Akademická informační agentura (AIA)

0
284

 

Akademická informační agentura

Jedná se o součást Domu zahraniční spolupráce, příspěvkové organizace zřízené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR za účelem plnění úkolů při zajišťování školských, vzdělávacích a dalších styků se zahraničím.

Tato organizace kromě kompletního přehledu nabídky stipendií v zahraničí na základě mezinárodních smluv sama shromažďuje a nabízí mnoho dalších výzev z celého světa, na které se lze kdykoli po splnění podmínek přihlásit! V tomto případě proto nejsou žádosti omezené pouze na Evropu a její okolí, ale je možné vycestovat například do Jižní Ameriky či na opačný kraj světa, na Dálný východ.

V tomto případě je ale velmi důležité sledovat aktuality AIA, výzvy jsou totiž vyhlašovány nepravidelně. Při této příležitosti bychom rádi upozornili například na blížící se uzávěrku přihlášek na stipendijní program do Peru. Možnosti přihlásit se máte již jen do 30. září.

island-15957_1280

Organizace má však vlastní vyhledávač pro všechny země světa, takže je možné jednoduše zvolit typ stáže a zemi, do které byste si přáli vycestovat, a před Vámi se objeví konkrétní nabídka se všemi informacemi.

Vyhledavač naleznete na tomto odkaze.

Máte zkušenosti s organizací zahraničního pobytu ve spolupráci s AIA? Pokud se o své zkušenosti chcete podělit a pomoci tak někomu dalšímu, rádi váš příběh zveřejníme!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here