Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

DAAD – program spolupráce s Německem

Německo se jeví jako idální studijní destinace. Naše sousedící země se silnou ekonomikou a kvalitním vzděláním může mladým českým studentům jednoduše otevřít dveře do západní Evropy.

Program DAAD funguje na podobném principu jako česko-rakouský projekt AKTION. IC DAAD Praha sídlí v Goethe-Institutu v Praze za Národním divadlem a může vám poradit, jak se na univerzitu v Německu přihlásit. V rámci programu můžete odcestovat jak za studiem, tak i za výzkumem.

V případě tohoto programu ale pozor! Nabídky nejsou prvotně finančně podporovány, jejich princip je trochu jiný. Databáze obsahuje řadu nabídek, na kterých univerzitách je možné studium českým studentům zprostředkovat. I přesto lze ale o stipendium požádat.

altstadt-hattingen-784648_1280

Pro všechny žádosti je stanovena pevná uzávěrka na 15. listopadu! Nezbytné je vyplnit žádost o stipendium, kterou poskytuje na svém webu DZS a vztahují se na následující kategorie:

  • Výzkumná stipendia pro doktorandy a mladé vědce
  • Výzkumné pobyty pro vysokoškolské učitele a vědce
  • Stipendia pro umělce a architekty: pracovní pobyty pro vysokoškolské učitele
  • Studijní stipendia pro absolventy všech vědních oborů
  • Nová pozvání pro bývalé stipendisty
  • Stipendia umožňující účast na letním kurzu

Tento program je idální možností pro ty, kteří si přejí zlepšit kvalitu německého jazyka, a tím o několik tříd zvýšit svoji atraktivitu na pracovním trhu. Nabídky ale nejsou cíleny pouze na němčináře, nabízeny jsou i programy v angličtině. Konkrétní seznam univerzit a programů (včetně nabízené délky studia a poplatků) naleznete na internetových stránkách DAAD.

DAAD1

Zúčastnili jste se již programu DAAD a chtěli byste se podělit o své zážitky? Napište nám a my rádi váš příběh zveřejníme!

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář