Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec » Evropa » Chorvatsko

Rovinj

Oblíbené přístavní městečko přezdívané perla Istrie. Krásná benátská architektura, úzké historické uličky a pláže lemované stromy. Takový je Rovinj, město plné historických památek, výborných restaurací a barů. Najdete jej na západní části Istrie a běžně tu kromě chorvatštiny uslyšíte i italštinu. Od Puly je město vzdáleno pouhých 45 minut autem, a je skvělou výchozí destinací pro výlety po Istrii. Rovinj je mezi turisty velmi oblíbené město – není divu, patří totiž mezi nejkrásnější pobřežní města Chorvatska. Pojďte si o něm přečíst víc.

Čtyřhvězdičkový hotel

Oblíbený hotel nedaleko centra města Rovinj. Nabídne třeba půjčovnu kol.

Luxusní vila

Luxusní ubytování blízko olivového háje a národního parku. I pro rodiny.

Čtyřhvězdičkový hotel

Hotel nedaleko písečné pláže. Můžete se těšit na 2 bazény se slanou vodou.

Tříhvězdičkový hotel

Hotel akceptující domácí mazlíčky. Nabídne vám i vegetariánskou stravu.

1. O destinaci Rovinj

První zmínky o městě Rovinj pocházejí ze 7. století našeho letopočtu. Tehdy se toto město nazývalo Rovignio nebo také Ruigno. Nejdříve bylo město pod nadvládou ilyrských a benátských kmenů, později se dostalo do rukou římanů. Původní městečko se rozkládalo pouze na malém ostrůvku, tedy v části, kde dnes najdete historické město. K pevnině byl tento ostrůvek připojen až v 18. století, kdy byl průliv mezi ostrůvkem a pevninou zasypán.

Po pádu římské říše se Rovinj stal součástí Byzantské říše, poté bylo toto městečko součástí Rakousko-Uherska a nakonec bylo po první světové válce a po další italské nadvládě připojeno k tehdejší Jugoslávii. Před připojením k Jugoslávii velká část místního italsky mluvícího obyvatelstva odešla pryč. I dnes můžete v tomto městě slyšet italštinuokolo 15 % místních má italské kořeny.

Rovinj Chorvatsko Světaznalec

2. Koupání – pláže a koupaliště

Destinace je známá svými různorodými plážemi – na své si tu přijdou milovníci oblázkových, písčitých i kamenitých pláží. Najdete tu i pláže s betonovými platformami. Mnoho pláží v této oblasti je navíc obklopeno stromy, pod které se schováte před letními horky. Najdete tu jak menší, skryté a méně turistické pláže s horším přístupem do vody, tak i pláže, vhodné pro rodiny s dětmi s pozvolným přístupem vody.

A jaké pláže najdete v Rovinji a okolí?

Amarin Beach – z větší části skalnatá pláž s několika menšími, písčitými částmi. Z této pláže je krásný výhled na ostrov Figarola a také ne staré město Rovinj.

Polari Bay a Cape Eve – dvě nudistické pláže, nacházející se asi 3 km jižně z Rovinje. Pokud se chcete koupat bez plavek, zkuste to zde.

Lone Bay – městská pláž, nacházející se 15 minut pěšky z centra Rovinje. Je jednou z nejvíce navštěvovaných pláží oblasti. Na tuto pláž byly navezeny kamínky a vstup do vody je pozvolný, takže je pláž vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Pokud chcete víc soukromí a klidu, můžete v blízkosti této pláže najít malé, skalnaté pláže. Na pláži Lone jsou i dva bary, kde se můžete občerstvit.

Monte Beach – tuto pláž, dlouhou asi 150 m, najdete v západní části starého města. Pláž je vhodná spíše pro dospělé a pro ty, kteří rádi skáčou do vody. Vstup do moře je tu prudký, pláž je kamenitá a nenajdete tu žádný přírodní stín. Dostanete se sem pěšky nebo na kole (autem se sem nedostanete, protože do historického města vás nepustí).

Kuvi Beach – asi 3 km jižně z Rovinje najdete další velmi oblíbenou pláž. Tato pláž má drobné oblázky a zčásti je skalnatá. Poblíž se nachází několik barů a restaurací a pláž je vhodná pro rodiny s malými dětmi, protože vstup do vody je pozvolný a vodní hladina většinou klidná. Pláž je vybavena sprchami, záchody a převlékacími kabinkami.

Villas Rubin Beach – asi 3 km jižně z Rovinje najdete tuto 1,5 km dlouhou pláž, vhodnou i pro rodiny s dětmi. Tato pláž tvoří součást turistického rezortu, představujícího starou istrijskou vesnici. Pláž Villas Rubin získala modrou vlajku za čistotu a je velmi dobře udržovaná.

V Rovinji a okolí najdete i spoustu dalších pláží – například pláže Valalta, Cape Skaraba, Borik nebo pláž Polari. Inspirovat se můžete i na této stránce.

Rovinj koupání a pláže

3. Příroda v destinaci Rovinj

Město je obklopeno více než 20 ostrovy a ostrůvky, z nichž Sv. Andrija a Sv. Kateřina jsou ty největší. Na nich se také nacházejí hotely a další zařízení pro turisty. Příroda v oblasti je krásná a nedotčená – stačí se projít podél pobřeží a můžete si užívat krásných výhledů. Na výlety do přírody se můžete vydat na ostrovy či ostrůvky i do vnitrozemí.

Park forest Zlatni Rt (česky Zlatý mys) je lesopark hned za hranicí města, 15 minut pěšky z centra města. Zlatý mys je nejdéle chráněným přírodním parkem Istrie. Přírody si tu užijete dostatečně – najdete tu krásné louky, aleje, plné cypřišů, pinií a dalších druhů středomořských stromů. V parku se můžete i vykoupat na několika krásných místech, vhodných i pro malé děti. Hned vedle tohoto lesoparku najdete také Škaraba park forest, který na něj plynule navazuje.

Ptačí rezervace Palud – leží 8 km jižně z Rovinje. Tato rezervace je jediná svého druhu na Istrii. Můžete si tu zaplatit sledování ptáků s průvodcem, potřebné vybavení vám zapůjčí na místě. Tato ptačí rezervace není tak navštěvovaná jako mnoho jiných turistických míst a pokud máte rádi přírodu, rozhodně stojí za návštěvu.

Rovinj příroda

4. Kam na výlet v destinaci Rovinj

Historické město

Historickou část města najdete na poloostrově a jedná se vlastně o původní město Rovinj, které nejprve leželo na samostatném ostrůvku. Později byl ostrůvek připojen k pevnině, protože začalo docházet místo pro nové domy. Jelikož bylo na ostrůvku potřeba šetřit místem, uvidíte tu často velmi úzké domečky, s úzkými uličkami plnými schodů a s malými náměstíčky.

Kostel sv. Eufemie

Tento kostel v barokním stylu nese jméno patronky města a dominuje centru historického města. Na zvonici, vysoké 60 metrů, je umístěna socha patronky, která se točí ve větru. Kostel pochází z 18. století a uvnitř se nachází cenný inventář. Jeho součástí je i antický sarkofág sv. Eufemie, který pochází ze 6. století. Již zmíněná zvonice je volně přístupná a její návštěvu určitě doporučujeme. Nabídne krásný výhled.

Ulička Grisia

Rovinjská ulička Grisia je tou nejznámější v tomto městě. Vede od kostela sv. Eufemie, pokud ho navštívíte, pravděpodobně jí budete procházet. Zajímavá je tím, že zde vystavují místní umělci své výrobky a nabízejí je k prodeji. Jmenuje se dokonce stejně jako jednodenní umělecká výstava, která se koná každoročně v srpnu. Tato ulička vás dovede až na náměstí.

Další zajímavá místa

Přímo v Rovinji:

Městské hradby a brány – první hradby kolem města byly postaveny již v 7. století a později byly posíleny věžemi. Z hradeb se dodnes zachovala severní a jižní strana. Do města se původně vstupovalo sedmi bránami, z nichž můžete vidět tři.

Františkánský klášter – postaven v barokním stylu, najdete v něm muzeum církevních předmětů a bohatou knihovnu.

Výlety do okolí:

Pula – Do Puly se odtud dostanete asi za 45 minut autem. Pula je malebné přístavní město s krásnými výhledy, čistým mořem a krásnou přírodou. Můžete tu objevovat mnoho antických římských památek, z nichž nejznámější je místní amfiteátr, a najdete tu také krásné pláže.

Hum – nejmenší město na světě, z Rovinje vzdálené asi hodinu autem. Toto starobylé městečko má přibližně 30 obyvatel. Celé město tvoří jen dvě ulice, je obehnané hradbami a působí velmi malebně.

Poreč – asi 45 minut autem z Rovinje najdete přístavní město Poreč. Poreč je turisticky velmi oblíbené letovisko – žije kulturou a historií. Největší atrakcí města je Bazilika svatého Eufrazia, ale najdete zde také zbytky Neptunova chrámu, o kterém se říká, že je jedním z nejkrásnějších antických chrámů Istrie.

Motovun – asi hodinu autem z Rovinje směrem na sever leží město Motovun. Jedná se o charakteristické městečko na malém kopečku, ze kterého uvidíte do širokého okolí. Navštívit tu můžete městský palác nebo kostel sv. Štěpána. Tato oblast je také proslulá výborným vínem.

Dvigrad – Dvigrad je z Rovinje vzdálen cca 25 minut autem. Jedná se o dobře zachovalé zbytky středověkého města opuštěného kvůli moru v 17. století. Říká se mu také město duchů.

5. Sportovní a adrenalinové aktivity

Limský záliv – z Rovinje se můžete vydat například do Limského zálivu na lodi. Jedná se o chráněný přírodní záliv, kde se nachází velké rybí chovy. Můžete zde ochutnat prvotřídní ryby a další plody moře. Po cestě si užijete krásné přírody a výlet je spojen i s návštěvou jedné z jeskyní. Celý výlet trvá asi 4 hodiny.

V Rovinji a okolí si můžete vybrat z mnoha cyklistických tras, nebo si objet okruh na vlastní pěst. Trasy jsou vhodné pro mountainbike, ale najdete tu i méně terénní varianty, ačkoliv lepší volbou jsou tu terénní kola. Některé trasy se dají absolvovat i pěšky. Další popisky tras a trailů naleznete tady.

Potápění je velmi oblíbenou sportovní aktivitou v okolí Rovinje, protože podmořský svět v této oblasti je velmi pestrý. Potápění si tu můžete zkusit i jako začátečník na skupinových lekcích. Potopit se tu můžete například k vraku rakouské lodi Baron Gautsch, který leží v hloubce 39 metrů. Dalšími atraktivními lokalitami pro potápění jsou například Banjol nebo Limský záliv.

Kayaking nebo windsurfing si můžete užít na vlastní triko nebo v rámci organizovaných výletů. Zajděte například do Sunset Beach Clubu, který vám nabídne i další aktivity, jako například půjčení kola (i e-biku) nebo paddle boardu.

Na koních si zajezdíte například na Farmě Haber čtvrt hodinky z Rovinje. Tato farma se nachází uprostřed lesů a nabízí jak jezdecké lekce, tak i vyjížďky do okolí nebo hipoterapii.

Brijuni – národní park blízko Puly, který se rozkládá na 14 ostrůvcích. V tomto národním parku se můžete projet turistickým vláčkem, najdete tu také safari s divokými zvířaty, archeologická naleziště, muzeum, golfová i tenisová hřiště. Můžete se tu potápět a koupat nebo se jen tak vydat na procházku.

Pokud máte rádi fitka, přímo v Rovinji najdete Lea’s gym.

Na pláži Villas Rubin najdete bazén, potápěčské centrum, půjčovnu příslušenství k vodním aktivitám i sportovní komplex. Zahrajete si tu třeba tenis, plážový volejbal, fotbal nebo basketbal.

Některé z aktivit si můžete zarezervovat přímo na Manawa.com.

Rovinj sportovní aktivity

6. Aktivity pro děti

Děti si pobyt v Rovinji užijí – můžete je vzít na kola, objevovat historickou část Rovinje nebo se vydat do už zmíněného Limského zálivu na lodi. Kromě toho v okolí najdete spoustu pláží vhodných pro děti – například už zmíněnou pláž Villas Rubin, na které najdete dětské hřiště a minigolf.

Dinopark Funtana se nachází asi 40 minut autem z Rovinje, stačí jen objet Limský záliv. Je plný robotických modelů dinosaurů a dalších atrakcí pro děti. Některé dinosaury si mohou vaše děti samy rozhýbat tlačítkem. Všechny atrakce jsou v ceně celodenního vstupného. Součástí programu v dinoparku jsou také animace nebo malá diskotéka.

Akvaparky v blízkosti – návštěvu Aquaparku Aquacolors můžete spojit s návštěvou města Poreč. Z Rovinje se sem dostanete asi za 40 minut autem. V tomto akvaparku najdete kromě jiného bazén s vlnobitím, línou řeku, kurty na různé sporty, velký dětský bazén, 13 skluzavek a 5 restaurací. Můžete si zakoupit i rodinné vstupné. Druhý akvapark Istralandia je o kousek dál – asi 45 minut autem z Rovinje. Můžete si vybrat ten, který se bude vašim dětem víc líbit.

Akvárium Rovinj – akvárium sice patří mezi ta menší a starší, ale uvidíte tu i tak spoustu různých druhů mořských živočichů.

Jeskyně Baredine – pokud mají vaše děti rády dobrodružství, vydejte se do této jeskyně, z Rovinje vzdálené asi 45 minut autem. Kromě krápníků tu uvidíte i výstavu o historii produkce chleba, vína a olivového oleje. Návštěva jeskyně s průvodcem trvá asi 40 minut.

Muzeum Mini Croatia – muzeum najdete přímo v Rovinji a uvidíte tu zmenšeniny různých významných staveb Chorvatska, jako je například Pulská aréna. Návštěva muzea vám bude trvat asi půl hodiny.

7. Noční život v Rovinji

Ačkoliv přes den je Rovinj velmi živé městečko, noční život tu není tak významný jako třeba v Pule. V historické části města ale i tak najdete spoustu pěkných barů. Klasické diskotéky a zábavní kluby tu neočekávejte (snad kromě Steel Bar and Club) a pokud byste si chtěli zatancovat, zamiřte třeba do Poreče. Jestliže ale dáváte přednost koktejlu nebo sklence dobrého vína, bude se vám zde líbit.

Z barů zkuste třeba Valentino Cocktail and Champagne Bar. Tento bar se nachází na nádherném místě – přímo na útesu. Personál vám při vstupu dá polštáře, na které se posadíte na skále nad mořem. Můžete si tu užít západ slunce s koktejlem v ruce, nebo se stavit na aperitiv před večeří v některé z blízkých restaurací. Valentino Cocktail and Champagne Bar najdete na adrese Santa Croce 28 ve staré části města, nedaleko kostela sv. Eufemie.

Dalším zajímavým barem je Havana Rum and Cocktail Bar. Jedná se o koktejlový bar s kubánským nádechem a s venkovní terasou, který vám kromě jiného nabídne velký výběr rumů a kubánských doutníků. To vše je doplněnou příjemnou hudbou, útulným prostředím a ochotným personálem.

Pokud si raději posedíte u vína, zastavte se do Wine Bar Tomasso, který najdete přímo u moře. Z tohoto Wine baru je pěkný výhled na přístav i staré město. Ochutnáte tu výborná místní vína z okolí a prodávají tu i vlastní značku vín. Ceny jsou příznivé.

V Rovinji najdete mnoho dalších barů, caffe barů a podobných podniků, například Caffe Bar Sax, Art Irish Bar Pub nebo Circolo Aperitiv Bar.

8. Počasí v Rovinji

Rovinj má po většinu roku příjemně teplé klima. Zimy jsou mírné a teplota obvykle neklesá pod 2-5 °C, nejchladnějším měsícem je únor. Od dubna se postupně otepluje, od května se teploty pohybují přes den okolo 20 °C a nejtepleji je tu v červenci a srpnu. Většinou i v tomto období bývá příjemných 25-30 stupňů, ale když začne foukat místní teplý vítr, zvaný “Jugo”, teploty mohou vystoupit i vysoko nad 30 °C. Nejsušším měsícem je červenec.

Pokud si chcete město a okolí projet na kole, projít pěšky a vydávat se na výlety, nejlepší dobou je jaro nebo podzim. Například v září ubytování i ostatní služby stojí méně než v červenci a srpnu, teploty nejsou tak vysoké a dá se i koupat v moři. Zimě se tu ale vyhněte – bývá poměrně deštivá a chladná, a tak byste se tu moc nezabavili.

9. SEDMNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou do Rovinje

Rovinj patří mezi nejoblíbenější turistické cíle Istrie. Toto přístavní městečko má necelých 15 000 obyvatel a žije zde také početná italská menšina. Rovinj je jednou z nejlépe vybavených chorvatských turistických destinací. Staré město je jedním z nejmalebnějších a nejfotogeničtějších městeček chorvatského pobřeží. Je pověstné krásnou benátskou architekturou, úzkými uličkami a slušnými službami pro turisty. Z Česka se sem bez problémů dostanete autem nebo autobusem – záleží jen na vás, jak si výlet naplánujete.

Rovinj je v sezóně velmi turistickým místem. Pokud vám to nevadí, užijete si tu skvělé gastronomie, najdete tu spoustu barů a možností zábavy. Pláže v oblasti také stojí za návštěvu. V Rovinji ochutnáte také výborné ryby a užijete si krásnou dovolenou.

DEVĚT důvodů, proč jet na dovolenou do Rovinje

Rovinj je skvělé místo pro milovníky gastronomie – chorvatská kuchyně je velmi zdravá a v této oblasti je navíc silně ovlivněna tou italskou.

Pokud se vám líbí malebná italská městečka, Rovinj vás okouzlí – má mnoho křivolakých uliček, úzkých barevných domečků a příjemnou atmosféru.

Rovinj je vhodný i pro rodiny s dětmi a užijete si tu také mnoho venkovních aktivit. Oblíbenou aktivitou v okolí Rovinje je například cyklistika.

Z Rovinje se snadno dostanete do zbytku Istrie. Můžete objevovat taková místa, jako jsou například Pula nebo Poreč.

Ačkoliv je tu v sezóně hodně turistů, Rovinj zůstává také rybářským městem. V přístavu můžete sledovat rybáře, vracející se z lovu. A čerstvé ryby potom ve městě i ochutnáte.

Rovinj je městečko plné velmi přátelských lidí. Ačkoliv v sezóně bývá hodně plné, místní se k vám budou chovat moc hezky a ochotně vám poradí, kam se podívat nebo kde se dobře najíst.

Protože má Rovinj s Itálií společnou historii i přítomnost, ochutnáte tu třeba i výbornou italskou zmrzlinu!

V Rovinji uvidíte mnoho zajímavých historických staveb. Prohlédnete si staré město, kostel sv. Eufemie, městské hradby, Františkánský klášter a další kouzelná místa.

Rovinj je skvělé město pro zamilované. Atmosféra tohoto středomořského přístavu nahrává romantice a třeba i netradičním zásnubám.

OSM důvodů, proč nejet na dovolenou do Rovinje

Od června do září je Rovinj plný turistů. Pokud si chcete v hlavní sezóně užít klidnou dovolenou, vyberte si jinou destinaci.

Pokud vás příliš nezajímá historie, ale chcete se jen válet na pláži, zkuste to někde jinde: Rovinj je spíše destinací vhodnou k prozkoumávání, výletům a k aktivní dovolené.

Rovinj není místo, které v noci žije – nenajdete tu tolik barů, vináren, klubů nebo diskotéky. Dáte si tu maximálně drink po večeři.

Letadlem se sice dostanete například do blízké Puly, ale poté si musíte půjčit auto. Bez auta se do Rovinje nevydávejte – jelikož je to malé městečko, za pár dní se nejspíš budete nudit.

Pokud byste se chtěli ubytovat ve starém městě, dobře si zkontrolujte, zda můžete u hotelu nebo apartmánu zaparkovat. Jinak můžete být nemile překvapeni – do této části obecně platí zákaz vjezdu a je tu jen málo parkovacích míst.

Především staré město patří mezi dražší turistické destinace. Počítejte s vysokými cenami za ubytování, ale i jídlo a další služby.

Ačkoliv je jinak Rovinj pro cyklisty dobré místo, u bran starého města budete muset kolo zaparkovat. Mnoho uliček je plných schodů, a tak tuto část Rovinje nemůžete na kole objevovat.

10. Nejoblíbenější zájezdy do destinace Rovinj

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam nejoblíbenějších míst, kam se jezdí do Rovinje na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, tyto patří mezi ty nejprodávanější:

Hotel Eden

Hotel Eden Rovinj

Lokalita: Rovinj
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: České kormidlo

Zhruba jen 1,5 km od centra destinace Rovinj se nachází čtyřhvězdičkový hotel Eden. Blízko to od něj budete mít i k pláži, a sice jen 50 m. Jedná se o oblázkovou pláž, na které budete moci za poplatek využívat plážového vybavení. U hotelu je parkoviště, které můžete jako jeho návštěvníci využívat zdarma. Bezplatný je také přístup k Wi-Fi. Je zde také bazén se slanou vodou a dětský bazének.

U bazénu jsou k dispozici lehátka, ta si ale bohužel budete muset zaplatit. U baru je rovněž bar s osvěžujícími nápoji. Nechcete se během dovolené jen opalovat a koupat? Můžete zde čas vyplnit i jinými aktivitami. Můžete si zahrát tenis, zacvičit aerobik nebo zajít do posilovny. Součástí hotelu je i půjčovna kol. Za poznáváním oblasti se tedy můžete vydat i prostřednictvím výletu na kolech.

Villa Malipiero Estate

Villa Malipiero Estate - rovinj chorvatsko SVZ

Lokalita: Rovinj
Kategorie hotelu: luxusní vila
Cestovní kancelář: rezervace přes Myluxoria.com

Luxusní ubytování Villa Malipiero Estate je vhodná až pro osm hostů, kteří si mezi sebe rozdělí tři ložnice a tři koupelny. Je vzdálená zhruba 3 km od pláže a 10 km od centra města. Rozkládá se ve velice krásném prostředí středomořské přírody nedaleko olivových hájů a národního parku Brijuni. Do těchto míst vás naláká i výhled do širokého okolí.

Na vile se může ubytovat i rodina s dětmi, je vybavená dětským hřištěm i židličkou k jídelnímu stolu. Dospělé potěší herní konzole PlayStation 5 nebo přítomnost kol. Samozřejmostí je plně vybavená kuchyň i koupelna. Připlatit si můžete za masáže nebo přítomnost soukromého šéfkuchaře. Nechybí ani terasa s možností grilování.

Resort Amarin

Resort Amarin Rovinj

Lokalita: Rovinj
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: České kormidlo

Ve vzdálenosti 150 m od moře a písečné pláže stojí čtyřhvězdičkový hotel nazvaný Resort Amarin. Na pláži si můžete za poplatek vypůjčit lehátka i slunečníky. To samé vás čeká i u bazénů. Součástí venkovního vybavení hotelu jsou hned 2 bazény a navíc se slanou vodou. Pro děti je připravený samostatný dětský bazének. O doplňování tekutin se postará přilehlý bar s osvěžujícími nápoji.

Přijedete-li do destinace autem, můžete zde zadarmo parkovat. Platit nemusíte ani za připojení k Wi-Fi. Hotel nabízí i bohaté sportovní vyžití např. v podobě volejbalu, tenisu či fotbalu. Na pláži si standardně užijete nabídku vodních sportů. Hotel má vlastní půjčovnu kol, která vám umožní objevovat oblast na kole. O zábavu dětí se postarají dětská hřiště a zábavné animační programy.

Resort Villas Rubin

Resort Villas Rubin Rovinj

Lokalita: Rovinj
Kategorie hotelu: tříhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: České kormidlo

Tříhvězdičkový hotel Resort Villas Rubin se nachází v destinaci Rovinj, přibližně 4 km od centra tohoto městečka. Pláž budete mít o poznání blíže, ve vzdálenosti přibližně 50 – 100 m. Pláží v okolí resortu je více a obvykle se jedná o oblázkové či písečné. Jedna z pláží je dokonce přímo pro rodiny s dětmi. V ubytování si můžete dokoupit stravování, které bude přizpůsobené i pro vegetariány.

Ve venkovním areálu hotelu je bazén s oddělenou částí pro děti. Lehátka a slunečníky u bazénu můžete používat zcela zdarma. Děti se zabaví u animačních programů. Přijet můžete dokonce i s domácím mazlíčkem, za poplatek může pobyt absolvovat s vámi. Přijedete-li vlastním automobilem, můžete v areálu hotelu zdarma zaparkovat. Hotel i pláž slibují pestré sportovní vyžití pro aktivnější návštěvníky.

Inspiraci pro další dovolenou získáte i v těchto článcích:

Ostrov Rhodos
Ostrov Boa Vista
Izmir
Makarska