Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Jak dlouho se letí do Egypta

Jak dlouho se letí do Egypta? Pro odpověď na tuto otázku je klíčové, do kterého letoviska se vydáváte. Časy se totiž mírně liší. Nejkratší je cesta do destinace Marsa Matrouh, naopak nejvzdálenější je pro nás Marsa Alam. Pokud bychom měli dát obecnou odpověď, trvá let do Egypta přibližně 4 hodiny. Podrobnosti o délce a době letu z České republiky do Egypta přinese tento článek.

Jak dlouho se letí do egypta - SVZ Egypt úvod

Doba letu do Egypta

Jak dlouho se letí do Egypta v závislosti na cílové destinaci? Rozdíly jsou v řádu několika minut, maximálně jedné hodiny:

Podobná doba strávená na cestě vás čeká i při odletu z jiných českých letišť, například tedy z Brna nebo Ostravy. Jedná se o přibližné doby letu a ta skutečná se může lišit. Je totiž ovlivněna mnoha faktory, mezi něž patří třeba povětrnostní podmínky, typ letadla či délka trasy.

Délka letu do Egypta

Proč si na otázku, jak dlouho se letí do Egypta, nemůžeme odpovědět jednou větou? Protože jsou od sebe egyptská letoviska různě vzdálena. Logicky se tedy i délka letu z Česka do Egypta liší v závislosti na tom, do které destinace vyrážíte. Viz níže:

  • Praha –> Marsa Matrouh – cca 2 350 km
  • Praha –> Taba – cca 2 860 km
  • Praha –> Sharm El Sheikh – cca 2 990 km
  • Praha –> Hurghada – cca 3 040 km
  • Praha –> Marsa Alam – cca 3 240 km

Mapa je pouze ilustrativní a slouží pro znázornění trasy.

Palubní servis

Palubní servis v podobě občerstvení a nápojů během letu se liší podle konkrétní aerolinie. Zatímco EgyptAir nabídne menší občerstvení zdarma, na palubě Smartwings s tímto „luxusem“ raději nepočítejte. Veškeré občerstvení je nabízeno v rámci palubního prodeje během letu. Jak je ale známo, ceny bývají na palubě letů dost natažené, proto se vyplatí vybavit se svačinou ještě před odletem.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (20 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář