Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Společnost Compensair

Společností, na které se můžete obrátit v případě vymáhání zákonných nároků na kompenzace od leteckých dopravců je na trhu hned několik. Jednou takovou je i Compensair, jejíž název sám poukazuje na danou činnost. V čem se odlišuje od zbytku firem se stejnou působností, s čím vším vám dokáže pomoci a za kolik? Odpovědi na tyto otázky prozradíme zde.

Společnost Compensair - zrušení letu

Rozsah pomoci

Společnost Compensair vás vítá jednoduchými webovými stránkami. Na nich nabízí odpovědi na nejrůznější otázky – například jak celý systém funguje, jaká jsou vaše práva v letecké přepravě v oblasti finančních kompenzací, jaké jsou nejčastěji kladené dotazy atd. Jak avizují popisky na domovské stránce, první informace o kompenzacích získáte již během dvou minut.

Když zamíříte pod tlačítko Zkontrolovat let, zjistíte, s čím vším vám může společnost pomoci. Jedná se o kompenzace za opožděné a zrušené lety, zmeškání navazujícího letu i odepření nástupu na palubu letadla. Abyste se mohli dozvědět, zda máte na kompenzaci nárok, je zapotřebí vyplnit místo odletu a příletu, datum a danou leteckou společnost.

Vyřízení kompenzace může trvat až několik měsíců. Každý případ je individuální a je to naprosto běžné i u zbytku firem tohoto typu. Z recenzí se však dozvíte, že v některých případech se situaci podařilo vyřešit o mnoho rychleji. Lepší však bude počítat s tím, že se řešení situace bude několik týdnů táhnout a být mile překvapen, pokud je vyřešena rychle.

Screen společnost Compensair1 - compensair

Zákaznický servis

Určitě nám potvrdíte, že v procesu řešení nepříjemné situace udělá velkou radost, když se můžete o někoho opřít. Pokud své naděje vložíte do rukou společnosti, se kterou jste dosud neměli žádnou zkušenost, doufáte, že jste udělali správnou věc a k vašemu případu bude přistupovat spolehlivě a zodpovědně. Při získávání kompenzací tomu není jinak.

Představu o tom, jak se k vaší situaci postaví společnost Compensair, získáte například z recenzí. A budete mile překvapeni. Její hodnocení se totiž vyšplhalo na 4,8 z 5. I my musíme kladně ohodnotit široké možnosti komunikace s firmou. Můžete se na ni totiž obrátit přes Whatsapp, FB Messenger i Instagram. Nechybí však ani starý dobrý mail.

Přehlednost webových stránek jsme si již zmiňovali, něco jim ale přece jen musíme vytknout. Ačkoliv máte možnost zvolit si stránky v češtině, některé jejich části se ani tak nepřeloží. Příkladem nám mohou být FAQ (nejčastěji kladené dotazy), které jsou vypsané v angličtině. V odpovědích na tyto otázky se pak mísí čeština s angličtinou.

Screen společnost Compensair2 - compensair

Poplatky

Pokud jste četli naše články o společnostech AirHelp a ClaimCloud, pak víte, že každá z nich disponuje speciální nadstandardní službou, se kterou máte za pravidelný poplatek přístup ke všem zákaznickým službám firmy zdarma. Compensair bohužel žádnou takovou funkci prozatím nemá. Jakým způsobem tedy probíhá platba za pomoc při vyřizování kompenzací?

Společnost Compensair spoléhá na využití standardního provizního systému. Znamená to, že v momentě, kdy vám byla leteckou společností schválena finanční kompenzace, dostanete vyplacené své peníze snížené o provizi společnosti. Tato provize činí 30 % a vyplácí se společnosti teprve až v momentě, kdy pro vás zajistila kompenzaci od dopravce.

Přehled o poplatcích za úspěšně vyřešené případy vám poskytne ceník dostupný na webových stránkách společnosti. Opět se zde ale setkáte s angličtinou namísto češtiny. Pokud anglicky neumíte, nebojte se využít internetových překladačů. Ceník je psán srozumitelnou angličtinou, se kterou si bezpochyby poradí. Služby jsou až do obdržení finanční kompenzace zdarma.

Screen společnost Compensair3 - compensair

Klady
  • Snadná navigace po webových stránkách
  • Široké možnosti komunikace
  • V některých případech rychlé vyřízení
  • Zkušenosti s více než 150 aeroliniemi
Zápory
  • Ceník a FAQ v angličtině

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (21 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář