Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Nejlepší online kurzy němčiny

Online kurzy němčiny patří na území naší země k těm nejvyhledávanějším. Vzhledem k tomu, že je Německo naší sousední zemí a řada obyvatel pohraničí do ní jezdí pracovat, se vlastně není ani čemu divit. To je ostatně i jeden z důvodů, proč se učit německy. Vysoké výdělky zní velice lákavě a v případě Německa máte šanci uspět jen tehdy, pokud ovládáte němčinu.

V tomto článku se zaměříme na ty nejlepší online kurzy němčiny. V nabídce naleznete kurzy vedené v češtině, angličtině, placené i bezplatné. Vybere si začátečník i pokročilý.

Široký výběr kurzů

Výuka němčiny online pomocí moderních metod. Nabídne mnoho kurzů.

Kurz němčiny v angličtině

Němčina pro samouky online a zdarma. Lekce jsou krátké a interaktivní.

I nejazykové kurzy

Kurzy němčiny online s širokým výběrem. Využít můžete ukázkové lekce.

Nejlepší online kurzy němčiny

Kurz OnlineJazyky.cz – široký výběr kurzů

Svetaznalec OnlineJazyky - online kurzy angličtiny

Klady
 • Studium vedené v ČJ
 • Podpora lektorů
 • Výběr kurzů s různým zaměřením
 • Certifikát po absolvování
Zápory
 • Pouze online verze

Výběr kurzů

Výuka němčiny online na vás čeká u platformy Onlinejazyky.cz. Vzhledem k oblíbenosti studia němčiny v ČR vás potěší, že je výběr široký. Vybírat můžete z kurzů zaměřených na slovíčka, na obchodní němčinu, němčinu pro účetní, personalisty apod. Nabídku kurzů specializovaných podle profesního zaměření považujeme za velkou výhodu.

Pokud se rozhodnete pro obecné kurzy, můžete mezi nimi vybírat z jazykových úrovní A1 – B2. Vyberou naprostí začátečníci, zasvěcení začátečníci i pokročilí.

Způsob výuky

Bavíme-li se o způsobu výuky, musíme vyzdvihnout moderní přístup. Interaktivní výuku zajišťují neokoukané funkce, které vás zkrátka budou bavit. Samotný kurz se může mírně lišit podle toho, zda ho kupujete jako jednotlivec, firma nebo školní instituce. Všude se ale objevují interaktivní prvky, které mají zajistit, že pro vás bude studium zábava.

Celkem 15 druhů cvičení, motivační e-maily, videolektor a herní prvky vás naučí německy mluvit, psát, rozumět i číst. V průběhu kurzu se vám vytvářejí grafy, které informují o vašich pokrocích. Stačí 20 minut denně, abyste si tento pokrok udrželi. Každý měsíc si můžete vyzkoušet test, který bude rekapitulovat, co jste se za dané období měli naučit.

Z pohledu klienta

Online kurzy němčiny na OnlineJazyky.cz pro vás mají připraveno 100 hodin výuky a 1200 slovíček a frází na rok. Jakmile projdete celým kurzem, získáte certifikát o jeho absolvování, se kterým se můžete prokazovat. Za velkou výhodu můžeme považovat fakt, že se jedná o českou platformu – řešení jakýchkoliv dotazů probíhá s česky mluvícími osobami.

Příjemnou skutečností je, že můžete kurzy darovat. Jedná se o dárkový poukaz na kurz, který si pak obdarovaný vybere sám. A pokud si nejste jistí ani výběrem jazykového kurzu pro sebe, využijte možnosti zkušební lekce zdarma. Ceny za kurz se pohybují od 890 Kč do 2 790 Kč. Pro přehlednost jsou kurzy rozdělené do kapitol, které si můžete předem prohlédnout.

Další jazykové kurzy

OnlineJazyky.cz řadíme mezi nejlepší online kurzy u nás i díky jejich obecným kvalitám. Zajistit si zde můžete kurz v 6 světových jazycích, nabízí však i nejazykové kurzy. Mezi nimi je např. literatura, výchova k občanství, dějepis nebo třeba biologie.

Kurz Duolingo.com – online kurz němčiny v angličtině

Svetaznalec Duolingo - online kurzy angličtiny

Klady
 • Bezplatná výuka
 • Krátké lekce
 • Mobilní aplikace
 • Program Super Duolingo
Zápory
 • Výuka neprobíhá v češtině

Výběr kurzů

Na druhé místo jsme se rozhodli zařadit bezplatnou verzi online kurzu němčiny. Jedná se o Duolingo, se kterým je neodmyslitelně spjat maskot v podobě sovy. Pokud němčinu už vcelku ovládáte a chcete ji jen zdokonalovat, asi pro vás nebude tím pravým. Pro začátečníky a mírně pokročilé ale poslouží skvěle. Dostanete se s ním až na úroveň B2.

Studiu předchází rozřazovací test. Ten absolvujte v případě, že si svou jazykovou úrovní nejste jistí. Na základě výsledků pro vás vyhodnotí vhodná cvičení a zařadí vás.

Způsob výuky

Už samotné webové stránky naznačují, že bude k výuce přistupováno hravou formou. To je koneckonců jeden z pilířů, na kterých platforma svou výuku staví. Jednotlivá cvičení jsou v podstatě hrami, u kterých vám stačí trávit pět minut každý den. Procvičíte si na nich čtení, psaní i mluvení. Duolingo pro vás bude prospěšné ve všech těchto směrech.

Výukou vás budou provázet nejrůznější postavičky, které značně přispívají k hernímu charakteru kurzů. Cílem je udržet vaši soustředěnost i motivaci. Čekají na vás výzvy a ve snaze je splnit se nevědomky učíte. Navíc se nestane, že byste na cvičení zapomněli – maskoti vám vašich pět minut denně rádi připomenou. Efektivní cvičení vytváří umělá inteligence.

Z pohledu klienta

Tou největší předností těchto kurzů je, že jsou zdarma. Pokud byste si ale chtěli udělat radost a do studia se ponořit více, můžete si předplatit program Super Duolingo, který vám otevře dveře k některým výhodám. Budete mít přístup například k personalizovanému obsahu. Nevýhodou u bezplatné verze jsou reklamy, těch se u Super Duolinga zbavíte.

Chcete-li se vzdělávat i na cestách nebo třeba při čekání na autobus, můžete si do mobilu či tabletu stáhnout aplikaci, ve které budete mít veškerý studijní obsah. Učitelé zase využijí programu pro školy, který jim umožní využívat bezplatné výukové nástroje, se kterými tuto aplikaci přiblíží studentům a pomohou si s ní během standardní výuky.

Další jazykové kurzy

Výběr dalších jazykových kurzů je nesmírně pestrý, má to ale jeden háček – v českém rozhraní se můžete učit pouze anglicky. Širší výběr na vás vyskočí až po přepnutí do angličtiny. Tehdy se můžete začít učit třeba španělsky, holandsky nebo hebrejsky.

Kurz Easylingo.cz – pod záštitou OnlineJazyky.cz

Svetaznalec Easylingo - online kurzy angličtiny

Klady
 • Široký výběr kurzů
 • I nejazykové kurzy
 • Zákaznická podpora
 • Ukázková lekce zdarma
Zápory
 • Pouze online verze

Výběr kurzů

U online kurzů němčiny Easylingo.cz můžeme pochválit široký výběr. Dělí se na kurzy zaměřené na obecnou němčinu, odbornou němčinu a zvlášť jsou také kurzy zaměřené na slovíčka. Obecné kurzy vám dají jazykový základ, na kterém můžete stavět v dalších úrovních. Jsou dostupné na úrovních A1 – B2. Slovíčkové kurzy končí na úrovni B1.

Kurzy specializující se na odbornou němčinu nabídnou například oblast managementu, obchodu, IT nebo třeba financí. Vyhledávání kurzů je přehledné a intuitivní.

Způsob výuky

Easylingo.cz spoléhá na metodu řízeného opakování. Znamená to, že vás v daných časových intervalech vyzývá k procvičení již naučené látky. Tu si díky tomu lépe zapamatujete. Abyste navíc během výuky udrželi pozornost, doporučuje studovat pouhých 20 minut denně. Aplikace vám sama připomíná, co a kdy byste si měli zopakovat nebo studovat.

Slovíčka budete procvičovat pomocí kartiček. Budete mít možnost výběru mezi překlady z češtiny do němčiny a naopak. Během kurzu potrénujete také výslovnost. Slovíčko se vám přehraje, vy ho následně zopakujete a nahraný hlas pak můžete porovnat s originálem. Studovat můžete díky aplikaci kdykoliv a kdekoliv. Za dny studia získáváte body.

Z pohledu klienta

Existuje celá řada důvodů, proč byste si měli vybrat kurzy zrovna na této platformě. K dispozici budete mít 16 druhů cvičení, která vás neomrzí. Ihned se dozvíte správné výsledky a budete moci zjistit, v čem jste chybovali. Přístup budete mít také k motivačním videím od lektorů, která vás mají povzbudit a motivovat k pokračování ve studiu.

Za nepřerušenou studijní řadu získáváte body, což může motivovat ke každodennímu cvičení. Díky přístupu ke statistikám budete mít přehled o tom, jak si vedete. Podpora na mailu vám poradí, pokud si s čímkoliv nebudete vědět rady. A jestli nechcete kupovat zajíce v pytli, využijte ukázkové lekce zdarma. Poté se můžete rozhodnout, zda jsou pro vás kurzy vhodné.

Další jazykové kurzy

Easylingo.cz má v nabídce další jazykové i nejazykové kurzy. Kromě němčiny pomůže se studiem angličtiny, francouzštiny, španělštiny, italštiny, ruštiny a dokonce i češtiny. V nabídce nejazykových kurzů figuruje např. zeměpis nebo chemie.

Proč se učit německy?

Ať už jste si vybrali jakýkoliv kurz němčiny online, měli jste pro studium nějaký důvod. Pokud ale studium teprve zvažujete, možná by se vám hodilo vědět, proč se učit německy. Má to totiž své výhody. A ty se rozhodně neomezují pouze na to, že pro vás budou nákupy v Německu jednodušší. I to bychom ale mohli na seznam důvodů napsat…

Důvod č. 1 – nákupy v Německu a Rakousku

Dobře, pojďme začít tímto. Vzhledem k tomu, že hned dvě z našich sousedních zemí používají němčinu jako svůj oficiální jazyk, se zkrátka hodí umět německy. Obyvatelé příhraničních oblastí se nezřídka vydávají do Německa nebo Rakouska pro nákup kvalitnějších potravin a zboží. Ovládnete-li němčinu, stanou se ještě příjemnějšími.

Důvod č. 2 – práce v německy mluvících zemích

Není žádným tajemstvím, že si v německy mluvících zemích vyděláte pěkné peníze. Ale ani není tajemstvím, že například Němci nejsou k používání jiného než svého jazyka příliš svolní. A v profesním prostředí to platí dvojnásob. Němčina značně zvýší vaše šance na pracovní smlouvu a dobrou pozici nejen v Německu, ale také v Rakousku nebo Švýcarsku.

Studium němčiny nezatracujte ani v případě, že se nechystáte odcestovat za prací. Vaše pracovní příležitosti může totiž zvýšit i na území Česka. Firmy totiž často obchodují např. právě s Německem, a prokázat se jako zdatný mluvčí může být jedině k užitku.

Důvod č. 3 – cestování

Cestovat můžete i bez znalosti jazyka, ale nikdy nevíte, co vás při cestě potká. Možná nastane situace, kdy se budete muset obrátit na místní. Angličtina je světový jazyk, ale nemusíte s ní uspět všude. Cestujete-li do německy mluvící země, je dobré umět alespoň základy němčiny. Uvidíte, že tím místním obyvatelům i zaměstnancům v turismu uděláte radost.

Důvod č. 4 – rozšířenost jazyka

Dalším důvodem, proč byste se měli naučit německy, je fakt, že se jedná o nejrozšířenější mateřský jazyk v Evropské unii a druhý nejrozšířenější jazyk v celé Evropě. V rámci světových měřítek patří do první dvacítky. Počet rodilých mluvčích se odhaduje až na 100 milionů. Oficiálním jazykem je v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Belgii, Lucembursku a Lichtenštejnsku.

Důvod č. 5 – studium v německy mluvících zemích

S němčinou si otevíráte dveře do světa zajímavých studijních oborů na zahraničních školách. Pokud nechcete daleko, zvolte Německo. To láká zahraniční studenty na stipendia a široký výběr programů. Navíc to budete mít vždy blízko do své vlasti. Studium v zahraničí může nastartovat skvělou životní dráhu ve vysněné kariéře a navíc potkáte lidi z celého světa.

Důvod č. 6 – díla v německém originále

Poslední důvod je spíše takovým příjemným bonusem, který vám znalost němčiny přinese. Chtěli bychom vám připomenout, že řada talentovaných umělců pochází/pocházela právě z německy mluvící země, případně vydávala díla v němčině. Jmenovat můžeme třeba Kafku, Goetheho či Mozarta. Zážitky z děl v originálním znění budou ještě intenzivnější.

Náš tip

Některé online kurzy němčiny jsou vedené v anglickém jazyce. Zvažte, zda by nestálo za to se naučit i tento jazyk. Kromě těchto dvou jazyků jsme se v článcích zaměřili také na francouzštinu, španělštinu a italštinu.

Jaké online kurzy němčiny jsou nejlepší?

V úvodu článku jsme vám doporučili tři platformy, na kterých se vyučuje němčina pro samouky online. Jednalo se o OnlineJazyky, Duolingo a Easylingo. Podle čeho jsme ale tyto tři zástupce vybírali a jaké další služby by vás mohli oslovit? Dozvíte se v této části článku.

Výběr z kurzů a jazykových úrovní

Toto hledisko vás bude zajímat zejména v případě, že víte, co hledáte. Pokud potřebujete studovat němčinu kvůli svému zaměstnání, pravděpodobně vás budou zajímat kurzy odborné němčiny online. Je dobré mít na výběr z co největšího počtu jazykových úrovní. A1 jsou kurzy pro začátečníky, označení C2 znamená úroveň experta nebo rodilého mluvčího.

Možnosti studia a rozřazovací test

Možnostmi studia máme na mysli výukové metody, které daná platforma využívá. Setkat se můžete s interaktivními a herními prvky, aplikací s připomínáním lekcí, maskoty a tak dále. Všímejte si, kolik času je věnováno učení a kolik opakování. Pokud si nejste jistí svou jazykovou úrovní, využijte rozřazovacího testu. Ten vaši úroveň vyhodnotí.

Online zákaznická podpora

Ať už během studia nastane jakýkoliv karambol (technické potíže nebo neporozumění látce), je vhodné mít se na koho obrátit. U online kurzů němčiny i dalších jazyků to bývá řešeno pomocí online chatu, na kterém jsou k dispozici lektoři, případně zákaznická podpora.

Certifikát o absolvování kurzu

Všimli jste si někdy, že se v pracovních inzerátech u požadované jazykové úrovně objevuje věta, že ji bude potřeba prokázat příslušným certifikátem? Dostat se díky kurzu na úroveň B2 a nemoct ji dokázat by byla škoda. Proto, pokud studujete jazyk kvůli pracovnímu uplatnění, zajímejte se o možnost získání certifikátu jakožto potvrzení o absolvování kurzu.

Placené vs. neplacené online kurzy němčiny

Rozhodujícím faktorem pro některé z vás pravděpodobně bude otázka ceny. Na trhu jsou bezplatné i placené kurzy němčiny online. U bezplatných jazykových kurzů obvykle platí, že se budete muset smířit s přítomností reklam a naopak absencí zákaznické podpory.

Pokud se rozhodnete kurz zaplatit, bude to mít své výhody. Výběr kurzů je obvykle o dost širší, než je tomu v případě neplacených platforem. Výuka také bývá propracovanější a celkově kvalitnější. Pokud to se studiem myslíte vážně, nebojte se do kurzu investovat.

Tipy na další online kurzy němčiny

Kromě výše zmíněných kurzů můžeme doporučit také Rosetta Stone nebo Prectime.

Kurzy od Rosetta Stone vám zajistí výstupní certifikát, studium ale probíhá v angličtině. Výhodou je přítomnost lektorů, kteří jsou v některých případech dokonce rodilými mluvčími. Prectime svůj vlastní výstupní certifikát také vydává, komunikaci s lektorem ale nenabízí. O možnost poslechnout si němčinu od rodilých mluvčích ale ani zde nepřijdete.

Online kurzy němčiny - proč se učit německy

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (40 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář