Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Kam v únoru k moři?

Rádi byste šli během zimní lyžařské sezóny proti proudu a vydali se spíše někam, kde se zahřejete? Pokud přemýšlíte, kam v únoru k moři, můžete se inspirovat našimi deseti tipy na ty nejlepší destinace. Jednou z nich jsou Spojené arabské emiráty, kde vás nepřekvapí žádné vydatné přeháňky. Čeká zde na vás pouze slunce, luxus a přehlídka světových nej.

Asie

Emiráty jsou skvělou volbou pro náročné turisty, ale vzhledem k vyžití i pro rodiny s dětmi.

Afrika

Zanzibar proslul zahradami s exotickým kořením, které můžete v rámci dovolené také vidět.

Asie

Omán platí za jednu z nejhřejivějších destinací, což se vám ostatně potvrdí i během února.

Kam v únoru k moři SVZ - úvod

TOP 10 destinací aneb kam v únoru k moři?

Spojené arabské emiráty – všudypřítomné divy

Úvodní obrázek Spojené arabské emiráty Světaznalec

Světadíl: Asie | Hlavní město: Abú Dhabí | Úřední jazyk: arabština

Kam v únoru k moři? Spojené arabské emiráty jsou volbou číslo jedna. Není to tam totiž jen o plážích a koupání v moři, i když i toho si můžete užít dostatek. Emiráty jsou místem, na které nikdy nezapomenete. A můžete se sem vydávat klidně opakovaně a v každém z nich strávit nějaký čas. Všude totiž zažijete trochu odlišné zvyklosti, akce, krajinu i pláže.

Průměrné únorové teploty dosahují 28 °C. Průměrná teplota moře se pohybuje kolem 25 °C.

Zanzibar – ostrov koření

Úvodní obrázek Zanzibar Světaznalec

Světadíl: Afrika | Hlavní město: Zanzibar | Úřední jazyk: angličtina, svahilština

Zanzibar proslul svou různorodostí, bohatou faunou a flórou, teplým čistým mořem a bílými plážemi. Dovolenou si můžete zpestřit výletem za prohlídkou koloniální architektury, která zde dodnes stojí. Odvezte si také zde vypěstované exotické koření, které si můžete dopředu prohlédnout v jeho přirozeném prostředí – v udržovaných zahradách a na plantážích.

Únorové teploty se mohou dostat i k hranici 34 °C. Teplota moře atakuje hranici 30 °C.

Omán – kouzelný sultanát

Úvodní obrázek Omán dovolená Světaznalec

Světadíl: Asie | Hlavní město: Muscat | Úřední jazyk: arabština

Omán je pohádkovou zemí, ve které se potkávají pouště s azurovým mořem, vyprahlé skály s palmami lemujícími pobřeží i vstřícné obyvatelstvo s původní faunou, která nechce být rušena. Od horských vodopádů se můžete vydat k překrásným mešitám a nechat se ohromovat tím, jaké krásy tento sultanát skrývá. Vyrazte v únoru, přes léto může být i více než 50 °C.

Průměrné teploty v únoru se dostávají na 28 °C. Teplota vody činí obvykle kolem 25 °C.

Kapverdské ostrovy – dostupná exotika

Úvodní obrázek - Kapverdské ostrovy

Světadíl: Afrika | Hlavní město: Praia | Úřední jazyk: portugalština

Kapverdy jsou exotika dostupná nejen cenou zájezdů, ale také krátkou vzdáleností z Evropy. Jsou velice různorodé, skládají se z několika ostrovů, které jsou velice rozmanité, a každý z nich vám nabídne trochu jiný typ dovolené. Některá místa vybízejí k poklidnému odpočinku na pláži, na jiných neodoláte vodním sportům a ta další vyzvou k aktivní turistice.

Teploty se zde v únoru běžně pohybují kolem 25 °C. Moře si drží stabilní teplotu 24 °C.

Maledivy – romantické pláže

Úvodní obrázek Maledivy Světaznalec

Světadíl: Asie | Hlavní město: Malé | Úřední jazyk: maledivština (divehi)

Maledivy jsou proslulým romantickým rájem, který na seznamu míst, kam k moři v únoru, rozhodně nesmí chybět. Nenechte se ale oklamat nálepkou líbánkové destinace. Maledivy mají co nabídnout i milovníkům sportů a zejména potápění, protože zdejší podmořský život je vyhlášený. Ubytovat se můžete na některém z atolů přímo nad mořskou hladinou.

Únoru vládne hřejivé počasí o teplotách až 33 °C. Voda mívá teplotu kolem 28 °C.

Mauricius – nedotčená příroda

Úvodní obrázek Mauricius Světaznalec

Světadíl: Afrika | Hlavní město: Port Louis | Úřední jazyk: angličtina

Kam v únoru za teplem, abyste si kromě pláží a slunce užili také divokou a krásnou přírodu? Určitě na Mauricius! Tento ostrov v Indickém oceánu je bohatý na korály, pláže s bílým pískem, pralesy, sopečné krátery i vodopády. Kromě toho zde můžete obdivovat také pozůstatky koloniální architektury nebo si třeba zajít zahrát golf na zdejší luxusní hřiště.

Průměrné únorové teploty mohou dosahovat i 31 °C. Teplota moře stoupá k 28 °C.

Egypt – celoroční dovolená

Úvodní obrázek Egypt Světaznalec

Světadíl: Afrika | Hlavní město: Káhira | Úřední jazyk: arabština (egyptská)

Nikoho nepřekvapí, že také Egypt doporučujeme jako jednu ze zemí, kam v únoru k moři. Je skvělou destinací pro rodinnou dovolenou, můžete totiž vybírat z nespočtu hotelů s vodními skluzavkami a tobogány. Navíc se také jedná o cenově dostupnou destinaci, jednu z nejlevnějších mezi konkurencí. Nejlepší podmínky v únoru má Marsa Alam a Hurghada.

Průměrné teploty se pohybují mezi 25 a 30 °C. Moře je chladnější, mívá kolem 22 °C.

Thajsko – teplo a žádný déšť

Úvodní obrázek Thajsko Světaznalec

Světadíl: Asie | Hlavní město: Bangkok | Úřední jazyk: thajština

Pro Thajsko je únor hlavní turistickou sezónou. Zhruba do března zde totiž panuje teplé počasí zcela bez dešťů. Pokud tedy přemýšlíte, kam k moři v únoru, ale neláká vás Karibik ani ostrovy v Indickém oceánu, zvolte Asii a Thajsko. Tato země se vám odvděčí výborným jídlem, malebnými plážemi s bílým pískem a skvělými tropickými koktejly.

V únoru se zde nezřídka setkáte s teplotami kolem 30 °C a více. Voda mívá cca 27 °C.

Kuba – doutníky a Havana

Kuba - úvodní obrázek - kam v lednu k moři

Světadíl: Severní Amerika | Hlavní město: Havana | Úřední jazyk: španělština

Přátelská atmosféra Kuby vás naprosto uchvátí. Pokud se sem vydáte, nezapomeňte se odměnit kubánským rumem a doutníky. Při výletu do hlavního města Havany budete mít příležitost objevovat místo s bohatou historií, které si vysloužilo zapsání na seznam UNESCO. Navíc je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na celém světě.

V únoru se nejvyšší teploty pohybují kolem 30 °C. Teplota moře dosahuje cca 24 °C.

Dominikánská republika – karibský ráj

Úvodní obrázek Dominikánská republika Světaznalec

Světadíl: Severní Amerika | Hlavní město: Santo Domingo | Úřední jazyk: španělština

Seznam zemí, kam v únoru za teplem, uzavíráme karibským rájem – Dominikánskou republikou. I tato země patří v tomto období k nejvyhledávanějším destinacím. Typické vyobrazení Dominikány z katalogů, kde se azurové moře dotýká písčitých pláží, které prostupují k palmové vegetaci, se zde stává zcela autentickou, nepřibarvovanou realitou.

Vzduch se v únoru prohřeje průměrně na 28 °C. Teplota vody může sahat až k 27 °C.

Výhody dovolené u moře v únoru

Rozhodli jste se strávit únor u moře a teď vás zajímá, co vás tam může čekat? Dovolená u moře v tomto období má spoustu výhod, z nichž některé jsme vyjmenovali níže.

  • teplé počasí – exotika v únoru je zárukou teplého počasí, které na většině míst slibuje 30 °C, díky kterým uniknete před mrazy u nás
  • vitamín D – dlouhý sluneční svit má další výhodu v podobě vitamínu D, kterého je v našich vnitrozemských organismech nedostatek
  • teplé moře – exotika slibuje teplé moře po celý rok, a to i v únoru, kdy můžete vyzkoušet, jak se během roku příjemně zahřálo
  • jarní prázdniny – měsíc únor spadá do období jarních prázdnin, které můžete s dětmi strávit u moře místo horských středisek
  • výhodnější ceny – pokud se rozhodnete pro celoroční destinaci, můžete se těšit na nižší ceny zájezdů, v případě exotiky ušetříte díky first minute
Náš tip

Jarní prázdniny u moře? Vydejte se s celou rodinou do tropické exotické destinace.

Kam v únoru k moři SVZ - závěr

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.6 (24 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář