Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Počasí v Egyptě – Kdy jet do Egypta?

Kdy jet do Egypta, abyste měli jistotu slunečného počasí se snesitelnými teplotami? Egypt je celoroční destinací a v průběhu roku vás zde čekají jen mírné výkyvy. Počasí je stabilní a odvíjí se od faktu, že se Egypt nachází na severu Afriky v subtropickém pásu. Zimy jsou mírné, léto velmi teplé. Počasí v Egyptě bychom mohli charakterizovat jako velmi suché a pouštní.

Počasí v Egyptě - kdy jet do egypta - Egypt úvod

Tři roční období

To, co je pro počasí v Egyptě specifické, jsou tři roční období. Jsou jimi zima, první (mírné) léto a druhé (horké) léto. Zima trvá v období od poloviny listopadu zhruba do poloviny března. Poté nastupuje první léto, které trvá až do konce června. Druhé léto přebírá otěže v červenci a se svými extrémními teply vládne až do října/listopadu. Jednotlivá období se od sebe trochu odlišují z hlediska teplot.

Zima je v Egyptě opravdu mírná a dokazují to i obvyklé teploty. Ty během dne spadnou v průměru maximálně ke 20 °C, mohou ale vyšplhat až k 25 °C. Deště se nemusíte bát, ten je v Egyptě spíše vzácností. Toto období roku přeje objevování země, památek i vnitrozemí. Vyhýbat se ale zcela nemusíte ani pláži. Teplota vody se v zimních měsících standardně pohybuje kolem hranice 22 °C.

První léto se vyznačuje svým mírnějším charakterem oproti tomu, které má nastat v červenci. Léto, které panuje v Egyptě v období našeho jara, slibuje teploty až kolem 30 °C, mohou se ale vyšplhat i výše. Počasí je v těchto měsících slunečné. Slunce může svítit i více než 13 hodin denně. Teplota moře běžně přesahuje hranici 25 °C.

Třetí období je známé jako velmi horké léto. Jedná se o období z roku, ve kterém na vás čekají zdaleka ty nejvyšší teploty. Pokud jste milovníky veder a nevadí vám, když se teplota ve stínu přehoupne přes 40 °C, je druhé léto dobrým obdobím, kdy jet do Egypta. Extrémní horka činí lehce snesitelnějšími příjemný vánek. Vyhněte se pobytu na slunci v poledních hodinách.

Chamsín

Chamsín je název pro tzv. pouštní vítr, který v africké destinaci trvá zpravidla 50 dní a přichází v období prvního léta. Nejčastěji se objevuje v březnu a dubnu. Projevuje se jako suchý a horký vítr a může s sebou přinést jemný pouštní písek. Jeho přítomnost může vyvolat zdravotní potíže u návštěvníků i místních obyvatel, proto se doporučuje nosit sluneční brýle.

Kdy jet do Egypta?

Egypt je vzhledem ke svému klimatu typickou celoroční destinací. Vydat se sem můžete prakticky kdykoliv. Kdykoliv se také můžete slunit na pláži a koupat v moři. Z jednotlivých období ale vychází nejlépe měsíce březen, duben, květen, červen, září a říjen, které se vyznačují víceméně stabilními teplotami kolem snesitelných 30 °C.

Zimní měsíce jsou vhodné pro objevování památek, aniž byste se topili ve vlastním potu. Pro rodinnou dovolenou se doporučuje zvolit měsíce během prvního léta, případně pak období našeho podzimu. Nejteplejší měsíce v průběhu našich letních prázdnin jsou vhodné jen pro opravdové fajnšmekry, osoby citlivé na horko by se jim rozhodně měly vyhnout. Tyto měsíce jsou ideální pro potápění.

Pro lepší představu, kdy jet do Egypta, si můžete prohlédnout tabulku níže. Jedná se o průměrné teploty, je tedy zapotřebí počítat s tím, že maximální teploty budou o mnoho výše. Například v případě letních měsíců to může být až 40 °C.

Průměrné teploty v Egyptě

Měsíc Období Průměrná teplota vzduchu (°C) Průměrná teplota vody (°C)
Leden Zima 20 °C 22 °C
Únor Zima 21 °C 22 °C
Březen Zima 23 °C 22 °C
Duben První léto 23 °C 23 °C
Květen První léto 26 °C 25 °C
Červen První léto 29 °C 26 °C
Červenec Druhé léto 30 °C 29 °C
Srpen Druhé léto 31 °C 29 °C
Září Druhé léto 29 °C 27 °C
Říjen Druhé léto 25 °C 26 °C
Listopad Zima 24 °C 24 °C
Prosinec Zima 22 °C 23 °C

Aktuální předpověď počasí pro konkrétní lokalitu si můžete ověřit například zde.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (21 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář