Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Cestovní kancelář Radynacestu

Radynacestu není klasická cestovní kancelář. Zaměřuje se výhradně na poznávací a zážitkové zájezdy v malých skupinkách osob. A protože je jejím cílem vyhnout se masové turistice, vezmou vás převážně na místa, na která se ostatní cestovatelé ani cestovní kanceláře nevydávají. Ne proto, že by byla nebezpečná, ale proto, že o nich zkrátka málokdo ví.

Všechna místa, na která se s vámi průvodci vydají, mají předem ozkoušená a navštívená. Všechny zájezdy mohou díky tomu dovést k naprosté dokonalosti. Při přípravě zájezdu se radí se specialisty na danou zemi a sami vše na místě ověřují.  Od svého vzniku v roce 2009 absolvovali již přes 3 000 zájezdů. Zážitek může zhodnotit více než 67 000 cestovatelů.

Cestovní kancelář Rady na cestu - cestovní kanceláře

Rok vzniku: 2009 | Počet poboček: 3 kanceláře + prodejní místa | Sídlo: Ostrava

Výběr destinace

Listovat pomyslným katalogem zájezdu na Radynacestu.cz je už samo o sobě velkým zážitkem. Na svém kontě mají momentálně více než 400 zájezdů, na které se s nimi můžete vypravit. Nejvíce zájezdů nabízejí po Evropě, následuje Asie a Blízký východ. Cesty můžete podnikat také po celé Americe a Africe. Nejnižší počet zájezdů je podnikán do Austrálie.

Webové stránky cestovky jsou velice přehledné. Při výběru zájezdu se vám otevře stránka, na které vás uvítá mapa celého světa. Po najetí na kontinent se vám zobrazí počet zájezdů, ze kterých můžete vybírat. Odtud se pak můžete proklikávat do jednotlivých nabídek. Filtrovat dále můžete podle typu dovolené či seznamu jednotlivých zemí. Navigace po webu je snadná.

Pokud si výběrem konkrétního státu ještě nejste jistí, může vám být inspirací Magazín. Zde najdete články o různých státech a také kalendář událostí ve světě. Zajímavé čtení vám možná usnadní rozhodování. Články se věnují různým místům, zajímavostem i jídlu a pití v některé z destinací. Poskytnou vám rovněž i rady na cestu během různých sezónních událostí.

Screen Rady na cestu1 - ck rady na cestu

Výběr dovolené

Již jsme zmiňovali, že je tato cestovka zaměřená na poznávací zájezdy. Není to ale tak „nudné“, jak by se mohlo zdát. Vybírat můžete podle toho, jaký typ dovolené vás zajímá, i podle toho, jak dlouhou dovolenou plánujete. Je tedy jisté, že si z nabídky vybere každý podle svých možností, nároků nebo požadavků. Do každé země můžete vyrazit za jiným zážitkem.

Cestovní kancelář Radynacestu vás vezme na tzv. mikrodovolenou, která trvá maximálně 4 dny. V nabídce jsou prodloužené víkendy i vícedenní zájezdy. Podívat se můžete za přírodou, k moři i do exotiky. Nechybí ani zájezdy pro rodiny s dětmi. Trochu netypicky můžete vybírat i ze zájezdů za kulturním dědictvím, za sportem či dalšími zážitkovými zájezdy.

Screen Rady na cestu2 - ck rady na cestu

Zákaznický servis

Zákaznický servis této cestovní kanceláře bychom zhodnotili kladně. Na hlavní stránce vás vítá dobře viditelné telefonní číslo, na kterém se můžete na cokoliv doptat. Jednou z dalších možností spojení je facebook, e-mail či kontaktní formulář. Cestovka má kancelář v Praze, Brně a Ostravě a několik dalších prodejních míst. Většinu z nich však pouze na Moravě.

Přístup k zákazníkům pak musíme vyzdvihnout zejména v rámci samotné cesty. Pečlivě připravené zájezdy mají na starosti průvodci, kteří jsou sami velice zkušenými a prověřenými cestovateli. Co nejlepšího zážitku z dovolené je dosaženo díky dodržení již zmíněných malých skupinek osob v rámci zájezdu. Průměrně se na cestu vydáte v 15členné skupině.

Screen Rady na cestu3 - ck rady na cestu

Cena zájezdu

Cena za některé zájezdy by se vám možná mohla zdát poměrně vysoká, ale když zvážíte, jaké úsilí dá připravit takto jedinečný zájezd v jedinečném termínu, pak se vám bude zdát adekvátní. Jak říká sama cestovka, šetření by se projevilo na kvalitě zájezdu a vaší výsledné spokojenosti. Občas je lepší investovat a moci se spolehnout na to, že bude služba co nejlepší.

Ve výsledné ceně je zahrnutá letenka, ubytování se snídaní, letištní transfery, průvodce (ten je vám k dispozici po celou dobu zájezdu) či výlety (kromě fakultativních). Cena se odvíjí od času, který byl potřeba pro přípravu zájezdu. Aby pro vás nebyla takovým zásahem do rozpočtu, platí se postupně ve třech splátkách. Věrní klienti dostávají věrnostní slevy.

Klady
  • Pestrý výběr zájezdů
  • Cesty na méně navštěvovaná místa
  • Průvodci jsou zkušení cestovatelé
  • Cestovatelské přednášky a magazín
Zápory
  • Většina prodejních míst pouze na Moravě

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (10 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář