Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Jak napsat motivační dopis pro Erasmus?

7. 11. 2015 aktualizováno

Jakmile jste si vybrali, na kterou univerzitu chcete vyjet, nezbývá než sepsat úspěšnou žádost o přidělení grantových prostředků a to formou motivačního dopisu, v našem případě pro Erasmus. Jak ale na to?

Nezoufejte, ačkoliv jste možná ještě nikdy předtím žádný podobný text nepsali, jeho sestavení vám nezabere ani hodinu čistého času. Jedná se totiž o shrnutí vašich osobních a profesních důvodů, proč se hlásíte právě tam, kam se hlásíte.

Pamatujte, že vaší jedinou referencí jste vy sami. Popřemýšlejte, co vás nejvíce motivovalo k rozhodnutí studovat v zahraničí a proč jste si pro tento účel vybrali danou školu. Dále se zamyslete, co vás od ostatních uchazečů nejvíce odlišuje a jaké jsou v souvislosti se studiem vaše nejsilnější stránky. Rozhodně nezapomeňte zmínit, v čem vám bude studium za hranicemi přínosné a jakým způsobem hodláte nabyté znalosti zúročit, až se ze zahraničí vrátíte na domácí akademickou půdu.

V neposledním mějte na paměti, že o celé žádosti rozhoduje vaše alma mater, tudíž by se patřilo ji do vašich úvah také zahrnout. V ideálním případě by z vašeho pobytu měla také těžit vaše katedra, byť jen formálně na papíře. Jakmile máte ve všech těchto čtyřech bodech jasno, nezbývá než usednout a vše smysluplně zformulovat do podoby motivačního dopisu. Pokud i přesto stále ještě tápete, zkuste mrknout níže, třeba vám bude můj vzor motivačního dopisu pro Erasmus v něčem nápomocen.

Adresa vaší domovské univerzity

Datum

Dear Sir/Madam,

I would like to apply for an Erasmus+ exchange stay abroad. I am absolutely convinced it would be useful for my future study at the university, as well as for my further academic research and future job. I believe that my background and expertise closely match the indicated requirements. I enclosed a summary of my qualifications and work experience for you to review.

I am a student of International Relations at the Faculty of Social Studies. My field of study is to a great extent focused on multicultural understanding and learning of foreign languages, which is why I have decided to apply for an Erasmus exchange at our partner university abroad.

I have chosen the University of Ljubljana, more precisely their Department of Political Science, mainly because of the opportunity to study political and IR topics with focus on transition and democratic consolidation in Central and Eastern Europe in connection with the European Union. I am convinced that there are many parallels between Czech and Slovenian (not only) political environment, and I would be pleased to be given the opportunity to compare them. However, I also appreciate the range of courses dealing with contemporary state and its role in the process of globalisation, as well as modules addressing main topics in current international relations such as North South relations, politics of human rights etc. – all taught in English. I am certain they will be beneficial for my future graduate studies, especially the linkage between politics and other areas of social life.

As the compensatory university I have chosen the Universiteit Antwerpen because of its arrangements of modules focused on public, European Union and international economics.

Other qualifications and skills are available on my CV and Transcript of record.

Thank you for your time and consideration. I look forward to your response.

Faithfully,

Vaše jméno

Máte svůj motivační dopis sepsán? Gratuluji, právě jste se rozhodli opustit svou komfortní zónu a obrátit svou každodennost řádně naruby. Neděste se, bude to rozhodně stát za to!

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor článku

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Reny (13. 2. 2017 10:02)

Ahoj, já teda budu psát ve španělštině ale rozhodně je to hezky napsané a nechám se inspirovat. Děkuji

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář