Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Vyhledávač letenek Kiwi

Kiwi se do povědomí cestovatelů zapsal jako vyhledávač levných letenek. Jeho úspěch stojí na propracovaném algoritmu, který prohledává nabídky aerolinií a skládá je k sobě tak, aby byly pro zákazníka co nejvýhodnější. Díky tomu se pro mnohé cestovatele stal první volbou pro hledání letenek. Pojďme se na tuto úspěšnou českou společnost podívat trochu blíže.

Vyhledávání a filtrování

Jako zákazníka vás u Kiwi bude zajímat několik parametrů a jedním z nich jsou bezpochyby možnosti filtrování. Základní vyhledávání na domovské stránce se zeptá na místo odletu, příletu, datum odletu a příletu, typ letenky (zpáteční/jednosměrná/více měst/nomad), preferovanou třídu, počet osob a zavazadla. Už základní filtrování je tedy poměrně rozsáhlé.

Pokud vyhledávač letenek procházíte jen ze zvědavosti a nemáte určenou konkrétní destinaci ani datum, umožní vám Kiwi vyhledávat lety bez bližší specifikace. V nabídce letů si pak můžete filtrovat od nejnižších cen, a najít si takový let, který vás osloví. V základním filtrování si také můžete zaškrtnout hledání ubytování přes Booking, který se následně otevře společně s lety.

Jakmile se dopracujete k nabízeným letům, můžete i zde pokračovat s filtrováním. Nově se zobrazí nabídka konkrétních dnů, cenové rozmezí, transport či variabilita přestupů.

Screen Kiwi1 - vyhledávač letenek Kiwi

Nabídka letů

Nabídky letů se obvykle různí podle destinací, u Kiwi ale máte jistotu, že vám zprostředkuje lety po celém světě. Poradí vám s lety po Evropě i do vzdálenějších zemí, o pestrou nabídku tedy není nouze. Pokud se navíc rozhodnete pro filtr Kamkoliv, ukáže se vám sympatická mapa s přehlednou nabídkou letů po celém světě, u nichž je uvedena i cena.

Největšího množství nabídek se u Kiwi dočkáte při cestování na kratší vzdálenosti, a to nejen po Evropě. V některých oblastech může být nabídka dostupných letů o něco užší než u konkurenčních společností. Je to ale tím, že dbá na doporučení ověřených dopravců.

Screen Kiwi2 - vyhledávač letenek Kiwi

Ceny letenek

Na Kiwi se ceny letenek pochopitelně různí podle vámi zadaných parametrů a destinací. V některých případech se vyplatí trochu experimentovat, nechat parametr bez specifikace a počkat, co z toho vyleze. Využívaný algoritmus totiž mnohdy dokáže najít výhodné letenky, které byste u jiných zprostředkovatelů a prodejců hledali jen stěží.

Vystřízlivění z ceny letenky může nastat v momentě, kdy si Kiwi připočítá svoji přirážku. Pak zjistíte, že byste tu samou letenku pořídili levněji přímo u dopravce. Nemusí tomu tak ale být vždy, a za danou cenu máte navíc přístup k službám, které Kiwi svým zákazníkům nabízí.

Screen Kiwi3 - vyhledávač letenek Kiwi

Služby a zákaznický servis

Co se týče dalších služeb a zákaznického servisu, zde není Kiwi co vytknout. Jeho webové stránky jsou přehledné a uživatelsky přívětivé. Kromě rezervace letenky vás nasměruje také k pronájmu auta či výběru ubytování. Zajímavé nabídky pro vás připravuje také v sekci nazvané jednoduše Nabídky. Zde zjistíte, že si je pravidelně můžete nechat zasílat na e-mail.

Potvrzením, že se Kiwi snaží nabízet zejména cenově výhodné letenky, je i část Cestovatelské hacky. Zde blíže představuje své služby a funkce, které můžete v procesu rezervace využívat. Neméně důležitá je uživatelská podpora. S čímkoliv se na ně můžete obrátit přes nápovědu a podporu. Lepší funkce pak zajistí zřízení vlastního účtu či stažení mobilní aplikace.

Jednou z výsad vyhledávače letenek Kiwi je rovněž jeho pomoc při zrušení nebo zpoždění vašeho letu. V takové situaci vám nabídne vrácení peněz nebo náhradní let.

Screen Kiwi4 - vyhledávač letenek Kiwi

Klady
  • Uživatelsky přátelský
  • Vyhledávač akčních letenek
  • Letenky, pronájem aut i hledání ubytování
  • Videa s tipy pro cestovatele
Zápory
  • Výhodnější může být rezervace u dopravce

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (11 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář