Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec » Asie » Thajsko

Krabi

Název provincie Krabi pravděpodobně neslyšíte poprvé. Jedná se o známou dovolenkovou destinaci, která se nachází na území Thajska. Když si vygooglíte její fotky, dostane se vám zejména moře, pláží a úchvatných scenérií. A ačkoliv se opravdu jedná zejména o dovolenou u moře, můžete si zde udělat výlet i k chrámům, na noční trhy nebo na nedaleké ostrovy.

Pětihvězdičkový hotel

Ubytování s výhledem do přírody, které leží přímo u krásné pláže. Má i spa centrum.

Čtyřhvězdičkový hotel

Ubytování v nejznámějším letovisku provincie Krabi. Má dětský klub i dětské hřiště.

Pětihvězdičkový hotel

Luxusní ubytování u soukromé pláže. Můžete zde relaxovat, ale také se věnovat sportu.

1. O destinaci Krabi

Na jih od Bangkoku se nachází provincie Krabi. Toto území je velké zhruba 4 700 km2 a žije na něm necelý půl milion obyvatel. Kromě pevninské části patří k této destinaci také více než 120 ostrovů a ostrůvků. Nedaleko se nachází také proslulý ostrov Koh Phi Phi.

Provincie Krabi proslula jako ráj pro milovníky exotické dovolené, při které máte možnost ochutnat výbornou kuchyni, navštívit buddhistické chrámy a ještě navíc obdivovat azurovou barvu moře. Organizují se odtud výlety na přilehlé ostrovy, objevování ale bude dostatek i přímo zde. Ať se podíváte kamkoliv, tam vaše oči spočinou na dechberoucí přírodě.

Hlavním městem provincie je stejnojmenné Krabi. Žije zde zhruba kolem 30 000 obyvatel a hlavním příjmem města (stejně jako celé oblasti) je turismus. Můžete se tedy spolehnout na to, že jsou zde na vás dobře připraveni. Je zde několik ústředních letovisek, která jsou plná hotelů – např. již zmiňované hlavní město, Ao Nang či Hat Noppaarat Thara.

O destinaci - Krabi thajsko

2. Pláže v destinaci Krabi

Krabi a pláže – to jsou dvě věci, které k sobě zkrátka neodmyslitelně patří. Některé jsou součástí přímořských letovisek, jiné jsou dostupné pouze lodí, další se pak nacházejí na poloostrově a těsně spolu sousedí. Ne každá nabídne dobré podmínky pro koupání, avšak některé z nich jsou vybaveny vším, co by turista na pláži mohl potřebovat.

Pláž Ao Nang – Pláž Ao Nang je součástí přímořského letoviska se stejným názvem. Nejde o jedinou pláž v tomto letovisku, je ale vybavena promenádou s obchůdky a restauracemi.

Pláž Railay – Název Railay odkazuje na malý poloostrov, jehož součástí jsou čtyři známější pláže. Právě Railay pláž patří k těm nejvyhledávanějším v celém Thajsku.

Pláž Klong Muang – Další z pláží se nachází jen pár km od Ao Nang. Ačkoliv je tato pláž v některých místech skalnatá, jedná se o klidné místo, kde nepořádek nehrozí.

Pláž Tub Kaek – Tato pláž je velice mírumilovná a potkáte zde jen pár turistů. Pokud se považujete za aktivního turistu, můžete se vydat do deštného pralesa a využít zdejších cest.

Pláž Phra Nang – V tomto případě nejde o pouhou pláž, ale doslova o přírodní úkaz. Kromě jemného písku si zde totiž můžete prohlédnout i krásné skalní útvary a jeskyně.

Pláže v destinaci - krabi thajsko

3. Příroda Krabi

Skalní útesy, jeskyně, deštné pralesy, lesy, azurové moře, pláže… to všechno v téhle provincii najdete. Její součástí jsou i živočichové, na které byste u nás nenarazili. Minimálně ne ve volné přírodě. Krabi je domovem pro mnoho plazů, opic i ptáků. Pozoruhodný je i podmořský život. Žraloci, chobotnice i karety – nejen ti obývají místní vody omývající krásné pláže.

Je libo přírodní park? Navštivte Thung Teao Forest Natural Park. Raději byste si prohlédli záliv? Zkuste Maya Bay na ostrovech Phi Phi. Rádi byste viděli symbol Thajska? Považovány jsou za něj dvě hory s názvem Khao Khanap Nam. Na území Krabi se ovšem nacházejí i horké prameny, nejrůznější zátoky a malebná pobřeží. A vydat se můžete i na treky.

4. Kam na výlet v destinaci Krabi

Krabi Town

Hlavní město provincie Krabi je opět Krabi. Právě odtud se můžete vydat na spoustu výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí. Až zde budete, nezapomeňte kromě výletů do okolí a po městě samotném navštívit také noční trhy. Ve městě se jich koná několik, všechny jsou ale zárukou dobrého jídla. Někde je rovněž možné zakoupit suvenýry nebo shlédnout představení.

Ao Nang

Pokud byste hledali nejznámější a nejnavštěvovanější letovisko v destinaci Krabi, pak vaší pozornosti neunikne Ao Nang. Dopravu na toto místo řešit nemusíte – stačí využít zájezdů, které se sem pořádají. V Ao Nang můžete navštívit bary i restaurace, to nejlepší ale zažijete při výletech k plážím, útesům, ale klidně i při procházce po nich. Slibují krásné výhledy.

Chrám Tiger Cave

Pokud chcete vidět dechberoucí chrám a máte dobrou fyzičku, kterou vás ještě navíc baví trénovat při dovolené, vydejte se k chrámu Tiger Cave. Známý je také pod názvem Wat Tham Suea. Po zdolání více než 1200 schodů, které působí nekonečně, se vám dostane zasloužené odměny. Ta tkví v možnosti prohlédnout si chrám, sochu Buddhy a dechberoucí výhled.

Další zajímavá místa

Koh Phi Phi – Podobně jako z ostrova Phuket můžete i z destinace Krabi odcestovat za poznáváním ostrovů Koh Phi Phi. Ostrovy jsou oblíbeným místem pro provozování vodních sportů, zcela typicky se jedná o šnorchlování či potápění. Jsou ale krásné i nad vodou.

Krabi Elephant Sanctuary – Další ze zajímavých tipů na výlet v této destinaci je „útočištěm“ pro slony. Sloni, kteří dříve sloužili pro potěšení turistům, naleznou na tomto místě odpočinek a mohou zde v klidu dožít. V tomto přirozeném prostředí je můžete pozorovat.

Bamboo Island – Další z ostrůvků, kam se z Krabi můžete vypravit. Jedná se o maličký ostrov s průzračnou vodou a bílým pískem. Oblíbenou aktivitou je zde potápění a šnorchlování, vidět zdejší podmořský život totiž stojí za to. Ubytování zde není, ale můžete přespat ve stanech.

5. Sportovní aktivity

Jste na Krabi a máte před sebou několik dnů krásné dovolené. Jak ji ale strávit, když z ní chcete vytěžit více než jen výlety a pobyt na pláži? I na samotné pláži se můžete věnovat dalším aktivitám. I v této destinaci jsou oblíbené vodní sporty, které zmiňují zejména potápění a šnorchlování. Thajsko totiž leží u Andamanského moře, které má krásný podmořský život.

Z Krabi se rovněž pořádají plavby na lodích nebo na kajacích. Oblíbený je také rafting, jízda na skútrech nebo parasailing. Pokud bychom se přesunuli k suchozemským aktivitám, je Krabi místem, kde můžete zažít také horolezectví po majestátních útesech.

Raději byste se zúčastnili nějaké krátkodobější aktivity, která nebude tak namáhavá? I na to má tato destinace své páky. Třeba ziplinovou dráhu, jízdu na čtyřkolkách nebo třeba na koních. Zipline si můžete vyzkoušet nedaleko hlavního města této provincie. Jízdy na koních bývají organizovány podél pobřeží. Nebo můžete být divákem při zápasech thai boxu.

Sportovní aktivity - krabi thajsko

6. Aktivity pro děti

Provincie Krabi je považována za skvělou destinaci nejen pro dospělé, ale i pro rodiny s dětmi. Jsou zde připraveni i na malé cestovatele. Nachází se zde např. zábavní park jednoduše pojmenovaný Krabi Fun Park, který nabízí adrenalinové aktivity v korunách stromů. Je zde také motokárová dráha, která bude vhodná spíše pro větší děti.

Děti bezpochyby ocení i výlety lodí, kajaky nebo návštěvu rezervace se slony.

7. Noční život v destinaci Krabi

Pokud jste četli i další naše články o thajských destinacích (Bangkok, Phuket nebo Koh Samui), pak už víte, že to v Thajsku žije i v noci. Živá vystoupení jsou jen třešničkou na dortu všudypřítomných trhů, které baví davy osob proudící ulicemi. Samozřejmě můžete navštívit i nejrůznější bary, které jsou v hlavních letoviscích téměř na každém rohu.

8. Počasí

Stejně jako i zbytek Thajska, také Krabi si udržuje po celý rok stejnou teplotu – v tomto případě kolem 28 °C. Nejvhodnější období pro návštěvu Krabi jsou měsíce od listopadu do března, kdy jsou teploty příjemné a srážky téměř žádné. Počítejte ale s tím, že se jedná o hlavní turistickou sezónu, takže zhruba od prosince zde bude mnoho turistů.

9. Jak se dostat do provincie Krabi?

Pokud budete cestovat na vlastní pěst, využijte letecké dopravy. Jestliže si nejste jistí, kde koupit letenky, přečtete si u nás o vyhledávačích letenek. A nezapomeňte na cestovní pojištění. Krabi disponuje letištěm (KBV), kam se z Prahy létá se dvěma přestupy. Jeden z přestupů se standardně koná na území Thajska, nejčastěji v Bangkoku.

Další možností, která vám ušetří spoustu práce i starostí, je letět s cestovní kanceláří. Nabídky se zájezdy do provincie Krabi má např. EXIM Tours, Čedok či Slevomat.

10. Nejoblíbenější hotely/zájezdy v destinaci Krabi

S cestovní kanceláří si můžete dovolenou v této krásné thajské destinaci udělat zhruba za částku kolem 30 000 Kč. V nabídce jsou převážně čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové hotely. Většina z nich si drží skvělé hodnocení a je důkazem toho, že zde budete jako v ráji.

Hotel Sofitel Krabi Prokeethra Golf & Spa Resort

Hotel Sofitel Krabi Prokeethra Golf & Spa Resort - krabi

Lokalita: Klong Muang
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Dovolená.cz

Považujete-li se za náročného klienta, pak jste právě našli ten nejlepší hotel. Ostatně to ve svém popisu tvrdí i cestovní kancelář. Co je na hotelu Sofitel Krabi Prokeethra Golf & Spa Resort tak speciálního? Jedná se o pětihvězdičkové ubytování nabízející výhled na thajskou džungli, na moře i útesy – zkrátka něco, co se neokouká. Je navíc jen 36 km od letiště.

Tento luxusní hotel leží přímo u oceánu, blíže už mu být nemůžete. Jedná se o známou pláž Klong Muang, která má pozvolný vstup do moře. Plážové vybavení je pochopitelně zdarma. Můžete si zde zahrát volejbal, děti se zabaví na hřišti. Nedaleko hotelu je i golfové hřiště. Přímo v hotelu můžete využít služeb spa centra nebo nabídky vodních sportů.

Hotel Deevana Plaza Krabi Ao Nang

Hotel Deevana Plaza Krabi Ao Nang - krabi thajsko

Lokalita: Ao Nang
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Invia

Hotel Deevana Plaza Krabi Ao Nang je čtyřhvězdičkové ubytování přímo v jednom z nejnavštěvovanějších letovisek Krabi. Leží nedaleko barů a obchodů, takže o zábavu nebude nouze. To samé platí o písčité pláži, která je od hotelu vzdálená zhruba jen 500 m. Z letiště vás čeká transfer ve vzdálenosti pouze necelých 30 km. Do centra letoviska je to pouze 1 km.

Jak se zabavit přímo na hotelu? Využijte jednoho ze tří venkovních bazénů, lázní nebo knihovny. Nechybí zde ani bazén pouze pro děti. Ty se mimo jiné zabaví i v dětském klubu nebo na hřišti. Součástí hotelu je rovněž fitness. Jak jsme již psali, díky poloze hotelu nehrozí, že byste se nudili. Vyrazte do okolí, kde narazíte na trhy i noční život.

Hotel Dusit Thani Krabi Beach Resort

Hotel Dusit Thani Krabi Beach Resort - krabi thajsko

Lokalita: Klong Muang
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: rezervace přes Booking

Hotely v destinaci Krabi jsou dostupné také na Bookingu. Například hotel Dusit Thani Krabi Beach Resort je jednou takovou nabídkou. O hotelu se zde dozvíte všechny potřebné informace včetně hodnocení. Jedná se o pětihvězdičkový hotel, který je vhodný pro rodiny s dětmi. A díky své poloze uprostřed přírody také pro milovníky zeleně.

K hotelu patří soukromá pláž, na které budete mít jako jeho hosté plážové vybavení zdarma. Přímo u hotelu nechybí ani bazén. Nabízeny jsou zde také sportovní aktivity, např. plážový volejbal, tenis či badminton. Pokud byste chtěli vyzkoušet koupání i na jiných místech, nabízí se například 11 km vzdálená pláž Ao Nang u stejnojmenného letoviska.