Zařiďte si brigádu na farmě v zahraničí

37
34544

Potřebujte si finančně přilepšit? Přemýšlíte o nějaké té letní brigádičce? Prošli jste na netu všechny možnosti a odměna za vaši práci se vám zdá směšně malá? Nezoufejte, máme pro vás několik zajímavých tipů. Brigáda na farmě v zahraničí. Ne, nelekejte se. Není to vůbec komplikované a práce na farmách v zahraničí má v českých krajích dlouholetou tradici.

V průběhu sezóny na zahraničních farmách každý rok pravidelně najímají brigádníky na sbírání ovoce a na další práce v zemědělství. Některé státy dokonce poskytují zájemcům i speciální pracovní povolení, díky kterým je možno pracovat na farmách po omezenou dobu legálně. Připravte se však, že práce na farmách i sbírání ovoce je docela náročné, ale na druhou stranu, si můžete vydělat slušné peníze. Buďte podnikaví a vyrazte do světa na zkušenou.

V kterých státech je největší poptávka po brigádnících?

Pojďme si posvítit na lokality, které jsou pro naši brigádu výhodné a kde je největší poptávka. Záleží také na vás. Můžete vyrazit na sever, přes kanál, na západ nebo se pustit na jih. Východní směr bych nedoporučoval, ten přenecháme našim politikům. K osvědčeným lokalitám pro brigádu na farmě patří bezesporu Norsko, Anglie, Německo, Švýcarsko, ale také Španělsko a Itálie, kam čeští brigádníci jezdí pravidelně již od sametové revoluce.

Jak to chodí v Norsku a Anglii?

Práce v Norsku na farmách bývá většinou dobře placená a navíc vám stravu a ubytování zajistí rodina, u které bydlíte. Podmínkou je znalost angličtiny a věk od 18 do 30 let. Norové jsou velmi korektní a každý zaměstnanec je zde pojištěn. Můžete zde pracovat dva až tři měsíce v roce a pro práci je potřebujete povolení. Na farmě budete vykonávat běžné práce, jako je dojení krav, krmení dobytka, jízda s traktorem, práce na poli, nahánění dobytka, sklízení úrody či sbírání ovoce. Za týden – 35 hodin – si můžete vydělat od 900 NOK, což je 2700 Kč.

K zajímavým lokalitám patří po léta také Anglie. Zdejší farmy si najímají pracovníky především na sběr ovoce a zeleniny. Práce je mnohdy dost těžká, protože každý brigádník musí nasbírat určené množství ovoce. Díky tomu, že se jedná o úkolovou mzdu, záleží jen na vás, kolik si vyděláte, mzda ale nesmí být nižší než 5,52 liber na hodinu hrubého, což je na české 196 Kč. Pracuje se také 35 hodin týdně.

Práce za humny má své výhody

Oblíbená lokalita, která je navíc blízko České republiky je Německo. Zde je nabídka práce rozšířena kromě zemědělství i o lesnictví. Platy zde začínají kolem 9 EUR za hodinu – 248 Kč. Zajímavou možností pro brigádu v Německu je také práce na biofarmách a mnoho německých farem najímá pracovníky na sběr zeleniny a ovoce. Mám zde pro vás připravený jeden skvělý tip. K nejzajímavějším oblastem v Německu pro vaši brigádu jsou určitě farmy v Atland a oblast posetá farmami kolem francouzských hranic, kde se pěstují jablka, třešně a vinná réva.

Itálie, to je další zajímavá oblast, kde můžete dostat dobrou brigádu. Pro získání legální práce ale potřebujete pracovní vízum. Farmy v Itálii najímají brigádníky většinou na sběr jablek. Celkové podmínky, včetně ubytování a stravy, se na rozdíl od severských států dost liší. Plat se pohybuje okolo 5 – 6 EUR za hodinu (138 Kč – 225 Kč). Obecně však platí, že práce s pracovním vízem je lépe placená než práce nelegální. V Itálii nebývá problém s jazykovou bariérou a po skončení práce na jedné farmě získáte snadno práci na další, začíná se na jihu a postupně směřujete na sever.

TIP: O dalších zkušenostech s prací v Rakousku si můžete přečíst zde.

37 Komentáře

 1. Dobrý den, můžete mi prosím dát nějaký tip, jak postupovat při hledání práce na farmách v Itálii? Děkuji

 2. Práce v Norsku na farmách bývá většinou dobře placená…Za týden – 35 hodin – si můžete vydělat od 900 NOK, což je 2700 Kč. 🙂 Nějaká chyba v textu?

  • Mohla bych Vás poprosit zaslat na email nějaké Vaše zkušenosti či dokonce odkázat na nějaké konkrétní farmy?

  • Dobrý den taky bych vás chtěla poprosit o zaslání emailu nebo odkaz na práci v zahraničí spíše v té Itálii tak aby to nebyl podvod..Děkuji

  • Dobrý den, mohla bych vás poprosit o zaslání na email bližších informací k práci ve Skotsku, vaše zkušenosti, jak jste byl spokojený, popřípadě odkaz na farmu, na které jste byl? Děkuji

  • Dobrý den, rád bych se zeptal na farmy ve Skotsku, mohl byste mi prosím poslat bližší info. Mockrát děkuji.

 3. Letní brigády ve Spojeném Království – 6000€
  Popis práce:
  Hledáme cestovatele, kteří si chtějí našetřit velké množství peněz, aby mohli pokračovat v cestování. Nabízíme letní brigády v Anglii. Práce obnáší dělání dočasných tetování a prodej z mobilní jednotky. Klienti jsou hlavně děti a turisté v letoviscích. Bereme lidi bez zkušeností, ačkoliv zkušenosti jsou výhoda. Je poskytováno zaškolení, ubytování a jakákoliv asistence. Všechny nástroje a materiály budou námi dodány a neustále doplňovány. Více detailů na webové stránce
  http://www.funglittertattoos.com/
  Náplň práce:
  – Samostatnost
  – Obsluha zákazníků
  – Udržování seznamu a hlášení prodejů
  Požadavky:
  – Vysoká úroveň motivace, úsměv, energie
  – Dobrá organizace a koncentrace
  – Schopnost jednoduchých kalkulací (Excel)
  – Dobré zdraví (práce hlavně vestoje)
  – Schopnost jednoduché konverzace v angličtině
  – Musíte se zavázat na celou dobu
  – Musíte mít evropský pas
  – MUSÍTE MÍT RÁDI PRÁCI S DĚTMI
  Plat:
  – Průměrný výdělek £5000/€6000 za 3 měsíce.
  – Garantovaný základní příjem.
  – Kontrakt na červen, červenec a srpen.
  Jednej hned! Omezený počet pracovních míst
  Naplánujte si Váš pohovor na Skypu ještě dnes!
  Napište nám na: Admin@funglittertattoos.com (v angličtině) nebo zavolejte na +442037690978 (angličtina).

 4. Dobrý den, skvělý článek, už dlouho se odhodlavám k vycestovaní. Neměli by jste prosim bližší info, popřípadě kontakt na farmy?
  Děkuji

 5. Dobrý den, měla bych zájem o brigádu v Německu. Mohla bych poprosit o bližší informace? Děkuji

 6. Dobrý den, měla bych zájem o práci/brigádu v Itálii nebo Španělsku. Máte prosím odkaz na agentury nebo přímo farmy, které práce zprostředkovávají? Předem velmi děkuji.

 7. Dobrý den, můžete mi prosím dát nějaký tip, jak postupovat při hledání práce na farmách v Itálii? Děkuji

 8. dobrý večer, dá se zde sehnat nějaký tip na konktrétní farmáře? vloni jsem byla v Champagne, ale tam je i díky letošním počasí o brigády nouze. Tipy prosím na slavikova.tereza@seznam.cz, ale ráda bych nejdéle v půlce září už byla na poli/vinici/sadu. Díky

 9. Dobrý den mohla bych poprosit o zaslání nějaký odkazů na práci v Holandsku? Ideální by byla farma nebo něco takového. Mám koně, takže i klidně práce kolem koní. 🙂 Děkuji moc

 10. Dobrý den,
  Měla bych velký zàjem o praci na farmě ve Švýcarsku a to nejlépe běhen srpna/zářì. Chtěla jsem moc poprosit o nějaké doporučenì konkrétní farmy, jestli mà někdo podobnou zkušenost? Děkuji mnohokràt! 🙂

 11. Dobr\ den chtela bych pracovat ve Spanelsku zatim na leto je to nutne muzete se mi ozvat prosim na email dekuji veronika

 12. Hledam brigadu na farme ,sber jablek jine ovoce ..z moznosti ..ubytovani atd ..nejlepe pro 2 az 4 osoby.. auto mame .PREDEM dekuji za jakoukoliv nabidku . Muze byt i do konce roku . s SPECHA PREDEM DEKUJI . B.P.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here