Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Společnost ClaimCloud

Na českou společnost ClaimCloud se můžete obrátit v případě problémových letů. Pomůže vám s vymáháním zákonných kompenzací od leteckých společností. Služeb můžete využívat jako běžný cestující, nabízí se však také možnost předplatného v podobě Smart Asistenta. Jak přesně služby fungují? To a mnohem více vám o této společnosti povíme v tomto článku.

Společnost ClaimCloud - zrušení letu

Rozsah pomoci

Vznikl vám podle Nařízení EP a Rady č. 261/2004 nárok na finanční kompenzaci od letecké společnosti? Snažili jste se situaci řešit, ale nikam jste se zatím nepohnuli? Pokud už vám dochází energie, možná je čas obrátit se na společnost, která od vás tuto práci převezme. A jednou takovou je právě ClaimCloud. Oproti AirHelp má drobnou výhodu – je česká.

Hned, jak vkročíte na její stránky, můžete začít s vyplňováním. Políčka následují praktické informace o kompenzacích s příklady, které vám dají představu, jakých letů by se částka mohla týkat. A pak už následují informace o tom, s čím vším vám může společnost pomoci, případně v jakých situacích máte nárok o své kompenzace leteckou společnost žádat.

Po vyplnění žádosti je nutné předat společnosti vaši plnou moc. Ta se uděluje pro jednání s leteckou společností o konkrétním letu. O zbytek se stará tým ClaimCloud. Vyjednává s dopravcem výši kompenzace, a vás pouze informuje o průběhu či výsledku jednání. Firma vytvořila aplikaci pro iOS, díky které s ní můžete být v neustálém kontaktu.

Screen společnost ClaimCloud1 - claimcloud

Smart Asistent

Služba Smart Asistent je jakýsi nadstandard, který společnost ClaimCloud nabízí svým potenciálním klientům. Je logické, že svoji pomoc nemůže nabízet zákazníkům zdarma. Pokud se na ni obrátíte, máte dvě možnosti – nechat si strhnout provizi z vymožené finanční kompenzace, nebo využít funkce Smart Asistent a neplatit nic. Jak je to možné?

Smart Asistent je služba, kterou si předplatíte na měsíc nebo na rok. Částka za jednu osobu za jeden měsíc činí 79 Kč, na rok je to pak 600 Kč. U dvou osob je to 158 Kč nebo 1200 Kč a tak dále. S předplacením této služby zároveň získáváte bezplatnou právní podporu a při vyplácení kompenzací vás čeká nulová spoluúčast. Po danou dobu ji lze využívat neomezeně.

Předplatit si tuto službu se možná nevyplatí každému, ale pokud cestujete často, určitě ji zvažte. Mít asistenční služby ClaimCloud k dispozici zdarma se vám může hodit. Jedinou podmínkou je objednat si ji minimálně jeden den před plánovaným odletem. Slevu na tuto službu lze získat pomocí speciálního kódu, který obdržíte od partnerů této společnosti.

Screen společnost ClaimCloud2 - claimcloud

Poplatky

Pokud se rozhodnete nevyužít služby Smart Asistent, budou se vás týkat jiné poplatky. Ty mají podobu provize, kterou si společnost vezme z kompenzací, které se jí pro vás podaří vybojovat. Pro tyto případy má ClaimCloud sestavený ceník. V každém případě ale platí, že pokud bude žádost o kompenzaci u dopravce neúspěšná, společnosti nic neplatíte.

Jde-li o standardní typy situací, které se řídí předpisy Nařízení EP a Rady č. 261/2004, pak činí provize společnosti z úspěšně vyřešeného případu 25 % bez DPH. Na to si dejte pozor, abyste později nebyli nemile překvapeni, že se částka kvůli připočítání DPH zvýšila. Pokud jde o nestandardní situace, pak činí provize ze získané kompenzace 30 % bez DPH.

Pokud by pro vás společnost řešila problémy se zavazadly, u obou výše zmíněných případů zaplatíte fixní poplatek ve výši 1500 Kč (+ DPH). Dostane-li se celý případ až k soudu, provize v tomto případě činí 50 %. Při řešení problémů se zavazadly činí poplatek 3000 Kč. Koruny navíc můžete získat za doporučení dalšího klienta. Liší se podle výšky kompenzace.

Screen společnost ClaimCloud3 - claimcloud

Klady
  • Česká společnost
  • Články s radami a tipy
  • Funkce Smart Asistent
  • Široký rozsah pomoci
Zápory
  • Provize uváděné bez DPH

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář