Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Izmir

Izmir je velmi evropské město v Turecku, které leží na pobřeží Egejského moře. Toto bohaté kulturní centrum najdete v západní Anatolii, známé také jako Malá Asie. Je vhodné pro všechny milovníky středověkých památek, moderního stylu života a zábavy. Izmir je sice menší než Istanbul, ale jde o nejmodernější turecké město. Nemusíte se zde obávat odlišné kultury a destinace je z Česka dobře dostupná letecky. Představíme vám ta nejkrásnější místa tureckého velkoměsta a poradíme, kdy do destinace vyrazit, na které pláže se podívat i jaké aktivity vyzkoušet.

Konak

Pětihvězdičkové ubytování s půjčovnou aut a jízdních kol. Zajistí i letištní transfer.

Bornova

Ubytování nedaleko historického centra Izmiru. Pro delší výlety lze využít metro.

Alsancak

Hostel s mnoha ubytovacími možnostmi. Leží zhruba 300 m od slavné promenády.

1. O Izmiru

V tureckém Izmiru najdete vše od útulných restaurací a čajoven až po kvalitní nabídku ubytovacích služeb. Nemusíte se bát ani vysokých cen a lidé jsou zde opravdu úslužní a milí. Místní podnebí a vody Egejského moře lákají k odpočinku na mnoha krásných plážích. Můžete si také projít město a prohlédnout si krásné památky. Místo je zajímavé především řeckým vlivem a také prolínáním odlišných kultur.

Autentická atmosféra Turecka, vůně moře a grilovaných ryb lákají turisty z celého světa. Izmir jakožto nejmodernější turecké město je vyspělý a cestovní ruch zde neustále roste. Stále se ale setkáte i s tradiční kulturou a odlišným smýšlením. Doporučujeme se sem vypravit letadlem a v místě využít široké nabídky veřejné dopravy.

Izmir má více než 8500 let dlouhou historii a vystřídalo se zde na několik panovníků a říší. Prolínají se zde odlišné kultury a uvidíte různorodé historické památky. Kolem roku 1000 před naším letopočtem se městu říkalo Smyrna a na jeho vzniku se podíleli řečtí kolonisté. Po dalších 1000 let město rostlo a nabíralo na důležitosti. Vlády se poté ujali Římané, kteří zde vybudovali několik klášterů, divadel a kolonií.

V době Byzantské říše se Izmir klonil více ke Konstantinopoli. Největší rozkvět turecké město čekalo v období Osmanské říše, kdy vzkvétalo a stalo se důležitým obchodním uzlem. V této době bylo přejmenováno na Izmir. Po pádu Osmanské říše Turci opět soupeřili s Řeky a turecké armádě se podařilo oblast osvobodit až roku 1922.

Tím nejdůležitějším pro Izmir je jeho přístav. Jde o nejvýznamnější přístav v celém Turecku, protože dosud zásobuje surovinami papírenský a chemický průmysl. Městu se začalo opět dařit po konci 2. světové války a dnes je 3. největším a nejdůležitějším městem Turecka.

Izmir Turecko Světaznalec

2. Koupání – pláže a koupaliště

Západní část Turecka nabízí spoustu nádherných pláží a míst ke koupání. Okolo 50 pláží je zde oceněno Modrou vlajkou, což znamená, že jde o čisté a udržované pláže s dobrou vybaveností. Pobřeží egejského moře je dlouhé 630 km a je poseto plážemi s bílým pískem. Ty jsou obklopené tyrkysovým mořem a v okolí Izmiru najdete další přímořská městečka a udržované přístavy. Nekolik pláží najdete i přímo ve městě, ale ty nejkrásnější leží o něco dále.

Oblast Cesmealti – je vzdálená jen 36 km od Izmiru a najdete zde několik krásných pláží. Mezi jednu z nejznámějších patří Pirlanta, která je dobře dostupná a leží kousek od centra města. Údajně je zde nejčistší moře v Turecku. Nechybí ani možnost občerstvení a služby plážového servisu.

Klaros Koyu – malá, ale útulná pláž, ležící 60 km od oblasti Ozdere. Kromě pláže tu najdete i několik míst, která lákají k odpočinku. Můžete si zde i půjčit gril a udělat si piknik v přírodě. Součástí je i menší parkoviště, které stojí 25 tureckých lir na celý den.

Akkum – stačí 30 minut jízdy a dorazíte na komplex pláží. Tyto oblíbené pláže se rozprostírají v oblasti Seferihisar, mají jemný zlatý písek a pozvolný vstup do moře. Zajímavostí jsou archeologické pozůstatky, ke kterým se dostanete procházkou v délce 1 km. V místě je široká nabídka stravovacích zařízení a také přístav, kde se můžete pustit do jachtingu.

Pláže Pamucak – hodinu jízdy autem od Izmiru najdete tyto jedinečné pláže. Moře zde má tyrkysovou barvu a v minulosti se jednalo o důležitý přístav. Původní město je dnes už kvůli klimatickým změnám pod vodou a leží tak 5 km od pobřeží.

Alacati – unikátní turecké město, které bylo v minulosti známé především díky své architektuře a pěstování vinné révy. Dnes je díky skvělým povětrnostním podmínkám vyhledávané milovníky windsurfingu a vodních sportů. Křišťálově čistá voda je skvělá ke koupání a bílé pláže zase k odpočinku.

Turecká část Izmir je plná oblastí, které nabízí další krásné pláže. Mezi ty nejznámější patří Urla, Ilica a Karaburun.

Turecko je proslulé i lázeňskými službami a západní Izmir není výjimkou. Krom horkých pramenů zde najdete lázeňské komplexy a hotely nabízí wellness služby. Doporučujeme navštívit Fes Spa Bath nebo Purovel Spa And Resort. V místě se nachází i bazény a zábavní vodní parky.

Izmir koupání a pláže

3. Příroda

Přestože jde o velmi moderní a velké město, můžete snadno uniknout jeho ruchu. Stačí 30 minut jízdy metrem a dostanete se do klidné turecké přírody. Je tu spousta parků, zahrad a přírodních léčivých pramenů. Při procházce přírodou se můžete kochat olivovými stromy nebo si užít piknik v přírodě. Turci jí rádi venku a tak v parcích často narazíte na vybudovaná posezení a můžete využít veřejně přístupných grilů.

Jde o poměrně hornatou oblast a přímo nad Izmirským zálivem ční aktivní sopka Spil. Je zde velmi bohatá flóra a najdete tu mnoho národních parků. V oblasti se pěstují zejména olivy, citrusy a bavlna. Turecko je proslulé pěstováním vinné révy, ale okolo 95 % jde na výrobu rozinek. Mezi nejčastěji chovaná zvířata patří kozy, ovce, osli, koně, skot a někdy i velbloudi. Zvláštností je místní kočka, která má jedno oko modré a druhé zelené. Je ale těžké ji zahlédnout ve volné přírodě.

Výlet – vydejte se na celodenní výlet do lázeňského města Hierapolis. Město leží severně v oblasti Denizli, 230 km od Izmiru. Můžete zde obdivovat středověké město a jeho kláštery. Největším lákadlem jsou místní tisíce let staré přírodní bazény. Naskytne se vám tu pohled na bílé kaskádové terasy, které se vinou dolů z kopce. Vše vzniklo díky přírodním horkým pramenům, které se v oblasti vyskytují. Doporučujeme si dát koupel v jednom z přírodních bazénků, jako to v dávné minulosti dělali Řekové a Římané.

Vesnice Sirince – jen hodinu od Izmiru leží tato kouzelná vesnička. Celý den se můžete toulat klikatými uličkami a obdivovat staré domky. Vesnice vás zavede zpět do historie a v jejím centru najdete spousty obchodů s lokálním zbožím, koček, užívajících si sluníčka a potkáte místní obyvatele. Ti jsou velmi přátelští a nadšeně vítají každého turistu. Ženy se zde oblékají tradičně a spoustu řemesel vykonávají stále na ulici. Vy tak nepřijdete například o ukázku pečení chleba či jeho přípravy na otevřeném ohni.

Izmir příroda

4. Kam na výlet v Izmiru

Izmir Agora

Přímo v centru Izmiru určitě nesmíte minout tento středověký monument. V podzemním komplexu najdete ruiny tržiště, které bylo v minulosti důležitým místem obchodu. 2000 let staré kamenné oblouky jsou dobře zachované (patří dokonce k nejlépe zachovaným na světě) a v provozu jsou stále i některé vodní kanály a fontány. Místo je přístupné veřejnosti do 19 hodin a vstupné je 12 tureckých lir.

Ephesus

Dalším důležitým symbolem oblasti jsou pozůstatky knihovny Celsus. Tento dávný symbol vzdělanosti najdete v románském městě Ephesus a navštíví jej ročně přes 2 miliony lidí. Knihovna je restaurována a její dvojité zdi uchovávají přes 12000 důležitých svitků. Součástí komplexu je i divadlo s kapacitou 24 000 diváků. Interiér této úchvatné památky si můžete prohlédnout za 72 tureckých lir.

Kordon

Až budete mít objevování minulosti tak akorát, vydejte se do moderní části Izmiru. Místní promenáda Kordon linoucí se podél Atatürkovy ulice vám představí jeho nynější tvář. Na jedné straně vás čeká výhled na moře, na straně druhé řada restaurací a kaváren, kde si můžete za odměnu něco dát. Posadit se ale můžete i přímo na promenádě, kterou obklopují úhledné posekané trávníky.

Další zajímavá místa

Izmir a jeho okolí jsou plné románských monumentů i řeckých památek. Doporučujeme si tohle kouzelné město v klidu projít a odpočinout si v jedné z tradičních čajoven, kaváren a nebo u skleničky tureckého vína.

Město Bergama – turecké město situované 100 km od Izmiru. Na jeho vrcholu se tyčí obrovský památník Pergamon Akropolis. Jde o pozůstatek řeckého města, které vzniklo ve 2. století před naším letopočtem. Prohlídka monumentu stojí 20 tureckých lir a je možná po celý rok.

Turecká tržiště a vesnice – pokud máte rádi ruch tržiště a místní pochoutky a máte času nazbyt, určitě byste neměli minout například market Kemaralti přímo v Izmiru. Místní bazar vás uvítá vřelými úsměvy prodejců, jejich hlasitým pokřikováním a vybízením ke koupi. Nebojte se utratit pár tureckých lir a vychutnat si typické sladkosti, které vám často vyrobí přímo před vámi. Nechybí ani nasolené olivy, naložené sardinky nebo čerstvé květiny a čaje.

Turecká gastronomie –  destinace je plná typických restaurací a míst, kde hostiny trvají hodiny. Obvykle se začíná miskou oliv a kouskem chlebové placky. Po jednoduchém předkrmu se stůl zaplní pečenými lilky, brambory s jehněčím, grilovanými rybami se speciálními omáčkami a rozpuštěnými sýry. Na konci nechybí sklenička pálenky Raki a talíř malých dezertů. Ochutnat můžete i tureckou kávu, připravovanou ve speciální konvičce z čerstvě pražených zrn. Večeře tohoto typu vás vyjde v páru kolem 80 tureckých lir.

Výlet k jezeru Buca Golet  – 20 km vzdálený park u jezera je největším a nejklidnějším rekreačním centrem v Izmiru. Můžete strávit celý den u jezera a v klidu přírody. Součástí parku jsou i krmelce, ke kterým přicházejí mufloni a kozy. Nechybí ani občerstvení, dětská hřiště a v místě půjčují i vodní šlapadla.

Sochový park Mevlana – jen 16 minut od Izmiru v městečku Buca najdete tento nevšední park. Nejznámější socha v parku nese jméno Rumi a zpodobňuje stejnojmenného perského básníka a uznávaného mentora. Socha vysoká 25 metrů stojí na nejvyšším vrcholku Tingirtepe. Jde o nejvyšší sochu na světě a uvidíte ji ze všech koutů města.

Hrad Sigacik – dodnes zůstalo dochováno pouze jedno patro, ale i tak stojí hrad z 15. století za prohlídku. Najdete jej na vrcholku kopce města Sigacik. Každou neděli se zde navíc konají trhy, kde místní prodávají to co vypěstují, a ženy ukazují řemeslné práce. Po prohlídce hradu se můžete vydat i na plavbu lodí nebo se usadit v jedné z mnoha útulných kaváren.

Více zajímavých výletů třeba i s průvodci naleznete na webu Get Your Guide.

5. Sportovní a adrenalinové aktivity

Surfování – nejlepší podmínky k surfování nabízí pláže v Cesme. V Turecku jde o velmi oblíbený sport a provozují jej zde téměř všichni. I proto tu najdete spoustu profesionálních surfařů a centra, kde vám rádi pomohou začít. Nejlepší povětrnostní podmínky jsou od května do října a nabízí tu i lekce pro děti.

Windsurfing – Turecko je jednou z největrnějších zemí a tak si zde užijí i milovníci windsurfingu. Certifikovaná centra nabízí lekce pro sportovce všech věkových kategorií i soukromé hodiny. Ceny lekcí začínají na 400 tureckých lirách.

Vydejte se na trek – Izmir a okolí jsou plné míst, která lákají ke klidným procházkám i k náročnějšímu trekkingu. Najdete zde spousty vhodných cest a vyznačených tras. Můžete vyrazit sami nebo využít nabídek trekkingových center. Centra podnikají treky různé obtížnosti pro malé i větší skupiny.

Potápění – krásy egejského moře přímo vybízí k prozkoumání podmořského světa. Místní čisté vody jsou velmi oblíbené také potápěči a ta nejkrásnější místa najdete v oblasti Karaburun. V ceně ponoru je vždy vybavení, instruktáž a vyškolený průvodce. Průměrná cena pro dospělého je 400 tureckých lir.

Střelba z luku – v Turecku můžete vyzkoušet i nevšední aktivitu, jako je střelba z luku. V Izmiru a jeho okolí najdete kluby a asociace, které se věnují tomuto středověkému sportu. V těchto klubech pořádají soutěžní klání a můžete si tu zaplatit lekci, kde si zkusíte tradiční lukostřelbu.

Speleologie – jelikož je Turecko plné jeskyní a skal, jde o oblíbenou lokalitu pro všechny milovníky speleologie. Jen v okolí Izmiru leží přes 50 jeskynních útvarů a mezi ty nejznámější patří oblasti Kemalpasa a Buca. Ceny vstupného do jeskyní se liší dle zvoleného komplexu a typu prohlídky. Průměrná cena je 18 tureckých lir.

Lov a střelba – pokud rádi vyrážíte na lov, asi víte, že je nutné být vlastníkem zbrojního průkazu. Poté se můžete společně s vyškoleným průvodcem vydat do přírodních rezervací a loveckých oblastí. Tento akční zážitek vás vyjde na 1000 tureckých lir.

Izmir sportovní aktivity

6. Aktivity pro děti

Turecký Izmir je vhodný pro děti každého věku. Klikaté uličky a tajuplné historické centrum je plné míst k prozkoumání a dovádění. V oblasti je i široký výběr pláží, dětských hřišť a také spousta přírodních rezervací. Nechybí ani vodní parky, zábavné programy pro nejmenší a zoologické zahrady. Dětem se bude líbit i jízda na koni nebo den strávený ve vzdělávacím centru.

Sasali Natural Life Park – ve městě Cigli, vzdáleném čtvrt hodiny z Izmiru, najdete městskou zoo. Tento přírodní park je největší svého druhu v Evropě a Izmir je na něj náležitě pyšný. Neustále tu probíhají renovace a nové projekty. Díky dobrému využití prostoru mají zvířata spoustu místa k volnému pohybu. Uvidíte slony, zebry, tygry a dalších 1000 druhů zvířat. Součástí parku jsou i kavárny, dětská minizoo a hřiště. Vstup stojí 5 tureckých lir.

Space Park Gaziemir – tento úžasný vesmírný pak nabízí zábavný a zároveň vzdělávací program pro malé i dospělé. Jde o jediný vesmírný park v Turecku a třetí největší na světě. Místo je plné simulátorů a interaktivních her, které vás zavedou do galaxie a vesmíru během chvilky. Vstup do parku začíná na 60 tureckých lirách a v ceně je i prohlídka planetária.

Lunapark v Kulturpark – další zajímavou aktivitou pro děti jsou zábavní parky s kolotoči a atrakcemi. Jeden z nejznámějších najdete přímo v Izmiru v kulturní části města. Místo je plné horských drah, řetízkových kolotočů, trampolín a ruských kol. Kromě zábavního parku máte možnost navštívit archeologické muzeum. Expozice ukazují vznik západní Anatolie a tureckou historii. Vstupné je 10 tureckých lir.

Tay Park v Karsiyaki – malý horský park, který leží necelých 13 km od Izmiru. Kromě koní se tu děti mohou pomazlit s domácími zvířaty a nakrmit ovce a kozy. Pro děti zde organizují i jízdy na koni. Dospělí si mezitím mohou vychutnat šálek kávy v místní kavárně. Do parku se neplatí vstupné.

Saat Kulesi hodinová věž – ukažte dětem trošku historie a pokochejte se spolu s nimi hodinovou věží ve vedlejším Konaku. Věž najdete na náměstí a nejkrásnější je za tmy, kdy je osvětlená a září do dálky. Je vysoká 25 m a po jejím obvodu najdete čtyři fontány.

7. Noční život v Izmiru

Noční život v Izmiru je rozmanitý a každý si zde najde své. Město je plné jazzových klubů, nočních barů i kaváren a čajoven. Nejživěji je v oblasti Alsancak a Konak. Pokud máte rádi živou muziku, určitě se vám bude líbit v Bios Bar a Nektar. Nechte se unést rytmem turecké hudby a vychutnejte si autentickou atmosféru lokálních barů. Ty nejlepší koktejly vám namíchají v OC Murphy´s.

Pro všechny milovníky klidněji stráveného času doporučujeme navštívit Cafe Karga. Zde vám připraví pravou tureckou kávu a naservírují ty nejlepší místní čaje. V Izmiru si můžete vychutnat také oběd nebo několikachodovou večeři v jedné z tradičních tureckých restaurací. Mezi ty nejlepší patří The Burnger a Yengec Restaurant. Výborné jsou rybí speciality nebo různé druhy zapékané zeleniny. K doladění kulinářského zážitku nesmí chybět sklenka tureckého vína.

Pro turecké destinace jsou typické voňavé čajovny. Ty se často skrývají v různých bočních uličkách a najdete zde jak podniky modernější, tak i ty tradiční. Často vám připraví i něco malého k občerstvení nebo zde můžete začít den snídaní. V tradičních čajovnách jsou ceny příznivé a šálek čaje si tak můžete vychutnat opravdu v klidu.

8. Počasí v Izmiru

Turecko se řadí mezi země, kde je vysoký počet slunných dnů. Ani Izmir není výjimkou a teploty zde často stoupají i k 37 stupňům Celsia. Zejména v červenci a srpnu se setkáte s tropickým počasím. Větry, které vanou ze severu, jsou tak příjemným zchlazením. Egejské moře je okolí Izmiru křišťálově čisté. Koupat se můžete od dubna do listopadu a průměrná teplota vody je 22 stupňů.

Zimy jsou v Izmiru mírné a příliš zde neprší. V létě se nemusíte bát dešťových přeháněk – nejčastěji prší v prosinci. Ideální doba na návštěvu je pozdní jaro, kdy teploty nejsou tak vysoké. Můžete si užít sportovních aktivit nebo procházek po historických památkách s příjemnými teplotami okolo 25 stupňů Celsia. Teploty stoupají v červnu a destinace je vhodná na dovolenou až do začátku listopadu.

9. PATNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou do Izmiru

Přístavní město Izmir leží blízko Řecka a díky tomu je silně ovlivněno evropskou kulturou. Destinace je vyhledávána pro vysoký počet slunečných dní a krásné pláže. Na své si přijdou i milovníci historie a památek, které v sobě mísí prvky rozličných kultur. Turecké město je přitažlivé svou kulturou, atmosférou a místní lidé jsou velmi milí.

Ve městě i jeho okolí najdete několik pevností, kostelů, mešit a muzeí. Jde o nejstarší turecké město, které je zároveň 3. největším. Izmir je známý také pod názvem Smyrma a jde o živou metropoli. V létě teploty nezřídka přesahují 35 stupňů Celsia a vy si tu můžete odpočinout na jedné z mnoha krásných pláží. V místě se střetává dávná historie s moderním světem.

OSM důvodů, proč jet na dovolenou do Izmiru

Turecký Izmir je oblíbenou letní destinací pro své krásné pláže a dny plné slunce.

Místo má za sebou bohatou historii a najdete zde zejména památky z dob osmanské říše.

Turecké velkoměsto láká odlišnou atmosférou a jde o klidnější destinaci. Místo je plné venkovních restaurací, lokálních obchůdků a vonících čajoven.

Izmir je 3. největší turecké město a díky evropskému vlivu jde o nejmodernější tureckou metropoli. Můžete si být jistí, že vám na dovolené nebude nic chybět.

Lidé jsou zde velmi milí a rádi vám pomůžou. Místní ženy patří mezi ty nejkrásnější v Turecku a rády se pěkně oblékají.

V destinaci se dá dobře pohybovat autem, ale funguje zde veřejná autobusová doprava, vlaky a trajektová spojení. V místě je vybudovaná i linka metra, která spojuje město s letištěm.

Přímo do Izmiru se z Česka dostanete letecky. Z Prahy létají časté spoje přímo do Izmiru, ale můžete vyrazit i na dobrodružnou jízdu vlakem, autobusem nebo se vydat vlastním autem.

Destinace je vhodná pro návštěvníky všech věkových kategorií i rodiny s dětmi. Najdete zde širokou nabídku služeb, upravené pláže i různé aktivity a atraktivní místa na výlety.

SEDM důvodů, proč nejet na dovolenou do Izmiru

V červenci a srpnu teploty dosahují i 37 stupňů Celsia a někdy tu panují opravdu tropická horka.

Pokud budete chtít do tureckého Izmiru vyrazit vlastním autem, počítejte s dlouhou cestou. Izmir leží 1900 km od Česka a jízda vám proto zabere celý den.

Město v minulosti postihlo vážné zemětřesení a spousta památek tak byla zničena. Některé pevnosti se sice dochovaly, ale v místě najdete převážně moderní stavby.

Dávejte si pozor při výběru ubytování. Některá místa jsou zařízená velmi jednoduše a nízká cena často odpovídá výslednému stavu pokoje či apartmá.

Pokud je to možné, doporučujeme se vyhnout jízdě taxi. Ceny jsou tu přemrštěné.

Přestože jde o evropsky smýšlející zemi, Turci jsou stále velmi temperamentní národ. Často toho napovídají více, než pak splní. Dávejte si tak pozor na nekalé nabídky, například v obchodech se suvenýry.

Jde o spíše klidnější místo a večírky do rána se tu moc nekonají. Neočekávejte ani velkolepé hotelové komplexy nebo ulice plné ruchu.

10. Nejoblíbenější ubytování v Izmiru

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam tří nejoblíbenějších míst, kam se jezdí do Izmiru na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, tyto patří mezi ty nejprodávanější:

Izmir Marriott Hotel

Izmir Marriott Hotel - izmir

Lokalita: Konak
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Booking

Úspěch ubytování Izmir Marriott Hotel je založený na mnoha jeho vlastnostech. Disponuje venkovním i krytým bazénem, nebrání se přítomnosti domácích mazlíčků a některé z pokojů vás ohromí výhledem na město Izmir. Jakožto pětihvězdičkový hotel si zakládá na tom, aby své návštěvníky rozmazloval, o čem svědčí i vysoká úroveň a rozsah poskytovaných služeb. Nechybí posilovna, sauna ani vířivka.

V hotelu si můžete bezplatně zapůjčit jízdní kola a vydat se poznávat okolí. Pěšky můžete také, ale na kole toho stihnete objet mnohem více. Ve vzdálenosti do 1 km se nachází hned dvě náměstí, hodinová věž i muzeum. Ve vzdálenosti do dvou km se pak nabídka muzeí rozšiřuje a vydat se můžete i do městských parků. Historické centrum města je vzdálené zhruba 6 km, zde už se kola opravdu nabízejí.

ibis Styles Izmir Bornova

ibis Styles Izmir Bornova - izmir

Lokalita: Bornova
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Booking

Čtyřhvězdičkový hotel ibis Styles Izmir Bornova je od centra Izmiru vzdálen několik km, ale nezoufejte. Nedaleko se totiž nachází stanice metra, odkud se do města dostanete. V areálu hotelu je zahrada vybízející k odpočinku po dni plném objevování. Některé z pokojů mají navíc balkon. Budete-li potřebovat pomoct s organizací transferu na letiště, pro personál hotelu to nebude žádný problém.

Muzea, hodinovou věž i náměstí budete mít sice ve vzdálenosti zhruba 7 km, historické centrum Izmiru se starým městem se ovšem nachází jen necelé 3 km od hotelu. Pokud se vám nechce chodit, můžete využívat již zmíněného metra. Hotel je doslova v obležení několika malých parků, přičemž všechny jsou ve vzdálenosti do 1 km. To samé platí o restauracích a kavárnách. Restaurace je k dispozici i v hotelu.

Shantihome

Shantihome - izmir

Lokalita: Alsancak
Kategorie hotelu: hostel
Cestovní kancelář: Booking

Zdá se, že minimálně vzhledově je ubytování Shantihome typicky turecké. Tento hostel hýří barvami a tvary, výjimkou nejsou ani pokoje. Podle fotek se může zdát, že je standard níže, než na co jsme jako Češi zvyklí, ale nenechte se zmást. Drží si dobré hodnocení ve všech ohledech. Hosté si nemohou vynachválit hostitele, čistotu pokojů a zejména polohu. Nedaleko se nachází vlakové nádraží.

V oblasti to opravdu žije. Je bohatá na kavárny, bary, restaurace i nákupní možnosti. Promenáda Kordon je od ubytování vzdálená jen 300 metrů, proto se nemůžeme divit. Daleko to nebude ani do parků, muzeí či na náměstí. Památky jako např. hodinová věž se nachází ve vzdálenosti do 3 km. Pro vzdálenější místa můžete využívat veřejné dopravy zastoupené metrem. Stanice se nachází cca 1,5 km od hotelu.

Vaši dovolenou vám pomohou vybrat i další články:

Dovolená Kapverdské ostrovy
Dovolená v Řecku