Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Vízum do Egypta – Jaké potřebujete a jak ho získat?

Potřebujete vízum do Egypta? A pokud ano, jak ho získáte? Před cestou do této africké destinace je zapotřebí si zjistit, co všechno byste měli mít s sebou. Všechny důležité informace týkající se této problematiky naleznete v tomto článku. Ačkoliv by vám měla poradit i vaše cestovní kancelář, doporučujeme vám si ho přečíst, abyste se na svoji dovolenou dobře připravili.

Vízum do Egypta - egypt SVZ úvod

Víza a podmínky pro vstup do Egypta

Pro vstup na území Egypta budete potřebovat vízum bez ohledu na věk. Kromě toho od vás bude vyžadován rovněž cestovní pas, který platí ještě minimálně 6 měsíců od vašeho návratu domů. Běžná turistická víza se vydávají pro jednorázový vstup až na dobu 30 dní. Pak existuje ještě jeden typ víz, která platí pro vícenásobný vstup a platí až 60 dní.

Vízum vám bude po příletu na letiště vlepeno do pasu.

Pokud cestujete na Sinajský poloostrov (např. Sharm El Sheikh), víza potřebovat nebudete. Plánujete-li ale pobyt delší než 14 nocí nebo se budete chtít podívat i za hranice poloostrova, bude nutné si víza zajistit.

Víza do Egypta nepotřebujete ani v případě, že využijete tuto zemi pouze k tranzitu. Bezvízový styk platí v tomto případě do 48 hodin pobytu.

Jak získat vízum do Egypta?

Pro získání víza můžete využít tři základní možnosti:

1) Na letišti

Jednou z nejjednodušších možností, jak získat vízum do Egypta, je jeho vyřízení na letišti. Lze tak uskutečnit po příletu na mezinárodní letiště v Egyptě (Hurghada, Marsa Alam, Káhira atd.). Vízum se na letišti platí v hotovosti, přičemž akceptovány jsou americké dolary i eura. Zakoupíte je na přepážce bank či směnáren. Kartou platit nelze.

Pakliže si netroufáte na vyřízení víz na letišti sami, můžete se obrátit na delegáta své cestovní kanceláře. O nalepení víza do vašeho pasu se pak v každém případě postará celník během imigrační kontroly, kterou budete dále na letišti procházet.

2) Online

Dalším oblíbeným způsobem je online žádost. Učinit tak můžete na tomto webu, který má několik jazykových variant. Kromě angličtiny a němčiny je možné ho přepnout také do španělštiny, ruštiny, italštiny a dalších tří jazyků. K tomuto způsobu žádosti budete potřebovat svůj cestovní pas, e-mail, adresu pobytu v zemi, platební kartu a tiskárnu. Potvrzení dorazí na mail, odkud si ho budete muset vytisknout.

Vyřízení žádosti o vízum do Egypta pochopitelně chvíli trvá, proto se doporučuje o něj žádat nejpozději 7 dní před plánovaným odjezdem.

Pozor

Vícevstupová víza na 60 dní na letišti nepořídíte. V takovém případě žádejte o víza online.

3) Prostřednictvím cestovní kanceláře

Pokud letíte do Egypta s cestovní kanceláří, můžete starost o víza přenechat jí. Za tuto službu je sice příplatek, ale nemusíte se o nic starat. Navíc se nejedná o nijak vysokou částku. Například Blue Style tuto službu poskytuje za 800 Kč, což je cena včetně poplatku za víza. O tuto částku se navýší celková cena zájezdu. Vízum si vyzvednete po příletu na letiště po předložení relevantních dokumentů.

Světaznalec radí

O vízum do Egypta lze žádat také na ambasádě v Praze, tento postup je ale finančně i časově nejnáročnější. Vyřízení může trvat i 14 dní a celková cena se pohybuje kolem 1 000 Kč.

Kolik stojí vízum do Egypta?

Konečná cena za vízum se odvíjí podle vámi využité možnosti. Jak jsme již zmiňovali, v případě využití asistence cestovní kanceláře se částka navýší zhruba o 200 Kč. Standardní cena za vyřízení víz, kterou zaplatíte na letišti i při online žádosti, je 25 USD za jednorázový vstup (na 30 dní). V případě vícerázového vstupu je to při žádosti online částka 60 USD (na 60 dní).

Pokud budete víza kupovat na letišti a využijete platby v eurech, bude tato částka shodná, tedy 25 EUR. Pokud se na letišti obrátíte na svoji cestovní kancelář, zaplatíte za víza obvykle kolem 27 USD.

Příletový formulář

Příletový formulář, nebo také příletová karta, je dokument, který při své cestě do Egypta musíte vyplnit. Pokud poletíte s českou cestovní kanceláří, tj. charterovým letem, dostanete tento formulář k vyplnění v letadle. Je v angličtině, na palubě letadel ale bývá palubní magazín, jehož součástí mohou být i instrukce s českým překladem. Ty usnadní vyplnění formuláře.

Příletová karta bude vyžadovat základní informace, které se týkají např. vašeho jména, čísla pasu či hotelu, ve kterém budete pobývat.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.6 (31 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář