Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Akademická informační agentura (AIA)

Kancelář, o které se na zahraničních odděleních univerzit příliš nedozvíte, a přitom v sobě skrývá rozsálou databázi studijních příležitostí po celém světě. Proč si dávat malé cíle, když jsou velké příležitosti na dosah?

Jedná se o součást Domu zahraniční spolupráce, příspěvkové organizace zřízené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR za účelem plnění úkolů při zajišťování školských, vzdělávacích a dalších styků se zahraničím.

Tato organizace kromě kompletního přehledu nabídky stipendií v zahraničí na základě mezinárodních smluv sama shromažďuje a nabízí mnoho dalších výzev z celého světa, na které se lze kdykoli po splnění podmínek přihlásit! V tomto případě proto nejsou žádosti omezené pouze na Evropu a její okolí, ale je možné vycestovat například do Jižní Ameriky či na opačný kraj světa, na Dálný východ.

Akademická informační agentura

V tomto případě je ale velmi důležité sledovat aktuality AIA, výzvy jsou totiž vyhlašovány nepravidelně. Při této příležitosti bychom rádi upozornili například na blížící se uzávěrku přihlášek na stipendijní program do Peru. Možnosti přihlásit se máte již jen do 30. září.

Organizace má však vlastní vyhledávač pro všechny země světa, takže je možné jednoduše zvolit typ stáže a zemi, do které byste si přáli vycestovat, a před Vámi se objeví konkrétní nabídka se všemi informacemi.

Vyhledávač naleznete na tomto odkaze.

island-15957_1280

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář