Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Cestovní kancelář Worldee

Platforma Worldee se nerada nazývá cestovkou. Snad proto, že se na to snaží jít jinak než nám známé cestovní kanceláře. Své klienty vysílá do zemí, kde má své expaty – tedy Čechy, kteří se do dané destinace přestěhovali a znají ji jako místní. Takové osoby nazývá Travel Buddies a právě na nich stojí úspěch této (ne)cestovky. Na místě vám budou průvodcem.

Koncept Worldee vznikal postupně a od svého založení v únoru roku 2019 se tým nadšenců rozrostl o několik mladých lidí. Ti, jak sami říkají, pracují na 110 procent a umožňují tak tomuto jedinečnému nápadu dále růst. Dnes si své cesty můžete spravovat nejen přes web, ale také prostřednictvím aplikace. Prodej zájezdů přitom spustili teprve v únoru roku 2022.

Cestovní kancelář Worldee - cestovní kanceláře

Rok vzniku: 2019 | Počet poboček: – | Sídlo:

Výběr destinace

Vzhledem k charakteru platformy vás bude výběr destinace nesmírně bavit. Když zjistíte, že můžete odcestovat třeba na Bali za Čechem, který zde vede svůj resort, bude vás už jen samotná prohlídka dostupných cest jedním velkým dobrodružstvím. Objevovat s nimi můžete Balkán, Andalusii, Asii, Budapešť nebo dokonce Maledivy! Cestování nabírá nové rozměry.

Dejte ale pozor, abyste se na webu nenachytali tak jako my. Bezhlavě jsme se vrhli do části nazvané Destinace, a absence zájezdů nás pak překvapila. Zde totiž najdete nespočet států, do kterých se ale ne vždy jezdí. Pokud je tedy k dispozici i nějaký zájezd, dozvíte se to hned na začátku popisu pod nadpisem Vyraz na cestu s Worldee! Odtud lze provést rezervaci.

A co tedy v destinacích objevíte, když ne dostupné zájezdy? Jsou to zejména informace o jednotlivých státech. Zjistíte aktuální čas, počasí v průběhu celého roku, nejzajímavější místa, aktivity i typ zásuvek. Všechno důležité máte na jednom místě. Zajímavým prvkem je také interaktivní mapa, ze které se do jednotlivých destinací také můžete proklikávat.

Screen Worldee1 - ck worldee

Výběr dovolené

Abyste mohli přejít ke konkrétním zájezdům, je potřeba zabrousit do části Cesty. Lze se dozvíte, že možností, jak vycestovat s Worldee, je opravdu mnoho. Pravděpodobně nejzajímavější je již zmíněná cesta za expatem nebo Travel Buddym. Pokud jste průvodce, případně bydlíte v zahraničí a tato zkušenost by vás lákala, můžete se jím sami stát.

Worldee je ale otevřené téměř všemu, a tak můžete filtrovat podle mnoha dalších požadavků. Na webu naleznete zájezdy karavanem, low-cost, do exotiky, ale i na vlastní pěst. A jak poslední zmíněný zájezd funguje? Worldee pro vás zajistí letenku, ubytování a třeba i zapůjčení auta na místě, vydáváte se na něj ale sami bez průvodce. Co tam uvidíte a zažijete je tak čistě na vás.

Screen Worldee2 - ck worldee

Zákaznický servis

Tím, že je Worldee na trhu teprve chvíli, vyvstává riziko, že nemá tak pevné zázemí jako tradiční cestovky. Pokud vás svírá strach z toho, že se někam vydáte s neověřenou cestovkou, přečtěte si na jejich webu recenze. Vypovídají o tom, že pro klienty je cestování s Worldee plné pozitivních zážitků a na jejich průvodce je spoleh. Proč tedy nepodpořit start-up?

Nejjednodušší cestou, jak zůstat s týmem Worldee ve spojení, je založit si zde účet. Je to praktické i pro vás, budete mít dohled nad svými cestami. To samé by se dalo říci o již zmiňované aplikaci. Spojit se s nimi můžete i e-mailem či telefonicky, nebo vyplnit kontaktní formulář. Žádná z těchto možností nezůstane bez odezvy a dozvíte se odpovědi na své otázky.

Screen Worldee3 - ck worldee

Cena zájezdu

Stejně jako u zájezdů zprostředkovaných klasickými cestovními kancelářemi, i zde se cena za ně liší v závislosti na konkrétních faktorech. Kromě destinace či délky pobytu v dané destinaci je to ovšem také typ cesty, co určuje její cenu. Rozdíly mezi low-cost zájezdem a cestou do exotiky budou pochopitelně výrazné. Právě low-cost cesty jsou na webu nejlevnější.

Pokud naleznete nějaký zájezd, který by se vám líbil, a bude až překvapivě levný, zbystřete. Může se totiž stát, že cena nezahrnuje dopravu, tu si tedy budete muset připlatit. Může to být například u cest za expatem do neobvyklých destinací. Počítejte také s investicí navíc za pojištění a stravu. U každého zájezdu si zkontrolujte, co je v ceně a co je nutné připlatit.

Klady
  • Autentické zážitky z cestování
  • Atraktivní destinace
  • Přátelský tým
  • Výběr mezi několika typy cest
Zápory
  • Na trhu teprve chvíli

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 3.2 (5 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář