Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Norské fondy a fondy EHP

Tento jedinečný program nabízí možnost stáží studentům, které by se rádi vydali do zemí mimo Evropskou Unii, konkrétně do Norska, Lichtenštejnska či na Island.

Aktuální fáze programu Norských fondů byla zahájena v roce 2014 a za cíl si dává snížení nerovností v Evropském hospodářském prostoru (EHP). Do oblasti Výzkumu a spolupráce škol spadá Program na spolupráci škol a stipendia, který administruje DZS. Program nabízí zájemcům možnost mezinárodní projektové spolupráce a studijních stáží. Velmi často jsou nabízeny například programy na studium norštiny či islandštiny!

norway-772991_1280

Pro letošní rok je otevřena už jen jedna výzva s uzávěrkou 12. října. Nějaký čas ještě máte, proto výzvu pečlivě prostudujte a nenechte svoji šanci propásnout.

Hledání příležitostí a partnerů pro zahraniční pobyt mohou využít jak vzdělávací instituce, tak i jednotlivci. Jelikož tento program nepatří mezi nejfrekventovanější, doporučujeme zájemcům o vlastní aktivní vyhledávání a pravidelné sledování stránek domácí univerzity a DZS, kde najdete aktuálně vypsané výzvy. Podrobné informace naleznete na oficiálních internetových stránkách.

Zúčastnili jste se již pobytu v Norsku, Lichtenštejnsku či na Islandu v rámci tohoto programu? Chtěli byste se podělit o své zážitky a pomoci tak v rozhodování ostatním? Napište nám a my rádi váš příběh zveřejníme!

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář