu: tříhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Blue Style

Tříhvězdičkové ubytování Hotel Citymax Bur Dubai se nachází přímo v centru Dubaje. Blízko hotelu je autobusová zastávka i stanice metra, odkud se můžete vydat za poznáváním města. Ve vzdálenosti cca 8 km se vám naskytne možnost nakupovat v centru Dubai Mall nebo obdivovat majestátnost nejvyšší budovy světa Burj Khalifa.

Hotel je bohužel bez pláže, zato ale nabídne bazén s lehátky i slunečníky zdarma. Jedna z nejbližších pláží se nachází ve vzdálenosti zhruba 6 km, další 14 km. Hotel vám zajistí dopravu na tyto pláže zdarma. Vstup do moře je zde pozvolný, počítejte ale s poplatkem za lehátka, slunečníky a osušky. Na hotelu můžete bezplatně využívat posilovny.