Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Jak dlouho se letí na Kapverdy

Kapverdské ostrovy jsou známé tím, že se jedná o jednu z nejbližších exotických destinací, pokud cestujeme z Evropy. Jsou také relativně cenově dostupnou dovolenou v exotice. Nás ale v tomto článku bude zajímat, jak dlouho se letí na Kapverdy, jaké jsou rozdíly v cestě na jednotlivé ostrovy a jaké služby můžete na palubě očekávat.

Jak dlouho se letí na Kapverdy - úvod článku

Doba letu na Kapverdy

Pokud se chystáte na Kapverdské ostrovy, můžete využít nabídky cestovních kanceláří – tato možnost se ostatně jeví jako praktičtější varianta. Získáte totiž možnost dopravit se na ostrovy Sal a Boa Vista přímými lety. Na těchto ostrovech se nachází letiště, která operují mezinárodní lety. Letiště najdete mimo jiné i na ostrovech Santiago a São Vicente.

Pokud se tedy ptáte, jak dlouho se letí na Kapverdy, je zapotřebí rozlišovat mezi jednotlivými ostrovy. V případě dopravy přímými lety, které nabízejí cestovní kanceláře, trvá cesta na ostrovy Sal nebo Boa Vista vždy přibližně 6 – 7 hodin.

Z Prahy se pochopitelně můžete vydat i na vlastní pěst. Jestliže se rozhodnete pro tuto volbu, počítejte s tím, že se na všechna mezinárodní letiště na Kapverdách budete muset dopravit s minimálně jedním přestupem. To dobu letu značně prodlouží, viz níže:

  • Praha – Sal – 14 až 18 hodin
  • Praha – Boa Vista – 16 až 20 hodin
  • Praha – Santiago – 10 až 18 hodin
  • Praha – São Vicente – 19 – 25 hodin

Lety s přestupem vždy pochopitelně závisí na času stráveném čekáním. Je zcela logické, že se během této doby vaše cesta protáhne. Je proto časově i finančně úspornější se alespoň na ostrovy Sal a Boa Vista dopravit s cestovní kanceláří a být zde za méně než 7 hodin. Nemusíte přitom využít celého zájezdu, ale pouze zakoupit charterovou letenku.

Může se ovšem stát, že letecká společnost plně neobsadí letadlo směřující na Sal/Boa Vista. V takovém případě využije jednoho letadla s mezipřistáním na Salu. Letělo by se tedy z Prahy na Sal, kde by vystoupili cestující, a odtud by se poté letělo na Boa Vista. V opačném směru je to obdobné. Celková doba letu by se pak mohla prodloužit minimálně o jednu hodinu.

Možná se rozhodnete pro let z jiného evropského letiště, než je Praha. Ať už by to byl třeba Berlín, Vídeň, nebo Bratislava, zůstává doba i délka letu přibližně shodná s Prahou.

Délka letu na Kapverdy

Pokud víme, že doba letu na Kapverdy (Sal a Boa Vista) činí cca 6 – 7 hodin, jak velkou vzdálenost během této doby letadlo urazí? Na tyto nejdostupnější ostrovy je vzdálenost z Prahy podobná a činí přibližně 5 000 km. Ostrovy jsou od sebe vzdálené jen desítky km.

Během dopravy na Kapverdské ostrovy poletíte podél pobřeží několika evropských a afrických států. Jedná se například o Španělsko, Francii, Itálii či Maroko.

Palubní servis

Vzhledem k delší době strávené na cestě se můžete spolehnout na to, že se o vás personál letadla postará. Standardně se létá se společností Smartwings a měla by pro vás být zajištěna strava a pití. V případě letů s cestovní kanceláří je pochopitelně v ceně letenky i odbavené zavazadlo. Za příplatek si můžete objednat doplňkové služby, např. lepší menu.

Doprava na Kapverdské ostrovy je nejčastěji zajištěna moderním letounem Boeing 737 MAX.

Doprava mezi Kapverdskými ostrovy

Další často zmiňovanou otázkou v souvislosti s dopravou na Kapverdách je přemisťování mezi jednotlivými ostrovy. Mezi ostrovy, které disponují letištěm, se můžete přepravovat letecky. Tato varianta je nejrychlejší, o něco levnější však může být doprava lodní. Ostrovy mají své přístavy, ze kterých vyrážejí různé trajektové linky pro přepravu osob i automobilů.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (10 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář