Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Cestovní kancelář Blue Style

Cestovní kanceláře Blue Style se poprvé otevřely světu v roce 1997. Jejími zakladateli jsou Lenka Pátek a Imed Jeddai. Při hledání všeříkajícího názvu pro svoji cestovní kancelář se inspirovali důvodem jejího vzniku – dovolenou. Můžete si tak představit, že odkazuje například na nekonečné modré moře, oceán, nebo třeba modrou oblohu.

Sama cestovní kancelář o sobě říká, že se nesnaží vytvářet dovolené masovým způsobem. Zakládá si na precizním zpracování každého zájezdu a nadstandardním přístupu ke svým klientům. To, že je na trhu už více než 20 let, svědčí o tom, že vždy dělá maximum, aby svým závazkům dostála. Zákazníci jsou si toho vědomi a rádi se na její web i pobočky vracejí. To je jeden z důvodů, proč se v našem srovnání cestovních kanceláří umístila tak vysoko.

Cestovní kancelář Blue Style - cestovní kanceláře

Rok vzniku: 1997 | Počet poboček: 55 | Sídlo: Praha

Výběr destinace

Cestovní kanceláře Blue Style mají na svém kontě 20 různých států, do kterých se s nimi můžete zaletět podívat. Nejvíce jich je v Evropě a Africe. Každý z těchto států pak přes Blue Style nabízí dvě a více destinací či letovisek, které nabídku této cestovky ještě rozšiřují. Největší nabídku hotelů nabízí díky svým ostrovům Řecko. Následují destinace v Egyptě.

V nabídce nechybí ani exotické destinace, které vás zahřejí během naší chladné zimy. Mezi nejluxusnější patří bezpochyby Maledivy a Seychely. Jako Češi bychom na seznamu ale možná rádi viděli ještě jednu destinaci, která chybí – tou je Chorvatsko. Možná to ale bude tím, že se jedná o snadno dostupnou zemi, kam se většina z nás klidně vydá po vlastní ose.

Pokud se jedná o výběr dovolené z praktického hlediska, vroubek bychom možná našli. Vyhledávání zájezdu vám možná nebude připadat logické. Když si rozkliknete destinace, není zcela jasné, jak jsou státy seřazeny. Odpovíme – abecedně. Ale oči mají tendenci jet po sloupečku jako u mnoha dalších cestovek, ovšem zde jsou za sebou postupně v řádcích.

Screen Blue Style1 - cestovní kancelář Blue Style

Výběr dovolené

I v rámci výběru dovolené jsme našli klady a zápory. V podstatě se ale budeme opakovat. Samotný výběr typu dovolené je nesmírně široký, můžete odcestovat s last minute i first minute nabídkou, na multigenerační dovolenou, poznávací okruhy i na aktivní dovolenou. Takto pestrou nabídku musíme opravdu vyzdvihnout. Zdá se, že každý si najde to své.

Problémem je, že všechny možné typy dovolených jsou nahuštěné pod jediným heslem „Dovolená“. Pokud jen tak brouzdáte, nejspíše si toho ani nevšimnete. Pokud ale hledáte něco konkrétního, kvůli absenci pečlivějšího zařazení vám to možná chvilku zabere. Tím ale nechceme cestovní kancelář Blue Style shazovat, protože okruh dovolených je dostatečný a mění se podle sezóny.

Screen Blue Style2 - cestovní kancelář Blue Style

Zákaznický servis

Zákaznický servis je jedno z témat, ke kterému nemáme u cestovní kanceláře Blue Style výhrady. A to ať už se jedná o pomoc s výběrem dovolené, tak služby po příjezdu na místo. K dispozici máte telefonní linku a chat, kde vám rádi odpoví na veškeré dotazy a nechají zmizet všechny vaše obavy. Ptát se můžete také na e-mailu, FB či skrze kontaktní formulář.

Na webových stránkách této nejlepší cestovky zjistíte spoustu zásadních informací, které se vaší cesty mohou týkat. Jedná se například o váhové limity, palubní servis či možnost parkování u letiště. Skrze webové stránky si také můžete zajistit cestovní připojištění v různých balíčcích. Nechybí odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Screen Blue Style3 - cestovní kancelář Blue Style

Cena zájezdu

Konkrétní cenu zájezdu nelze hodnotit jednoznačně. Závisí na vybrané destinaci, úrovni ubytování, ale i sezónnosti či době, kdy se chystáte zájezd zakoupit. Nejlevnější dovolenou zakoupíte například do Egypta či Bulharska za cenu, která lehce převyšuje 9 000 Kč. Naopak nejdražší je Keňa, Seychely či Thajsko. Zde částka začíná na 50 000 Kč.

V ceně zájezdu je standardně letenka, ubytování, letištní transfer, služby delegáta, základní balíček pojištění, smluvní pojištění CK a další povinné příplatky (např. letištní taxa). Připlácet budete za dobrovolné připojištění, víza, pobytové taxy či lepší pokoje. Možná by pro vás bylo užitečné vědět, že si můžete svůj zájezd koupit na splátky. Rozhodně je to lepší než půjčka.

Klady
  • Bohatý výběr destinací
  • Nadstandardní služby
  • Špičková zákaznická podpora
  • Koupě dovolené na splátky
Zápory
  • Horší vyhledávání na webu

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 3.8 (4 hlasy)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář