Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Ostrov Santorini (Théra)

Santorini nebo také Théra je nejkrásnější řecké souostroví, které znáte z fotek i reklam a kde se budete cítit jako doma. Jeho symbolem jsou charakteristické bílé domečky, doplněné modrými střechami. Na ostrově Santorini si užijete romantických zákoutí, nádherných západů slunce, krásných výhledů a křišťálově čistého moře. Čeká vás i dobré jídlo a spousta historických zajímavostí. Tak se sem vypravte – s rodinou, s partnerem nebo i sami. Santorini vás prostě dostane.

Fira

Luxusní ubytování v centru hlavního města. Pokoje nabídnou výhled na moře.

Kamari

Hotel v nejrušnějším letovisku ostrova. Nachází se pouhých 200 metrů od pláže.

Perissa

Hotel nedaleko hlavního města. Nachází se v druhém největším letovisku ostrova.

1. O ostrově Santorini

Santorini je úžasné řecké souostroví s malebnými městečky, nádhernými zákoutími a romantikou všude kolem. Jednou za život určitě stojí za návštěvu. Záleží jen na vás, jestli se sem vydáte v hlavní sezóně, kdy ostrůvky praskají ve švech kvůli přílivu turistů ze všech koutů světa, nebo zvolíte jiné období a místo koupání dáte přednost výletům. V tom případě se vám budou malebná městečka jistě líbit.

Jelikož jde o několik ostrůvků a hlavní ostrov je poměrně velký, vyplatí se tu mít k dispozici auto. Od nás se na Santorini dostanete letadlem, ačkoliv sem jezdí i trajekty z pevniny. Santorini se řadí mezi dražší destinace. Pokud máte napjatý rozpočet nebo se chcete celý týden jen válet na pláži, vyberte si jinou destinaci.

Historie celého souostroví je pevně spjata se sopkami i zemětřeseními. Lidé se v této oblasti objevili nejspíš už v neolitu. Významná civilizace tu byla už kolem roku 3600 před naším letopočtem. Archeologické výzkumy dokládají významnou Mínójskou kolonii. V okolí Červené pláže a Akrotiri byla nalezena spousta keramiky.

Po explozi obrovské sopky okolo roku 1500 před naším letopočtem se střed tehdejšího ostrova ponořil do vody, a mnoho následných zemětřesení zničilo většinu zbývajícího ostrova. Mezi lety 1200-1579 našeho letopočtu byl ostrov pod nadvládou Byzance. Později se dostal pod nadvládu Benátek. Benátčané ostrov také pojmenovali (po svaté Ireně, patronce ostrova). V období turecké nadvlády (1579-1821) se ostrov rozvíjel a čile obchodoval s mnoha okolními přístavy. Toto období bylo časem prosperity.

Kvůli válkám v 20. století se ekonomika souostroví zhoršila a mnoho obyvatel ostrovy opustilo po tragickém zemětřesení roku 1956. Turistický rozvoj oblasti začal v 70. letech minulého století a dnes je ostrov jedním z nejoblíbenějších cílů turistů z celého světa. Santorini se stal centrem luxusních hotelů a resortů a také vyhledávaným cílem bohatších turistů i cestovatelů, kteří se sem vydávají třeba za romantickou svatbou a na líbánky.

Santorini Řecko Světaznalec - santorini

2. Koupání – pláže a koupaliště

Santorini je velké souostroví v Egejském moři, a tak máte na výběr z řady krásných pláží. Místní pláže jsou proslulé jemným vulkanickým pískem černé barvy, ale najdete tu i bílou a červenou pláž. Na mnoha z nich najdete i taverny a restaurace s místními delikatesami. Spousta hotelů a ubytovacích zařízení je umístěna v těsné blízkosti pláží, takže najít ubytování s výhledem na moře je hračka.

Red Beach – červená pláž leží kousek od městečka Akrotiri. Je to jedna z nejkrásnějších a nejoblíbenějších pláží ostrova, známá unikátní barvou písku a skalním masivem podél celé pláže. Na pláž se dostanete lodí (například z měst Akrotiri nebo Perissa) nebo pěšky (10 minut z Akrotiri).

Kamari – tento rezort najdete v jižní části ostrova, kousek od Perissy. Pláž Kamari je oblíbená zejména těmi, kdo chtějí pozorovat východ a západ slunce na moři. Podél pláže najdete spoustu restaurací a taveren. Písek je černý a hrubý – nezapomeňte si vzít boty do vody.

Perissa – pláž je součástí turistického rezortu, který bývá v létě hodně plný. Písek je černý a kousek od pláže najdete pozůstatky historického města Théra.

Cape Columbo – jedna z nejklidnějších pláží ostrova. Najdete ji přibližně 10 km severně od města Fira. Okouzlí vás skalním masivem i tmavým pískem. Raději se usaďte dál od skály, abyste se nemuseli bát padajících kamenů.

Santorini koupání a pláže

Monolithos – klidnější, dobře udržovaná pláž poblíž letiště. Pláž je ideální pro rodiny s dětmi, protože má pozvolný vstup do vody. Moře je zde klidné. Půjčíte si tu i slunečníky a lehátka a můžete si vybrat také z nabídky vodních sportů.

Perivolos – pláž najdete 10 km od Firy. Jedná se o nejdelší pláž ostrova Santorini s černým pískem. Je obklopená skalními masivy a proto si tu užijete nejen příjemného koupání, ale i krásné krajiny všude kolem.

Tím pláže na Santorini zdaleka nekončí. Navštívit můžete třeba i pláž Vlychada, Vourvoulos, Santorini White Beach (známá čistě bílým pískem, obklopena bílými útesy) nebo Agios Georgios.

Na ostrově Santorini nenajdete žádný veřejný krytý bazén. Pokud byste po něm ale přesto toužili, můžete si vybrat ze spousty ubytování s venkovním bazénem. Kdybyste měli hotel bez bazénu a přesto se chtěli vykoupat, ve městě Oia najdete bazén v Liyoderma Lounge Cafe Pool Baru. Stačí si objednat něco k pití.

3. Příroda ostrova Santorini

Celé souostroví vás uchvátí nádhernou přírodou a úžasnými sceneriemi, které vám žádné jiné místo na světě nenabídne. Ostrovy jsou jedinečné svou sopečnou minulostí, která jim dala jejich dnešní podobu. Uvidíte tu do výšky čnící útesy, kopce, porostlé vegetací, které sestupují přímo do moře, i nádherné pláže.

K souostroví patří pět ostrovů: Thira/Santorini (největší ostrov), Thirassia, Aspronisi, Palea Kameni a Nea Kameni. Jen první dva jsou obydlené. Na ostrovech Palea a Nea Kameni leží sopka, a proto na nich nenajdete vegetaci ani zvířáta kromě ptáků, kteří sem občas zavítají. Z vegetace na tomto souostroví uvidíte například olivovníky, fíky, oleandry, různé druhy borovic a spoustu dalších. A kam se vypravit za přírodou?

Santorini příroda ostrova

Výlet: projít se můžete například ke skále Skaros u městečka Imerovigli. Dostanete se sem po schodech vedle restaurace Blue Note a povedou vás vyšlapané cestičky. Užijete si tu krásnou přírodu a nádherné výhledy na širé moře. Část trasy je určena spíše pro milovníky lezení. Další podobné trasy najdete mezi Perissou a Therou a také z Imerovigli do letoviska Oia.

Na lodi za krásnou přírodou: na tradiční řecké lodi si užijete ranní návštěvu vulkánu a celého jeho okolí. Budete se moct vydat přímo na sopku a projít se po ní. Zaplavete si tu také v teplých pramenech.

4. Kam na výlet na ostrově Santorini

Oia

Oia je malebné městečko se spoustou skrytých uliček, plných schodů. Okouzlí vás tradiční architekturou a můžete se zastavit i v místních tavernách nebo vinárnách. Prohlédnete si tu krásný pravoslavný kostel Panagia Platsani nebo ruiny starověkého hradu. V tomto městečku si užijete i překrásných západů i východů slunce. Oia leží v severní části ostrova Santorini.

Fira

Fira je hlavní město ostrova. Rušné místo, často plné turistů, které je plné barů, restaurací, taveren i vináren. Můžete se sem vydat i za nákupy. Najdete jej uprostřed ostrova Santorini, na západním pobřeží. Zaparkovat můžete například na kraji města a do centra se projít nebo svézt autobusem. Společně s městem Oia patří k nejkrásnějším místům na ostrově.

Kamari

Pokud bychom měli vybrat nejrušnější plážové letovisko na ostrově Santorini, bylo by to právě Kamari. Městečko leží v těsné blízkosti skalnatých kopců, které utvářejí magickou atmosféru tohoto místa. Samotné městečko je však až podezřele klidné. To ale neplatí o pobřeží, kde se nacházejí malebné kavárny, taverny a dokonce i supermarkety.

Další zajímavá místa

Přímo na největším ostrově Santorini/Théra:

Akrotiri – osada z doby bronzové, zničená při dávném výbuchu sopky. Uvidíte tu dobře zakonzervované stavby i zachovalé dobové výmalby místností. V tomto dávném městě si můžete zaplatit i prohlídku s průvodcem. Akrotiri leží na jihozápadním cípu ostrova Théra/Santorini. Pohodlně sem dojedete vypůjčeným autem.

Archeologické muzeum Théry – vstupné jsou 2 Eura, zlevněné stojí 1 Euro. V letní sezóně je otevřeno od 8:30 do 16:00 každý den kromě úterý. Uvidíte tu spoustu předmětů z místních nalezišť – amfory, keramiku a spoustu dalších starověkých pokladů.

Folklórní muzeum – najdete jej ve městě Fira. Muzeum nadchne všechny zájemce o místní historii. Za 5 Eur uvidíte spoustu artefaktů a uděláte si představu o tom, jak se na Santorini žilo v 19-20. století. Uvidíte tu i starý jeskynní dům.

Z historických památek na ostrově můžete navštívit například klášter sv. Mikuláše (Agios Nikolaos), který patří mezi nejstarší kláštery ostrova. Najdete jej v severní polovině ostrova. Krásný kostel Anastasi v typickém modrobílém stylu najdete v městečku Imerovigli.

Maják Akrotiri – leží v jihozápadním cípu ostrova. Dovnitř se sice nepodíváte, ale můžete si užít západ slunce na tomto romantickém místě a spojit výlet s objevováním blízkého okolí.

Výlety do okolí:

Souostroví Santorini má návštěvníkům opravdu co nabídnout. Na okolní ostrovy se sice můžete vydat, ale doporučujeme vám tyto výlety pečlivě zvážit. Cesta z trajektem na některé ostrovy vám ze dne ukrojí i 3-4 hodiny a na objevování místa nezbude moc času. Pokud byste se ale chtěli podívat alespoň na některý z blízkých ostrovů, inspirujte se těmito tipy:

Výlet na lodi s návštěvou termálních pramenů – celodenní výlet do středu bývalé sopky, která formovala celé souostroví. Zaplavete si v horkých pramenech, užijete si výhledy na celé souostroví a navštívíte ostrov Thirassia a městečko Oia. Průvodci mluví několika jazyky včetně angličtiny. Vyzvednou vás u hotelu. Výlet vás bude stát přibližně 750 Kč na osobu.

Návštěva ostrova Thirassia – na ostrov se můžete vypravit i samostatně. Tento malý neobydlený ostrov nabízí turistům několik výborných taveren a můžete se tu procházet nebo si užívat krásných pláží. Lodní doprava na ostrov vás vyjde na 1 Euro na osobu. Lodě odjíždí z Ammoundi (cesta trvá cca 20 minut) a ze starého přístavu ve městě Fira. Poslední loď z ostrova na pevninu vyplouvá okolo 5. hodiny odpoledne.

Výlet na ostrov Ios – na tento ostrov se dostanete trajektem za méně než hodinu. Můžete tu strávit celý den nebo se sem vydat na jednu či dvě noci. Ios je ostrov s nádhernou přírodou, který žije přes den i v noci a je oblíbeným cílem mladých cestovatelů. Užít si tu můžete i nádherných pláží s čistou vodou. Hlavní město ostrova je kouzelné a romantické místo, plné zábavy i taveren.

Výlety na další ostrovy – z největšího ostrova Santorini se trajekty dostanete také na ostrovy Folegandros, Anafi nebo Sikinos. Musíte ale dávat pozor, abyste stihli poslední trajekt a zvládli se z ostrova vrátit zpět. Všechny ostrovy stojí za návštěvu pro svou krásnou přírodu, malebná městečka a nádherné pláže.

Naxos a Paros – další větší ostrovy. Trajekty ale na sebe navazují takovým způsobem, že na objevování vybraného ostrovu budete mít maximálně okolo 3 hodin. Větší smysl dává na jednom z ostrovů přespat.

5. Sportovní a adrenalinové aktivity

Pláže Perissa a Kamari vám nabídnou spoustu vodních sportů. Můžete se pustit do vodního lyžování nebo kitingu a vyzkoušíte si i jízdu na banánu.

Na vodní sporty se orientuje i agentura Santorini Water Sports, která na pláži Saint George Beach nabízí spoustu aktivit. Vyzkoušet si můžete vodní skútry, parasailing, vodní lyže, hooverboard, flyboard, SUP board, šlapadla i kánoe. Vezmou vás i na výlet lodí. Rezervovat můžete na místě nebo přes webovou stránku agentury. Ceny se liší podle aktivity, například vodní skútr vás vyjde na 35 Eur za nejkratší 10minutovou projížďku.

Potápění – do podmořského světa v blízkosti ostrova vás vezme například agentura Santorini Dive Center. Nabízí různé balíčky potápění pro zkušené potápěče i pro začátečníky a také potápěčské kurzy. Vydáte se s nimi i na šnorchlovací výlety do okolí. Ceny pro necertifikované potápěče začínají na 30 Eurech za šnorchlování. Agentur tohoto typu je na ostrově spousta. Podívat se můžete také na stránky Atlantis Oia nebo Aegean Divers.

Půjčovna kol – na Santorini oceníte trekkové kolo nebo mountainbike. Půjčit si jej můžete například od Santorini Adventures. Ceny začínají na 25 Eurech za den a k dispozici jsou i elektrokola. Kola vám doplní navigací a dalším vybavením podle potřeby.

Sportovní aktivity Santorini

Objevování ostrova na koni vám nabídne Santorini horse riding. Stáj najdete v Megalochori a svézt se můžou začátečníci i pokročilí. Půjčí vám helmy i další vybavení a v sedlech se vydáte třeba za ochutnávkami vína a lokálních specialit. Projet se můžete v tradiční vesničce Megalochori, po plážích s černým pískem nebo do terénu.

Soukromý výlet minibusem po Santorini – 5.5hodinový výlet s průvodcem, který vás vezme na ta nejkrásnější místa ostrova. Společně navštívíte ruiny v Akrotiri, ochutnáte místní vína a zastavíte se, kde si sami zvolíte. Průvodce vám cestou poví spoustu zajímavostí.

Pokud rádi rybaříte, vydejte se na ranní rybářský výlet na lodi se zastávkou na obědě složeném z čerstvých mořských ryb. Uvidíte, jak řečtí rybáři chytají krevety nebo chobotnice a vyzkoušíte si zajímavé rybářské techniky. Rybářské vybavení vám půjčí na lodi. Celý výlet trvá přibližně 5 hodin.

Výlet pro nadšené fotografy – s průvodcem můžete objevovat skryté poklady ostrova, lahodící vašemu oku i fotoaparátu. Sami si zvolíte, zda se vydáte do vesniček, na pláže či do přírody. Průvodce mluví anglicky a během 5hodinového výletu vás vezme na ta nejfotogeničtější místa.

Let helikoptérou nad Santorini – jiný pohled na ostrovy a okolí získáte z helikoptéry. Délka letu může být 25 nebo 60 minut, průvodce mluví anglicky. Do helikoptéry se vejde až 5 pasažérů. 25minutový let stojí přibližně 1000 Eur.

Desítky dalších aktivit si můžete zarezervovat na Manawa.com.

6. Aktivity pro děti

Santorini není typickým řeckým ostrovem, který cílí na návštěvníky s dětmi. I přestože je ostrov oblíbený hlavně zamilovanými páry, nabídne dostatek zábavy i rodině s dětmi. Pláže s černým pískem mohou být přes den opravdu rozpálené, a proto nezapomeňte děti vybavit botami do vody. Ubytování na ostrově je vesměs dost drahé, ale pokud budete dostatečně hledat nebo se sem vypravíte mimo hlavní sezónu, najdete možnosti, které snese i rodinný rozpočet. Ostrov dětem nabízí spoustu krásných míst k plavání a vydat se můžete také na už zmíněný výlet na lodi s návštěvou termálních pramenů.

Pláž Monolithos – nejlepší pláž pro děti na ostrově. Najdete tu basketbalový kurt a fotbalové hřiště pro větší děti, ty menší si můžou hrát na dětském hřišti. Vstup do moře je pozvolný, takže se můžete s dětmi i bez problému koupat. Na místní pláže se s dětmi vypravte spíše dopoledne – odpoledne bývá černý písek opravdu rozpálený.

Lost Atlantis Experience – muzeum, věnované bájné Atlantidě. Najdete jej ve městě Megalochori. Vstupné je 12 Eur pro děti 12 let, 6 Eur od 7 do 11 let, menší děti za vstup neplatí. V muzeu si prohlédnete model bájné atlantidy a s zažijete také 9D kino.

Muzeum Rajčat – sídlí v historické továrně, kde uvidíte historii výroby rajčatových produktů a dozvíte se spoustu zajímavostí o pěstování cherry rajčat na ostrově. Hned u muzea najdete krásnou pláž, kde můžete s dětmi strávit zbytek dne. Muzeum najdete v jižní části ostrova. Otevřeno je od 10. do 18. hodiny každý den kromě pondělí. Děti do 12 let mají vstup zdarma, starší děti zaplatí 6 Eur a dospělí 10 Eur. V ceně je i průvodce.

Dětské hřiště najdete ve městě Oia. Dávejte ale pozor – v létě mohou být atrakce opravdu rozpálené.

Návštěva tradiční vesničky Megalochori – vesničku najdete v jižní polovině ostrova na západním pobřeží. Zaparkujte na jejím okraji a projděte si celou vesničku s dětmi. Uvidíte tu volně rostoucí pistáciovníky, ochutnáte místní dobroty a užijete si místní atmosféry a typické architektury tohoto krásného místa.

Kabinová lanovka – ze starého přístavu ve městě Fira se můžete svézt lanovkou nahoru do města. Podobnou cestu si můžete projít i pěšky (třeba i s pomocí místních oslíků nebo mul), ale s lanovkou z ní budou mít vaše děti jiný zážitek. Jednosměrný lístek vás vyjde na 6 Eur pro dospělého, děti zaplatí 3 Eura. Cesta je sice krátká ale zábavná, a nemusíte šlapat pěšky celý kopec.

7. Noční život na Santorini

Noční život na ostrově Santorini si užijete na plné pecky. S koktejlem nebo sklenkou vína v ruce můžete pozorovat západy slunce z teras barů i restaurací a ve spoustě městeček si užijete spoustu zábavy do pozdních nočních hodin. Najdete tu bary i diskotéky, ale také místa pro zamilované páry i pro rodiny. A kam se za nočním životem vydat?

Nejvíc to žije ve městě Fira, které je hlavním městem ostrova. Najdete tu třeba koktejlové bary MoMix (bar, který se zabývá mixologií) nebo Casablanca (lounge cocktail bar). Pokud byste raději něco romantického, zastavte se třeba do Tango Baru nebo Kira Thira Jazz Baru. Ty nejlepší kluby a hospody jsou tu také, například Two Brothers nebo bar Tropical. Z tanečních klubů můžete vyzkoušet třeba klub Enigma. V noci se ve Fiře můžete najíst v některém z fast foodů. Pokud se vydáte do klubů, vysoké podpatky nechte raději doma – chůze po tomto městečku s podpatky je opravdu jen pro odvážné.

Pokud si rádi dáte koktejl na pláži nebo se chcete vydat na plážovou párty, zkuste bar Tranquilo. Najdete jej na pláži Perissa a je proslulý výbornými koktejly, ke kterým si dáte i něco k zakousnutí. Občas tu hraje i živá hudba a pořádají party s latinskoamerickými tanci. Strávíte tu klidně celý den – dopoledne a odpoledne koupáním a večer v baru.

Další zajímavý plážový bar se jmenuje JOJO a najdete jej na pláži Perivolos. Jojo je letní cocktail bar s mainstreamovou hudbou. Uprostřed baru leží velký bazén. Zábava tu obvykle končí kolem půlnoci. V baru si můžete užít drink s výhledem na moře, protože nabízí i venkovní posezení přímo na pláži.

Na ostrově najdete spoustu dalších barů, například Wet Stories Beach Bar nebo Chilli Beach Bar na pláži Perivolos. Podobných míst vám ostrov nabízí celou řadu, stačí jen objevovat.

Pokud byste se chtěli vydat za moderní řeckou hudbou, zajděte do Mamounia Clubu, kam chodí i místní.

8. Počasí na Santorini

Klima na souostroví Santorini je typicky středomořské. Očekávejte mírné a deštivé zimy a horká léta, plná slunce. Déšť a zatažená obloha vás tu čeká většinou od října do března. Zbytek roku prší jen zřídka a v letních měsících prakticky nikdy. Letní horka jsou poznat i na vyprahlé krajině.

Nejchladnější dny v zimě klesá teplota i pod 10 °C. V létě naopak roste až k průměrné celodenní teplotě 25 °C a přes den se může šplhat i přes 33 °C. Léto na Santorini bývá poměrně dobře snesitelné díky příjemnému větru, ale v některých obdobích přichází africké vlny veder.

Pokud se na Santorini chystáte za koupáním, nejlepším obdobím je červen až polovina září. Na podzim a na jaře, především v dubnu, květnu a od půlky září do půlky října, vás tu čekají příjemné teploty a méně turistů. Toto období je nejlepší pro cestovatele, kteří chtějí aktivně objevovat ostrov a poznávat jeho krásy.

9. PATNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou na Santorini

Řecké souostroví Santorini je cestovatelskou perlou. Hlavnímu ostrovu se říká také Théra a žije tu přibližně 15000 obyvatel. Za unikátní kruhový tvar souostroví může dávný výbuch sopky, který původní ostrov rozdělil na několik menších. Santorini patří mezi nejnavštěvovanější řecké ostrovy právě pro svou výjimečnou atmosféru, výbornou kuchyni a charakteristickou architekturu. Je také jednou z nejoblíbenějších destinací cestovatelů z celého světa.

Na Santorini budou spokojení milovníci přírody, památek, řeckých městeček, dobrého jídla i pití. Můžete si vybrat z řady luxusních hotelů a vil s úžasnými výhledy na moře, ale najdete tu i levnější ubytování v soukromí.

OSM důvodů, proč jet na dovolenou na Santorini

Santorini by neměl chybět na seznamu míst, která navštívíte alespoň jednou v životě. Je opravdu kouzelným místem.

Ze spousty hotelů na ostrově budete mít úžasné výhledy, třeba do kráteru bývalé sopky. Takové výhledy se vám nenaskytnou nikde jinde na světě.

Santorini je oblíbeným místem pro zamilované a užijete si tu nejen úžasné západy slunce do moře. Můžete se tu zasnoubit nebo dokonce uspořádat svatbu.

Santorini je radost pro milovníky architektury. Typické bílé domečky s modrými střechami doplňuje spousta kostelíků.

Na Santorini se můžete dostat nejen letecky, ale i trajektem. Pokud si zvolíte druhou možnost, souostroví vás okouzlí už z dálky.

Santorini je nesmírně fotogenickým místem. Pokud rádi děláte selfíčka a fotky z dovolené, na Santorini si jich užijete naplno.

Toto souostroví je oblíbené také milovníky jídla – ryby a mořské plody jsou tu na denním pořádku. Doplňuje je mnoho dalších řeckých specialit, které si dáte v místních tavernách. Nechybí ani výborné víno.

Na Santorini si užijete spousty vodních sportů. Ostrov je oblíbený cestovateli, kteří mají rádi aktivní dovolenou.

SEDM důvodů, proč nejet na dovolenou na Santorini

Santorini je většinu roku přeplněný turisty. Především v hlavní sezoně si tu neužijete moc klidu.

I večer Santorini žije. Především v turistický významnějších místech (například Oia) budete muset spát se zavřenými okny. Spousta lidí se sem jezdí pobavit, a v zábavě pokračují do pozdních nočních hodin.

Santorini je větší, než byste možná čekali. Pokud si tu nepůjčíte auto, bude váš pohyb po ostrově hodně omezený. Na Santorini je ale dost hustý provoz, který způsobují především turisté. Spousta cest je klikatých a proto vám přesuny po ostrově zaberou dost času.

Sluníčko na Santorini je opravdu silné. Hlavně v červenci a srpnu teploty šplhají vysoko nad 30 stupňů, a snadno se tak spálíte, i když se natřete opalovacím krémem.

Pokud byste se rádi někam podívali jen na víkend, letět až na Santorini je zbytečné. Abyste viděli aspoň něco, je třeba počítat minimálně s týdnem.

Pokud se na dovolené chcete jen “válet na pláži”, vydejte se jinam. Santorini je místem hodným objevování a výletů a hodí se spíš pro aktivní dovolenou.

Santorini patří mezi dražší řecké ostrovy. Pokud máte omezený rozpočet, vyberte si jiný, méně navštěvovaný ostrov a ušetříte.

10. Nejoblíbenější ubytování na Santorini

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam tří nejoblíbenějších hotelů, kam se jezdí na Santorini na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, tyto tři patří mezi ty nejprodávanější:

Cliffside Suites

Cliffside Suites - santorini

Lokalita: Fira/Thira
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: EXIM Tours

Pokud by vás zajímala dostupná ubytování ve městě Fira, prohlédněte si luxusní hotel Cliffside Suites. Bydlet v hlavním městě mívá mnoho výhod. Obvykle jste totiž velice blízko turistické vybavenosti, restauracím, supermarketům a obchodům se suvenýry. Ani v tomto případě tomu nebude jinak. Bydlet navíc budete přímo v jeho centru a veškerou vybavenost tak máte prakticky na dosah.

Jedná se o luxusní hotel, jehož všechny pokoje disponují výhledem na moře. Co víc si při dovolené u moře přát? K pláži to budete mít sice trochu dál (zhruba 4 km), ale nic vám nebrání ve využití autobusové zastávky v těsné blízkosti hotelu. Ke koupání navíc můžete využívat venkovní bazén u hotelu, kde jsou pro vás připravená lehátka, slunečníky i osušky. Zdarma můžete využívat i posilovny.

Strogili

Strogili - santorini

Lokalita: Kamari
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: EXIM Tours

Nevadí vám rušná letoviska a dokonce je vyhledáváte? Čtyřhvězdičkový hotel z nabídky CK EXIM Tours je pro vás tím pádem jako stvořený. Nachází se v oblasti Kamari, která patří mezi nejnavštěvovanější letoviska na Santorini. Blízko to bude všude – k pláži, do města i na nákupy. Letiště od vás bude vzdálené přibližně 6 km, dlouhý přesun vás tedy nečeká ani po příletu nebo před odletem.

Hotel stojí 200 metrů od místní proslulé pláže s černým sopečným pískem. Nezapomeňte na botky, během letních dnů může pěkně pálit! V hotelu narazíte pouze na dospělé osoby od 16 let. Zcela zdarma můžete využívat posilovny, na pláži na vás ale čekají příplatkové vodní sporty. Když už budete v Kamari, projděte si i městečko, které na rozdíl od pobřeží přinese klidnější atmosféru.

Hotel Iliada Odysseas Resort

Hotel Iliada Odysseas Resort - santorini

Lokalita: Perissa
Kategorie hotelu: tříhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Blue-Style

Santorini patří k jednomu z nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů, je tedy velice rušným místem. Obvykle je tomu tak po celý rok. Pokud vám tato skutečnost vyhovuje, pak je pro vás městečko Perissa tím pravým místem. Je to totiž druhé největší letovisko na ostrově. Letovisko Perissa zároveň patří k nejkrásnějším místům na ostrově. Jsou zde opravdu krásná panoramata.

I tady můžete navštívit bary, kavárny či typické řecké taverny. Můžete se také vydat do hlavního města Fira, které je odsud vzdálené pouze 10 km. Oblíbené město Oia s řeckou architekturou se nachází zhruba 20 km od hotelu. Pláže jsou k hotelu mnohem blíže. Pláž Perivolos s černým pískem leží jen 200 m od hotelu, pláž Perissa pak zhruba 600 m od něj.

Další oblíbená místa pro dovolenou:

Kapverdy
Ostrov Rhodos
Ostrov Zakynthos
Ostrov Korfu