Norské fondy a fondy EHP

0
318

Aktuální fáze programu Norských fondů byla zahájena v roce 2014 a za cíl si dává snížení nerovností v Evropském hospodářském prostoru (EHP). Do oblasti Výzkumu a spolupráce škol spadá Program na spolupráci škol a stipendia, který administruje DZS. Program nabízí zájemcům možnost mezinárodní projektové spolupráce a studijních stáží. Velmi často jsou nabízeny například programy na studium norštiny či islandštiny!

norway-772991_1280

Pro letošní rok je otevřena už jen jedna výzva s uzávěrkou 12. října. Nějaký čas ještě máte, proto výzvu pečlivě prostudujte a nenechte svoji šanci propásnout.

Hledání příležitostí a partnerů pro zahraniční pobyt mohou využít jak vzdělávací instituce, tak i jednotlivci. Jelikož tento program nepatří mezi nejfrekventovanější, doporučujeme zájemcům o vlastní aktivní vyhledávání a pravidelné sledování stránek domácí univerzity a DZS, kde najdete aktuálně vypsané výzvy. Návod na vyhledávání partnerů je potom k dispozici zde.

Podrobné informace naleznete na oficiálních internetových stránkách.

Zúčastnili jste se již pobytu v Norsku, Lichtenštejnsku či na Islandu v rámci tohoto programu? Chtěli byste se podělit o své zážitky a pomoci tak v rozhodování ostatním? Napište nám a my rádi váš příběh zveřejníme!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here