Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Zadar

Zadar je jedno z nejznámějších měst Chorvatska. Toto vážené univerzitní město je nazýváno srdcem severní Dalmácie. Rozkládá se zčásti na pevnině a zčásti na malém poloostrově Chorvatska. Zadar je místem, které nabízí jak bohatou historii, tak veškeré vymoženosti moderní současnosti. Přestože byl Zadar poměrně poškozen boji v letech 1991 – 1992, dnes byste to ani nepoznali. V roce 2016 Zadar obdržel prestižní titul European Best Destination. V našem malém medailonku o Zadaru se budeme snažit vám nabídnout co nejvíce atrakcí, zajímavostí a kulturních či přírodních památek, které toto město a jeho okolí nabízí.

Zadar

Hotel s posilovnou a bazénem. Nachází se nedaleko autobusové zastávky.

Zadar

Ubytování nedaleko kamenité pláže. Parkoviště můžete využívat bezplatně.

Zaton

Mobilhomy až pro sedm osob. Pobývat zde s vámi může i domácí mazlíček.

1. O Zadaru

Zadar byl prokazatelně osídlen už v 9. století před naším letopočtem Ilyrským kmenem Liburnů. Později nad Zadarem na přelomu prvního století převzala patronát mocná Římská říše. I přes nadvládu Byzantské říše si Zadar zachovával stále víceméně nezávislost, až do čtvrté křížové výpravy v r. 1202, kdy byl Zadar po několika neúspěšných povstáních připojen pod uherskou vládu. Město byla nakonec v roce 1409 prodáno za směšnou cenu 100.000 dukátů Benátkám, které o něj usilovaly již dříve.

Od patnáctého do dvacátého století Zadar poměrně často měnil majitele. Podléhal italským Benátkám, Napoleonově Francii i Habsburskému Rakousko-Uhersku. Po první světové válce se roku 1920 stal Zadar součástí Itálie na základě tzv. Rapallské smlouvy.

Za druhé světové války byl Zadar jako důležitá fašistická pevnost mnohokrát bombardován anglickým i americkým letectvem. Po osvobození v roce 1944 byl v rámci Chorvatska začleněn do Jugoslávie. Drtivá většina italského obyvatelstva byla vyštvána a město obsadili Chorvaté z vnitrozemí. Po válce se stalo turistickým centrem až do roku 1991, kdy bylo ničeno balkánskými válkami a Jugoslávskou lidovou armádou, která ho po dva roky obléhala.

Dnes je Zadar významným chorvatským centrem cestovního ruchu a vyhledávanou turistickou lokalitou. Od roku 2017 byly zadarské městské hradby zahrnuty na seznam UNESCO.

Zadar Chorvatsko Světaznalec

2. Koupání – pláže a koupaliště v Zadaru

Část Zadaru je tvořena poloostrovem, tudíž z něj k moři není opravdu daleko. Také množství malých ostrůvků v jeho okolí v křišťálově čistém moři láká k návštěvě a koupání. Na dvou hlavních plážích můžete využít jak nabídky vodních sportů, tak plážových atrakcí jako jsou různé tobogány a skluzavky. To ocení zejména vaše děti. Pláže jsou převážně písčité nebo oblázkové.

Pláž Borik najdete asi 4 km od centra města a je velmi dobře dostupná i MHD, což může těšit zejména neřidiče nebo ty, kteří si od volantu chtějí odpočinout i na dovolené. Část pláč tvoří hrubší písek, který ocení zejména děti. Druhý konec je spíše oblázkový. Je částečně stíněna i borovicemi, které poskytují příjemný chládek v největších vedrech. Toto pláž si skvěle užijete s dětmi, zejména díky skluzavkám, tobogánům a mělčinou u břehu s hebkým písečným dnem.

Pláž nacházející se ve čtvrti Kolovare (asi 500 m jihovýchodně od středu města) se stejně jako Borik pyšní oceněním Modrá vlajka, udíleným nejčistším a nejudržovanějším plážím. Tato pláž je spíše oblázková, proto určitě doporučujeme obuv do vody. Stejně jako Borik i Kolovare nabízí množství aktivit.

V severní části Zadaru je pláž Diklo. Krásná pláž s čistým mořem a vysokým břehem. Pláž je osvětlená a i večer ji můžete navštívit a užít si příjemnou procházku.

Pláž Punta Bajlo se nachází na samém konci oblíbené zadarské promenády. Tato pláž je zvláštně členitá – od oblázků po velké kameny i betonové bloky. Pláž je v podstatě součástí města a není tak na ní nouze o osvěžení v podobě kaváren. Nachází se nedaleko oblíbené pláže Kolovare.

Asi 15 km od města se nachází pláž Zaton oblíbená zejména u rodin s dětmi. Výborná přístupnost je ceněna i mezi hendikepovanými turisty.

Pro milovníky adrenalinu je v Zadaru zřízeno i přírodní mořské koupaliště s desetimetrovou skokanskou věží. V místě můžete vyzkoušet i vodní lyže, potápění nebo podmořský rybolov. V útulné kavárně se můžete osvěžit a zahrát si i šachy.

Pokud dáváte přednost většímu soukromí, potěší vás množství malých pláží u přilehlých ostrovů a ostrůvků. Nejbližší z nich nese název Olšjak a ze Zadaru se na něj několikrát denně můžete dopravit trajektem.

Zadar koupání a pláže

3. Příroda

Zadar je ráj pro milovníky aktivní dovolené v přírodě. V jeho okolí se nachází 24 velkých a na 300 malých ostrůvků a 3 přírodní parky. Kulturní krajina s vinicemi a olivovými či mandlovými nebo fíkovými háji doplňuje malebnost divoké přírody Chorvatska.

Pro nenáročné turisty a pohodovou procházku lesním parkem můžeme doporučit šuma Musapstan. Jedná se o divoký kout přírody přímo na území Zadaru. Pokud se vám nechce za krásami Chorvatské přírody cestovat příliš daleko od hotelu, může být lesní park Musapstan příjemnou a dostupnou variantou. K parku trvá cesta od pobřeží zhruba 15 minut autem.

Pokud jste poněkud zdatnějšími turisty a zároveň obdivovateli filmových zpracování knih Karla Maye, udělejte si trochu delší výlet a navštivte Národní park Paklenica. Filmoví nadšenci jistě poznají klasické kaňony, které simulovaly americký domov světoznámého indiána Vinnetoua. Paklenica nabízí možnosti horské turistiky, cykloturistiky i lezení po horolezeckých stěnách.

Zadar příroda

4. Kam na výlet v Zadaru

Historické centrum města

Historické centrum Zadaru nabízí mnoho architektonických skvostů, které stojí za to navštívit. Už samotné hradby a starodávné uličky působí velmi romanticky. Spojení bohatého kulturního a historického dědictví, zábavných akcí se špičkovými pochoutkami a bláznivým nočním životem dělá toto město obzvláště atraktivním pro mnoho návštěvníků z celého světa.

Kostel sv. Donáta

Symbolem Zadaru by se dal nazvat římskokatolický kostel sv. Donáta. Byl postaven v 9. století na zbytcích římského fóra. Díky akustickým vlastnostem je využíván k množství hudebních vystoupení. Tento kostel je možné navštívit každý den. Ze zvonice katedrály sv. Štošije, na kterou se dá vystoupit, je úchvatný výhled do širokého okolí. Vedle kostela stojí katedrála sv. Anastázie.

Ulice Kalelarga

Nejznámější ulice Zadaru se jmenuje Kalelarga a je hlavní tepnou celého města. Pulzuje životem a večírky a je hlavním místem setkávání místních. Tvoří přirozenou kolonádu mezi nábřežím a náměstím, kde stojí kostel. sv. Donata. Kalelarga přitom není její oficiální název, tím je Široka ulica. Mezi obyvateli Zadaru, a nyní už i mezi turisty, je ale známá pod svou přezdívkou.

Další zajímavá místa

Přímo v Zadaru:

Výroba skla má v Zadaru tradici, která sahá až do starověku. Unikátní sbírku až 2000 skleněných předmětů můžete vidět v Muzeu antického skla.

Výlety do okolí:

Ostrov Nin je osídlena zemědělskou vesnicí. Nachází se asi 16 km od Zadaru a s pevninou je spojen dvěma mosty.  V 9. – 11. století byl dokonce sídlem biskupa i Chorvatského krále. Toto místo má bohatou historii.Kostelík sv. Kříže má status nejmenší katedrály na světě. Pro labužníky má Nin ještě jednu zajímavost. Každoročně se zde koná šokolijada. Je to festival na počest ninské pochoutky – šokolu, která se vyrábí z vepřové krkovice. Výroba této lahůdky, kterou nikde v obchodě ani řeznictví nekoupíte, má dost společného se slavnějším pršutem. Každá rodina má originální postup i směs ingrediencí k přípravě šokolu.

Oslí farma a písečná pláž Ljubač, kterou ocení zejména milovníci zvířátek a rodiny s dětmi. Na malé farmě je kromě oslů i jiné domácí zvířectvo. Oslíky můžete nakrmit připravenou kukuřicí a dozvíte se spoustu o blahodárných účincích oslího mléka. Majitel oslíků jejich mléko ochotně nabízí i k ochutnání. Pokud budete pokračovat dále, do malé vesnice Ljubač, najdete zde mělkou zátoku s velmi teplou vodou a jemným pískem na pláži, ideální pro malé děti.

Ostrov Ugljan je považován za jedno z předměstí Zadaru. Lze využít  velmi častou lodní dopravu. Ugljan je poměrně hornatý a zároveň velmi zelený ostrov. Naleznete zde rozsáhlé olivové a fíkové háje a množství vinic. V létě se zde koná množství festivalů, slavností a procesí. Se sousedním ostrovem Pašman je spojen mostem. Kromě turistiky nabízí i množství koupališť a malých, téměř soukromých pláží.

Z dalších aktivit a výletů můžete vybírat na Manawa.com.

5. Sportovní a adrenalinové aktivity

Potápěčské centrum v marině Dalmacija se nachází asi 7 km od  centra Zadaru. Kouzelný podmořský svět můžete sledovat i na vlastní pěst. Vyzkoušet si zde můžete i podmořský rybolov, windsurfing nebo vodní lyžování.

Jestliže vás oslovuje spíše jízda na kajaku nebo raftu, ideální je udělat si výlet na divokých řekách Zrmanja nebo Krupa. Nejvíce si užijete tuto zábavu v období od března do května. Na řece Zrmanja je nejhezčím a vodáky nejvyužívanějším úsek z městečka Ervenik až k přehradě Muškovci, s četnými peřejemi a vodopády.

V moderním sportovním centru Višnjik najdete mimo jiné velký krytý bazén, basketbalovou halu, hřiště na míčové hry nebo tenisové kurty. Milovníci fotbalu jistě ocení možnost shlédnout zápas na stadionu Stanovi, kde hraje fotbalový klub NK Zadar nejvyšší chorvatskou ligu.

Každoročně zde probíhá mezinárodní trekkingový závod v tzv. škrapingu. Jedná se o kombinaci, chůze, běhu a skoků v náročném terénu po členitém skalnatém pobřeží.

Pokud z výčtu předchozích aktivit zíváte nudou a krev vám rozproudí pouze adrenalinová zábava, ani tak v Zadaru nepřijdete zkrátka. Most Maslenica vysoký 56 metrů představuje nejvyšší místo v Chorvatsku, odkud si můžete skočit bungee jumping.

Ještě větší adrenalin nabízí paragliding, tandemový let padákem, který se letí nad pohořím Velebit a Národním parkem Paklenica, zakončený přistáním na pláži.

Zadar sportovní aktivity

6. Aktivity pro děti v Zadaru

Starší děti budou nadšeny z návštěvy zábavního parku Adventure park, který se nachází v lokalitě Kožino asi 4 km od centra Zadaru. Kromě  paintballu, lanové dráhy, lukostřelby nebo umělé stěny nabízí Adventure park i safari na čtyřkolkách. Ceník v sezoně i mimo sezonu s kompletní nabídkou služeb naleznete zde.

Pokud máte doma malé přírodovědce nebo milovníky ptáků či fotografování, vezměte je na výlet do okolí Zadaru, kde mohou pozorovat ptáky. Žije zde na 387 druhů z nichž  21 najdete jen v této oblasti. Příjemnou procházku tak můžete spojit s lovem beze zbraní a třeba se právě vám podaří ulovit za pomocí objektivu vzácnější druhy.

Téměř každý hotel v Zadaru myslí i na fyzickou kondici svých návštěvníků a lze si v něm zapůjčit kola včetně veškerého cyklistického vybavení. Zadar a okolí jsou protkány sítí kvalitních cyklostezek. Nelenošte pouze na pláži a objevujte s dětmi krásy historického města na kole.

I malé děti budou nadšeny z vodních atrakcí na pláži Borik. Skluzavky, tobogány nebo nafukovací atrakce v kombinaci s oblázkovou – písečnou pláží s písečným dnem, potěší maličké i větší děti. Ti starší určitě ocení šlapadla, skútry, jízdu na banánu, hřiště na plážový volejbal nebo možnost plachtění či parasailingu.

Přímo v historickém centru Zadaru můžete narazit na Muzeum iluzí, ze kterého bude nadšená celá rodina. Přesto, že je poměrně malé, nabízí mnoho zábavy pro dospělé i pro děti. Optické klamy,  hlavolamy, které si sami můžete zkusit poskládat nebo vtipné fotografie pobaví zhruba na hodinu, kterou prohlídka trvá, jak malé děti, tak teenagery.

Zahrajte si na piráty! Kolem zadarského poloostrova je možné se plavit na přesné replice historické plachetnice.

7. Noční život Zadaru

Zadar, stejně jako většina prázdninových destinací, nežije jen ve dne, ale bohatý program nabízí svým návštěvníkům i v noci. Je to město festivalů. Jestli se jedná o gastronomii, hudbu, pouliční umění, divadlo nebo místní tradice, je Zadařanům vcelku jedno. Rádi se baví a z toho mimo jiné těží i návštěvníci jejich města.

Již tradičně se v Zadaru v červenci v den úplňku koná Úplňková noc.  Je to jedna z nejúspěšnějších a nejnavštěvovanějších akcí v Zadaru. Za několik let existence se stala vyhledávaným festivalem gastronomie, kultury a původních zvyků zadarského regionu, přehlídkou starobylých řemesel, lidových krojů,  zpěvů, tanců a dalmatské kultury i tradiční zábavy. Tato událost se obvykle odehrává na nábřeží zv. Riva. V tuto jedinou noc zůstává po setmění vypnuto veřejné osvětlení a celé místo konání je osvětleno lampiony, svícemi, pochodněmi a rybářskými svítilnami.

Jestliže neholdujete pouliční zábavě, doporučujeme Arsenal, který se nachází v prostorách bývalé pevnosti. V tomto areálu se můžete skvěle pobavit. Hudba, tanec a ochutnávka regionálních vín zde probíhá až do rána. V Arsenalu se také pořádají výstavy umění nebo gastrofestivaly.

Mladší ročníky nebo teenageři ocení rychlé tempo a výběr moderních hudebních stylů a stylových party v hudebních klubech jako jsou Ledana, Arkada nebo Frenky.

Dáváte-li přednost dobré kávě nebo rádi ochutnáte místní vína či dezerty, doporučujeme klidnější podniky jako například Coffee and Cake.

8. Počasí v Zadaru

Zadar leží na pobřeží Jaderského moře, má tedy typické středomořské klima. Léta jsou obvykle suchá a horká.  Hlavní sezona v Zadaru trvá od června do září. V červenci a srpnu jsou zde teploty nejvyšší. V tomto období je zde jen minimum srážek a obecně v tomto regionu příliš často zamračené nebe nevidí. Od června do konce srpna má moře příjemnou teplotu okolo 22 – 25 stupňů.

Nejteplejší počasí v prázdninových měsících láká velké množství turistů. Pokud nesnášíte velkou kumulaci lidí, dejte přednost raději květnovému, červnovému nebo zářijovému termínu dovolené.

Jaro a podzim jsou zde naopak poměrně deštivé, i když teploty nejsou vyloženě nepříznivé. Pro vyznavače dobrodružství i za nepříznivého počasí, avšak v příjemné teplotě okolo 18 v průměru, jsou ideální měsíce k návštěvě Zadaru březen, duben a říjen.

Zimy jsou zde sice mírné, ale poměrně deštivé. Teplota většinou pod 7 stupňů nad nulou neklesá.

9. PATNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou do Zadaru

Zadar měl v roce 2011 okolo 75 000 obyvatel. Jak jsme naznačili hned v úvodu, leží v severní Dalmácii. Jedná se o poměrně velké a hustě obydlené město. V hlavní turistické sezoně, od června do září, potkáte v Zadaru spíše české turisty než domorodce. Jako celé Chorvatsko je i Zadar velmi oblíbenou destinací pro tisíce Čechů. Kdo má rád poněkud více klidu, ten by se měl tomuto městu v hlavní sezoně raději vyhnout. Pokud si chcete vychutnat krásy tohoto starobylého města nebo pohodlně cestovat po okolí, doporučujeme raději jarní a podzimní měsíce.

Zadar i jeho blízké okolí uspokojí jak náročné cestovatele nabídkou luxusního ubytování, tak i batůžkáře nebo táborníky, kteří dávají přednost romantickému dobrodružství v kempu nebo ubytování na poslední chvíli.

JEDENÁCT důvodů, proč jet na dovolenou do Zadaru:

Z Brna do Zadaru pojedete autem zhruba 7,5 hodiny. Můžete využít i přímé letecké linky z Prahy nebo cestovat vlakem či autobusem. Zadar je velmi dobře dostupný.

Historie Zadaru sahá hluboko do minulosti. Při procházce tímto starobylým městem tak můžete cestovat časem.

V hlavní sezoně nabízí Zadar turistům z celého světa bohaté kulturní vyžití. Ať už se jedná o koncerty klasické hudby nebo festivaly či divadla, je toto město pro umělecky naladěné návštěvníky jako stvořené.

Dáváte přednost písečným nebo oblázkovým plážím? V této lokalitě najdete oboje. Co však v Jaderském moři nepotkáte určitě, jsou žraloci.

Pláže v blízkosti Zadaru získaly Modrou vlajku. Jedná se o ocenění za nejčistší a nejudržovanější pláž. Bez obav tak můžete na těchto plážích pobývat i s malými dětmi.

Ať už se jedná o turistiku, cykloturistiku, vodní nebo adrenalinové sporty, těm, kdo se na dovolené neradi nudí, má Zadar a blízké okolí rozhodně co nabídnout.

Milovníci dobrého jídla z místních zdrojů jistě ocení tržnici s dlouhou tradicí, součástí které je i masový a rybí trh. Konzervativní návštěvníci, kteří dávají přednost tradiční české  kuchyni i na dovolené, mohou nakoupit ve známých řetězcích hyper a supermarketů, které se v Zadaru nachází také.

Kromě historických kulturních památek  disponuje Zadar i zajímavými prvky moderní architektury. Za zmínku jistě stojí Mořské varhany, na které, jak už název napovídá, hraje samo moře pohybem vln. Pozdrav slunci od stejného architekta. Soustava fotovoltaických solárních modulů, instalována u Mořských varhan, tvoří po západu slunce magickou hru světel.

V místě můžete v množství místních, mnohdy rodinných, restauracích (konobách) ochutnat výtečnou středomořskou kuchyni. Pokud u vás vede spíše rychlé jídlo, jako například pizza nebo burger, několik kvalitních restaurací s tímto sortimentem zde také najdete.

Ani turisté s dobrodružným duchem nepřijdou zkrátka. Přímo v Zadaru je možné si rezervovat pokoj nebo rovnou celý byt formou Airbnb nebo se ubytovat v blízkém kempu.

Dovolená v Zadaru vás finančně nezruinuje. V této destinaci lze pořídit i za málo peněz hodně muziky. Obecně jsou ceny v Chorvatsku v podstatě srovnatelné s těmi u nás v České republice.

ČTYŘI důvody, proč nejet na dovolenou do Zadaru:

Zadar nabízí mnoho druhů a kvality ubytování. Je opravdu dobré si o zvoleném ubytování zjistit co nejvíce informací, ideálně z důvěryhodných zdrojů. Mohlo by se vám stát, že po příjezdu na místo budete poněkud rozčarováni.

V hlavní turistickou sezonu počítejte (snad kromě letecké dopravy) s poněkud horší dostupností na místo určení. Celé Chorvatsko je opravdu světově oblíbenou lokalitou a dojezdové časy z plánovače tras se mohou značně lišit od reality. Také cesta vlakem je poněkud zdlouhavá.

Dobrodruzi, kteří nechtějí mít opletačky s místními strážci zákona, ať raději využijí vždy zavedené kempy. Po celém Chorvatsku je stanování ve volné přírodě zakázáno.

Pokud se rozhodnete dopřát slunné pláže a historické památky i svým čtyřnohým mazlíčkům, neměl by to být zásadní problém. Zpozornět by však měli majitelé kříženců teriérů typu bull (označovaných jako bojová plemena) bez průkazu původu a teriérů typu bull, která nejsou uznaná FCI (americký pitbullteriér, americký bully, liondog…). Všem těmto je vstup do Chorvatska, tedy i do Zadaru, zakázán.

10. Nejoblíbenější zájezdy do Zadaru

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam tří nejoblíbenějších míst, kam se jezdí do Zadaru na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, tyto patří mezi ty nejprodávanější:

Falkensteiner Club Funimation Borik

Falkensteiner Club Funimation Borik Zadar

Lokalita: Zadar
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: EXIM Tours

Čtyřhvězdičkové ubytování s dlouhým název Falkensteiner Club Funimation Borik najdete 100 m od písečné pláže. Za poplatek si na pláži můžete půjčit lehátka i slunečníky. Turistické centrum Zadaru od vás bude vzdálené 4 km. Je to poměrně daleko, ale můžete se tam dostat autobusem, který staví 400 m od hotelu. Můžete si také zapůjčit automobil. Bary, restaurace a supermarket najdete ve vzdálenosti do 300 m.

U hotelu je bazén pro dospělé i pro děti. Hned u něj je bar, kde si můžete dopřát nějaké osvěžující nápoje. Lehátka a slunečníky u bazénu můžete používat zdarma. Pokud využijete možnosti si v destinaci zapůjčit automobil, nebo přijedete vlastním, můžete u hotelu zdarma parkovat. Na hotelu se domluvíte anglicky, německy a italsky. Můžete si zde zahrát volejbal nebo zajít do posilovny.

Hotel Donat

Hotel Donat Zadar

Lokalita: Zadar
Kategorie hotelu: tříhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: EXIM Tours

Zástupcem tříhvězdičkového ubytování v Zadaru je hotel Donat. Nachází se 4 km od centra města a 150 m od pláže. Jedná se o veřejnou kamenitou pláž, kde si můžete za poplatek půjčit lehátka a slunečníky. Vaše přesuny po oblasti zajistí zapůjčený automobil či autobus, který staví 400 m od hotelu. Budete-li se chtít vydat dál bez autobusu či auta, můžete nasednout na vlak, který vyjíždí z města.

Součástí venkovního vybavení hotelu je bazén a dětský bazén. U nich jsou lehátka i slunečníky. U hotelu je parkoviště, které můžete jako hosté bezplatně využívat. Zdarma je také připojení k Wi-Fi. Na hotelu se domluvíte anglicky, německy a italsky. Můžete si zde zahrát tenis nebo navštívit hernu. Na výběr zde budete mít z několika pokojů, z nichž některé jsou vhodné pro celé rodiny.

Zaton Holiday Resort

Zaton Holiday Resort Zadar

Lokalita: Zaton
Kategorie hotelu: mobilhomy
Cestovní kancelář: České kormidlo

Zaton Holiday Resort se v našem výběru objevil, aby reprezentoval ubytování typu mobilhome. Ty jsou vhodné pro užívání až 7 osobami, přijet tedy může celá rodina. Stravování probíhá formou snídaně či polopenze. Mobilhomy se nachází nedaleko písečno-oblázkové pláže. Pláž je dlouhá přibližně 1,5 km a od ubytování je vzdálená 50 – 500 m. Záleží na tom, kde v areálu budete ubytovaní.

Pestré vodní vyžití ale nabízí i areál resortu. Ve venkovních prostorách se totiž nacházejí 2 bazény a 3 bazény s hydromasáží. Pro děti má jeden z bazénů oddělenou část. Děti zabaví také animační programy a mini diskotéka. Areál hotelu nabízí také bohaté sportovní vyžití. Zahrát si zde můžete třeba tenis nebo volejbal. Přijet můžete i s domácím mazlíčkem, za poplatek zde může pobývat s vámi.

O dalších zajímavých destinacích si přečtěte v těchto článcích:

Řecko
Kapverdy
Turecko