Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec » Evropa » Turecko

Bodrum

Bodrum je oblíbené turecké letovisko, které se z původní rybářské vesničky rozrostlo až do dnešní podoby, ve které turistům nabízí zábavu všeho druhu. Najdete jej na břehu Egejského moře a v jeho blízkosti leží hned několik řeckých ostrovů, takže návštěvu tohoto tureckého letoviska můžete spojit i s návštěvou Řecka. Bodrum je místem, kde se snoubí tradice a historie s moderní zástavbou, což dává vzniknout jedinečné atmosféře, které podlehne každý cestovatel.

Bodrum

Špičkový resort 0,5 km od centra Bodrumu. Stojí přímo u písečné pláže.

Bitez

Hotel obklopený bary i restauracemi. Nachází se na pláži 6 km od Bodrumu.

Bitez

Hotel zasazený do areálu se zelení. Centrum Bodrumu je vzdálené 4 km.

1. O Bodrumu

Bodrum je letoviskem, které se zaměřuje na movitější klientelu. Na dovolenou se sem proto vydává turecká i zahraniční smetánka a ceny tomu odpovídají. Bodrum žije ve dne i v noci – najdete tu řadu klubů i barů. Navíc se sem musíte dopravit letadlem. Pokud se sem ale vydáte, nebude vám tu nic chybět – město je skvěle vybaveno a nabízí všechny možné služby i aktivity.

Městu Bodrum se ve starověku říkalo Halikarnassus a již před stovkami let bylo významným přístavem. Může se pochlubit velmi dlouhou historií. Nejstarší známá zmínka o tomto městě pochází ze 7. století před naším letopočtem. Přímo ve městě i v jeho blízkém okolí uvidíte všude kolem pozůstatky z dávných časů – například amfiteátr, ruiny zmíněného mauzolea, které patřilo mezi 7 starověkých divů světa, nebo také zachovalý hrad z 15. století. Z tohoto města pochází také významný historik Hérodotos, přezdívaný otec dějepisu.

Za celou svou bouřlivou historii bylo město pod nadvládou mnoha různých národů, a to především kvůli své strategické poloze. V této oblasti vládli například Dórové, Peršané či křižáci.

Významným střediskem cestovního ruchu se město stalo během 60. let minulého století a od té doby je vyhledávaným cílem turistů z celého světa i místních návštěvníků, kteří mají rádi jeho rozmanitost, dlouhou a bohatou historii, krásné pláže i skvělou tureckou kuchyni.

Bodrum Turecko Světaznalec

2. Koupání – pláže a koupaliště

Místní pláže jsou vyhlášené jemným zlatým pískem, který se mísí s drobnějšími kamínky. Pláže jsou kilometry dlouhé a můžete se po nich procházet a užívat si také romantických západů slunce. Samozřejmostí jsou lehátka a slunečníky. Městské pláže v Bodrumu jsou v sezóně plnější a pokud si chcete užít trochu klidu a soukromí, můžete půjčeným autem zamířit kousek od letoviska – do blízkých městeček. A jaké pláže tu najdete?

Bardakci Koyu – zátoka, která se nachází hned vedle centra města. Má křišťálově čistou vodu, ve které můžete objevovat podmořský život. Musíte si tu ale zaplatit slunečník a lehátko – zátoka nemá veřejnou část, kde byste si položili svůj ručník.

Kumbahce – druhá zátoka blízko centra Bodrumu. Najdete tu oblázkovou pláž Kumbahce, ze které se vám naskytne krásný výhled na městský hrad a večer i na osvícený Bodrum.

Bitez – menší pláž, v jejíž blízkosti uvidíte spoustu kotvících lodí. Z této pláže se můžete vydat i na výlety na lodi. Pláž je čistá a prostorná a poblíž najdete také kavárnu. I přes její blízkost k centru Bodrumu patří mezi klidnější místa. Každý čtvrtek tu najdete i trhy, kde můžete nakoupit místní dobroty.

Camel Beach (Kargi) – tato písčitá pláž je klidnější a komornější. Poblíž či přímo na ní se můžete svézt na velbloudech. V okolí najdete i několik slušných restaurací.

Bodrum koupání a pláže

Kargicak Koyu – krásná izolovaná pláž, kterou najdete asi 40 minut východně z Bodrumu. Nehledejte tu žádné vybavení ani zázemí; nezapomeňte si vzít vodu, slunečník i lehátka a také svačinu. Je tu i několik ukotvených lodí, které dnes slouží jako restaurace a ochutnáte na nich čerstvé plody moře.

Yalikavak – nádherný plážový resort, který leží asi půl hodiny z Bodrumu na protější části poloostrova. V blízkém okolí najdete mnoho skvělých restaurací. Písčitá pláž je skvěle vybavená a poskytuje příjemný vstup do moře. V resortu můžete strávit klidně celý den.

Aspat – příjemná pláž s krásně čistým mořem. Za vstup sice zaplatíte, ale můžete tu očekávat skvělou vybavenost a servis. Na pláži si můžete dát i drink nebo něco k jídlu. Můžete se tu slunit nebo odpočívat ve stínu palem a uvidíte tu také sochy z mramoru.

Na celém poloostrově, na němž leží i Bodrum, můžete objevovat nepřeberné množství větších pláží s dobrým vybavením i servisem, nebo se vydat za menšími, klidnějšími plážemi, kam můžete vstoupit s vlastním lehátkem a slunečníkem. Navštívit můžete pláže Gündogan, Kadikalesi, Akyarlar (oblíbené místo pro windsurfing a sailing), Turgutreis a spoustu dalších.

Protože se Bodrum a okolní městečka zaměřují na bohatší turisty, najdete tu spoustu VIP apartmánů i hotelů nebo hotelových komplexů s bazénem. Některé hotely mají také vyhřívané bazény, a tak se v nich můžete koupat i déle než v moři.

3. Příroda

Bodrum a okolí je krásným místem pro milovníky přírody. V blízkosti najdete například krásné údolí, vhodné pro trekking i výlety na kole, nebo také přírodní kaskády s minerálními prameny. A kam se vydat na výlet za přírodou?

Ospalé údolí Uyku Vadisi – skvělé místo pro odpočinek v přírodě, které nenajdete v běžných turistických průvodcích. Z Bodrumu do něj dorazíte asi za 45 minut autem. Užijete si tu krásnou přírodu, ochutnáte výborné lokální jídlo, pokocháte se nádhernými výhledy a odpočinete si za zvuků zurčícího potůčku. Doporučujeme vzít s sebou pevnou obuv a láhev s vodou. Můžete se tu projít pěšky nebo si část údolí projet na kolech.

Výlet do Pamukkale a Hierapolis – tento celodenní výlet začíná v Bodrumu mezi 6.-7. hodinou ranní a prohlédnete si na něm terasy v Pamukkale (na seznamu UNESCO), pozůstatky starověkého města Hierapolis a další zajímavosti. Travertinové terasy v Pamukkale jsou jedinečnou přírodní památkou – jedná se o terásky s kaskádami a jezírky s minerální vodou, které vytvořila za tisíce let příroda a mezi nimiž se můžete procházet. Pokud se sem vydáte po vlastní ose, za vstup k terasám zaplatíte v přepočtu asi 200 Kč.

Bodrum příroda

4. Kam na výlet v Bodrumu

Mauzoleum v Halikarnassu

Unikátní stavba patřící mezi sedm divů antického světa. Dnes už uvidíte jen ruiny, protože celou oblast postihlo několik zemětřesení a i tato dávná stavba jim podlehla. Dávná hrobka dosahovala výšky 46 metrů a byla postavena pro krále Mausola, podle jehož jména se ujalo samotné pojmenování hrobky jako mauzoleum. Mnoho ze stavebních prvků mauzolea bylo později použito pro stavbu místního hradu.

Hrad sv. Petra

Bodrumský hrad, který je zároveň i pevností, je nejoblíbenější turistickou atrakcí ve městě. Byl postaven v 15. století a jeho obvodové zdi jsou dodnes skvěle zachovány. Z hradu se vám naskytne pohled na širé moře i na Bodrum. Najdete tu i Muzeum podmořské archeologie, které sídlí přímo na hradě. V muzeu si můžete prohlédnout např. předměty vyložené z vraku lodi. Hrad je rovněž místem konání festivalů.

Staré město Bodrum a amfiteátr

Celá historická část města stojí za prohlídku. Uvidíte i menší římský amfiteátr pro 13 000 diváků, který se do dnešních dob skvěle zachoval. Z jeho vyšších stupňů se vám naskytne výhled na blízké hory. Amfiteátr je volně přístupný, v jeho návštěvě vám tedy nebude nic bránit. V letním období se v amfiteátru konají divadelní představení a koncerty. Dříve ale sloužil i pro gladiátorské zápasy.

Další zajímavá místa

Přímo v Bodrumu:

Větrné mlýny v Bodrumu – mlýny stojí na kopečku, ze kterého uvidíte celý Bodrum. Byly používány od 18. století až do 70. let 20. století. Několik z nich je dobře zachovalých a najdete je na izolovaném místě, kde budete mít klid. Nejlepší na místě jsou krásné výhledy, například na blízké řecké ostrovy.

Tradiční turecké lázně – V Bodrumu si můžete užít relaxace a hýčkání v tradičních lázních. Část pro ženy a pro muže je oddělená. Půjčí vám tradiční prostěradlo a můžete se vydat do koupelí. Najdete zde i možnost peelingu s mytím a masáží.

Výlety do okolí:

Bodrum je skvělým výchozím bodem pro spoustu výletů po pevnině i po moři. Kousek odsud najdete několik řeckých ostrovů, na které se můžete vydat na trajektu nebo v rámci organizovaného výletu na lodi. Pokud nevíte, které výlety si vybrat, přečtěte si naše tipy:

Celodenní výlet na lodi – z Bodrumu vyjedete okolo 11. hodiny a navštívíte několik krásných zátok, kde se můžete koupat či šnorchlovat. Užijete si nádherné výhledy z moře na pevninu a zpět se vrátíte okolo 17. hodiny. Oběd je v ceně (10 Eur s obědem a 20 Eur All inclusive).

Celodenní výlet na Kos – v rámci výletu se vydáte za krásami tohoto řeckého ostrova – navštívíte například rytířský hrad nebo Asklepeion. Na ostrově Kos na vás čeká spousta historie. Navštívíte také staré římské lázně a skvěle se najíte. Na výlet se vyráží okolo 9. hodiny ranní a vrátíte se okolo 17. hodiny.

Celodenní výlet na Rhodos – kupte si lístky na trajekt a vydejte se na ostrov Rhodos, kde si užijete krásy a chutě Řecka. Naplánujte si trajekty tak, aby vám na ostrov vyšel celý den – máte co objevovat. Rhodos je plný historie i skvělého jídla.

Výlet do tradiční turecké vesnice – na tomto půldenním výletu si prohlédnete tradiční tureckou vesnici. Navštívíte blízkou mešitu, kde se dozvíte něco o islámu, a se starostou města se zastavíte na obědě. Uděláte si tak lepší představu o turecké venkovské kultuře a pohostinnosti. Oběd i průvodce jsou v ceně.

Výlet po řece Dalyan s pozorováním mořských želv – celodenní výlet na loďce, na kterém ochutnáte grilované kraby, uvidíte spoustu krásné přírody a starodávných městeček a zastavíte se i na krásné pláži Iztuzu, kde se mořské želvy vyskytují. Oběd je v ceně výletu, která je přibližně 1000 Kč na osobu. Děti 7-12 let platí polovinu, menší děti mají výlet zdarma.

Ephesus/Efez – na tento výlet si vyhraďte celý den. Cesta autem z Bodrumu zabere asi 2,5 hodiny a poté můžete objevovat jedinečné starořecké/starořímské přístavní město, zařazené na seznam dědictví Unesco. Efez byl významným obchodním centrem a dnes je největším archeologickým nalezištěm svého druhu na světě. Vydat se sem můžete i na organizovaný výlet za 35 Eur na osobu.

5. Sportovní a adrenalinové aktivity

Rafting – aktivita probíhá v krásném prostředí hor Toros, kde si můžete vybrat mezi rafty a kánoemi. Po úvodní instruktáži se pustíte do tohoto jedinečného zážitku. Řeka se sjíždí od dubna do října a zahrnuje několik divočejších úseků. Aktivita je proto vhodná spíše pro zkušenější vodáky. Cena na osobu je 60 Eur.

Jeep Safari – kterýkoliv den v týdnu se můžete vydat na offroad safari. 130km okruh vám ukáže celý region z jiného pohledu. Vyjedete na nejvyšší bod poloostrova, ze kterého uvidíte krásné panorama. Výlet začíná okolo 9. hodiny ranní a trvá přibližně do půl šesté. Cena je 25 Eur na osobu.

Jízda na koni – v Bodrumu a okolí si můžete užít i jízdu na koni, například v rámci “horse safari”. Vyzvednou vás u hotelu, na ranči vám představí koně a zodpoví vaše dotazy. Potom už se konečně posadíte do sedla a vydáte na cestu. Vybavení, průvodce i pojištění je v ceně výletu.

Trekking tour – vydejte se na celý den do přírody se zkušeným průvodcem, který vám ukáže ta nejkrásnější místa poloostrova. Uvidíte nádherná panoramata, řecké ostrovy, skryté zátoky a spoustu dalšího. Aby se výlet konal, musí se sejít skupina alespoň 4 lidí. Cena na osobu je 50 Eur a zahrnuje snídani i oběd.

Bodrum sportovní aktivity

Celodenní výlet na kole – okolí Bodrumu je spíše kopcovitější, ale můžete si tu zapůjčit i elektrokolo. Vydat se můžete například na celodenní výlet na kolech, který začíná v 8:30 a končí okolo 17:30. Výlety vedou průvodci, kteří vám řeknou spoustu zajímavostí o místech, jež na kole navštívíte. Výlet můžete jet na trekkovém kole nebo si doplatit 15 Eur navíc za elektrokolo. Agentura nabízí i výlety na mountainbike.

Potápění – Pokud chcete zažít dobrodružství pod vodou, můžete si vybrat z nabídky řady místních agentur. První agentura nabízí například vícedenní balíčky pro potápěče nebo také možnost získání certifikátu. Zkusit můžete také Aegean Pro Dive Centre, která vás zavede i k působivým podmořským vrakům, nebo agenturu Happy Bubbles.

Vodní sporty – Bodrum a okolí jsou skvělým místem pro vodní sporty – najdete tu nekonečně dlouhé pláže a skvělé přírodní podmínky. Skvělou pláží pro tyto sporty je Fener Beach (kitesurfing a windsurfing). Mnoho středisek vodních sportů najdete na plážích v městečku Gümbet hned vedle Bodrumu. Vyzkoušíte si tu například windsurfing, vodní lyže, potápění, jízdu na banánu nebo parasailing.

6. Aktivity pro děti

Ani vaše děti se nebudou v Bodrumu nudit. Město a okolí jim nabídne spoustu zábavy, pláže zase příjemný písek s drobnými oblázky a pozvolným vstupem do moře. Děti mohou být citlivější na místní vodu, která obsahuje spoustu minerálů, takže na pití raději volte tu balenou. Dávejte také pozor na pouliční psy – většinou nejsou agresivní, ale pokud by je děti vyprovokovaly, můžou kousnout. A kam se s dětmi vydat?

Jízda na velbloudech – na pláži Kargi/Camel Beach můžete zažít dobrodružnou jízdu na velbloudech.

Muzeum podvodní archeologie – toto zajímavé muzeum najdete v bodrumském hradu, který se dětem bude také líbit. Je to největší muzeum svého druhu na světě. Představí vám dávné amfory, šperky i výrobky ze skla. Najdete tu spoustu nálezů z dávných vraků.

Zeki Muren Arts Museum – zajímavé muzeum, věnované slavnému tureckému zpěvákovi Zekimu. Nahlédnete do míst, kde trávil konec svého života a uvidíte zajímavosti z jeho osobního života i objekty připomínající jeho hvězdnou kariéru. I když zpěváka možná neznáte, zaujme vás muzeum svými tradičními tureckými předměty i vybavením zpěvákovy domácnosti.

Aquapark Bodrum – s dětmi si užijete tento akvapark pod širým nebem s mnoha skluzavkami a tobogány. V akvaparku můžete strávit klidně i celý den.

Pirates Inn Cactus Aquapark – druhý akvapark na poloostrově, který je lépe vybavený a větší. Z Bodrumu leží cca 30 minut autem severně, ve městě Yalikavak. Akvapark zahájil provoz v roce 2008 a tak je veškeré vybavení pořád jako nové. S dětmi tu zažijete třeba volný pád nebo kamikaze. Rezervovat můžete i online.

Výlet na lodích Gulet – na výlet se s rodinou můžete vydat na tradičních lodích. Ceny se odvíjí od jejich velikosti a doby půjčení a záleží také na velikosti posádky, která bude loď obsluhovat. Půjčit si můžete menší loďky pro 4 lidi, ty největší mají kapacitu 36 lidí. Více informací najdete na stránce Blue Cruise Bodrum.

7. Noční život v Bodrumu

V Bodrumu si užijete hromadu zábavy přes den i po setmění. Město vám nabídne řadu barů i klubů, které přitahují spoustu turistů. Zkuste se projít večer po městě a navštivte ta místa, která vás zaujmou; řídit se ale můžete i naším průvodcem.

Club Catamaran vás zaujme svým neobvyklým umístěním – najdete jej totiž na velkém katamaránu. Otevřeno má od 8 večer až do 5 ráno a užijete si tu spoustu hudby, drinků a zábavy. Pokud máte rádi rock, vydejte se do klubu Adamik. Je to nejstarší klub tohoto typu ve městě a dáte si tu i dobré koktejly. Vyzkoušet můžete i dvoupatrový Bar Club X, kde některé večery potkáte i DJe a vyberete si z široké nabídky drinků. Dalším z místních klubů je Mandalin, kde vystupují místní kapely i DJové. Tento klub najdete přímo v centru města.

Některé bary tu najdete i přímo na pláži – stačí se vydat po pobřeží a najít ten pravý. Pokud chcete jít najisto, navštivte například Buddha Bar Beach, kde si užijete drinků v kombinaci s koupáním v moři v luxusním prostředí. Najdete tu ale i spoustu dalších barů.

V Bodrumu na vás čekají i výborné restaurace s tradiční i moderní kuchyní. Ochutnat ji můžete například ve vyhlášené restauraci Kocadon, která vám nabídne typické předkrmy a saláty, mořské plody i maso a skvělé dezerty. Další dobrou místní restaurací je Berk Balik, kterou najdete přímo u moře. Můžete tu ochutnat chobotnici a další čerstvé plody moře a užít si výhled na západ slunce a na hrad Bodrum. Restaurace Marina Koftecisi vám zase připraví výborné kofte – tradiční masové kuličky. Potěší vás také, že tato restaurace patří k těm nejlevnějším v Bodrumu.

8. Počasí v Bodrumu

V Bodrumu oceníte hlavně dlouhé a teplé léto – teploty tu bývají příjemné už od začátku dubna. V zimě v této oblasti prší mnohem víc než v létě, které bývá většinou horké a suché. V červenci neprší prakticky vůbec, zatímco nejvíce srážek spadne během ledna. Teploty jsou nejvyšší opět v červenci, kdy průměrná denní teplota dosahuje až k 28 °C. Přes den se v tomto měsíci teploty šplhají i ke 35 °C a podobně vysoké jsou i v srpnu. Pokud nemáte rádi tropická horka, vydejte se sem raději v červnu nebo v září.

Pokud chcete především poznávat okolí města a nezáleží vám na teplotě moře, nejlepšími měsíci pro vaši dovolenou budou duben a květen, kdy v Bodrumu příliš neprší a teploty jsou příjemné. Pamatujte ale, že v květnu začínají pomalu stoupat téměř ke třicítce.

Pokud byste se sem vydali na podzim nebo v zimě, stane se vaší povinnou výbavou deštník. Průměrná lednová teplota činí 11,1 °C, takže vám tu nebude moc velká zima. Může se ale stát, že vám dovolenou proprší a vy budete zklamaní.

9. ŠESTNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou do Bodrumu

Bodrum je malebné přístavní město, které má přibližně 140 000 obyvatel. I přes svou velikost si zachovává atmosféru malého přímořského letoviska, ve kterém se bude líbit každému turistovi. Najdete tu krásné pláže i spoustu historie všude kolem a snadno se dostanete na blízké řecké ostrovy. V Bodrumu si také užijete výbornou tureckou kuchyni a pobavíte se přes den i pozdě v noci.

Pokud se vydáte do Bodrumu, nuda vás tam rozhodně nečeká. Jedná se ale o destinaci, zaměřenou spíše na VIP klientelu. Proto tu najdete spoustu luxusních ubytovacích zařízení a můžete tu vyzkoušet také jachting. Pojďte si přečíst další důvody pro návštěvu tohoto místa.

OSM důvodů, proč jet na dovolenou do Bodrumu

V Bodrumu budete mít veškerý servis – jedná se o město, skvěle vybavené pro turisty. I proto patří mezi nejoblíbenější destinace celé egejské riviéry.

Díky své velikosti bude mít Bodrum co nabídnout jednotlivcům i rodinám – každý si tu přijde na své.

Místo vás okouzlí dlouhými plážemi se zlatým pískem, po kterých se můžete procházet celé hodiny nebo se na nich jen tak slunit a koupat.

Oblíbenými pokrmy oblasti jsou mořské plody. Pokud je máte rádi, v Bodrumu najdete nespočet restaurací, které je umí skvěle připravovat.

Pokud chcete navštívit dva státy během jedné dovolené, Bodrum vám to umožní – trajektem se odsud dostanete na blízké řecké ostrovy (například Kos nebo Kalimnos).

V Bodrumu se snoubí moderní turecký styl s dávnou historií a prohlédnete si tu mnoho historických památek, jako je například místní hrad.

Kromě spousty památek tu uvidíte také pozůstatky jednoho z divů světa – Mauzolea v Halikarnassu. Jedná se o monumentální hrobku, podle které se začalo všem podobným stavbám říkat mauzolea.

Bodrum leží na malém poloostrově. Pokud si půjčíte auto, můžete snadno objevovat další malebná městečka v jeho dosahu.

OSM důvodů, proč nejet na dovolenou do Bodrumu

Bodrum je velice živým turistickým letoviskem. V sezóně počet jeho obyvatel prudce roste a blízké pláže mohou být hodně obsazené.

Bodrum žije i v noci. Pokud se ubytujete v rušnějších částech města, je možné, že se moc dobře nevyspíte.

Tato oblast se zaměřuje na VIP klientelu; tomu odpovídají také ceny.

Bodrum se hodí pro milovníky městské dovolené. Pokud chcete klidný pobyt v menší destinaci, vydejte se například do Side.

Pokud vás nezajímá objevování okolí a dávné historie, vydejte se jinam. Bodrum k objevování přímo vybízí a byla by škoda trávit celou dovolenou jen na pláži.

Do Bodrumu se dostanete jedině letadlem, auto si musíte půjčit až na místě. Pokud chcete na dovolenou autem, lepší bude například Chorvatsko.

Pokud nejste příznivci vysokých letních teplot, určitě se sem nevydávejte v červenci a srpnu. V Bodrumu je teplá letní sezóna velmi dlouhá.

Před focením místních se jich musíte zeptat. Je to slušnost – někteří se nechtějí fotit kvůli své víře.

10. Nejoblíbenější zájezdy do města Bodrum

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam tří nejoblíbenějších míst, kam se jezdí do města Bodrum na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, tyto patří mezi ty nejprodávanější:

Diamond of Bodrum

Diamond of Bodrum - bodrum

Lokalita: Bodrum
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: EXIM Tours

Hojnému zastoupení se v Bodrumu těší pětihvězdičkové hotely. I tento fakt předurčuje město stát se cílem dovolené movitých klientů. Hotel Diamond of Bodrum se nachází půl kilometru od centra města Bodrum, všechny jeho špičkové restaurace a bary tedy budete mít nedaleko. Z hotelu se vám odkryje ničím nerušený výhled na přístav a bodrumský hrad. Navíc se nachází přímo na písečné pláži.

Hotel disponuje střešním barem, ze kterého za dobré viditelnosti dohlédnete na řecký Kos obklopovaný Egejským mořem. Využívat můžete každého ze čtyř hotelových barů, rozmazlování se vám tedy nevyhne. Samozřejmostí je přístup do posilovny či možnost zahrát si stolní tenis a šipky. Vyzkoušejte také nabízené masáže, které možná přijdou po procházce městem vhod. Nechybí ani turecké lázně či sauna.

Costa Bitezhan Hotel

Costa Bitezhan Hotel - bodrum

Lokalita: Bitez
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: EXIM Tours

Letovisko Bitez v oblasti Bodrum se vyznačuje přítomností mnoha oblíbených hotelů. Jedním z nich je rovněž Costa Bitezhan Hotel, čtyřhvězdičkové ubytování přímo u pláže. Hotel je obklopený malou zahrádkou, zeleň vám tedy scházet nebude. Všude kolem vás bude nespočet obchodů, restaurací a barů. Na pláži můžete využívat lehátka i slunečníky podle potřeby a navíc bez poplatku.

Přímo u hotelu se nachází autobusová zastávka, odkud vyrážejí autobusy do okolí. Překonat 6 km vzdálenost do Bodrumu tedy nebude problém. Zde klidně můžete strávit celý den, objevovat krásy města a v dalších dnech se vydat zase jinam. I na hotelu ale bude co dělat. Můžete si zajít na masáž, do lázní nebo se odhodlat k vyzkoušení vodních sportů na pláži. Zajistit si zde můžete i půjčení automobilu.

Natur Garden Hotel

Natur Garden Hotel - bodrum

Lokalita: Bitez
Kategorie hotelu: tříhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: TUI

Tříhvězdičkových hotelů není ve městě Bodrum mnoho, ale vybrat se dá. Nás oslovil hotel Natur Garden, který se nachází v letovisku Bitez. Zaujala nás všudypřítomná zeleň, díky které se vám bude zdát, že jste se ocitli v ráji. V tomto ráji se nachází i venkovní snack bar, který navíc leží přímo u bazénu. Do areálu skvěle zapadla i terasa s lehátky a slunečníky. A pláž? Tu budete mít jen 150 metrů od hotelu.

Pláž je písčitá, místy ale můžete narazit na kameny, proto na to buďte připraveni. Přímo na hotelu se můžete věnovat i sportovním aktivitám, mezi které patří fotbal, volejbal, šipky, kulečník či stolní tenis. Centrum města Bodrum od vás bude vzdálené zhruba 4 km, od objevování jeho klenotů vás tedy čeká jen krátký transfer. Hotel ani jeho areál nejsou příliš velké, ulovit místo u bazénu by tak nemusel být problém.

Další tipy, kam se podívat během dovolené:

Kapverdské ostrovy dovolená
Řecko dovolená