Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Adéla Švédová – redaktorka

fotka světaznalec adéla

Cestování bylo mým snem odjakživa. Jako malá jsem s rodinou absolvovala jen krátkodobé výlety po naší zemi, které byly sice krásné, ale cítila jsem, že se potřebuji vydat i dál. A také jsem věděla, že si z cestování chci odnášet více než vzpomínky na pěkná místa a fotografie. Chtěla jsem, aby pro mě cestování bylo zkušeností, která posune moje osobní dovednosti dál, a díky které bude moje duše vzkvétat.

Jedním ze způsobů, jak dosáhnout tohoto cíle, bylo odcestovat do zahraničí za prací. Destinací se pro mě nakonec stalo Nizozemí, které se stalo mým druhým domovem. Celkem jsem zde strávila půl roku a během práce ve skleníku a na poli jsem měla také možnost zjistit, jak se vlastně v zahraničí žije. A i když na to ráda vzpomínám, návrat do vlasti se pro mě nakonec stal nevyhnutelným krokem.

Několikrát jsem do zahraničí odcestovala s cestovní kanceláří, ale spíše patřím mezi cestovatele, kteří se za dobrodružstvím vydávají na vlastní pěst. Ráda bych více pronikla do low-cost cestování. První takovou zkušeností byl můj měsíční pobyt ve Španělsku, kde jsem pomáhala s péčí o olivový sad a odměnou mi byla strava a ubytování u pohostinných osob, které v mém životě zůstaly dodnes.

Svět, ve kterém bych mohla stále jen cestovat, by pro mě byl perfektní, ale možné to není. A tak si v momentech, kdy zrovna necestuji, tyto sny plním alespoň prostřednictvím svých článků. A práce pro Světaznalce mi umožňuje spojit příjemné s užitečným.

Odbornost a zkušenosti:

WordPress
Copywriting
Spolupráce na: ChytrýVýběr.cz, DobráVíla.czTestado.cz

Vzdělání a certifikace:

Fakulta filozofická Západočeské univerzity v Plzni – obor Cizí jazyky pro komerční praxi v kombinaci angličtina a ruština (Bc.)
Obchodní akademie Karlovy Vary – obor Cestovní ruch (maturita)
ECDL a LCCI certifikáty

Zájmy:

Jóga
Pole dance
Cestování
Studium rodného jazyka i cizích jazyků
Několikakilometrové túry v horách i nížinách

Kontakty

[email protected]
Facebook

Kam v květnu k moři?

Kam v květnu k moři?

Nadchnul vás náš článek o first minute zájezdech, a hned jste začali přemýšlet, kam v květnu k moři? V tomto článku naleznete tipy...
Adéla ŠvédováAdéla Švédová 27.11.2023Celý článek
Kam v dubnu k moři?

Kam v dubnu k moři?

Duben není zrovna standardním měsícem pro dovolenou v přímořské destinaci. Vy ale možná jdete rádi proti proudu, takže zrovna přemýšlíte...
Adéla ŠvédováAdéla Švédová 22.10.2023Celý článek
Kam v listopadu k moři?

Kam v listopadu k moři?

Dovolená v listopadu možná některé vaše kolegy překvapí, přece jen je zvykem létat k moři spíše v sezóně. Právě cestování...
Adéla ŠvédováAdéla Švédová 22.10.2023Celý článek
Kam na podzim k moři?

Kam na podzim k moři?

Sotva skončilo léto, už vyhlížíte další dovolenou? Pak by vás možná mohlo zajímat, kam na podzim k moři. Na světě je...
Adéla ŠvédováAdéla Švédová 21.10.2023Celý článek
Kam v říjnu k moři?

Kam v říjnu k moři?

Dovolená v říjnu? Proč by ne. Cestovat mimo sezónu má mnoho výhod. Ale kam v říjnu k moři, aby tam bylo ještě stále...
Adéla ŠvédováAdéla Švédová 21.10.2023Celý článek