Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Ostrov Rab

Jste milovníky moře, příjemných procházek, odpočinku a historických památek? Pokud ano, bude pro vás chorvatský ostrov Rab ideální destinací na letní dovolenou. Najdete zde nejvíce písečných pláží z celého Jadranu a hlavní stejnojmenné město je historicko-kulturním centrem. Rab je součástí Kvarnerských ostrovů a zahrnuje dva větší poloostrovy Lopar a Kalifront. Toto místo je vhodné pro jachtaře, milovníky vodních sportů i rodiny s dětmi. V tomto článku najdete tipy na ty nejlepší pláže, aktivity a výlety z této destinace.

Palit

Oblíbený hotel nedaleko oblázkové pláže. U hotelu můžete zdarma parkovat.

Lopar

Tento hotel je vhodný i pro rodiny s dětmi. Nachází se jen 1,2 km od centra.

Barbat

Vila se sportovním náčiním, jacuzzi i dětským hřištěm. Ubytuje se až 14 osob.

Rab

Čtyřhvězdičkový hotel nedaleko skalnaté pláže. Nachází se 200 m od centra.

1. O ostrově Rab

Z dávných časů, kdy Rab obýval kmen Liburnů, se na ostrově nedochovalo mnoho. Až Římané, kteří zde vládli od 2. století před naším letopočtem, se přičinili na rozkvětu města. Archeologické nálezy z této doby najdete v Knížecím paláci v hlavním městě Rab. Historický Rab je protkán středověkými uličkami a plný románských kostelů a památek.

Tak jako na většině území Dalmácie je i v této oblasti vidět vliv benátského panování na místní architekturu. Italové o ostrov bojovali až do roku 1920, ale poté jim byl odebrán a připsán Chorvatsku. V 15. století byla tato perla Jaderského moře postižena morovou epidemií a ta velmi snížila počet obyvatel. Ostrov se z toho všeho ale dostal a dnes je významným střediskem cestovního ruchu. Destinace má dodnes několik klenotů, které jsou zapsány na seznamu UNESCO.

K lepšímu pohybu po ostrově je nutností mít vlastní automobil a k přepravě na ostrov musíte využít lodní dopravy. Rab je velmi oblíbenou letní destinací, takže v turistické sezoně je tu spousta lidí a ceny tak mohou být na některých místech vyšší. Jde o menší ostrov a jeho východní část není moc navštěvována. Nepočítejte ani s tropickými teplotami a oblast je spíše hornatá.

Rab Chorvatsko Světaznalec

2. Koupání – pláže a koupaliště

Rab leží v Jaderském moři a najdete zde přes 30 písečných pláží a mnoho krásných zátok s průzračným mořem. Nejen díky nim je Rab vyhledávanou destinací pro turisty z celého světa. Tento zelený ostrov v severním Chorvatsku je obklopen borovicovými lesy a háji. Na své si tu přijdou milovníci romantických pobřeží, nudisté i cestovatelé se psy – je tu také několik psích pláží.

A jaké pláže a zátoky najdete v Rabu a okolí?

Rajska plaža – pláž, ležící pouhých 17 minut autem severovýchodně od města Rab. Najdete ji na poloostrově Lopar a jde o největší a nejznámější písečnou pláž na ostrově. Tato pláž byla oceněna modrou vlajkou díky čistému moři. Jsou zde velmi dobré podmínky ke koupání a místo patří mezi 100 nejkrásnějších pláží na světě. Pláž je velmi populární a najdete zde několik restaurací, barů a širokou nabídku sportovních aktivit a vodních sportů.

Sahara – další pláž v oblasti Lopar, která stojí za návštěvu. Leží 30 minut pěšky od Rajska plaža. Cesta je dobře značená a jde o příjemnou procházku přírodou. Dorazíte na nádhernou pláž, která je jednou z nejpopulárnějších mezi nudisty. Sahara je klidné místo a není zde žádná nabídka služeb. Doporučujeme tedy vzít si s sebou občerstvení a láhev vody. V okolí pláže najdete přístřešky, kde se můžete schovat před horkem.

Ciganka – zátoka je situovaná v severní části oblasti Lopar a je dobře dostupná autem. Na plážích tu najdete jedinečné písečné pyramidy a bizarní přírodní útvary. Moře má krásnou emeraldovou barvu a je zde spousta skalních plošin, které jsou vhodné k opalování. Zátoka je poměrně izolovaná a ani tady není příliš míst k občerstvení.

Kandarola – tato nejznámější nudistická pláž se nachází v jižní části ostrova Hvar a je dobře dostupná autem. Najdete zde krásné moře, spoustu borovic poskytujících stín a míst k občerstvení. Jde o velmi udržovanou, klidnou a oblíbenou nudistickou pláž Rabu.

Mezi další známé pláže na ostrově patří Pudarica a Kampor Mel.

Destinace nabízí i lázně. Najdete zde několik resortů a hotelů, které poskytují lázeňské služby. Mezi nejznámější patří Valamar Collection Imperial ve městě Rab. Na ostrově je spousta hotelů s venkovním i krytým bazénem.

Rab koupání a pláže

3. Příroda

Rab oplývá krásnou a rozmanitou přírodou. Ostrov je hornatý, s vysokým výskytem borovic a dubů. Je členěn tajuplnými zátokami a zálivy s bílým pískem. Místní moře patří mezi nejčistší vody na Jadranu a slunce zde svítí téměř po celý rok. Na východě ostrova se vyjímá vápencové pohoří, které chrání Rab před studeným nárazovým větrem z hor. Rab je známý díky svému čistému ovzduší a najdete zde krásné přírodní parky. Na Rabu najdete také přes 100 kilometrů tras pro cyklisty a pěší turistiku.

Velmi dobře se tu daří olivám, vinné révě, rajčatům a fíkům. Čisté vody Jadranu jsou domovem delfínů a mnoha druhů mořských ryb. Zároveň jde o nejzelenější ostrov v Chorvatsku a můžete tu navštívit botanické zahrady a parky.

Na celý den se můžete vydat s průvodcem k Plitvickým jezerům, která leží na východ od ostrova Rab. Je nutností využít lodní dopravy kombinované s dopravou autem či autobusem. Tento nejstarší a největší přírodní park v Chorvatsku patří na seznam UNESCO a leží na hranicích Bosny a Hercegoviny. Užijete si tu nedotčené přírody, jezerních kaskád a vodopádů a uvidíte tu na tisíce druhů rostlin a bylin, menších lesních zvířat a rozlehlé lesy, které jsou domovem medvědů a vlků.

Ostrov Goli Otok – tento vězeňský ostrov obklopuje Rab a je neobydlený. Můžete využít nabídky jedné z místních agentur a vyrazit sem na celodenní výlet lodí. Cestou do destinace prozkoumáte jihovýchodní část Kvarnerského zálivu a skalnatá pobřeží. Zaplavete si v moři a na ostrově navštívíte známé komunistické vězení z 2. světové války. Na exkurzi se vyráží v ranních hodinách a zpět se vrací kolem 17. hodiny.

Rab příroda ostrova

4. Kam na výlet na ostrově Rab

Hlavní město Rab

Užijte si procházku nejkrásnějším historickým městem na ostrově. Je plné středověkých kostelů a památek. Jde o staré lázeňské město a jeho hlavní dominantou jsou čtyři gotické věže. Město Rab je centrem historie a kultury, jehož historická část je obehnána středověkými zdmi. Vyzkoušejte některou z místních restaurací, gastronomie je tu na opravdu vysoké úrovni. Jeho návštěvu tedy určitě nevynechejte.

Výlet na nejvyšší vrchol Straža

Nejvyšší vrchol ostrova (410 m) leží ve vápencovém pohoří Kamenjak na jeho východě. Pokud máte rádi pěší a horskou turistiku, je pro vás oblast Kamenjak ideálním místem. Cesta na vrchol je dostupná i autem, ale přijdete tak o výhledy na Jaderské moře a okolní ostrovy. Jde o nenáročný, asi dvouhodinový výšlap. Na vrchol se můžete vydat z centra Rabu nebo z vesnice Mundanija, odkud je cesta kratší.

Zátoka Pudarica

Zátoka leží na jižní straně ostrova v oblasti Barbat. Je dostupná lodí i autem (z města Rab je to pouhých 9 minut jízdy). Parkoviště je zde bezplatné, ve stínu borovic. Zátoka nabízí nádherné výhledy na historické hradby Rabu a jsou zde krásné západy slunce. Doporučujeme navštívit modrou lagunu, která leží jen kousek od centrální pláže. V Pudarice najdete i nejznámější diskotéku na ostrově, Santos Beach Club.

Další zajímavá místa

Přímo ve městě Rab:

V centru Rabu si prohlédněte Kostel sv. Justiny. Jde o jeden z nejstarších kostelů na ostrově a najdete v něm výstavu sakrálního umění s velmi hodnotnými obrazy a plastikami. Za návštěvu stojí i další kostely v centru Rabu, jako jsou Kostel sv. Kryštofa, patrona Rabu, a kostel sv. Kříže v areálu biskupské rezidence Vescovata.

Město je lemováno menšími uličkami a třemi hlavními ulicemi. Nejatraktivnější je ulice Střední. Jde o velmi rušné místo a doporučujeme vám navštívit jednu z mnoha uměleckých galerií nebo výstav obrazů, které se konají pod širým nebem. Hned za hradbami města najdete historický chráněný park Komrčar, který je považován za jeden z nejkrásnějších v Dalmácii.

Výlety do okolí:

Ostrov Krk – jeden z největších chorvatských ostrovů leží jen 33 km od Rabu. Můžete vyrazit na celodenní výlet lodí z přístavu Lopar.

Zátoka Supetarska Draga – tato malebná zátoka se nachází v severní části ostrova. Je zde několik menších ostrůvků, které nabízí příjemné koupání na mělkých plážích a ideální kotviště pro místní jachtaře. Zátoku najdete ve stejnojmenné rybářské obci, 7 km od města Rab.

Osada Kampor – zemědělská a rekreační osada, která se rozkládá na březích Kamperské zátoky. Tato rybářská vesnice nabízí krásné pláže a místa ke koupání. Najdete zde také lesní rezervaci, pobřežní promenády a cyklistické stezky. V osadě stojí nejstarší chorvatská knihovna a malebný kostelík a v létě si tu můžete vychutnat čerstvé ryby. Jde o rušné, turistické místo, kde se v létě pořádají rybí a folklorní slavnosti. Vesnice s osadou je vzdálená 10 minut cesty autem z Rab. Rybářské pruty a další vybavení na ryby si zde můžete půjčit.

Přístavní město Rijeka – vzdálenost z Rabu je 120 km a musíte se dopravit lodí nebo vodním taxi. Hlavním symbolem města je mouřenín, tzv. morčic. Černá hlavička s bílým turbanem je nejznámějším suvenýrem v kraji a je i maskotem místního karnevalu. Nejčastěji se objevuje ve formě šperku. Vy si tu tak v místních obchůdcích můžete zakoupit náušnice, brož nebo dřevěného panáčka na památku. Mouřenín v minulosti sloužil námořníkům a rybářům jako ochrana před mořem. Rijeka je centrem místního rybolovu a najdete tu spousty tradičních restaurací a středověkých památek.

Inspirací pro výlety organizované s průvodcem může být Get Your Guide.

5. Sportovní a adrenalinové aktivity

Exkurze na lodi – obeplujte ostrov Rab na lodi a vychutnejte si pohled na krásné zátoky, tyrkysové moře a vápencové útesy. Budete mít možnost zaplavat si v lagunách emeraldové barvy, potápět se na širém moři nebo se kochat pohledem na delfíny, vyskakující z vody. Místní agentura nabízí i plavby lodí pro páry, soukromé a skupinové výpravy. Všechny exkurze vyplouvají z přístavu Rab a cena se liší dle druhu plavby.

Potápění v Jaderském moři – dalmatské pobřeží a jeho bohatý podmořský svět je vhodný pro milovníky šnorchlování a potápění. S jednou z místních agentur můžete vyrazit na otevřené moře až do 5 lokací. Cena zahrnuje ponor pod dozorem a zapůjčení vybavení.

Pěší a horská turistika – hornaté a skalnaté Chorvatsko je oblíbené všemi milovníky pěší a horské turistiky. Cesty jsou dobře značené a jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Mezi nejoblíbenější místa pro pěší turistiku patří oblast Kampor.

Biking tour – ostrov je ideální i pro cyklisty. Na kole můžete aktivně objevovat všechny krásy ostrova a pobřeží v délce 7 km. Kolo si můžete vypůjčit v okolí větších měst nebo využijte organizovaných cyklovýletů po ostrově.

Vodní sporty – ostrov je zaměřen především na sportovní aktivity na moři, jako je jízda na vodních lyžích, vodním skútru, parasailing nebo oblíbená jízda na banánu. Zmíněné aktivity zprostředkovává například agentura Rab Activity.

Jachtaření – patří mezi nejoblíbenější aktivity v Chorvatsku. Na Rabu najdete dva hlavní přístavy, které jsou zároveň kotvišti. Okolí ostrova je známo několika vodními trasami, krásnými ostrůvky a místní vody jsou perfektní pro tento luxusní sport.

Agentura Sea Kayak vám půjčí kajaky, díky nimž máte možnost prozkoumat skryté zátoky i okolní ostrovy a obdivovat středověké hradby města Rab. Agentura organizuje také hromadné plavby na kajaku různého zaměření.

Na Rabu si můžete i zarybařit a nechybí ani organizované výlety pro milovníky rybaření. Na ostrově pořádá exkurze několik středisek a agentur.

Rab sportovní aktivity

6. Aktivity pro děti

Vašim dětem se na ostrově Rab bude určitě líbit. Najdete zde spoustu písečných pláží, které jsou perfektní právě pro rodiny s dětmi. Historické hradby a památky přímo vybízí k procházkám a k objevování. Děti budou určitě nadšené z delfínů a z malých zátok, kde si můžou celý den hrát a objevovat podmořský svět. Na ostrově je léto velmi mírné a bonusem jsou příjemné teploty. Kromě toho se s dětmi můžete vydat na tato místa a výlety:

Plavba skleněným katamaránem – nádherný výlet po okolních ostrovech. Katamarán má skleněné dno a děti během plavby mohou objevovat podmořský svět. V průběhu výletu zakotvíte na dvou ostrovech, kde budete mít čas zaplavat si v krystalově modrém moři nebo ochutnat třeba smaženou chobotnici. Pro vaše děti budou jistě největší atrakcí jeleni, kteří v této oblasti volně žijí. Katamarán vyplouvá z přístavu San Marino ve městě Lopar.

Místní slavnosti – návštěvníkům všech věkových kategorií se určitě budou líbit tradiční slavnosti, výstavy a kulturní akce, kterými je Rab proslulý. Za zmínku stojí slavnost Rabska Fjera, která se koná každý rok v červenci. Trvá tři dny a evokuje návrat do středověku a ke starým řemeslům. Rab se v tomto období zaplní lidmi v historických krojích, kteří razí mince, pečou středověké speciality, pracují s kovem a dřevem a barví hedvábí. Slavnost vrcholí rytířským turnajem.

Rodinná farma Natura Rab – toto ekocentrum najdete v obci Barbat, 7 km od města Rab. Toto místo spojuje výrobu a pěstování eko bylin, prodej suvenýrů a výrobu medu. V místě vám ukážou výrobu a zpracování surovin a výrobky můžete ochutnat i zakoupit v místní prodejně.

Vycházka do Suha Punta – s dětmi můžete vyrazit do tohoto moderního letoviska. Kromě koupání a krásných oblázkových pláží tu najdete i tenisová hřiště, kuželky, hřiště na volejbal a širokou nabídku vodních sportů. V blízkosti je spousta zátok a míst k občerstvení.

Les Dundo – tento mýtický les najdete na jihozápadní straně ostrova, na poloostrově Kalifront. Jde o jeden z posledních původních lesů ve Středomoří, zachovalých do dnešních dnů. Toto místo je přírodní rezervací a je protkané stezkami pro pěší a cyklisty. Je tu i obora s muflony a z Rabu se sem dostanete do půl hodiny autem.

7. Noční život na Rabu

Na ostrově to žije i v noci. Město Rab je hlavním centrem noční zábavy na ostrově. Návštěvníky lákají kluby a bary na pobřeží, které nabízí happy hours až do půlnoci. V případě, že rádi navštěvujete noční podniky, doporučujeme San Antonio Club.

Pokud jste fanoušky plážových festivalů, určitě nevynechte Santos Beach Club. Tento klub na pláži Pudarica je místem, kde se celé léto do brzkých ranních hodin konají hudební a tematické festivaly. Vystupují zde nejznámější dýdžejové a klub je otevřen od půlky června až do září.

Kdybyste chtěli něco klidnějšího, zajeďte si do Loparu. V tomto pobřežním městě najdete útulné kavárny a bary, které prodávají koktejly přímo na pláži.

Za zmínku stojí i místní kuchyně. Na ostrově se nejvíce jí čerstvé ryby, fíky a zelenina. Nechybí ale ani jehněčí maso, chorvatské víno a tradiční sladkosti, jako je například rapska torta. Rapska torta je místní koláč, pečený ve spirálovitých tvarech. Koláč výrazně chutná po mandlích, citronové kůře a likéru Maraschino.

8. Počasí na Rabu

Rab má středomořské mírné klima, léta tu jsou dlouhá a příjemně teplá. Nejvhodnější měsíce pro návštěvu ostrova jsou květen až září. Nejtepleji je v červenci a srpnu a je zde opravdu málo dešťových srážek. Mezi jižním a severním pobřežím jsou rozdíly v teplotách, ale nejsou nijak markantní. Ve východní části Rab chrání štíty hor Dinárského krasu před chladným vnitrozemským větrem.

Tento ostrov se vyznačuje nejvyšším počtem jasných dní, nízkou oblačností a téměř nejdelším slunečním svitem během celého roku v Chorvatsku. Ostrov je tak přitažlivý pro turisty ve všech ročních obdobích. Rab má i obrovské přírodní bohatství v podobě nadbytku pitné vody. Nemusíte si tu kupovat vodu v plastu, čímž šetříte i životní prostředí.

9. PATNÁCT důvodů, proč (ne)jet na dovolenou na Rab

Ostrov Rab leží v Jaderském moři a má pouhých 9 000 obyvatel. Ti jsou velmi milí a stále dodržují místní zvyky. Na ostrově je velmi příjemné podnebí – díky jaderskému větru bóra tu v létě není příliš horko a průměrná teplota se pohybuje kolem 23,5 stupňů Celsia. Ostrov je zároveň druhým nejslunnějším místem Středomoří. Z České republiky je dostupný letecky i automobilem, jen musíte počítat s lodní dopravou na ostrov.

Rab je známý svými starobylými uličkami, útulnými kavárnami a kulinářskými specialitami. Je plný romantických zátok a je oblíbeným místem pro letní rekreaci. Každý si zde přijde na své. Na Rabu je spousta možností na výlety, míst ke koupání, jachtaření i odpočinku. Celé léto tu probíhá bohatý kulturní život a koná se zde několik koncertů, výstav a kulturních představení.

OSM důvodů, proč jet na dovolenou na Rab

Rab je 2. nejslunnější místo v Chorvatsku s příjemným středomořským podnebím. Slunce tu svítí celých 2500 hodin za rok.

Místo je známé vysokým počtem písečných pláží a tyrkysově modrým mořem.

Ostrov má za sebou bohatou historii a najdete zde spoustu historických památek.

Stejnojmenné hlavní město Rab je známé svým bohatým kulturním životem. Léto se nese v duchu zábavy a koná se tu spousta trhů, koncertů a výstav. Místní rádi dodržují tradice a během léta pořádají také folklorní slavnosti.

Na ostrově je vybudovaná dobrá silniční infrastruktura, takže se po něm můžete příjemně pohybovat. Na Rab se bez problémů dostanete trajektem z přístavu Stinica.

Daří se tu rybolovu a pěstují se zde olivy, ovoce a zelenina. Nepřijdete tak o čerstvé ryby a místní olivový olej. Lokální kuchyně je vyhlášená a místo je plné útulných tratorií a kaváren.

Zimy jsou na Rabu velmi mírné a ani v létě není příliš horko. Podnebí je vhodné na výlety a outdoorové aktivity. Na své si tu přijdou zamilované páry, dobrodruzi i rodiny s dětmi.

Rab leží kousek od Plitvických jezer a ostrova Krk, kam můžete vyrazit na celodenní výlet.

SEDM důvodů, proč nejet na dovolenou na Rab

Všemi přezdívaný “šťastný ostrov” je vyhledávanou turistickou destinací. V hlavní sezóně tu může být přelidněno.

Rab je ostrov, takže k jeho dosažení musíte využít dopravy trajektem z přístavu Stinica. Je výhodou tu mít auto, abyste se mohli lépe pohybovat po ostrově.

Cesta z České republiky na Rab se vám prodlouží. Do Stinica je to 900 km z Prahy a poté musíte využít lodní přepravy na ostrov.

Pokud se chcete podívat i někam jinam a nezůstat jen na ostrově, musíte také počítat s využitím trajektu, člunu či lodního taxi.

Východní část Rab je vystavena chladnému větru, který vane z hor. Tato část ostrova je tak dost zpustlá.

Kdo má rád tropické destinace a vysoké teploty, bude pro něj vhodnější jiná lokalita. Teploty tu ani v červenci nepřekročí 30 stupňů Celsia.

Zejména v blízkosti hlavního města jsou v turistické sezóně poměrně vysoké ceny za služby a zboží.

10. Nejoblíbenější zájezdy na Rab

Dle recenzí a zkušeností klientů různých cestovních kanceláří jsme sestavili seznam nejoblíbenějších míst, kam se jezdí na Rab na dovolenou. Byť je v této destinaci i řada jiných dobrých resortů a hotelů, tyto patří mezi ty nejprodávanější:

Valamar Carolina Hotel & Villas

Valamar Carolina Hotel & Villas - rab

Lokalita: Palit
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Čedok

Zhruba 50 m od oblázkové pláže se nachází čtyřhvězdičkový hotel Valamar Carolina Hotel & Villas. Nachází se v klidné části ostrova, přibližně 5 km od nejbližšího města. Nakoupit si ovšem můžete v nedalekém supermarketu. V blízkosti hotelu je rovněž diskotéka, úplně odříznutí od světa zde tedy nebudete. Se zapůjčenými koly či automobilem se ovšem můžete vydat i na delší obhlídku ostrova.

Možností koupání bude u hotelu více než dost. Pokud by se vám nelíbilo na pláži, zůstaňte u hotelu a využijte jednoho ze dvou venkovních bazénů se slanou vodou. Tekutiny doplníte v baru přímo u bazénu. Zmiňovaná kola si můžete zapůjčit přímo v tomto hotelu. Nebojte se využít ani nabídky wellness služeb nebo sportů. Nechcete-li na diskotéku, zůstaňte v hotelu, kde často hraje živá hudba.

San Marino Residence by Valamar

San Marino Residence by Valamar - rab

Lokalita: Lopar
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Čedok

Dalším čtyřhvězdičkovým hotelem, který se stará o blaho hostů, je San Marino Residence. Na hotelu se kromě angličtiny domluvíte rovněž německy a italsky. Nákupní možnosti zde mají podobu kiosku a minimarketu. Hned po příjezdu si tak můžete zakoupit vše, co budete pro svůj pobyt potřebovat. U hotelu je k dispozici parkoviště, kde můžete nechat svůj vůz. Během pobytu můžete využívat autobusu či taxi.

V blízkosti hotelu se nacházejí bary, restaurace i diskotéky. Nenechte se ale zmást, je vhodný i pro rodiny s dětmi. Pro děti je zde připravené například dětské hřiště. Daleko není ani pláž – jen 50 m od hotelu. Do centra města Lopar vás čeká příjemná procházka o délce 1,2 km. Během pobytu vás bude obklopovat zeleň a na dohled budou i kopce. Do nich se můžete vydat, pokud vám hotel začne být malý.

Villa Bura Rab

Villa Bura Rab - ostrov rab chorvatsko

Lokalita: Barbat
Kategorie hotelu: luxusní vila
Cestovní kancelář: rezervace přes Myluxoria.com

Villa Bura Rab je luxusní ubytování, do kterého se vejde až 14 hostů. Je tedy ideální pro velké skupinky kamarádů, kolegů nebo i početné rodiny. Vila je totiž family friendly, takže můžete klidně přicestovat i s dítětem. Je vybavená vším, co byste mohli během svého pobytu v zahraničí potřebovat. A nabídne i něco navíc.

Vilka disponuje šesti ložnicemi a šesti koupelnami. Leží jen 300 m od pláže, restaurací nebo kaváren. Centrum města je vzdálené zhruba 4 km. Takže se v ideálním případě vybavte autem. Budete ho moci zaparkovat na soukromém parkování u vily. K dispozici zde budete mít také bazén, terasu s prostorem pro grilování, jacuzzi či PlayStation 4.

Valamar Collection Imperial Hotel

Valamar Collection Imperial Hotel - rab

Lokalita: Rab
Kategorie hotelu: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Čedok

Čtyřhvězdičkový hotel Valamar Collection Imperial má výhodnou polohu přímo v destinaci Rab. Památky a zajímavosti hlavního města tedy nebudete mít daleko. Od turistického centra je hotel vzdálený jen 200 metrů. Pouze 400metrová vzdálenost vás pak dělí od skalnaté pláže. Zde na hosty čekají lehátka i slunečníky. Nedaleko hotelu se nachází autobusová zastávka a stanoviště taxi. Můžete se proto vydat i dál.

Součástí hotelového areálu je pochopitelně venkovní bazén, v tomto případě se sladkou vodou. I zde můžete využít lehátek, na rozdíl od pláže jsou zde ale neplacená. Ve večerních hodinách se na hotelu konají zábavné akce pro dospělé a nechybí ani živá hudba. V oblasti sportovních aktivit se nabízí tenis či posilovna. Po vyjížďce na zapůjčených kolech si dopřejte wellness např. v podobě vířivky nebo masáží.

Navštivte také tyto destinace:

Město Brela
Město Novalja
Kapverdské ostrovy
Turecko
Řecko