Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Nejlepší online kurzy francouzštiny

Francouzština je jazyk, kterým se mluví po celém světě. Naučit se ho ale není zrovna jednoduché. Náročná pro cizince bývá zejména výslovnost některých specifických hlásek. To ale neznamená, že byste to neměli zkusit. Ze začátku je těžké všechno. S online kurzy francouzštiny se můžete dostat na stejnou úroveň jako při studiu jakéhokoliv jiného jazyka.

Pokud s francouzštinou nemáte velké plány, netrapte se, že nezníte jako rodilý Francouz. I tak každého ohromíte. V tomto článku představíme tipy na nejlepší online kurzy francouzštiny.

Kurz francouzštiny v češtině

Platforma, na které vyberete obecné i odborné jazykové kurzy francouzštiny.

Obecné i slovíčkové kurzy

Online kurzy francouzštiny, které vás připraví také na mezinárodní zkoušky.

Hravé online kurzy

Výuka francouzštiny online a zdarma, při které dostanete různé hravé výzvy.

Nejlepší online kurzy francouzštiny

Kurz OnlineJazyky.cz – online kurz francouzštiny v češtině

Svetaznalec OnlineJazyky - online kurzy angličtiny

Klady
 • Interaktivní výuka v češtině
 • Výstupní certifikát
 • Přehledné stránky
 • Obecné i odborné kurzy
Zápory
 • Bez offline verze

Výběr kurzů

Platforma OnlineJazyky.cz je známá širokým výběrem obecných i odborných kurzů. Ani v případě francouzštiny tomu není jinak. Výběr je sice o něco užší než u angličtiny nebo němčiny, stále ale je z čeho vybírat. Obecné kurzy jsou dostupné v úrovních od A1 do B2. Nechybí ani kurzy speciálně zaměřené na slovní zásobu od A1 do B1.

V oblasti odborných kurzů je dostupná obchodní francouzština. Speciálním kurzem je francouzština na cesty, se kterou se při svém putování určitě neztratíte.

Způsob výuky

OnlineJazyky.cz prosluly svým moderním a inovativním přístupem k výuce studentů. Konkrétní přístup se liší podle toho, zda se kurz chystá absolvovat jednotlivec, firma nebo škola. Kromě standardních kurzů nabízí také skype lekce, které si zakupujete zvlášť. Ty spočívají ve 45 minut dlouhém rozhovoru s lektorem, který rozdá rady i tipy.

Skvělou variantou je také skupinový rozhovor, při kterém budou kromě lektora a vás přítomní ještě čtyři další studenti. Jde o konverzační klub, ve kterém se zbavíte strachu z mluvení před ostatními. V běžném kurzu na vás čeká 15 druhů cvičení, které zpestří herní prvky. Stačí vám dvacet minut denně, abyste si udrželi pokrok. Naučíte se číst, psát, mluvit i rozumět.

Z pohledu klienta

OnlineJazyky.cz dokáží nabídnout mnoho důvodů, proč zvolit zrovna jejich online kurzy francouzštiny. Velkou výhodou je zkušební lekce zdarma, během které zjistíte, zda jsou pro vás kurzy vhodné. S určením vhodné úrovně kurzu pomůže vstupní rozřazovací test s maximálně 120 otázkami. K plnému počtu otázek se dostanou jen experti.

Výstupem z kurzů je certifikát vydávaný touto platformou. Zároveň nesmíme zapomenout zmínit, že mohou tyto online kurzy francouzštiny sloužit také jako příprava k jazykovým zkouškám, po jejichž splnění získáte mezinárodně uznávaný certifikát. Negativně vnímáme jen absenci offline verze s materiály. V offlinu ale budete mít přístup ke slovíčkům.

Další jazykové kurzy

Na této platformě se naučíte kromě francouzštiny také anglicky, německy, španělsky, rusky či italsky. Zajímavý je ale i výběr z nejazykových kurzů. Figuruje mezi nimi např. čeština pro 1. stupeň, literatura, zeměpis, dějepis, chemie či středoškolské předměty.

Kurz Easylingo.cz – obecné i slovíčkové kurzy

Svetaznalec Easylingo - online kurzy angličtiny

Klady
 • Široký výběr kurzů
 • Příprava na certifikát
 • Zkušební verze
 • Výuka v češtině
Zápory
 • Nefunguje bez internetu

Výběr kurzů

I když se jedná o francouzštinu, která není tak rozšířená jako třeba angličtina, výběr kurzů je v tomto případě poměrně rozsáhlý. Dostupné jsou úrovně A1 – B2 a vybírat můžete z kurzů obecných, odborných, i těch, které jsou zaměřené jen na slovíčka. U odborného kurzu se jedná o obchodní francouzštinu. Naučíte se odborná slovíčka a fráze z oblasti obchodu.

Kurzy jsou přehledně rozdělené do jednotlivých kategorií a vyhledávání mezi nimi je opravdu intuitivní. Studium obecných kurzů je obvykle rozloženo do 4 – 6 měsíců.

Způsob výuky

Easylingo.cz spoléhá na kombinaci několika metod. Nejdůležitějším bodem je metoda opakování, při které v pravidelných časových intervalech opakujete to, co jste se naučili. Systém platformy vám sám bude nabízet, co a kdy by bylo vhodné zopakovat. Pro efektivní studium navíc doporučuje studovat pouze 20 minut denně maximálně 6 dní v týdnu.

Výuka francouzštiny online zde probíhá tak, že věnujete 30 % času nové látce a 70 % času jejímu opakování. Jde o to, abyste neztratili motivaci, ale přitom stále cítili pokrok. Slovíčka procvičujete pomocí digitálních kartiček. A cvičit budete i výslovnost. Dané slovo si přehrajete, zopakujete, nahrajete a poté porovnáte se správnou variantou.

Z pohledu klienta

Jsou pochopitelně i další věci, které vás jako studenta budou zajímat. Výhodou je možnost studovat na všech zařízeních s webovými prohlížeči, případně na mobilech a tabletech s operačními systémy Android a iOS, kam si můžete stáhnout aplikaci. Před pořízením kurzu můžete absolvovat ukázkovou lekci zdarma a poté se rozhodnout, zda je pro vás vhodný.

Ke kurzu si můžete nechat vystavit fakturu, pokud to budete potřebovat. Všechny kurzy jsou přípravou k jazykovým zkouškám, po jejichž splnění můžete získat mezinárodně uznávaný certifikát. OnlineJazyky.cz navíc po splnění kurzu vydávají vlastní certifikáty. Kurzy je možné darovat v podobě poukazu. Během kurzu je k dispozici podpora na mailu i chatu.

Další jazykové kurzy

Easylingo nabízí i další jazykové kurzy. Konkrétně se jedná o angličtinu, němčinu, španělštinu, italštinu či ruštinu. V nabídce je ale i čeština pro cizince. Dále nabízí výběr z nejazykových kurzů, mezi nimiž figurují různé předměty pro ZŠ a SŠ.

Kurz Duolingo.com – bezplatné online kurzy francouzštiny

Svetaznalec Duolingo - online kurzy angličtiny

Klady
 • Zcela zdarma
 • Krátké lekce
 • S aplikací
 • Vhodné i pro děti
Zápory
 • V anglickém jazyce

Výběr kurzů

Duolingo zajišťuje bezplatné kurzy francouzštiny online. Oproti předchozím dvěma variantám ale v tomto případě není nabídka konkrétních kurzů příliš široká. Na základě vstupního rozřazovacího testu je pro vás vybrána jazyková úroveň, na které začínáte. Obecně jsou ale tyto kurzy vhodné spíše pro začátečníky, vyšší jazykové úrovně chybí.

S kurzem francouzštiny online od Duolingo se dostanete maximálně na jazykovou úroveň B2. Pokud jste začátečník nebo mírně pokročilý, tato bezplatná verze poslouží perfektně.

Způsob výuky

Je zapotřebí počítat s tím, že výuka probíhá v anglickém jazyce. V českém rozhraní bohužel není kurz francouzštiny k dispozici. Pokud umíte anglicky, čekají na vás krátké a interaktivní lekce, které využívají různých herních prvků a postaviček. Díky tomu se výuka stává pestrou a zajímavou. Vy si navíc udržíte soustředěnost i motivaci po dobu celého kurzu.

Vzhledem k zábavné formě, se kterou jsou znalosti předávány, jsou tyto kurzy vhodné i pro děti. Výuka je doprovázena obrázky, barevnými a herními prvky a zajímavými výzvami. Samozřejmostí je trénink slovíček, frází, vět, četby i mluvení. Umělá inteligence pomáhá vygenerovat přesně taková cvičení, která jsou pro vaši jazykovou úroveň vhodná.

Z pohledu klienta

Duolingo svým studentům zpříjemňuje kurzy mnoha způsoby. V první řadě chceme vyzdvihnout, že si u těchto bezplatných kurzů můžete stáhnout aplikaci s veškerým studijním obsahem. Přístup budete mít také k online diskuzi, ve které můžete komunikovat s ostatními studenty. Můžete je například požádat o radu, pokud si neporadíte s nějakým cvičením.

Vaši motivaci se Duolingo snaží udržet také odměnami za souvislé studium. Pokud by vám kurz v této formě nevyhovoval, můžete si předplatit program Super Duolingo, se kterým získáte přístup k některým nadstandardním službám. Zmizí vám například reklamy, které se vyskytují v bezplatné verzi. Obě varianty ale nabízejí veškerý studijní obsah.

Další jazykové kurzy

Tak jako ostatní platformy, i Duolingo nabízí další jazykové kurzy. V českém rozhraní webu sice budete mít přístup jen k angličtině, pokud si ale přepnete do jiného jazyka (např. právě do angličtiny), otevřou se vám dveře k dalším jazykům. A zde je výběr opravdu nesmírně pestrý.

Proč se učit francouzsky?

Pokud už jste se pro studium francouzštiny rozhodli, nemusíme vám dávat žádné důvody k tomu, proč se učit francouzsky. Jdete si za tím a důvody znáte. Možná se ale k našemu článku dostalo i pár nerozhodných, kteří potřebují trochu popostrčit. Pokud se za takovou osobu považujete, pokračujte ve čtení následujících řádků. Třeba pro vás budou motivací.

Důvod č. 1 – krása jazyka

K prvnímu bodu možná není zapotřebí se rozepisovat, přece jen bychom ale pár slov rádi napsali. Francouzština je po fonetické stránce velice zajímavá. Jestliže si dokážete utvořit důvěryhodný přízvuk, stane se vaší chloubou. Je to jazyk, který se krásně poslouchá. Výslovnost má svá pravidla, a jakmile se ji jednou naučíte, nebude problém přečíst cokoliv.

Důvod č. 2 – podobnosti s angličtinou

Francouzština je sice románským jazykem, můžete u ní ale najít spojitosti s angličtinou. Ta se oficiálně řadí mezi jazyky germánské, s těmi románskými toho má ale spoustu společného. Pravdou je, že angličtina byla jako jazyk po dlouhou dobu pod vlivem francouzštiny a její zásahy jsou v jazyce vidět i do dnešních dob. A to zejména ve slovní zásobě.

A proč by to měl být důvod ke studiu francouzštiny? Pokud umíte anglicky, může to pro vás být v určitých ohledech výhoda. A platí to samozřejmě i naopak. Při následném studiu angličtiny si můžete vzpomenout na některá slovíčka z francouzštiny.

Důvod č. 3 – rozšířenost jazyka

Vlád a zemí, ve kterých se mluví francouzsky (a nemusí se nutně jednat o oficiální jazyk) je na světě více než 60. Používá ji více než 200 miliónů osob po celém světě, a to už je velká pravděpodobnost narazit na rodilého mluvčího, se kterým budete moci trénovat. Na žebříčku nejpoužívanějších jazyků světa patří s angličtinou i němčinou do první dvacítky.

Důvod č. 4 – nové příležitosti

Ať už se učíte jakýkoliv jazyk, otevírá vám to dveře k novým příležitostem. Francouzština může zvýšit vaše šance například na kvalifikované pracovní uplatnění. Francie patří k obchodním mocnostem, a znalost jazyka vám může otevřít dveře do zahraničních firem. Znalostí také získáte přístup k originálním zněním knih a porozumíte francouzským písním.

Důvod č. 5 – studium ve francouzsky mluvící zemi

Některé z francouzských univerzit patří k těm nejlepším vzdělávacím institucím nejen v Evropě, ale na celém světě. Znalost francouzštiny vám může vynést stipendium na některé z vysokých škol. Během studia získáte cenné kontakty a poznáte novou zemi. Navíc zde budete mít možnost svůj jazyk dále prohlubovat a učit se od rodilých mluvčích.

Důvod č. 6 – cestování

Znalost francouzštiny vám značně usnadní cestování po frankofonních zemích. Bez obav se budete moci vydat do některých afrických zemí, Švýcarska, Kanady nebo třeba na Seychely. Pro další z příkladů nemusíme chodit daleko – Francie. Pokud budete cestovat po některých menších regionech, můžete se setkat s tím, že ne všude vám bude stačit angličtina.

Náš tip

Vedle francouzštiny patří k nejčastěji vyučovaným jazykům v České republice také angličtina, němčina a španělština. I ke všem těmto jazykům jsme pro vás proto připravili články o konkrétních online kurzech a důvodech, proč se je učit.

Jaké online kurzy francouzštiny jsou nejlepší?

Už víte, proč se učit francouzsky, a teď zbývá jen vybrat vhodný online kurz. V úvodu článku jsme doporučili weby OnlineJazyky, Easylingo a Duolingo. V této části článku vysvětlíme, proč jsou zrovna tyto weby nejlepší, a přidáme tipy na další dvě platformy.

Výběr konkrétních kurzů a jazykových úrovní

Jazykových úrovní máme celkem 6 – A1, A2, B1, B2, C1 a C2. Jako začátečník jste na úrovni A1 a pravděpodobně se budete chtít dostat co nejdál. Zjistěte si proto, zda jsou kurzy na dané platformě dostupné alespoň do úrovně B2. Výhodou je také přítomnost odborných kurzů pro různé profesní oblasti. Setkat se rovněž můžete s kurzy speciálně pro děti.

Studijní možnosti a vstupní test

S jazykovými úrovněmi trochu souvisí vstupní test. Ten vám pomůže s určením konkrétní úrovně, na jaké se nachází vaše znalosti francouzštiny. V rámci studijních možností máme na mysli především způsob, jakým probíhá výuka a jaké jsou výukové metody. Měli byste se cítit být studováním motivováni a ne přehlceni. Lekce by měly být krátké a zábavné.

Online zákaznická podpora

Zákaznická podpora a přítomnost lektorů značí, jak je o vás jako o studenta pečováno. Pokud během lekce přijdete na to, že něčemu nerozumíte, určitě je vhodné mít se na koho obrátit. A to jak s látkou, tak s řešením technických problémů. V některých kurzech se můžete setkat s tím, že vám bude udělen přístup do konverzačního klubu mezi ostatní studenty.

Certifikát o absolvování kurzu

Absolvovat online kurzy francouzštiny a nemít to jak doložit by byla velká škoda. Obzvlášť, když kurzem procházíte kvůli lepšímu pracovnímu prosazení. Některé kurzy francouzštiny online umožňují získání výstupního certifikátu. Setkat se také můžete s tím, že jsou kurzy přípravou ke zkouškám, po jejichž úspěšném splnění získáte mezinárodně uznávaný diplom.

Placené nebo neplacené online kurzy francouzštiny?

To je otázka, kterou si položíte ještě před zapsáním do konkrétního kurzu. Rozhodování vám usnadní, pokud si zjistíte výhody a nevýhody obou variant. Výhodou placeného kurzu je bezpochyby lepší zákaznický servis, více jazykových úrovní i kvalitnější výuka.

U placeného kurzu vás nebudou obtěžovat žádné vyskakující reklamy, u bezplatných kurzů tomu ale bývá naopak. Kromě toho často nabízejí méně výukového materiálu a žádnou podporu. Jako začátečník si s nimi ale bezpochyby vystačíte. Vhodné jsou i pro děti.

Tipy na další online kurzy francouzštiny

A jaké další online kurzy francouzštiny vám můžete doporučit?

V úvahu přichází kurzy francouzštiny online od Rosetta Stone nebo Babbel. V základních vlastnostech jsou si kurzy velice podobné. Rozdíly jsou například v tom, že Babbel funguje i bez internetu a nabízí kurzy pro děti, nenabízí ale možnost trénování výslovnosti.

Online kurzy francouzštiny - proč se učit francouzsky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (31 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář