Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Side

Side je letovisko, které sice není tak populární jako větší turecká města, ale i přesto si zaslouží vaši pozornost. Může se pochlubit nádherným historickým městem, které je vlastně muzeem pod širým nebem. Uvidíte tu například dávný římský amfiteátr, používaný politiky i gladiátory, který ze Side té doby činil centrum politických diskuzí i zábavy. V okolí vás čeká spousta krásných pláží i výletů za krásnou přírodou. Pro turisty je Side dobře vybaveno – najdete tu spoustu ubytovacích zařízení různých cenových hladin.

Přímo u pláže

Pětihvězda s posilovnou přímo na pláži. Od centra Side je vzdálena 3 km.

300 m od pláže

Hotel 1 km od centra Side. Soukromá pláž se nachází jen 250 m od hotelu.

Přímo u pláže

Skromnější hotel umístěný přímo u pláže. Do centra je to pouze kilometr.

1. O Side

Město Side, ležící na půl cesty mezi Antalyí a Alanyí, bylo založeno řeckými osadníky nejspíš okolo 7. století před naším letopočtem. Jeho jméno v řečtině znamená granátové jablko. Jazyk prvních obyvatel oblasti nebyl zatím rozluštěn. Později bylo Side pořečtěno – oblast si podmanil Alexandr Veliký. K výraznému rozvoji tohoto přístavního města došlo v období Římské říše, jejíž součástí se Side stalo okolo roku 103 před naším letopočtem.

Zajímavostí je, že Side bylo ve své době velmi proslulým přístavním městem díky své skvělé poloze přímo na pobřeží. Side čile obchodovalo s otroky a těžilo z jejich prodeje do starého Řecka a Říma. Veškeré jeho bohatství tehdy pocházelo právě z tohoto obchodu. V Side a okolí si prohlédnete spoustu skvěle zachovalých památek, které jsou důkazem dávného řeckého a římského vlivu.

Po obdobích řeckého a římského vlivu nastaly pro Side Byzantské časy. V té době se město neubránilo nájezdům místních kmenů. V 7. století našeho letopočtu na Side zaútočili Arabové a po jeho podmanění vypálili velkou část města. V 10. století byla tato osada prakticky opuštěná a ve 12. století se zbylí obyvatelé přesunuli do Antalye. Až na konci 19. století přichází do oblasti původního Side turečtí uprchlíci z Kréty, kteří město znovu osidlují.

I přes svou divokou historii je dnes Side oblíbeným cílem turistů z celého světa a zachovává si kouzlo malého městečka na pobřeží Středozemního moře, s krásnou přírodou, příjemnými plážemi a spoustou historických památek v blízkém okolí.

Side Turecko Světaznalec

2. Koupání – pláže a koupaliště

Side leží přímo na pobřeží, a proto z mnoha místních pláží uvidíte hotely a další ubytovací zařízení. To ale nic nemění na tom, že místní pláže s krásným jemným pískem jsou skvělým místem ke koupání a potěší jak dospělé, tak i děti. Pláže přímo v Side bývají v sezóně obsazenější. Pokud si chcete užít trochu víc soukromí, vyražte autem kus od města. V Side si můžete prohlédnout i malý místní přístav. A na jaké pláže se vydat?

Side East Beach – populární pláž přímo v Side. Živé místo s krásným zlatým pískem, kde najdete i plážové bary, kavárny i restaurace. Vstup do vody je pozvolný, takže se tu vykoupou i vaše děti. Na pláži East Beach můžete vyzkoušet také vodní sporty nebo se vydat na procházku.

Side West Beach – druhá oblíbená pláž, ležící v západní části letoviska. Bývá klidnější než East Beach, ale některé její části patří k hotelům a jsou tak soukromé. Pláž je velmi dobře udržovaná a vstup do moře je příjemný i zde. I na této pláži najdete centra, nabízející vodní aktivity.

Sorgun – tuto pláž najdete hned vedle letoviska Side, ve stejnojmenném městečku. Sorgun je dlouhá písčitá pláž, pokrytá směsí písku, jemných kamínků a mušliček. I z ní uvidíte na spoustu okolních hotelů. Na druhou stranu si na této pláži užijete spoustu zábavy, najdete tu také bary a restaurace. Pláž je skvěle zařízená a udržovaná.

Side koupání a pláže

Colakli – tuto pláž najdete ve stejnojmenném letovisku západně od Side. Pláž je vhodná pro páry i pro rodiny s dětmi a nabízí vám klidný odpočinek. Pokrývá ji písek a je perfektní pro děti, protože dno se svažuje pozvolně. Můžete si tu půjčit lehátka i slunečníky a v blízkosti najdete několik restaurací. Přímo na pláži je půjčovna sportovního vybavení a můžete si tu zkusit i windsurfing.

Mermerli – jedna z pláží blízkého letoviska Antalya, do kterého se ze Side dostanete asi za hodinu autem. Leží přímo v historickém centru tohoto krásného města. Patří mezi menší městské pláže a poskytuje úkryt před horkem všem turistům, kteří se sem vydávají za krásami města. V roce 2017 byla tato pláž oceněna modrou vlajkou za čistotu.

Lara, Inciralti, Örnekköy – další pláže v městě Antalya. Pláž Lara je oblíbená městská pláž, je pokrytá pískem a v létě bývá opravdu plná. Inciralti leží hned vedle pláže Lara. Patří mezi klidnější pláže, v minulosti oceněné modrou vlajkou. V okolí další písčité pláže Örnekkoy mají místní lidé svá letní sídla – potkáte tu tedy turisty i místní.

V Side a blízkém okolí najdete ty nejkrásnější pláže turecké riviéry. Manavgat, Kizilagac a Kizilot jsou další letoviska kousek od Side, kde se můžete slunit i příjemně vykoupat.

V Side nenajdete veřejný plavecký bazén. Můžete si ale vybrat ze spousty moderních hotelů, zařízených jednodušeji i luxusněji. Součástí mnoha místních komplexů jsou i bazény, a pokud máte menší děti nebo se rádi koupete ve sladké vodě místo té slané, budete mít tuto možnost i v Side.

3. Příroda

V Side najdete spoustu historických památek obklopených krásnou přírodou. V blízkosti si můžete prohlédnout také krásné vodopády nebo objevovat zajímavé jeskyně. Další přírodní zajímavostí je i blízká chráněná lokalita s kaňonem.

Vodopády Manavgat – tyto vodopády jsou skvělým místem třeba pro piknik. Najdete je na stejnojmenné řece asi 13 km ze Side. V blízkosti se nachází i horské pásmo, takže místo je opravdu krásné. Vodopády jsou oblíbeným cílem turistů i místních. Pokud se sem chcete vydat v sezóně, vyhněte se víkendu, kdy tu bývá opravdu plno. Podél vodopádů se můžete i projít a zaposlouchat se do jejich uklidňujícího šumění.

Kaňon Köprülü – asi hodinu autem směrem na sever najdete tento kaňon, obklopený hustými lesy. Můžete se tu jen tak procházet, ale také si kaňon sjet na raftu. Pokud vodním sportům nefandíte, můžete toto krásné místo obdivovat i z pevniny. Najdete tu i místa, vhodná k pikniku, a také starověké ruiny. Celá oblast je oblíbeným místem aktivních turistů.

Side příroda

4. Kam na výlet v Side

Appolónův a Athénin chrám

Prohlédněte si pozůstatky dvou dávných chrámů tyčících se přímo nad mořem. Appolónův a Athénin chrám patří k těm nejvýznamnějším v této oblasti. Ve večerních hodinách bývají ruiny nasvícené a uvidíte odtud na Středozemní moře. Impozantní podívaná vás ale čeká kdykoliv, kdy se k chrámům vydáte. Nacházejí se v jižní části poloostrova Side. Za prohlídku není potřeba nic platit a jsou volně přístupné.

Staré město a římský amfiteátr

Ve staré části Side uvidíte spoustu památek z období starého Řecka i Říma. Dominantou města je římský amfiteátr, do kterého se vešlo až 15 000 diváků. Ačkoliv už amfiteátr není zdaleka kompletní, stále si zachovává svůj charakteristický tvar a vrátí vás o stovky let zpět. Zajímavostí je, že vznikl stavěním do výšky z kamene, čímž se tak stal jediným svého druhu v oblasti východního Středomoří.

Tržnice Agora

Jedná se o bývalou římskou tržnici, která stojí v těsné blízkosti amfiteátru. Dnes zde uvidíte už jen ruiny, ale můžete si tu představit například budovu, která dříve sloužila nejspíš jako knihovna, a můžete si tu domyslet i řady obchůdků a typický ruch tržnice. Součástí stejného areálu jsou rovněž zbytky chrámu Týché, který byl zasvěcený bohyni štěstí. Objevit můžete i zbytky knihovny.

Další zajímavá místa

Přímo v Side:

Muzeum v Side – menší muzeum pro milovníky historie, které se nachází v kouzelných prostorách dávných římských lázní. Prohlédnete si tu sochy a další nálezy především z dob řeckého a římského osídlení, které sem byly přivezeny ze Side a okolí.

Výlety do okolí:

Ze Side se vydáte směrem do vnitrozemí, kde narazíte na antická městečka i na krásnou přírodu. Váš výlet může vést i po pobřeží do dalších krásných pobřežních měst, plných historie, dobrých restaurací i zábavy. Zamířit můžete například na tato místa:

Seleucia/Seleukeia – pozůstatky dávného města najdete asi 15 km severně od Side. Městečko obklopuje borovicový les, který vám poskytne příjemný stín. Archeologové dodnes přesně neví, o jaké městečko se jedná, takže je Seleukeia zahalena tajemstvím. Místo bylo objeveno teprve v 70. letech minulého století. Uvidíte například dávnou tržnici agoru, veřejné lázně, pozůstatky obchůdků a kolonád a také byzantský kostel.

Selge – ruiny dávného římského městečka najdete asi hodinu a půl autem severně ze Side. Městečko je posazeno mezi hory, takže odsud uvidíte okolní kopce, plné zeleně. Zajímavostí místa je římský amfiteátr pro 10000 diváků, postavený před více než 2000 lety, a také přilehlý stadion. Kousek od nich najdete také pozůstatky dávných chrámů, zasvěcených Diovi a Artemis.

Jeskyně Düdencik – leží severně od Side, poblíž městečka Cevizli. Düdencik patří mezi nejhlubší jeskynní komplexy v Turecku – dosahuje hloubky okolo 330 metrů.

Antalya – větší pobřežní město, které najdete hodinu a čtvrt autem ze Side. V tomto městě můžete strávit klidně celý den nebo se sem vrátit vícekrát. Užijete si tu pěkných pláží a můžete objevovat například historické město, starý přístav, muzeum nebo minaret Yivli. Tento výrazný prvek města je postavený v typickém osmanském stylu a nachází se přímo u vstupu do historické části Antalye.

Aspendos – asi půl hodiny autem směrem na západ leží historické město Aspendos, které patří mezi nejoblíbenější turistické destinace oblasti. Aspendos vám představí jeden z nejlépe dochovaných římských amfiteátrů pro 15-20000 diváků, ve kterém se v letních měsících odehrává festival opery a baletu. Během festivalu si zde užijete skvělou akustiku a atmosféru dávných časů. Kromě divadla můžete navštívit i pozůstatky dávného chrámu, tržiště agory a uvidíte také dávnou fontánu i zbytky akaduktu.

Další zajímavé výlety lze podniknout v rámci organizované akce.

5. Sportovní a adrenalinové aktivity

Sportování v kaňonu Köprülü – v již zmíněném kaňonu, vinoucím se chráněnou přírodou, se můžete pustit do dobrodružného canyoningu či raftingu nebo se vydat na cyklovýlet či si vylézt skálu. Agentura nabízí i možnost lovu zvířat a ježdění na koních. Můžete si zaplatit i VIP a speciální skupinové výpravy, to vše v krásném prostředí.

Buggy Safari – v rámci 9hodinového výletu si užijete jízdu v offroadu, koupání i rafting na řece Köprülü. Prohlédnete si malebné vesničky a uvidíte krásné okolní hory. V ceně bývá standardně i oběd a zapůjčení potřebného vybavení.

Celodenní výlet na lodi – vyzvednou vás v kterémkoliv hotelu v Side a užijete si přibližně 9hodinový výlet na moři s plaváním na krásných místech. A pokud budete mít štěstí, uvidíte i delfíny.

Potápění – potápět se můžete například s agenturou Scuba Side, která nabízí své služby vždy od dubna až do listopadu. Tato agentura se o vás postará, pokud jste profesionálové i pokud si chcete potápění jen tak zkusit. Nabízí i potápěčské kurzy pro dospělé i pro děti, noční potápění či ponory k vrakům.

Potápění k podvodnímu “muzeu” – podvodní muzeum sestává ze soch, které uvidíte pod vodou. Výlet trvá přibližně 5 hodin a je vhodný pro začátečníky i pro cvičené potápěče. Potřebné vybavení vám půjčí. Děti mladší 16 let mohou šnorchlovat (potápět se s vámi nebudou).

Výlet do kaňonu – osmihodinový výlet do pohoří Taurus, kde si užijete lezení, koupání a dobrodružství v přírodním kaňonu. Projdete se po chodníčcích mezi kaskádami a nad vodním tokem a na závěr vás čeká typický turecký oběd. Helmu vám zapůjčí.

Vodní sporty Sef – centrum vodních sportů najdete kousek východně ze Side. Můžete si tu vybrat z celé řady sportů – například jízdu na banánu, flyboard, jet-ski, potápění, vodní lyže, jízdu na létající rybě (nafukovacím člunu zvláštního tvaru) nebo jízdu na kruhu za lodí.

Rybaření v Side – při tomto výletu strávíte půlden na moři a políčíte na různé druhy mořských ryb. Vyzvednou vás u hotelu a o vše se postará průvodce, který mluví anglicky.

Side sportovní aktivity

6. Aktivity pro děti

S vašimi dětmi můžete objevovat rozvaliny dávných měst, historické centrum Side i perfektní místní pláže s pozvolným vstupem do vody. Děti také ocení místní kuchyni a širokou nabídku sportovních aktivit. A co tu s dětmi ještě můžete zažít?

Discovery park – zábavní park, plný zvířat, který najdete v městečku Manavgat hned vedle Side. Uvidíte tu modely dinosaurů i malou zoo se lvy, krokodýly, opicemi a dalšími zvířátky.

Aquapark – s dětmi se můžete vydat na celý den do akvaparku, například v rámci organizovaného výletu. Výlet stojí asi 1100 Kč na osobu a zahrnuje i jídlo a pití na celý den. Vydat do akvaparku se můžete i na vlastní pěst.

Výlet do města Antalya a místní akvárium – v tomto krásném městě hodinu a čtvrt západně ze Side najdete nejen krásné centrum a spoustu památek k prozkoumávání, ale také unikátní moderní akvárium, které je jedním z největších akváriových komplexů na světě. Uvidíte tu i největší tunelové akvárium na světě a můžete se tu i občerstvit. Akvárium bývá otevřeno denně od 10 do 20 hodin.

Sněhový svět – stále v Antalyi najdete i unikátní sněhový svět, kde si vaše děti užijí spousty zimních radovánek. Uvnitř je stálá teplota pod nulou a spousta sněhu. Pokud se chcete v letním horku opravdu zchladit, zamiřte právě sem. Najdete tu i sněhovou kavárnu, kde si dáte třeba typický turecký “pudink” sahlep.

Go karting – na tuto aktivitu nemusíte mít řidičský průkaz. Užijete si závodů v malých autíčcích s rodinou i s přáteli. Pořadatelé se domluví anglicky i německy a vše vám vysvětlí. A pak už můžete vyrazit!

7. Noční život v Side

Side nepatří mezi turistické destinace proslulé rušným nočním životem. I přesto si ale toto město užijete i v noci. Můžete se projít například historickým centrem, kde uvidíte efektně nasvícené ruiny a užijete si atmosféru dávné minulosti.

Přímo v Side můžete navštívit například Karma Restaurant Night Club, kde si dáte chutné jídlo a pobavíte se i po setmění. Ceny jsou vyšší, ale klub je na pěkném místě a žije dlouho do noci. V Cafe Easy Rider si užijete skvělou rockovou hudbu a také rock’n’roll. Hudba tu v létě mnohdy zaznívá i živě. Navštivte také cafe bar Apollonik – nejstarší místní bar, který najdete poblíž místních chrámů. Bar funguje již od roku 1962 a je oblíbeným místem k pozorování západů slunce.

Zastavit se můžete i v Kiss Baru, který také najdete v historické části Side hned vedle plážové promenády. Tento bar vám naservíruje výborné koktejly za přijatelné ceny a místní hudba je příjemná. Pokud máte rádi diskotéky, vyražte do disco klubu Blackout, kde můžete protancovat celou noc.

Jestliže chcete vyrazit za rušným nočním životem a nevadí vám kvůli tomu nasednout do auta, vydejte se do Antalye. Antalya v noci opravdu žije – najdete tu obrovské diskotéky, spoustu hospod i barů. Navštivte například Cello Café Bar s živou hudbou, Hangar Bar nebo obrovský Aura Club.

8. Počasí v Side

Podnebí v Side charakterizují suchá a horká léta plná slunečního svitu. Zimy jsou tu chladnější a často velmi deštivé. Nejsušším měsícem v Side je červenec; nejvíc deště vás tu naopak potká v prosinci. Pokud se sem chcete vydat za koupáním, nejtepleji je v červenci, kdy průměrná denní teplota dosahuje 27,1 °C a během dne může rtuť teploměru vyšplhat i ke 35 °C. Moře je nejteplejší v srpnu (až 26-27 °C), ale můžete se sem vydat také v červnu a září, kdy tu potkáte výrazně méně turistů a koupání je stále příjemné.

Pokud se chcete do Side vydat spíše za objevováním památek a okolí letoviska, zvolte měsíce duben, květen, červen nebo září. Od října do března je velká pravděpodobnost, že vás zastihne déšť a výlety si tak vůbec neužijete.

9. ŠESTNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou do Side

Příjemné přímořské letovisko Side najdete u Středozemního moře nedaleko populárního rezortu Antalya. Samotné město má okolo 11 000 obyvatel, ale i tak turistům nabídne vše, co potřebují. Krásné pláže, spousta historie všude kolem a možnosti výletů do jiných měst i za přírodou určitě potěší každého. Side je dobře vybaveným letoviskem a tak tu najdete nespočet restaurací, kaváren i barů. Pokud si půjčíte auto, bez problému se dostanete ke krásným, méně plným plážím.

Zaujme vás i vynikající turecká kuchyně, pohostinnost místních a také příjemné ceny. V Side se pobaví návštěvníci všech věkových kategorií i rodiny s dětmi. Pojďte si přečíst důvody, proč Side (ne)navštívit.

DEVĚT důvodů, proč jet na dovolenou do Side

Do letoviska se dostanete pohodlně – z Prahy sem doletíte přibližně za 3 hodiny.

Side je vhodné pro všechny milovníky klidnější dovolené, kteří nechtějí trávit volno v obrovském městě, plném chaosu a provozu.

Je to skvělá destinace pro milovníky historie. Ocitnete se v muzeu pod širým nebem, prohlédnete si i římskou arénu a pozůstatky dávných chrámů.

Nedaleko Side najdete spoustu zajímavých měst, kam se můžete také vydat, i možnosti výletů za kouzelnou přírodou.

Side je perfektní pro milovníky písku – pláže se zlatým pískem najdete po celém pobřeží města i v okolí. Pokud si půjčíte auto, můžete se dostat i na nepřeplněné, menší pláže v blízkosti.

Místní pláže tvoří souvislý pobřežní pás, a tak jsou skvělé i pro milovníky dlouhých procházek. V létě si tu navíc užijete opravdu dost slunce.

Side se bude líbit i dětem – svezou se tu třeba na velbloudovi.

Turecko je ideální zemí pro turisty. Užijete si spoustu krásných míst i vyhlášené turecké pohostinnosti a skvělého jídla a můžete ochutnat třeba pravý turecký čaj.

V Side a okolí najdete i velký výběr vodních sportů a aktivit.

SEDM důvodů, proč nejet na dovolenou do Side

Pokud vás příliš nezajímá historie, zkuste jinou destinaci. Side je plné historie a byla by škoda ji neobjevovat.

Dáváte přednost spíše oblázkovým plážím před těmi, kde se na vás lepí písek? Zkuste to jinde.

Jestliže se chcete na dovolenou vydat vlastním autem, navštivte třeba Chorvatsko. Sem musíte letecky.

Pokud si v destinaci nepůjčíte auto, budete omezeni jen na několik místních pláží. Side není velké město – až navštívíte všechny památky, můžete se tu začít nudit.

Ačkoliv se zde zabaví i děti, je město orientováno spíše na dospělé turisty.

Pokud chcete trávit dovolenou v živém (velko)městě, zvolte si jiné, větší letovisko. Side se svými 11 000 obyvateli by asi nebylo to pravé místo, pro někoho možná může být až příliš klidné.

Side je místo pro aktivní turisty. Ačkoliv se můžete celý týden válet na pláži, je to škoda – město přímo vybízí k objevování.

10. Nejoblíbenější zájezdy do města Side

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam tří nejoblíbenějších míst, kam se jezdí do města Side na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, tyto patří mezi ty nejprodávanější:

Hotel Side Star Elegance

Hotel Side Star Elegance - side

Lokalita: Side, přímo u pláže
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Blue Style

Pětihvězdičkový hotel Side Star Elegance patří mezi nejoblíbenější hotely v nabídce této cestovní kanceláře. Hotel je umístěný přímo na pláži, tím ale jeho výhody nekončí. Jeho součástí je menší aquapark, díky němuž se v areálu nacházejí také skluzavky. Pláž je písčitá, s pozvolným vstupem do moře. Lehátka i slunečníky můžete používat bez poplatku. Nechybí však ani bazén pro děti, aby i ony měly své vyžití.

Poblíž hotelu, ve vzdálenosti zhruba 400 m, jsou restaurace a bary. To samé platí o nákupních možnostech. Přímo u hotelu se nachází autobusová zastávka, můžete tedy zamířit do 3 km vzdáleného centra města Side a začít s objevováním okolí. Pokud zůstanete v hotelu, ani tam se nebudete nudit. Má totiž celkem 9 barů, wellness, posilovnu, prostory pro plážový volejbal i saunu. Na pláží nechybí vodní sporty.

Hotel Sun Beach Park

Hotel Sun Beach Park - side

Lokalita: Side, 300 m od pláže
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Blue Style

Hotel Sun Beach Park je zařazený do kategorie čtyřhvězdičkového ubytování. Díky 300 m vzdálenosti k pláži je opravdu ideální volbou pro letní dovolenou. Jedná se o soukromou pláž posetou jemným pískem. Nabízí pozvolný vstup do moře a lehátka i slunečníky zdarma. Samozřejmostí je však i osvěžení v podobě 3 venkovních bazénů, z nichž jeden nabízí i oddělenou část pro dětské návštěvníky.

Nejen pláž, ale i obchody a restaurace se nacházejí v blízkosti hotelu, a sice ve vzdálenosti 150 m. Centrum města Side budete mít během svého pobytu vzdálené jen 1 km, prostoru pro jeho objevování tedy bude dostatek. Budete-li mít chuť vydat se dál, nasedněte na autobus, který vyjíždí z nedaleké zastávky. Získáte tak možnost prohlédnout si i další města v okolí, nabízí se např. 6 km vzdálené Manavgat.

Hotel Side Bay

Hotel Side Bay - side turecko

Lokalita: Side, přímo u pláže
Kategorie hotelu: tříhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Blue Style

Cenovou dostupnost slibuje tříhvězdičkový hotel Side Bay. Disponuje bazénem pro dospělé i jedním bazénem pro děti. Zhruba 150 m od hotelu najdete obchůdky pro dokoupení nezbytností. Soukromá pláž s jemným pískem leží přímo u hotelu. Vstup do moře je zde pozvolný, takže bude vyhovovat i rodinám s dětmi.

Hotel má výhodnou polohu, může se tedy pro vás stát výchozím bodem pro vaše výlety a procházky. Centrum města Side je vzdálené přibližně 1 km, nabízí se tedy krátká procházka. Restauraci a bary ale budete mít o poznání blíže, a sice už 150 metrů od hotelu. Na hotelu si můžete ve večerních hodinách užívat občasných programů.

Vyrazte i do dalších destinací:

Město Izmir
Město Bodrum
Kapverdské ostrovy
Řecko