KAAD studijní a badatelská stipendia pro pobyty v Německu

0
210

Patříte-li ke křesťanským studentům a absolventům, máme pro vás nabídku od německé katolické stipendijní organizace Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst (KAAD), která nabízí studijní a badatelská stipendia do Německa.

Stipendia jsou poskytována na dobu 2 – 36 měsíců a jsou udělována dvakrát ročně (vždy v březnu a září). Uzávěrky žádostí jsou 15. ledna a 30. června každého roku (tzn. nejbližší je 15. ledna 2016), přičemž následné ústní pohovory probíhají v únoru a červenci.

Nabídka se vztahuje na pobyty na německých vysokých školách, vědeckých ústavech, archivech apod. a týká se primárně katolických studentů po 6. semestru, absolventů vysokých škol a mladých badatelů jakéhokoli oborového zaměření. Ucházet se ale mohou i zájemci z jiných křesťanských konfesí.

Částka stipendia se pohybuje od 750,- do 2000,- EUR měsíčně včetně úhrady zdravotního pojištění a cestovních nákladů (tam a zpět).

K žádosti o stipendium KAAD je nutné přiložit tyto podklady

  • Vyplněný formulář pro žádost o stipendium
  • Badatelský projekt (cíle studia, vzdělávání, popř. vědeckého pobytu)
  • 2 dobrozdání od vysokoškolských docentů / profesorů z tuzemska
  • Příslib / pozvání německého docenta nebo instituce
  • Doporučení kněze z farnosti žadatele
  • Písemné potvrzení o dostatečné znalosti německého jazyka

Více informací naleznete na na: http://kaad.de/stipendien/osteuropaprogramm/ nebo http://www.krestanskaakademie.cz/stipendia/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here