Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Nejlepší online kurzy španělštiny

Mezi online kurzy španělštiny najdete výuku vedenou v češtině i v angličtině, placenou i zdarma. Při výběru těch nejlepších jsme se zaměřili na několik faktorů, o kterých jsme se dále v článku rozepsali. Některé z kurzů vás připraví na mezinárodní jazykové zkoušky. Našli jsme také několik důvodů, proč se učit španělsky, a i o ně se s vámi podělíme.

Španělština je úředním jazykem nejen ve Španělsku, otevře vám dveře například i do Jižní Ameriky. Navíc se jedná o ladný jazyk, který je snadné se naučit. Pojďme na to.

Obecná i obchodní španělština

Kurzy španělštiny online, po kterých můžete získat výstupní certifikát.

Se zkušební verzí

Online španělština, u které lze vybírat z obecných i slovíčkových kurzů.

Španělština online zdarma

Interaktivní španělština pro děti i pro začátečníky, kteří mají rádi výzvy.

Nejlepší online kurzy španělštiny

Kurz OnlineJazyky.cz – obecná i obchodní španělština

Svetaznalec OnlineJazyky - online kurzy angličtiny

Klady
 • Obecné, slovíčkové i odborné kurzy
 • Certifikát o absolvování
 • Zkušební lekce zdarma
 • Přehlední a intuitivní webové stránky
Zápory
 • Ve verzi offline jen slovíčka

Výběr kurzů

U OnlineJazyky.cz můžeme obecně pochválit široký výběr kurzů. Co se týče španělštiny, výběr není tak široký jako např. u angličtiny nebo němčiny, i tak ale chválíme přítomnost kurzů obecných, slovíčkových i odborných. U odborného je výběr omezen pouze na obchodní španělštinu, což ale vůbec nevadí. V tomto případě se jedná o jazykovou úroveň B2.

Mezi obecnými kurzy je na výběr ze čtyř variant, které se liší jazykovou úrovní. Jedná se o úrovně A1 – B2. Slovíčkový kurz přinese 1000 španělských slovíček z různých témat.

Způsob výuky

Úspěch platformy OnlineJazyky.cz stojí také na moderním přístupu k výuce. Online kurzy španělštiny jsou v tomto případě efektivní a slibují, že pro udržení pokroku vám stačí studovat 20 minut denně. Proč? Po delší dobu si prý člověk není schopen udržet 100% pozornost. Studovat budete prostřednictvím 15 druhů cvičení a herních prvků, které vtáhnou do výuky.

Kurzy si pro vás připraví celkem 100 hodin cvičení a výkladů, pokud si je rozložíte do celého roku. Čeká na vás také 1200 nových slovíček a frází, pokud se každý den naučíte 3 nové. Slovíčko si budete moci poslechnout i vyslovit a zjistit, zda ho vyslovujete správně. Výhodou jsou také videovýklady, se kterými bude vaše studium ještě zajímavější a jednodušší.

Z pohledu klienta

Jako student oceníte celou řadu skutečností. Jistě vás potěší možnost vyzkoušet si kurz v rámci zkušební lekce zdarma ještě před zakoupením. Vstupní jazykový test vám poradí s tím, jaká jazyková úroveň kurzu je pro vás nejvhodnější. Jako student se můžete přidat do konverzačního klubu, kde budete ve spojení s dalšími studenty otevřenými k diskuzi o výuce.

Vyzdvihnout musíme rovněž zákaznickou podporu. S týmem se budete moci spojit přes e-mail, ale také prostřednictvím online chatu. Diskutovat můžete přímo s lektory. Po absolvování kurzu dostanete certifikát, kterým můžete prokazovat, že jste kurzem prošli. Kladně hodnotíme i přehlednost webových stránek, na kterých se rychle zorientujete.

Další jazykové kurzy

Španělština pochopitelně není jediným nabízeným jazykem. Stejně tak se můžete věnovat i studiu angličtiny, němčiny, francouzštiny, ruštiny či italštiny. Speciální kategorii tvoří ostatní kurzy, kde můžete vybírat z různých předmětů pro základní nebo střední školy.

Kurz Easylingo.cz – se zkušební verzí

Svetaznalec Easylingo - online kurzy angličtiny

Klady
 • Výběr kurzů
 • Aplikace
 • Příprava na certifikát
 • Výuka v češtině
Zápory
 • Jen online verze

Výběr kurzů

Online kurzy španělštiny od Easylingo.cz vám v mnohém budou připomínat OnlineJazyky.cz. Není to náhoda, jsou totiž jejich odnoží. Menší rozdíly mezi nimi ale přeci jen jsou. Výběr konkrétních kurzů španělštiny ale není ten případ. I zde se setkáte s kurzy obecnými, slovíčkovými i specializovanými. Odborný kurz má opět podobu obchodní španělštiny.

Obecné kurzy jsou dostupné pro jazykové úrovně A1 – B2. Ve slovíčkovém kurzu se naučíte 1000 slovíček zaměřených na různé oblasti. Hodí se pro začátečníka i pokročilého.

Způsob výuky

Easylingo.cz využívá efektivních výukových metod. Hlavní kouzlo spočívá v metodě řízeného opakování. Jedná se o poctivé opakování naučené látky, které za vás ohlídá systém. Vyhodnocuje, kdy byste si měli danou látku zopakovat a podle toho vám ji nabízí. Navíc jen 30 % času věnujete učení a 70 % času opakování již naučené látky.

Lekce jsou krátké a stačí vám 20 minut denně, abyste si udrželi pokrok. Cílem je mozek nepřetěžovat, abyste si z dané lekce odnesli co nejvíce znalostí. Slovíčka se opakují pomocí kartiček. Budete mít na výběr, zda chcete číst nebo poslouchat, a zda budou slovíčka překládána z češtiny do španělštiny nebo naopak. Nechybí ani trénink výslovnosti.

Z pohledu klienta

Jako studenta vás potěší možnost studovat online kurzy španělštiny od Easylingo na počítači, mobilu i tabletu. Stáhnout si můžete aplikaci, ve které budete mít přístup k veškerému studijnímu materiálu. Výstupem z kurzu pro vás bude certifikát vydávaný společností. Kurzy jsou ale zároveň přípravou pro jazykové zkoušky, kde získáte mezinárodně platný certifikát.

Před pořízením kurzu můžete absolvovat zkušební lekci, po které se teprve rozhodnete, zda se studiem začít, nebo ne. Výuka probíhá v češtině. Na chatu budete mít k dispozici zákaznickou podporu, na kterou se můžete obracet s dotazy. Jako nevýhodu bychom uvedli jen absenci offline verze. Počítejte tedy s tím, že bude zapotřebí mít pokaždé připojení k internetu.

Další jazykové kurzy

Pokud by ve vašem hledáčku nebyla jen španělština online, můžete se na stejné platformě porozhlédnout i po jiných kurzech. V nabídce je také angličtina, němčina, francouzština či čeština pro cizince. Nechybí ani nejazykové kurzy k předmětům základních a středních škol.

Kurz Duolingo.com – španělština online zdarma

Svetaznalec Duolingo - online kurzy angličtiny

Klady
 • Zcela zdarma
 • Mobilní aplikace
 • Pro děti i pro začátečníky
 • Krátké lekce
Zápory
 • Výuka v angličtině

Výběr kurzů

Další možností, jak si zajistit online kurzy španělštiny, je Duolingo. Jedná se o bezplatnou variantu kurzů, které jsou vhodné zejména pro začátečníky nebo děti. Procvičovat budete pouze obecnou španělštinu, odborné kurzy zde nenajdete. V rámci obecných frází, slovíček a gramatiky by mělo být možné se s Duolingo dostat na jazykovou úroveň B2.

Nevíte, kde začít, protože neznáte svoji jazykovou úroveň? Rozřazovací test vám tuto otázku zodpoví. Na základě výsledků systém navrhne cvičení, která jsou pro vás vhodná.

Způsob výuky

Duolingo razí cestu, že k udržení pokroku vám stačí jen krátké lekce v pravidelném intervalu. Vy neztratíte motivaci a nebudete zahlceni novou látkou. Když jsou lekce navíc interaktivní a zábavné, nehrozí, že byste byli ze studia otrávení a nebavilo vás. Způsob výuky je navíc jedním z důvodů, proč je zrovna tato španělština online vhodná i pro děti.

Studiem vás provází maskot v podobě sovy s dalšími postavičkami. U cvičení jsou barevné obrázky a řada herních prvků, díky kterým můžete zažít skutečné „učení hrou“. Nechybí ani výzvy, které mají za cíl vás motivovat k lepším výsledkům. Lekce jsou zhruba patnáctiminutové, správné odpovědi vás posouvají dál a získáváte za ně body.

Z pohledu klienta

Největším plusem je, že i v bezplatné verzi kurzu máte přístup ke všem studijním materiálům. Je ale potřeba počítat s tím, že výuka probíhá v angličtině. V českém rozhraní webu totiž tento kurz dostupný není. V neplacené verzi počítejte s přítomností reklam. Pokud byste se jich chtěli zbavit, můžete si předplatit Super Duolingo, které má i další výhody.

Ke kurzu doporučujeme stáhnout aplikaci, která je kompatibilní s operačními systémy Android i iOS. Díky ní se budete moci věnovat studiu, ať už budete kdekoliv. Duolingo mohou během standardní výuky používat také učitelé, pro které jsou připravené některé bezplatné nástroje. Placenou verzí Duolinga můžete také někoho obdarovat.

Další jazykové kurzy

V českém rozhraní webu budete mít přístup pouze ke kurzu angličtiny. Pokud si ale přepnete např. právě do té angličtiny, otevřou se vám dveře k celé řadě světových jazyků. A to i k těm vymyšleným. V tomto ohledu je Duolingo fantastickým zdrojem zajímavých kurzů.

Proč se učit španělsky?

Tuto část článku věnujeme seznamu důvodů, proč se učit španělsky. Nerozhodné přesvědčí, že je to skvělý nápad, a rozhodnutým bude ještě větší motivací se studiem začít hned teď. Důvodem pro vás ale může být španělština samotná. Stejně jako francouzština patří k románským jazykům, které zkrátka mají svoji krásu, svůdnost a libozvučnost.

Důvod č. 1 – rozšířenost jazyka

Španělština je po čínštině druhým nejrozšířenějším jazykem na světě. Počet rodilých mluvčích převyšuje 400 milionů a toto číslo stále stoupá. Oficiálním jazykem je ve více než 20 zemích světa. Používá se v obchodní i diplomatické sféře a v mezinárodní komunikaci je rovněž druhým nejpoužívanějším jazykem. Zájem o španělštinu se stále zvyšuje.

Důvod č. 2 – profesní život

Ačkoliv je u nás zvykem cestovat za prací spíše do Anglie, Nizozemí, Švýcarska nebo Německa, kde je důležité umět spíše anglicky nebo německy, ani přínos španělštiny pro váš profesní život bychom nezatracovali. Můžete si s ní přinejmenším zlepšit životopis a k angličtině nebo němčině si ji přidat jako další cizí jazyk, kterým se domluvíte.

Poptávka po osobách mluvících plynule španělsky se nejspíš bude zvyšovat. Jde o jazyk, jehož hodnota v obchodní a ekonomické sféře stoupá a v některých odvětvích se může stát velice perspektivním jazykem. Čím dál častěji se spolupracuje se zeměmi z Jižní Ameriky.

Důvod č. 3 – cestování

Ať už se domluvíte jakýmkoliv jazykem, otevírá vám to brány do světa. Španělsky se mluví nejen ve Španělsku, ale také v zemích Jižní Ameriky nebo ve Spojených státech. V prvních dvou zmíněných oblastech ale můžete narazit na problémy domluvit se anglicky. Získáte navíc možnost cestovat po těchto zemích na vlastní pěst a dorozumět se s místními.

Důvod č. 4 – studium ve španělsky mluvící zemi

Tento důvod bychom možná mohli směřovat k odpovědi na otázku, proč studovat zrovna ve Španělsku. Španělsko je zemí se slunečným počasím, pohodovou atmosférou a chutným jídlem. Naučíte se zde brát život s lehkostí a čas bude plynout jinak, než jste zvyklí. Studijní programy ve Španělštině posunou vaši znalost jazyka na zcela novou úroveň.

Důvod č. 5 – souvislosti s dalšími jazyky

Kurzy španělštiny online pro vás mohou být skvělým začátkem, pokud se chystáte i na studium dalších jazyků. Patří do rodiny románských jazyků, může vám tedy usnadnit následné studium francouzštiny, portugalštiny nebo italštiny. Kromě toho si ale můžete všimnout, že i v angličtině objevíte slova, která jste se naučili během španělštiny online.

Důvod č. 6 – jednoduchá gramatika

Nejen, že je španělština nádherný a jemný jazyk, ale je také v některých ohledech nesmírně jednoduchá na naučení. Španělská gramatika je např. oproti té české mnohem jednodušší. Až na výjimky se vše čte tak, jak se to píše, žádná složitá pravidla výslovnosti neexistují. Pro Čecha není španělština těžkým jazykem, jiné národy to ale mohou vnímat jinak.

Náš tip

Online španělština v angličtině? Nebojte se toho a naučte se anglicky. Kromě těchto dvou jazyků jsme pro vás připravili také tipy na online jazykové kurzy němčiny, francouzštiny a italštiny. Nechybí ani důvody, proč se studiu těchto jazyků věnovat.

Jaké online kurzy španělštiny jsou nejlepší?

OnlineJazyky, Easylingo a Duolingo – tyto jazykové kurzy jsme vám doporučili v úvodu článku. V této části se vám pokusíme přiblížit, jaké faktory pro nás byli při výběru důležité. V úplném závěru nabídneme tip na další dva jazykové kurzy od jiných společností.

Výběr kurzů a jazykové úrovně

Až budete vybírat online kurzy španělštiny, soustřeďte se na to, abyste mohli projít co nejširším množstvím jazykových úrovní. Obvykle se setkáte s úrovněmi A1 – B2, které se v online prostředí pro samouky vyučují. Kromě obecných kurzů nabízejí některé platformy výuku zaměřenou třeba jen na slovíčka nebo specializace podle profesního zaměření.

Možnosti studia a rozřazovací test

Pokud v začátku studia projdete rozřazovacím/vstupním testem, zjistíte, jakou jazykovou úroveň máte a podle toho si poté můžete vybrat konkrétní kurz. Před výběrem konkrétní společnosti si ale zjistěte také to, jak hodiny probíhají. Měly by být krásné a ideálně interaktivní, ke studiu vás motivovat a nepřehlcovat. Důležité je také opakování látky.

Podpora ze strany týmu a lektorů

S kurzem byste si měli zakoupit celý balíček služeb, který zahrnuje mimo jiné i zákaznickou podporu nebo přítomnost lektorů. V některých případech získáte přístup do diskuzního fóra, kde můžete s ostatními studenty debatovat o cvičeních a probírané látce.

Certifikát o absolvování kurzu

Abyste měli jak dokázat, že jste prošli daným kurzem španělštiny, je skvělé mít možnost si po jeho splnění požádat o výstupní certifikát. Některé společnosti totiž vydávají svůj vlastní. Konkrétní jazykovou úroveň pak prokážete splněním jazykových zkoušek a získáním mezinárodního certifikátu. Mimochodem, některé z kurzů vás k těmto zkouškám připraví.

Placená vs. neplacená španělština online

Obě varianty mají své výhody a nevýhody. Placené online kurzy španělštiny se budou vyznačovat kvalitnější výukou, podporou ze strany lektorů a absencí reklam. Nabídka kurzů také bývá širší. Mohou stát i několik tisíc, investice do vzdělání ale nikdy není zbytečná.

Španělština online a zdarma je vhodná zejména pro začátečníky nebo děti. Bezplatná výuka může být vedena v širokém okruhu kurzů, profesní specializace ale většinou chybí. U bezplatných kurzů se navíc budete muset smířit s reklamami a menší podporou lektorů.

Tipy na další online kurzy španělštiny

Z dalších kurzů můžeme doporučit také Rocket Languages nebo Prectime.

U obou těchto variant je možné studovat z počítače i mobilu. Zatímco Prectime vám umožní studovat v češtině, u Rocket Languages bude potřeba ovládat angličtinu. Oba kurzy jsou vhodné pro začátečníky, jen Prectime ale nabízí kurzy pro děti. Výhodou u obou variant je zkušební lekce, jinak se v obou případech jedná o placené online kurzy španělštiny.

Online kurzy španělštiny - proč se učit španělsky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (50 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář