Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Cestovní kancelář TUI

TUI Group se sídlem v polské Varšavě zastřešuje cestovní kanceláře, letecké společnosti, výletní lodě i sítě hotelů. Díky tomu poskytuje svým zákazníkům komplexní služby v průběhu celého zájezdu. Na trhu působí již déle než 50 let, díky čemuž si zajistila pevné zázemí a věrnou klientelu. V rámci Evropy patří k předním společnostem v oblasti turismu.

Protože se jedná o tak významného představitele, nesmí chybět v našem srovnání cestovních kanceláří. V něm jsme srovnávali, jak široký výběr destinací cestovky nabízejí, jak přehledné mají webové stránky, jak je na tom zákaznický servis a kolik u nich za dovolenou zaplatíte. Cestovní kancelář TUI se umístila vysoko, i když v ČR platí za nováčka.

Cestovní kancelář TUI - úvodní obrázek

Rok vzniku: 1968 | Počet poboček: – | Sídlo: Varšava

Výběr destinace

Pokud se rozhodnete pro cestovní kancelář TUI, zvažte, zda budete výsledky vyhledávat v českém nebo polském rozhraní webu. Ačkoliv se jedná o jednu z největších společností, které poskytují služby v oblasti cestovního ruchu, nabídka zájezdů s odlety z České republiky není tak široká jako v případě odletů z polských letišť. Je to logické – hlavní trh je Polsko.

Co tedy TUI nabízí pro české zákazníky? K lednu 2024 je to 16 destinací, které zahrnují například Egypt, Dominikánskou republiku, Maledivy, Spojené arabské emiráty, Turecko či Řecko. V Egyptě, Turecku a Řecku můžete filtrovat na základě konkrétních regionů. S cestovkou se můžete vypravit jak do Evropy, tak do vzdálených exotických destinací.

A přehlednost? Vzhledem k tomu, že je v nabídce jen pár destinací, za přehlednou ji lze považovat. Země jsou seřazené podle abecedy až do písmene M, zbytek vyhledávání se trochu pomotal. Konečný dojem to ale nekazí. Pokud se nerozhodnete pro jednu konkrétní destinaci, můžete vyhledávat prostřednictvím políčka Všechny destinace a nechat se inspirovat.

Pokud se podíváme na polské rozhraní webu, zjistíme, že je nabídka o mnoho rozsáhlejší. Objeví se další evropské i mimoevropské destinace – Chorvatsko, Tunis, Jamajka, Senegal, Srí Lanka či Velká Británie. Vybírat můžete z více než 40 různých zemí.

Výběr destinace - cestovní kancelář tui

Výběr dovolené

Last minute, all inclusive, léto nebo zima – každou z těchto možností na webu naleznete. Samotné vyhledávání zájezdu pak nabízí možnost výběru druhu zájezdu, letiště, destinace, délky dovolené, rozmezí odletu a počtu osob. Pokud chcete upřesnit vyhledávání, můžete také vybrat, o jaký hotel máte zájem. Rozšířená nabídka filtrování zde bohužel není.

České rozhraní webu nabízí pouze letecké zájezdy. Výhodou ale je, že se neodlétá pouze z Prahy, ale i z Brna a Ostravy. Pokud jste v rámci data flexibilní, můžete filtrovat i podle měsíců. Na hlavní stránce pak vidíte nejatraktivnější nabídky pro danou sezónu. Vybírat můžete podle ročního období a nechybí ani doporučená nabídka hotelových řetězců.

Vyhledávání v polštině opět nabízí rozsáhlejší výběr. Kromě letecké dopravy totiž můžete filtrovat samostatné charterové lety nebo pobyty na horách. Širší je také výběr letišť (14).

Výběr dovolené - cestovní kancelář tui

Zákaznický servis

To, že cestovní kancelář TUI nabízí komplexní služby, jsme si již zmiňovali. Hned na domovské stránce je možné sjednat kromě zájezdu také cestovní pojištění, které je dostupné v několika balíčcích. Zajímavá je také kategorie Vstup do země. Pod tímto odkazem získáte informace o podmínkách vstupu do nejrůznějších zemí. Info je relevantní pro české občany.

TUI nabízí klientům delegátský online servis 24/7. Co to znamená? Vždy od 9 – 17 hodin vám bude k dispozici česky mluvící konzultant, aby zodpověděl vaše dotazy. Mimo tyto časy se můžete spojit s anglicky mluvícím konzultantem. V aplikaci myTUI můžete pro tyto účely využívat nonstop chatu. S cestovkou se spojíte i na e-mailu nebo na telefonním čísle.

Mobilní aplikace myTUI přináší i další výhody. Můžete si skrze ni například zakoupit fakultativní výlety, zjistit zavazadlové limity nebo přečíst průvodce vaší destinací.

Při brouzdání webovými stránkami možná občas narazíte na původní polské výrazy.

Zákaznický servis - cestovní kancelář tui

Cena zájezdu

Cena zájezdů je v tomto případě poměrně příjemným tématem. Třeba last minute zájezd do Egypta na sedm nocí s all inclusive seženete už za 7 000 Kč. I v sezóně pak máte šanci narazit na čtyřhvězdičkový hotel s all inclusive třeba v Turecku za cenu kolem 15 000 Kč. Samozřejmostí jsou ale i vyšší ceny, zejména u prémiových hotelů a exotických destinací.

Pokud se s vyhledáváním posunete na polský web, můžete si všimnout odlišností. Nejen, že se cena v některých případech sníží, ale při letech do některých exotických destinací se jedná o přímé lety. Zatímco třeba při letu z Prahy na Maledivy bude nutný přesun na jiné letadlo, při letu z Polska do stejné destinace se během mezipřistání nikam nepřesouváte.

Klady
  • Aplikace myTUI
  • Nonstop konzultant
  • Výhodné ceny
  • Léto, zima i exotika
Zápory
  • Nejširší nabídka v polském rozhraní

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (11 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář