Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec » Asie » Spojené arabské emiráty

Ras Al Khaimah

Nejsevernější emirát SAE, tím je Ras Al Khaimah. Stejnojmenné hlavní město čítá na 250 000 obyvatel a skrývá například mešitu, která patří k nejstarším na území Arabských emirátů. Důvody, proč byste se sem měli vydat, jsou zcela jasné. Nabídne tyrkysové moře, rozmanitou krajinu, přepychové hotely i nejdelší zipline na světě. Svezete se?

Pětihvězdičkový hotel

Hotel na dlouhé písčité pláži. Součástí rezortu je rovněž osm bazénů.

Pětihvězdičkový hotel

Hotel na uměle vybudovaném poloostrově. Je vhodný také pro rodiny.

Čtyřhvězdičkový hotel

Hotel na pláži s pozvolným vstupem do moře. Můžete zde i sportovat.

1. O Ras Al Khaimah

Historie této destinace je stará více než 7 000 let. Díky svému strategickému umístění na severu země mohla být svědkem obchodování i bitev o nadvládu nad oblastí. Vše ale vedlo k připojení ke Spojeným arabským emirátům v roce 1972, tehdy sedmým v řadě.

V dnešní době probíhá v oblasti k výraznému rozvoji hospodářství a celkové úrovně emirátu. Významným je také rozvoj oblasti jakožto turistické destinace, která nabízí vynikající poměr ceny a nabízených služeb. Pokud sem zavítáte, můžete se spolehnout, že si svoji cestu vychutnáte od začátku až do konce. Je studnou aktivit a nuda zde zkrátka neexistuje.

Emirát Ras Al Khaimah má více než 400 000 obyvatel, přičemž ve stejnojmenném hlavním městě bydlí téměř 250 000 z nich. Drtivou většinu obyvatelstva tvoří Arabové a vyznává se zde islám. Obecně se ale jedná o poměrně liberální emirát podobně jako u Dubaje.

O destinaci Ras Al Khaimah

2. Pláže v Ras Al Khaimah

Nekonečně dlouhé pláže této oblasti vás rozhodně uchvátí. Několik desítek kilometrů dlouhé pobřeží nabídne více než dostatek příležitostí k trávení volného času na plážích s minimem turistů. K tomu všemu se přidává čisté azurové moře, které tyto bělostné písčité pláže omývá. Nachází se zde několik veřejných pláží, které doplňují pláže soukromé patřící k hotelům.

Jazirat Al Hamra – Jedná se o jednu z nejoblíbenějších pláží v destinaci, kam s oblibou vyrážejí i místní. Tato veřejná pláž je místem plným míru, který můžete ztělesnit prostřednictvím mnoha aktivit. V úvahu přichází např. sběr mušlí nebo piknik.

Al Mairid – Tato pláž patří k těm nejnavštěvovanějším v celém emirátu. V přístřešcích rozesetých podél pobřeží můžete nerušeně odpočívat. Je oblíbeným místem i pro rodiny s dětmi, které si v místním písku rády stavějí hrady. Nedaleko se nachází golfový klub.

Flamingo Beach – Pláž plameňáků, jak bychom ji mohli česky nazvat, se nachází na západním pobřeží SAE v klidné oblasti u vesnice. Své jméno získala díky soše dvou obrovských plameňáků, kteří vás budou po příchodu na pláž vítat.

Sidroh Beach – Klidná pláž leží nedaleko bohaté rezidenční oblasti a je vyhledávaná místními i turisty. V blízkosti pláže je několik stravovacích možností, které ucelí váš zážitek z posezení na mírumilovném místě. Pláž je oblíbeným místem pro pozorování západu slunce.

Al Jeer – Tato pláž se nachází nedaleko hranic s Ománem. Je relativně nedotčená a patří k těm nejmalebnějším plážím, které můžete v tomto emirátu najít. Je široká a doplněná o lavičky, na kterých můžete sledovat západ slunce nebo vlny dopadající na písek.

Pláže Ras Al Khaimah

3. Příroda Ras Al Khaimah

Příroda tohoto emirátu je mezi turisty proslulá svou krásou a rozmanitostí. Nachází se zde např. nejvyšší hora celých Emirátů s výškou lehce přesahující 1 900 m n. m. Nese název Jebel Jais a nachází se na hranici mezi SAE a Ománem. Je součástí majestátního pohoří Hajar, po němž stoupá klikatá přístupová cesta. Horami lze projíždět, na vrchol ale musíte pěšky.

Ras Al Khaimah nabídne kromě pohoří také výrazné kontrasty. Na straně jedné se skrývá úrodná zelená krajina, na straně druhé vás ohromí vysoké písečné duny a vyprahlá země.

4. Kam na výlet v RAK

Pevnost Dhayah

Monumentální hrad z písku vám může připomínat pevnost Dhayah. Jedná se o perfektně dochovanou pevnost, jednu z mála v SAE. Vznik původní stavby se datuje do doby bronzové, kdy byla využívána nejen jako opevnění, ale také běžné sídlo. Nahoru vede kamenitá cesta následovaná klikatými schody, po jejichž zdolání se vám naskytne výhled do okolí.

Al Jazirah Al Hamra

Za vesnici duchů je považována opuštěná vesnička lovců perel, která se jako jediná na území Arabských emirátů zcela zachovala. O její historické hodnotě svědčí fakt, že kandiduje na Seznam světového dědictví UNESCO. Poslední obyvatelé odtud odešli v roce 1971, poté, co byla v oblasti objevena ropa. Vzhledem k havarijnímu stavu budov se doporučuje opatrnost.

Al Qawasim Corniche

Al Qawasim Corniche je proslulá promenáda plná luxusních ubytování, kaváren, restaurací i hřišť. Je dlouhá zhruba 3 km a je vyhledávaná i zdejšími obyvateli jako místo pro sportovní aktivity. Narazit zde proto můžete i na běžce nebo cyklisty. Nabídne vám únik před ruchem velkoměsta mezi mangrovovými stromy, zažít ale můžete i adrenalin na ruském kole.

Další zajímavá místa

Al Marjan – Název Al Marjan odkazuje na uměle vybudovaný ostrov, který v tomto zajímavém emirátu vyrostl. Je mnohem menší než dubajský, i tak ale ohromí nadčasovostí.

Shamal Julphar – Jedná se o zříceninu hradu či paláce, který stojí 200 m nad obcí Shamal. Období vzniku není známo, jde ale o jedno z nejdůležitějších archeologických nalezišť zde.

Mešita šejka Zayeda – Jednou z nejznámějších staveb v RAK je právě tato mešita. Patří k nejstarším v SAE, ale nepleťte si ji se stejnojmennou mešitou v Abú Dhabí.

Muzeum Ras Al Khaimah – Sbírka archeologických nálezů se nachází v Národním muzeu v budově pevnosti. Nálezy dokumentují historii celého tohoto regionu.

Dubaj – Při pobytu v RAK nemusíte oželit návštěvu této metropole. Stačí využít místní dálnice a překonat pouze 100 km vzdálenost, abyste navštívili ikonické místo Emirátů.

5. Sportovní aktivity

Sportovním a dobrodružným aktivitám je v tomto emirátu opravdu přáno. Výskyt nádherných pláží vám umožňuje strávit celou dovolenou na některé z nich, byla by ale velká škoda nevyzkoušet alespoň některou aktivitu. Můžete se třeba i jen dívat – na závodišti Al Sawan se pořádají velbloudí závody, které jsou zde dokonce považované za kulturní dědictví.

Za top aktivity jsou zde ovšem považované zážitky v horách. Tím největším zážitkem zde pro vás bude Jais Flight, nejdelší zipline na světě v délce téměř 3 km. Pokud se raději pevně dotýkáte země, vyzkoušejte Jais Sledder, bobovou dráhu napříč horskými panoramaty.

Tím ale dobrodružství v horách nekončí. Nachází se zde totiž Bear Grylls Explorers Camp, tábor, ve kterém se naučíte základní techniky pro přežití v horách a pouštích. Po absolvování „kurzu“ obdržíte zasloužený certifikát. Věnovat se ovšem můžete také pouhé turistice v horách, případně vodním sportům nabízeným na plážích. Nechybí ani možnost potápění.

Pokud byste si chtěli nabídku sportovních aktivit nebo organizovaných výletů v emirátu RAK prohlédnout ještě před cestou, můžete navštívit web Get Your Guide.

Sportovní aktivity RAK

6. Aktivity pro děti

Dovolenou v Ras Al Khaimah nemusíte plánovat bez dětí. I jim se tady bude líbit. Nabídka hotelů je pestrá a některé z nich jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. A jak se s dětmi zabavit? Navštivte třeba aquapark Ice Land. Patří k největším vodním parkům na světě.

7. Noční život v destinaci Ras Al Khaimah

Protože je emirát Ras Al Khaimah součástí Spojených arabských emirátů, které vyznávají islám, vztahuje se na něj určité omezení v konzumaci alkoholu. I přesto je noční život pestrý. Jsou zde noční kluby, bary a konají se tu koncerty jazzové hudby i jiná živá vystoupení.

8. Počasí v RAK

V Ras Al Khaimah panují dlouhá a parná léta. Pocitové teploty jsou během zimy o poznání lepší, i ta je ale spíše suchá. V průběhu celého roku je většinou jasno a slunečno. Teplota se může během léta dostat až k hranici 45°C, málokdy ji ale překročí. Vzhledem k parným a dusným létům je nejlepší období pro návštěvu březen – květen a říjen – listopad.

9. Jak se dostat do destinace Ras Al Khaimah?

Pokud se rozhodnete letět s cestovní kanceláří, letenku i případné transfery budete mít v ceně zájezdu. Častou možností je dopravit se letecky do Dubaje a odtud využít autobusového spojení či jiného způsobu dopravy. Z Dubaje se do RAK dostanete zhruba do 1 hodiny. I RAK má však vlastní letiště. V emirátu lze pak využívat četného množství taxíků i autobusů.

10. Jak se dostat z Ras Al Khaimah do Dubaje?

Automobilem:

Pokud si pronajmete automobil nebo máte vlastní dopravní prostředek, můžete se snadno dostat z Ras Al Khaimah do Dubaje po dálnici E11, která je hlavní tepnou propojující emiráty. Cesta by měla trvat přibližně 1 hodinu a 30 minut, v závislosti na provozu. Pokud nechcete řídit, můžete si také objednat taxi. Taxíky v SAE jsou relativně levné v porovnání s mnoha jinými zeměmi.

Autobusem:

Společnost RTA (Roads & Transport Authority) provozuje autobusy, které spojují Ras Al Khaimah s Dubajem. Jedná se o ekonomický způsob, jak cestovat mezi těmito dvěma emiráty, ačkoli cesta autobusem může trvat déle než autem kvůli zastávkám na cestě.

Letecky:

Ačkoli je to méně běžné pro tak krátkou vzdálenost, existuje letiště v Ras Al Khaimah, které provozuje několik letů. Pokud preferujete leteckou dopravu a je pro vás vhodné, můžete se podívat na letový řád mezi Ras Al Khaimah a Dubají.

Soukromý převoz nebo limuzína:

Pokud dáváte přednost pohodlí a luxusu, můžete si najmout soukromý převoz nebo limuzínu, která vás odveze z Ras Al Khaimah do Dubaje.

11. Nejoblíbenější hotely/zájezdy v destinaci Ras Al Khaimah

Jak už je u Spojených arabských emirátů zvykem, můžete i v Ras Al Khaimah vybírat z nepřeberného množství luxusních hotelů. V nabídce jsou převážně pětihvězdičkové a čtyřhvězdičkové a ty se také objevily i v našem výběru nejoblíbenějších hotelů.

Hotel Double Tree By Hilton Resort

Hotel Double Tree By Hilton Resort

Lokalita: Ras Al Khaimah
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Blue Style

Luxus destinace Ras Al Khaimah vám dá ochutnat například pětihvězdičkový hotel Hotel Double Tree By Hilton Resort. V oblasti patří k těm nejoblíbenějším a není se čemu divit. Nachází se přímo na dlouhé písčité pláži, kde budete mít veškeré potřebné vybavení zdarma. V areálu hotelu je několik restaurací i kaváren. Součástí resortu je také osm bazénů.

Jen 8 km od tohoto hotelu se nachází vyhledávaný vodní park Ice Land. Daleko to nebude ani k nákupním možnostem, centrum Al Hamra Mall leží od hotelu ve vzdálenosti jen 3 km. V resortu můžete využívat wellness, fitness i kulečníku. Děti zabaví animační programy a dětské hřiště. Nechybí ani nabídka vodních sportů, potápění či golfu.

Rixos Bab Al Bahr

Rixos Bab Al Bahr

Lokalita: Ras Al Khaimah
Kategorie hotelu: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Fischer

Ikonický hotel ve tvaru pyramidy Rixos Bab Al Bahr se nachází na uměle vybudovaném poloostrově Al Marjan. Pětihvězdičkový resort se nachází přímo na písečné pláži a svým charakterem je vhodný i pro rodiny s dětmi. Soukromá pláž nabídne lehátka i slunečníky zdarma. Centrum města Ras Al Khaimah se nachází jen 25 km od hotelu.

Nákupní možnosti se vám naskytnou zhruba 5 km od hotelu. Těšit se můžete také na wellness služby, které mají např. podobu tureckých lázní, sauny či masáží. Zatímco se necháte zkrášlovat v kadeřnictví, nechte děti vyřádit na dětském hřišti. Zdarma můžete využívat fitness, tenisových kurtů i volejbalového hřiště. Za poplatek lze provozovat vodní sporty.

Hotel Bm Beach Resort

Hotel Bm Beach Resort

Lokalita: Ras Al Khaimah
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Blue Style

Výběr ubytování doplňujeme o čtyřhvězdičkový Hotel Bm Beach Resort. Hotel je umístěný přímo na pláži, která je dlouhá přibližně 800 m. Tato písčitá pláž má pozvolný vstup do moře a lehátka, slunečníky i osušky budete mít k dispozici zdarma. Součástí areálu hotelu jsou vodní skluzavky a několik bazénů pro děti i dospělé. I zde je veškeré vybavení zdarma.

Hotel se nachází 3 km od nákupních možností v Al Hamra a přibližně 25 km od města Ras Al Khaimah. V areálu hotelu se nachází fitness centrum i hřiště pro plážový volejbal. Obě tyto možnosti můžete využívat zdarma. Za poplatek je k dispozici kulečník, šipky, tenis či vodní sporty. Jedná se o hotel s přátelskou a pohodovou atmosférou na klidném místě.