Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší cestovní agentury

Pokud se necítíte na cestování na vlastní pěst, můžete dnes vybírat z nekonečného množství větších i menších cestovních kanceláří. Kromě nich jsou ale na trhu také cestovní agentury, jejichž hlavní činnost se od cestovek trochu liší. V čem? Na to se podíváme v tomto článku. Nejdříve vám ale představíme tři nejlepší cestovní agentury, ze kterých můžete vybírat.

Nejširší nabídka

Jedna z největších a nejvyužívanějších agentur u nás. Spolupracuje s mnoha cestovními kancelářemi.

Nejvýhodnější ceny

Agentura, která patří pod křídla Student Agency. V její nabídce naleznete zájezdy i od německých cestovek.

Agentura a porovnávač

Srovnávač dovolených s obrovskou zásobou zájezdů. Potěší vás i fungující zákaznický servis a podpora.

Nejlepší cestovní agentury

Invia.cz – nejširší nabídka zájezdů

CA Invia - cestovní agentury

Sídlo: Praha | Počet cestovních kanceláří: více než 200

Klady
 • Spolupráce s více než 200 cestovkami
 • Dostatek poboček
 • Intuitivní webové stránky
 • Dodatečné služby
Zápory
 • Horší komunikace

Spolupráce s cestovkami

Cestovní agentura Invia patří na našem trhu k nejvyhledávanějším cestovním agenturám. Ve střední Evropě navíc patří k největším cestovním agenturám. Její velikost je pravděpodobně dána počtem cestovních kanceláří, jejichž zájezdy přeprodává. Těch je více než 200 a jejich počet se stále zvyšuje. Naleznete mezi nimi velké i méně známé cestovní kanceláře.

Nenechte se překvapit ani přítomností zájezdů od zahraničních cestovních kanceláří. Narazit můžete zejména na slovenské, rakouské, polské a německé cestovní kanceláře.

Screen Invia1 - cestovní agentury

Výběr zájezdů a dovolených

Intuitivní webové stránky cestovní agentury Invia budou vaším průvodcem při výběru dovolené. Horní lišta vás provede klíčovými výrazy. Typy zájezdů jsou pečlivě oddělené v samostatném oddíle. Mezi nimi naleznete poznávací zájezdy, eurovíkendy, plavby, lyžování a další. Pobytové zájezdy vybíráte zvlášť v samostatném vyhledávači.

Destinace jsou rozdělené na nejžádanější a ostatní. V nejžádanějších jako už tradičně vystupuje Egypt, Spojené arabské emiráty, Tunisko či Kapverdy. Výběr máte téměř ze 400 000 hotelů. Nechybí ani tipy na nejoblíbenější hotely, které Invia vybrala za vás. Vybírat však můžete i podle letišť – létá se z několika měst v ČR, z Německa, Rakouska i Polska.

A ze kterých měst v ČR se létá? Na výběr je ze šesti míst. Figuruje mezi nimi Praha, Brno, Karlovy Vary, Pardubice, České Budějovice a Ostrava. I podle toho můžete vybírat.

Screen Invia2 - cestovní agentury

Zákaznický servis

Ze zákaznického servisu cestovní agentury Invia jsme trochu zmatení. Kladně můžeme hodnotit telefonickou linku, na které jsou pro vás k dispozici každý den od 8 až do 22 hodin. Kontaktovat je můžete také na on-line chatu. Vydat se můžete do téměř 90 poboček po celé ČR. Připraven je pro vás také atlas zemí a odpovědi na nejčastější otázky.

Na druhou stranu, ze spousty recenzí se dozvíte, že komunikaci s touto agenturou nelze hodnotit pozitivně. Odezva pokulhává a dovolat se na uvedenou telefonickou linku není nic snadného. Abychom ale nekončili negativně, rádi bychom zmínili ještě další služby, které nabízí. Mezi nimi jsou například tipy na autopůjčovny či zajištění cestovního pojištění.

Screen Invia3 - cestovní agentury

Dovolená.cz – nejvýhodnější ceny

CA Dovolená.cz - cestovní agentury

Sídlo: Brno | Počet cestovních kanceláří: více než 120

Klady
 • Spolupráce s českými i německými CK
 • Široký výběr dovolených
 • Přiměřené ceny
 • Lůžkové vlaky
Zápory
 • Pouze tři pobočky

Spolupráce s cestovkami

Cestovní agentura Dovolená.cz je součástí Student Agency. Ten je v naší zemi známou a oblíbenou společností, u které můžete zakoupit letenky, jízdenky, jazykový pobyt a právě i dovolenou. Dovolená.cz spolupracuje s více než 120 cestovními kancelářemi, což jí dává možnost zahrnout do své nabídky celou řadu evropských i světových destinací.

Rozšířit svůj sortiment jí umožnila spolupráce s několika německými cestovkami. Pokud tedy nelpíte na vycestování s českou cestovkou, mohla by toto být zajímavá alternativa.

Screen Dovolená1 - cestovní agentury

Výběr zájezdů a dovolených

Dovolená.cz vás přivítá barevnými stránkami, které se shodují s motivem Student Agency. Vrchní lišta vás zve k nejvyhledávanějším heslům, můžete se odtud tedy dostat do nabídky last minute dovolené, k prohlídce animačních programů i top destinací. V samotném vyhledávači už pak filtrujete podle jednotlivých států, kterých rozhodně není málo.

Jednou ze specialit cestovní agentury Dovolená.cz je „Chorvatsko vlakem“. Za poměrně nízkou cenu se podíváte do oblíbené letní destinace, ve které strávíte pár dnů a vydáte se zase zpět. V ceně máte ubytování, stravu i dopravu vlakem. Vlaky jsou lůžkové, v některých vagónech je navíc označení tichého oddílu. Znamená to, že je zde vyžadován klid.

Výhodné ceny se objevují napříč všemi zájezdy. Platbu je navíc možné provést přes platební bránu, na jedné z poboček nebo prostřednictvím benefitů (např. Sodexo, Edenred).

Screen Dovolená2 - cestovní agentury

Zákaznický servis

U zákaznického servisu začneme menší nevýhodou, a tou jsou pobočky. V celé republice má totiž cestovní agentura Dovolená.cz pouze tři pobočky, a to v Praze, Brně a Ostravě. Nicméně je možné vše vyřešit on-line. S týmem agentury se spojíte telefonicky i přes e-mail. Nechybí ani možnost spojení přes sociální sítě, což je v dnešní době poměrně oblíbenou variantou.

Při hledání vysněné dovolené na stránkách této agentury možná narazíte na další informace, kterými se vám pokusí celý proces zjednodušit. Nabízí informace o cestovním pojištění, vízech, parkování na letišti či kompenzacích za zrušené lety. Kladně hodnotíme také možnost vytvoření dárkového certifikátu. Hodnota je volitelná a můžete přidat i vlastní věnování.

Screen Dovolená3 - cestovní agentury

TravelPortal.cz – cestovní agentura a porovnávač zájezdů v jednom

CA TravelPortal - cestovní agentury

Sídlo: Praha | Počet cestovních kanceláří: 77

Klady
 • Pobočky po celé ČR
 • Zákaznický servis
 • Jednoduchý a přehledný web
 • Velké množství zájezdů
Zápory
 • Méně cestovních kanceláří

Spolupráce s cestovkami

Cestovní agentura TravelPortal spolupracuje s téměř 80 cestovními kancelářemi. Mezi nimi naleznete velikány, jako je Blue Style, Čedok nebo Alexandria. Na seznamu ovšem figuruje i celá řada menších a lokálních cestovních kanceláří, od kterých přeprodává zájezdy. Díky tomu vám může nabídnout více než 10 600 000 nejrůznějších zájezdů.

I přes své ohromné množství zájezdů je TravelPortal stále považován za zástupce menších cestovních agentur u nás. Některé konkurenční totiž spolupracují s až 200 cestovkami.

Screen TravelPortal1 - cestovní agentury

Výběr zájezdů a dovolených

Při první návštěvě webu se vám ani nebude zdát, že by zde mohlo být tak neuvěřitelné množství zájezdů. Stránky jsou totiž přehledné a jednoduché. To samé platí u filtrů. Aby pro vás bylo snazší se v nabídce destinací zorientovat, máte k dispozici filtr odkazující pouze na TOP 10 nejvyhledávanějších destinací. O širším seznamu zemí si rozhodujete sami.

Pokud byste chtěli své vyhledávání upřesnit, můžete tak učinit v rozšířených možnostech. Zde se nabízí možnost filtrovat i podle rozsahu stravování, druhu ubytování či typu zájezdu. Opět je to velice intuitivní. Nechybí ani možnost vybírat zájezdy podle druhu dopravy. Vzhledem k množství zájezdů jsou navíc zastoupené všechny typy od letadla až po vlakovou.

Vybírat můžete mezi více než 20 typy zájezdu. K dispozici je zde klasická pobytová dovolená u moře, ale také plavby, treking, eurovíkendy či wellness pobyty. Každý si přijde na své.

Screen TravelPortal2 - cestovní agentury

Zákaznický servis

Zákaznický servis musíme u cestovní agentury TravelPortal vyzdvihnout. A nejen my. Komunikaci hodnotí kladně také klienti, kteří ji ocenili hodnocením 4,3 z 5. Každý pracovní den můžete využít telefonického spojení, mimo pracovní dobu se pak nabízí e-mail nebo on-line kontaktní formulář. TravelPortal má i vlastní sociální sítě a pár videí na YouTube.

U této cestovní agentury vás potěší také množství poboček rozesetých po celé zemi. Je jich více než 50 a nacházejí se i v menších městech (např. Havířov, Jičín nebo Strakonice). Zde vám personál poradí s výběrem zájezdu. Inspirací vám může být také cestovatelský magazín, ve kterém pravidelně přibývají články zaměřené na cestování a novinky ze světa.

Screen TravelPortal3 - cestovní agentury

Proč zvolit cestovní agenturu?

Cestovních agentur je na našem trhu více, a tak se možná sami budete chtít probrat jejich nabídkami. Ale než se do toho pustíte, doporučujeme dočíst náš článek, který vám dá představu o tom, jak vlastně cestovní agentury fungují. Nastíníme také rozdíl mezi agenturou a cestovní kanceláří. Pak by pro vás mělo být snadné se rozhodnout, kam se obrátit.

Činnost cestovní agentury

Činnost cestovních agentur nemusí být každému jasná. Ministerstvo pro místní rozvoj ji popisuje dle zákona takto:

Cestovní agentura je oprávněna nabízet prodej a zprostředkování prodeje jednotlivých služeb cestovního ruchu nebo kombinací jednotlivých služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ani spojenými cestovními službami nebo na které se nevztahuje zákon č. 159/1999 Sb. Cestovní agentura může organizovat kombinaci služeb cestovního ruchu výhradně za účelem nabídky a prodeje cestovní kanceláři. Cestovní agentura může zprostředkovávat prodej zájezdů konečným zákazníkům pouze v případě, že tyto jsou pořádány cestovní kanceláří. V rámci provozování uvedené živnosti lze dále prodávat věci související s cestovním ruchem, zejména vstupenky, mapy, plány, jízdní řády, tištěné průvodce a upomínkové předměty.

Co tato sáhodlouhá definice znamená? Ve zkratce hlavně to, že turistická agentura zájezdy od cestovek pouze přeprodává a není jejich pořadatelem. Vztahy mezi cestovkami a agenturami jsou upraveny smluvně a od obou musíte dostat tu samou finální službu. A za stejnou cenu.

Náš tip

Letos jsou v módě Kapverdy. Nezahálejte a vyberte si svoji dovolenou na Kapverdách, abyste do diskuze mezi kolegy mohli přispět svými vlastními zážitky z tohoto souostroví.

Jaký je rozdíl mezi cestovní agenturou a kanceláří?

Rozdíl mezi cestovní agenturou a cestovní kanceláří vychází z již zmíněné definice. Cestovní agentura může zákazníkům prodávat zájezdy, je ale pouhým zprostředkovatelem. Všechny nabízené zájezdy musí být organizovány cestovní kanceláří. Zda se jedná o českou nebo zahraniční cestovní kancelář, to už závisí na konkrétní spolupráci dané agentury.

Z činnosti cestovních agentur vychází jejich hlavní výhody a nevýhody, na které se zaměříme níže. Jedná se o porovnání vlastností cestovních kanceláří (CK) a cestovních agentur (CA).

Výhody a nevýhody cestovní agentury

Výhody cestovní agentury

Nespornou výhodou CA je zejména množství zájezdů a dovolených, mezi kterými můžete vybírat. Spolupracují s desítkami cestovních kanceláří najednou a díky tomu může být výběr zájezdů tak široký. Jejich nabídku dělá pestrou i spolupráce se zahraničními kancelářemi.

Obvykle mívají více poboček než cestovní kanceláře. Díky tomu, že navíc bývají rozmístěny po celé republice, je často objevíte i v menších městech. Pro obyvatele těchto měst je to výhoda.

Nevýhody cestovní agentury

Oproti CK mají agentury ale také značné nevýhody. Za prvé je zapotřebí si uvědomit, že nejednáte s tím, kdo pořádá zájezd. Do určité míry by to tedy mohlo negativně ovlivnit přístup ke klientovi. Ačkoliv by měli zaměstnanci CA vědět, co prodávají, informace nemusejí být úplné. Zaměstnanci CK jsou častěji proškolováni a o destinaci vás mohou lépe informovat.

S informovaností zaměstnanců úzce souvisí fakt, že CK mají v destinacích své delegáty, kteří je informují o aktuálním dění. Tato vlastnost bohužel cestovním agenturám chybí.

Spolupráce CA se zahraničními cestovkami může do určité míry způsobovat komplikace. Zejména se to projeví v případě, kdy nemáte k dispozici delegáta a řešíte nějaký problém. Nebo delegáta máte, ale nemluví česky. Pokud umíte cizí jazyk, trápit vás to nebude, v opačném případě vám to může dojem z dovolené zkazit. Je potřeba na to myslet.

Náš tip

Cestovní kancelář nebo cestovní agentura? Pokud vám chybí detailnější srovnání, přečtete si i článek o cestovkách. V něm se seznámíte s nejlepšími cestovkami, které na trhu máme. Věděli jste třeba, že průvodci vám mohou být i Češi, kteří v destinaci už roky žijí?

Cestovní agentury na českém trhu

Dát vám doporučení na cestovní kanceláře není tak složité, protože jich je na našem trhu opravdu hodně. Cestovních agentur je méně. Pokud už se pro ně ale rozhodnete, vybrat se dá.

Ještě jednou můžeme připomenout cestovní agentury, o kterých jsme se rozepsali výše. Patří k nim Dovolená.cz, TravelPortal a Invia. Za zmínku však stojí také eTravel a Zájezdy.cz. U první zmíněné vyberete zájezdy od více než 90 cestovek, u té druhé je to pak zhruba 120.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (12 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář