Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Doučování angličtiny u Školy Populo

Škola Populo - doučování angličtiny

Angličtina se stala univerzálním jazykem, který ovládl všechny sféry lidského vědění. Dnes už je i u nás zvykem, že se vyučuje už od základní školy. Každý student je ovšem talentovaný na něco jiného, a tak možná zrovna vám nebo vašim dětem angličtina moc nejde. Od toho je tady služba doučování angličtiny od Školy Populo, které se v tomto článku budeme věnovat.

Vysvětlíme, s čím vším může tato služba pomoci, jak doučování probíhá a jaké další předměty pro doučování nabízí. Závěrem představíme důvody, proč vlastně umět anglicky.

Individuální doučování anglického jazyka

Doučování angličtiny se Školou Populo probíhá prostřednictvím individuálních hodin s žáky a studenty. Pokud si totiž na něčem zakládá, pak je to individuální přístup ke každému žákovi. Probíhá na několika stupních, které se od sebe odlišují právě konkrétním přístupem.

Běžné doučování

Běžné doučování se týká žáků základních škol a studentů středních škol. Jedná se o doučování na míru, ve kterém se setkává pouze jeden student s jedním lektorem. Je pochopitelně zaměřené konkrétně na tu oblast, se kterou potřebuje student pomoci. Má podobu intenzivního procvičování dané látky a může se jednat i o pomoc s domácími úkoly.

V období, kdy se testují znalosti studentů, může lektor pomáhat s přípravou k testům. Pokud by se stalo, že student některé hodiny ve škole zamešká, může přijít doučování angličtiny také vhod. Hodiny je možné zaměřit také na procvičování během prázdnin.

Maturita

Individuální doučování z angličtiny je možné také v případě přípravy na maturitu. Lektoři Školy Populo se se studenty zaměřují jak na školní, tak státní maturitu. Pomohou s celkovou přípravou, která spočívá v dohánění znalostí a opakování látky, která studentům v rámci angličtiny činila největší problém. Využívá se přitom vzorových testů z minulých let.

Lektor se se studentem zaměří na strategii práce s textem, která je pro úspěšné složení maturitní zkoušky velice důležitá. Kromě samotných znalostí získá student také průpravu pro správné vyplňování záznamového archu. K dispozici je rovněž možnost maturity nanečisto.

Reparát a Opravná zkouška

Pokud se maturitní zkouška nepovedla a doučování z angličtiny přišlo příliš pozdě, můžete se opět obrátit na Školu Populo. Aby lektor zjistil, v čem jsou studentovy nedostatky, předloží mu na úvod doučování vstupní test. Poté pro něj může připravit studijní program na míru. Ten je navíc pochopitelně sestavený tak, aby odpovídal požadavkům školy, na které žák studuje.

Na základě výsledků ze vstupního testu a následně sestaveného studijního programu začíná intenzivní doučování Aj, které si klade za cíl procvičování látky, která činila největší problém. Student rovněž získá příklady cvičení, na kterých se může sám procvičovat doma.

Doučování angličtiny - individuální doučování

Zkoušky a certifikáty

Doučování angličtiny může být potřeba i v případě, že se student chystá ke zkouškám, jejichž výstupem je mezinárodní certifikát. Doučování Aj se v tomto případě věnují lektoři, kteří sami mezinárodními zkouškami prošli. Tyto hodiny jsou kromě práce s textem zaměřené rovněž na konverzaci a pilování výslovnosti. Lektoři disponují vlastními materiály k výuce.

Dospělí a firmy

Zaměstnáváte ve své firmě šikovné osoby, ale zjistili jste, že potřebuje jejich angličtina doučování? I s tím může Populo pomoci skrze individuální výuku. Díky tomu dokáže zajistit doučování přímo na míru i v tomto případě. Služeb této školy tedy nemusí využívat pouze děti základních a středních škol, ale také studenti vysokých škol a dospělí.

V ceně kurzu jsou pochopitelně veškeré výukové materiály. Na začátku i na konci kurzu projdou studenti jazykovými testy pro zjištění aktuální jazykové úrovně. Jako zaměstnavatel se nemusíte bát vysokých výdajů, financování lze vyřešit přes státní dotační programy.

Online výuka

Osobní schůzky na pobočce vám nevyhovují a hodilo by se vám využít spíše doučování angličtiny online? Pro Populo žádný problém. Učit se můžete odkudkoliv, kde zrovna budete. Tato možnost nabízí kromě výuky z vašeho bezpečného prostředí domova vyšší časovou flexibilitu, jelikož odpadá dojíždění na pobočku a podřizování se jejím otevíracím časům.

Pro výuku budete potřebovat vlastní počítač s připojením k internetu, bez toho se opravdu neobejdete. Pokud vám ale chybí kamera, problém to není. Škola Populo nabízí možnost zapůjčení kamery na celé období doučování angličtiny online.

Náš tip

Teprve se studiem začínáte? Pak pro vás bude vhodný spíše článek zaměřený na online kurzy angličtiny.

Průběh doučování angličtiny

Jak doučování Aj u Školy Populo probíhá? Dříve, než dojde na samotnou výuku, má student možnost absolvovat vstupní test. Díky tomu zjistí, jaká je jeho jazyková úroveň a co mu konkrétně činí problém. Je to důležité i pro lektora, který tomu přizpůsobí materiály a výuku.

Po každé z lekcí vyplňují lektoři zprávu o tom, jak doučování v daný den probíhalo. Pro studenta a případně i jeho rodiče je to zpětná vazba, která přináší hodnocení dosavadních pokroků. Nadcházející lekce potom připomínají informační SMS zprávy.

Doučování angličtiny probíhá v plně vybavených učebnách, které se nacházejí po celé republice. Nejedná se jen o velká města, jako je Praha, Plzeň nebo Brno, ale také o menší obce. Docházet tedy můžete na pobočku v Sokolově, Jičíně nebo třeba v Šumperku. Jak jsme již zmiňovali výše, existuje také možnost online doučování angličtiny. Tehdy nezáleží na tom, kde jste – s lektorem se setkáte v domluvený čas na konkrétní platformě.

Cena závisí na předmětu, počtu lekcí, frekvenci výuky, místu i formě doučování.

Kdo může služeb využívat?

Služeb Školy Populo může využít kdokoliv – žák základní, střední i vysoké školy, zaměstnanec, ale i ten, kdo by se v angličtině rád zlepšil třeba kvůli přípravě na zkoušky. Doučování z angličtiny určené pro žáky základních a středních škol ovšem převládá.

Podmínkou lekcí je individuální výuka, skupinové lekce tato škola nenabízí. Je tomu tak kvůli tomu, aby lektoři dokázali zajistit program doučování na míru pro potřeby každého studenta.

Doučování angličtiny - průběh doučování

Proč umět dobře anglicky?

Máte před sebou doučování Aj, ale necítíte žádnou motivaci a na lekce se ani trochu netěšíte? Existují nesporné výhody, které vám studium angličtiny přinese. Tady jsou některé z nich:

 1. Angličtina je nejpoužívanější jazyk na celém světě. Pronikla do všech sfér lidského vědění a usnadňuje komunikaci mezi lidmi. To se vám může hodit nejen při cestování.
 2. Pokud se anglicky domluvíte na slušné úrovni, máte šanci získat v zahraničí dobrou pracovní pozici. Může vám to ovšem pomoci i ve firmách na našem území.
 3. Jakožto student mluvící anglicky budete mít pobyt během své zahraniční stáže o poznání jednodušší. I v případě, že nutně nemluvíte jazykem země, ve které budete studovat.
 4. Angličtina vám otevře dveře do spousty zemí, ve kterých bude o to jednodušší cestovat. Porozumíte nápisům, hlášení na nádražích i lidem. Zjišťování informací bude jednodušší.
 5. S angličtinou získáte přístup k mnohem většímu objemu dat a informací. Můžete se proto před cestou inspirovat cestopisy psanými v angličtině nebo si pořídit anglickou publikaci.
 6. Znalost angličtiny jednoznačně přináší nové příležitosti. Ty se mohou týkat již zmiňované práce v zahraničí, ale i studijních programů v zahraničí, které bývají vedeny v angličtině.
 7. Kromě informací a médií budete rozumět také filmům či seriálům. Během cestování se proto můžete zabavit u sledování titulů streamovacích platforem v originálním znění.
 8. Existuje velká pravděpodobnost, že při cestování narazíte na osoby, se kterými se domluvíte anglicky. Získáte tak nové zajímavé přátele a můžete s nimi zůstat v kontaktu.

Další nabízené předměty

Doučování Aj není jediný předmět, který Škola Populo nabízí. Jaké další předměty je možné s lektory procvičovat a doučovat se? Je to například široký výběr dalších cizích jazyků. Angličtina je univerzální, ani tak ale nemusí všude stačit, a proto je dobré je zaměřit také na studium dalších jazyků. U Školy Populo pak můžete využívat doučování těchto jazyků:

 • německý jazyk
 • francouzský jazyk
 • španělský jazyk
 • italský jazyk
 • polský jazyk
 • ruský jazyk
 • japonský jazyk
 • čínský jazyk
 • hebrejský jazyk

Kromě toho nabízí také doučování češtiny pro cizince a cizích jazyků přímo pro dospělé.

Mezi dalšími předměty jsou ty, které se běžně vyučují na základních a středních školách. Tedy například český jazyk, matematika, fyzika, chemie, biologie, dějepis, ekonomie, vlastivěda, účetnictví či prvouka. Můžete si zde také zajistit lektora, který pomůže s odbornějšími předměty – např. elektrotechnika či deskriptivní geometrie.

Jak začít s doučováním?

Se zaměstnanci ze Školy Populo se můžete spojit prostřednictvím telefonického či e-mailového kontaktu, formuláře nebo můžete rovnou osobně zajít na některou z poboček.

Škole Populo není z pohledu klienta co vytknout. Může se stát, že narazíte na nedochvilného lektora, situaci ale můžete vždy řešit se školou a nespoléhat na soukromého učitele.

Klady
 • Individuální doučování na míru
 • Online i osobní výuka
 • Široké možnosti doučování Aj
 • Vstupní test zdarma
 • Pobočky po celé České republice
Zápory
 • Někteří lektoři mohou být problémoví

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (51 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář